revolver .454 casull a nebo .357

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

revolver .454 casull a nebo .357

Příspěvek od cvicubis » 05 črc 2006 22:13

Nazdar lidi.Doufám,že mě pomůžete.Velmi vážně uvažuji o koupi revolveru buď v ráži .454 Casull to preferuju a nebo popř. 357. díval jsem se a .454 není snad v republice snad ani k sehnání.Co doporučujete ,jaký typ a kde ho koupit?????????a taky jaký systém buď samostatné natahování kohoutu a nebo mačkáním spouště.a nepřemlouvejte mě,že je lepší pistole.Nejspolehlivější pistole je REVOLVER.


MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 05 črc 2006 23:17

Chystáš se na lov do zahraničí, nebo jen sběratelská raritka? :D jinak nevím proč takový dělo :)
Zkus počíst třeba tenhle topic na Střelectví.cz (bylo to i tady, ale moc se to nerozvinulo).
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 06 črc 2006 07:35

pokud to nebude "na medvědy" , tak bych určitě zvolil sa/da v 357"mag
joot

Příspěvek od joot » 06 črc 2006 09:33

Čím větší dělo, tím větší chlap :) Asi. Připadá mi divná i alternativa .357 - tyhle ráže a pojetí zbraní jsou tedy dost daleko od sebe. Takže mi z toho plyne, že občas někdo ani neví o čem mluví a chce něco co zrovna zahlíd na obrázku v novém čísle oblíbeného časopisu ..... Ale jestli se pletu, tak se předem omlouvám.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 06 črc 2006 09:49

Taky mám pocit, že tu někdo srovnává jabko s melounem.
Pro běžnou střelbu ti stačí .357 Mag., protože jsou levnější zbraně, levnější a dostupnější střelivo, matrice, střely, nábojnice, prostě všechno.
.454 Casull mi připadá trochu maloptáčnickej (čím menší pták, tím větší kanón), nikam to neschováš, všechno drahý, no ale jsi-li snob, jdi do toho Casulla, určitě s tím budeš mít mezi chlapama v hospodě úspěch. Pak si zas přečteme, že se někdo legálně drženou zbraní postřelil, přičemž se prostřelil, přičemž koule vlítla do výčepu a způsobila škodu za 100 tis.
Chceš-li ale slyšet pořádnou ránu, kup si předovku - vyjde tě to levněji a ránu si můžeš nadávkovat dle vlastní potřeby od pšouku až po roztržení hlavně.
Jo, ještě je taky dobrá volba SW.500 Mag. - rána za 50,-. To si taky dobře zastřílíš.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 06 črc 2006 11:20

Ahoj tady maš jeden .454 Casull : http://www.mpi.cz/sortiment/?produkt=163
Ja vužití vidim cvicubis je velky sportovec běha a na svych běžeckych trasach potkava medvědy už ho jednou napadli tak si chce pořidit neco na obranu to je Logické co se všichni divité .
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 06 črc 2006 12:14

Co prudíte :?: :roll: :?: Snad má každý právo koupit si co se mu líbí.Chtěl poradit a né poprudit. Já bych si sice nic takového nekoupil(jsem jiného zaměření) ale proti gustu.... :wink: R
Si vis pacem, para bellum
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 06 črc 2006 13:16

MARKONY píše:Ahoj tady maš jeden .454 Casull : http://www.mpi.cz/sortiment/?produkt=163
To by moje zápěstí asi nerozdejchalo, Casull z 2½" hlavně...
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
joot

Příspěvek od joot » 06 črc 2006 13:40

Rostar : Nemám zrovna náladu, ale odpovím ti. Proč prudím? Protože když si někdo něco chce koupit a z mýho pohledu se ptá na blbosti bez uvedení příčin dotazu - viz jeho dotaz na - pravděpodobně :) - vhodnost SA vs. DA mechanismu, tak co s ním? Když už jsem věnoval čas tomu, abych sem přišel a kouknul se jestli se urodilo v diskuzi něco zajímavýho. A ono né.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: revolver .454 casull a nebo .357

Příspěvek od cmk » 06 črc 2006 15:13

cvicubis píše:Nazdar lidi.Doufám,že mě pomůžete.Velmi vážně uvažuji o koupi revolveru buď v ráži .454 Casull to preferuju a nebo popř. 357. díval jsem se a .454 není snad v republice snad ani k sehnání.Co doporučujete ,jaký typ a kde ho koupit?????????a taky jaký systém buď samostatné natahování kohoutu a nebo mačkáním spouště.a nepřemlouvejte mě,že je lepší pistole.Nejspolehlivější pistole je REVOLVER.
Napis hlavne PROC si to kupujes, treba pak poradime...
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Revolver .454 Cassul nebo .357?

Příspěvek od vito » 07 črc 2006 07:29

Souhlasím s tím, že jste se do kolegy pustili zbytečně zostra. To je přeci, sakra, jeho věc, co a proč si chce koupit. Ptal se slušně na náš názor, tak proč ho řadit mezi snoby? Ty zbraně se vyrábějí proto, aby je lidi kupovali. O tom, je-li 454 k něčemu dobrá, není třeba diskutovat. Prakticky není. Cassul je ovšem zajímavá, kvalitní zbraň a kdybych měl peněz nazbyt, rozhodně bych si ji vedle jiných dalších zbraní koupil. Alespoň pro radost z dobrého řemesla. Jinak samozřejmě 357 Mg naprosto stačí pro téměř jakoukoliv situaci. Pokud potřebujete opravdu výkon, pohledejte výkonné střelivo, dá se najít i nad 1100 J. Je fakt. že jak zbraně, tak i náboje jsou v této ráži významně levnější. :D
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 07 črc 2006 09:49

Abychom mu mohli poradit, musi nam ale rict, proc to chce... Treba je nepoucen, a chce to na bezne noseni, pak bych mu Cassula vymlouval, treba zije na chalupe uprostred lesa a potkava cestou do prace medvedy, pak bych mu cassula doporucil...
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Revolver 454 Cassul nebo 357

Příspěvek od vito » 07 črc 2006 10:25

Jo, to máte pane kolego pravdu. Vždycky tady píšu, že je potřeba vědět, k čemu chci zbraň primárně užívat. Ale myslím si, že i na medvěda by 357 Mg s dostatečně výkonným střelivem stačila. Počítám s evropskými druhy medvědů, na kodiaka asi ne. :)
joot

Příspěvek od joot » 07 črc 2006 10:27

vito: My jsme se do něj nepustili proto, že bychom ho zařazovali mezi snoby. Aspoň já ne. Ale jak říká CMK - neuvede proč to chce, nač to chce, nějaké dostupné věci na netu si taky asi nenastudoval, soudě podle formy dotazu. Hlavně že někde pochytil hlášku "Nejlepší pistole je revolver". Ale pojďme od toho :). Jinak, kdybych měl dost peněz, tak bych si taky koupil ledacos, možná i ten revolver :).
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Revolver 454 Cassul nebo 357

Příspěvek od vito » 07 črc 2006 10:39

To joot. V pohodě, rozumíme si.
Odpovědět