Usmrtit zlodeje je vrazda

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od dracekvo » 09 bře 2011 19:22

To samozřejmě vím, ani by mě nenapadlo po někom pálit kvůli hromádce šrotu.
Jen mě zajímá, kde je asi ta hranice hodnoty, kdy lze použít zbraň i k ochraně majetku.


Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od Radgost » 09 bře 2011 19:23

Tu, myslím, určí soudce případ od případu.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od harrykv » 09 bře 2011 19:23

dracekvo píše:To samozřejmě vím, ani by mě nenapadlo po někom pálit kvůli hromádce šrotu.
Jen mě zajímá, kde je asi ta hranice hodnoty, kdy lze použít zbraň i k ochraně majetku.
ta je v soudcově hlavě.... už jsi to pochopil?
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2011 19:36

http://www.novinky.cz/domaci/227366-vra ... -soud.html
už se couvá, nikoli zákon, populizmus!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od dracekvo » 09 bře 2011 19:37

No, takže raději nic nedělat. To je jistota.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od harrykv » 09 bře 2011 19:38

Nelze usmrtit zloděje, který prchá z místa činu a v krádeži již nepokračuje, protože to již není obrana majetku, ale pomsta
s tím v zásadě souhlasím
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2011 19:39

dokud má můj majetek, trvá na něj útok :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od Radgost » 09 bře 2011 20:22

harrykv píše: ta je v soudcově hlavě.... už jsi to pochopil?
srry za OT
Doporučuji nepoužívat sugestivní pobídky ve stylu "už jsi to pochopil", "jsi snad hlupák" a jiné.
Neber to prosím osobně, ale někteří lidé na tyhle invektivy reagují poněkud nervózně a vzniká z toho zbytečný "flejm".
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od Apevia » 09 bře 2011 22:43

No já tedy nevím pánové... Opět, co se tohoto týká souhlasím s Edem. Co je moje je moje a nikdo nemá právo mi to brát či krást ať to má hodnotu 500Kč, 1 800Kč a ani 2 000 000Kč. Jaký je v tom rozdíl? Pro někoho je i ta pětistovka spoustu peněz...
Jak tu již někdo zmínil některé státy USA a jejich zákon o ochraně svého majetku (vstup na pozemek a pod.) tak to bych v rozumné míře hodnotil jen kladně! Zloději a různí jiní násilníci MUSÍ počítat s tím, že se jim něco může stát a že mezi lidmi bude někdo, kdo bude chtít bránit jak sebe, tak svůj majetek!
A je zajímavé, že tady pořád řešíte cenu, toho co dotyčný krade... Jak to mohu v rychlosti odhadnout? Nedovedu si představit jakej stres a co vše na vás v takovéto situaci působí a určitě nebudete řešit, jestli "Možná krade "jen" něco za 500Kč, to nic není." a nebo "A kurva, to je už nejmíň za 5 000Kč, to je půlka mého měs. platu!"....
Asi vždy budou jak střelci tak i nestřelci rozděleni na dva tábory... Jedni budou říkat nestřílet a druzí střílet... Ale tu hranici si musí každej rozhodnout sám a já jsem pro nastavení "minimální rozumné hranice" či jak to nazvat. Je třeba zlodějům a jiným šmejdům ukázat, že se nebojíme bránit!
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2011 23:55

Dlouho už nikdo rozdělený nebude, nechci být špatný věštec, ale tak jak to tato vláda hnojí a dere lidi z peněz, bude se krást víc a častěji, takže se hojně dostane na každého z nás. Nebo má někdo jinou představu o tom , jak si nepřizpůsobivý budou kompenzovat ztráty podpor? Myslím že si vemou co budou chtít, tak jak je u nich zvykem.
Lépe už bylo, bude jenom hůř ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od harrykv » 10 bře 2011 02:32

Apevia - čoveče já už párkrát měl se zloději tu čest a dokonce když mi hlásil alarm (v postatě podobná situace jako ta o které toto vlákno je), tak jsem vždy do kapsy bral alespoň malou DUOvku... co kdyby náhodou. Párkrát jsem zloděje i chytil ale nikdy mě nenapadlo zbraň použít. Mě prostě těch pár tisíců nestojí ani za odebrání ZP a zbraní a už vůbec ne kriminál. Tu pistoli mám prostě proto kdyby toho šmejda napadlo že se zadržet nenechá a vytasí na mě zbraň nebo kudlu a ohrožoval mě nebo někoho v okolí na životě nebo zdraví. A věř tomu že už mi i párkrát i ujeli a jen jsem koukal jak odjíždí. Odvezli mi opravdu hodnoty, si piš. Ale pálit za ujíždějícím kryplem napadne opravdu jen idiota. Neříkám že bych v některých věcech uvítal větší benevolenci v zákoně, ale střílet za vstup na pozemek jako je tomu v některý státech USA je už opravdu moc.

Mimochodem, už jsem honil dokonce frajera po bytě za bílého dne. Drzost toho sajrajtu nezná mezí.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od pekoz58 » 10 bře 2011 07:46

jardin38
Příspěvky: 247
Registrován: 19 dub 2009 18:06
Bydliště: Nový Jičín

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od jardin38 » 10 bře 2011 07:47

harryk- Prosím tě nenazývej lidi, kteří brání svůj majetek idioty. Je jedno, že to není tvůj styl obrany.
EDgun Matador .22 + Sightron SIII 10-50x60 LRIRMOA
Air Arms FTP 900 + Burris Timberline 4,5-14x32
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od DrobasMirek » 10 bře 2011 14:27

popravdě když jsem dojel jednou neplánovaně v týdnu do našeho rodinýho domu a viděl jsem třísky jak čouhaj z futer tak sem bafnul do ruky ten největší šutr (nic jinýho nebylo k mání) a vrazil dovnitř. Sám nevim co bych dělal kdyby tam na mě vykouk zloděj nebo dva, tři... Nicméně jsem přesvědčenej, že dobrovolně na mojí žádost by si na zem asi nelehnul a bránil se - v tu chvíli by se krádež změnila v "loupež"?

Pány, kteří o tom rozhodovali zřejmě asi ještě nikdo nevykrad jinak by nemohli říct, že to neni důvod k rozrušení. Ve mě adrenalin lítal v tu chvíli kdy sem procházel domem tak, že mít v ruce samonabíjecí kosu a zloděj na mě vyběh s čimkoliv v ruce tak po něm nejspíš instinktivně prásknu a ne jednou.. :roll: Zákony v týhle zemi nadržujou podvodníkům, zlodějům, vrahům atd.. slušnej člověk aby se bál vystrčit hlavu z baráku
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Usmrtit zloděje je vražda

Příspěvek od edelweiss » 10 bře 2011 15:28

Nediv se, mrkni co sedí ve vládě a je u vesel :lol: po sobě jistě nepudou :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět