Ultrapresna strelba

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Grinch » 22 čer 2010 19:38

no doufam ze se mezi maoisty pridas :) je potreba konkurence :)


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Shindel » 22 čer 2010 19:49

Myslím, že tohle nehrozí, jsem sice fanatik do sportovní střelby, ale střelba s optikou mi nic neříká (nikdy jsem to nedržel v ruce), navíc jsem z Ústeckého kraje a nikde v okolí se to tu nestřílí (pokud vím). Jestli se k této disciplíně odhodlám, tak si na to koupím novou ZKM 453 varmint, ať je nějaká legrace. Brát na MaO libovolku mi přijde jako jít s kladivem na motýly :)
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od mot » 22 čer 2010 20:33

No,aby ses nesplet :)
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od skorec » 07 zář 2010 14:33

PROSIM o radu SUPER skusenych.

Mozem na rozpustenie olova v hlavni AA S510 4,5mm pouzit nejake chemicke rozpustadlo napr. na baze cpavku ? Neposkodi to ocel a mosadznu nabojovu komorku ?
napr.
http://zbraneastrelivo.sk/cistic-hlavni ... mil-100ml/
Je vobec mozne ze sa drazky zanesu olovom natolko ze to pokazi rotaciu a nejde to vicistit inac ako chemicky ?
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Shindel » 08 zář 2010 19:27

U větrovek je většinou dostačující čištění bore snakem/filcovými zátkami. Čištění bych omezil jen na způsoby doporučené výrobcem. Úplné zanesení vývrtu olovem je podle mě málo pravděpodobné (u větrovky). Např. u Tau 200 po cca 200 tis výstřelech bez chemického čištění byl vývrt dobře vidět a výkony zbraně byly vyrovnané.

PS: za super zkušeného se v tomto ohledu nepovažuji :)
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 09 zář 2010 00:58

Ano, řídit se návodem. Tim nic nezkazíš, ale co se týče zanešení olovem tak muže se stát. Míval jsem walthera, bylo to tedy ještě v době CO2 ale ten se v jednom místě tak zanesl, že jsem se stěží udržel v terči, natoš pak trefovat..... Ale zbraně o které jde neznám, takže těžké soudit
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Shindel » 30 pro 2010 10:28

Jaké máte kdo zkušenosti s difuzory, respektive s jejich životností? Nedochází vlivem opětovného nasazování a demontáže tubusu ke vzniku vůlí v upínací části? Odhaduji, že kvůli přepravě zbraně bych ho nasazoval/demontoval asi 50x za sezonu a nerad bych rok co rok kupoval nový, dík.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 30 pro 2010 11:15

difusor se tak snadno neuvolní. Ale pokud jsou z tohoto obavy, pak existuje i typ, který je diky své konstrukci eliminuje. Ale i u běžných difusorů pokud odpočátku nemají nějaké velké vůle to není problém.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od josse » 30 pro 2010 11:17

nebo nejsou vrtane zedvou stran :D:D:

ahoj vašku tebe jsem tady neviděl poreferuj jak se vede? co noveho;)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Shiva » 30 pro 2010 11:22

prominte ale tohle je vlakno "ultra presna strelba" ne chat room. nemusi mi chodit upozorneni na kdejakou soukr. pitomost co si tu kdo napise. zvlast kdyz jsem ne phonu
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Haness » 11 úno 2011 08:54

Chtěl bych se zeptat Vaskenta jak to vypadá s tou jeho malorážkou. Uvažuju totiž o koupi pořádné pušky (do 60 tis) a ta jeho je mezi vybíranýma vzhledem k tomu, že jsem ve střelecké revue četl reklamu kde stálo "pyšnící se nejvyšší možnou přesností"
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 14 úno 2011 13:25

Zdravim, maloražky se již prodávají a pracuje se na dalších kusech. Tedy jistě budu rád, pokud budete mit zájem ji zakoupit. Samozřejmostí je předvedení toho, co ta zbraň umí a nabídnutí vybrané munice na danou zbraň. Ovšem narovinu řeknu, že je třeba zvážit na jaký typ střelby by byla zbraň používána. V aktuálním provedení je nevhodná pro střelbu MaO, co mi dobře vysvětlil po testech pan Kouba, který ji i s ohledem na tuto disciplínu testoval. Nynější provedení je stavěno především s ohledem na ISSF disciplíny (Olympijské disciplíny) a je i vhodná pro BR střelbu. Na bližších informacích, které bych i zde rád zveřejnil pracuji, ale bohužel času se v současnosti nedostává tolik, kolik bych potřeboval (nekritizujte, vim že by to zapralo i jen něco málo minut, ale když už par těch minutek mam tak jsem v cizině, nebo absolutně nemam naladu....). Pokud máte zájem o jakékoli další informace, pak dost se jich dá vyzistit na webu www.vaskent.cz, nebo samozřejmě třeba takto elektronicky, telefonicky, či osobně.
Maximus
Příspěvky: 3
Registrován: 15 úno 2011 18:18

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Maximus » 15 úno 2011 18:29

Vaskent:
MAO neni zadna disciplina jde o hobby strelbu hrstky lidi bez jakykoliv mezinarodni nebo jiny navaznosti, stavet special pro tenhle plinking je ztrata casu.
ISSF nebo BR je o necem jinym, tam ma investice do zbrane smysl.
Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Haness » 15 úno 2011 18:49

Vaskent: Díky za odpověď, nemohl by jsi rozepsat co přesně se nehodí na této zbrani, resp. proč není vhodná pro MaO, když pro BR vhodná je?

Maximus: MaO je sice hobby, ale stala se z ní postupem času i disciplína .Tím myslím to, že se střílí v různých formách po celé republice, nemluvě o tom, že pokud chceš v této disciplíně něčeho dosáhnout tak se investicím nevyhneš. Máš zvláštní názor....
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od mkouba » 15 úno 2011 21:41

Nejvetsi problem je pomerne male okenko na vkladani naboju, takze pri rychlych polozkach v MaO nejde stihat nabijet.
Air Arms EV2 MK III
Odpovědět