Prosim poradte!!!

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 06:32

Kolik lidí střílí závody Rugerem? Jak už tu padlo, tak velkorážných revolverářů dost, a pokud jde o malorážky, je trh deformován těmi desetitisíci Margolin a Drulovů, co zbyly po Svazarmu. Když odečteš ze startovního pole všechny Margoliny, zbude na okresních soutěžích pestrá směs zbraní. Od doby, co se začaly dovážet Rugery, jejich podíl roste, třeba já s ním závody střílím.


Návštěvník

re:Prosím poradte!!!

Příspěvek od Návštěvník » 19 dub 2005 06:53

Ono porovnávat třeba Margolinu a Rugera je docela rozdíl ve filozofiích, protože Margolina je vlastně vzdálený klon předválečné Olympie (dnes k dispozici od Norinca), zatím co Rugery jsou defakto zlepšené (hodně) klony Coltu Woodsman (opět se dá koupit kopie od Norinca).

Já osobně bych už dnes do Margolina asi nešel, ale do Rugera taky moc ne - ale pokud bude vyhovovat..., tak proč ne! Norincový klon Olympie je dobrá zbraň, ale potřebuje doladit (asi 3000). Pro začátečníka je ale lepší koupit něco, co už předtím někdo vyladil.

Do revolverů bych taky moc nechtel jít. Hlavně proto, že držení revolveru je těžší a velmi odlišné. Já mám doma malorážkový revolver od Tauruse. Chodí dobře, ale je zbytečně těžký na malorážovou zbraň (protože je postavený na středním rámu). Svého času jsem měl chvíli malorážkovou Alfu s těžkou (hranatou) hlavní a nemohl jsem si stěžovat.

Moje doporučení? No, na naučení se by snad stačilo nějaké to doladěné Norinco(Základ za 5500 + doladit za cca 3000, celkem 8500). Pak bych šel výš (podle výsledků a výše rozpočtu).
Odpovědět