Prebijeni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 bře 2006 22:06

Aha, já to pochopil tak, že chceš střelu (kompromis) jak na lov, tak na sportovní střelbu.

Takže teď je to jasné, i mně. :)


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 21 čer 2006 21:05

Ahoj. začínám s přebíjením a chtěl bych se zeptat jak moc je důležité žehlení u ráže .40 SaW.. Mám jen 3 matrice a zajímá mě, jestli musím dokoupit i žehlící. Je to pro RAMI. Dík za odpovědi
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 čer 2006 21:51

Pro CZ 75 ST IPSC žehlit musím, bez toho to neleze do komory. Zkus to a vyzkoušej, ale myslím že když to přežehlíš tak nic nepokazíš.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 22 čer 2006 10:14

Mám stejnou zkušenost i v ráži 9mmL - pro ČZ 75 Tactical Sports žehlit musím, pro Glocka to není třeba . Mluvím ale o olověných střelách,pro plášťované to neplatí .
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

Příspěvek od Salamoun » 22 čer 2006 11:04

To DYDLA

Hele,pane kolego,kde jste přišel na to,že přebíjenky pro GLOCKa není třeba žehlit?Přirovnal bych to k velikonoční koledě o poškození přechodu komora-lauf,von totiž olověný projektil se zalisováním do nábojnice malounko stranově zbortí po pár výstřelechza je za chvíli zvoraná i hlaveň,i když je olovo poměrně měkké,100x nic umoří i osla.Pak tedy chápu už jak vzniká onen pověstný pitting uvnitř hlavně.Hned teď jdu napsat doc.Bucholcerovi do Brna na akádu.Chudák si marně lámal hlavu,jak je to možné,když si přečetl idebaty o pittingu.Vyjelo šídlo z pytle. :!: :!: :!:
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 22 čer 2006 11:49

To Salamoun
Kamarad pžebiji olovo do G 17 a taky nežehli , ja mam G34 a musel sem žehlit protože man hlaven od p Zendla .
Olaf

Příspěvek od Olaf » 22 čer 2006 12:19

Kup si kalibr a zjistíš rozdíl. Glock 22 přebíjenky sice zhltne bez problému ale souhlasím se Salomonem, že zbrani to určitě neprospívá. Zřejmě dost významně zkrátíš životnost zbraně. U revoveru, pokud bych nepřežehlil přebíjenku v r. 357 nemám šanci ji dostat do kalibru a tím pádem si myslím, že střílet bez přežehlení nemá smysl a opravdu bude docházet k nadměrnému poškozování zbraně. Raději tedy přikup samostatnou žehlící matrici, já ji právě k .357 Magnum dokupoval u Martínka.
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

Příspěvek od Salamoun » 22 čer 2006 12:26

To MARKONY

Ještě jednou a naposled opakuji,při přebíjení olověné projektily při zalisování se trochu zbortí,je nutné je přežehlit,to,že nejdou do některých bouchaček do komory je náznak toho,že průměrově jsou šišoidní.Když ji tam přecejenom nacpete,nebo je komora trochu tolerančně o nižším průměru,patrona tam nejde.Už to Vás má varovat,aby jste začal používat žehličku.Zkuste se podívat endoskopem do laufu,když ho budete mít O.K.,dejte na modlení,když tam budete mít /pitting/poděkujte tomu,kdo Vám poradil,aby jste se vykálel na žehlení.Příspěvky typu,tisic ran jsem vystřílel a nežehlím a je vše dobré,neberu ani náhodou,Ti střelci,ať se zařadí do houfu s pittingem v hlavni a přečtou si nějakou naučnou literaturu o přebíjení a vnitřní předzápalové a pozápalové balistice.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 čer 2006 12:43

Já jsem žehlil i pláště, když jsem s nima dělal.....
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 22 čer 2006 12:47

Milý Salamoune : působíš tu jako vševěd nebo spíše rozumbrada. Ale máš smůlu se svými zřejmě z prstu vycucanými názory -viz teorii o vytloukání střel z hlavně. Tak za prvé : tzv. vypadávání vývrtu uznává i MPI,která Glocky dováží a příčinu vidí v překalení hlavně -tuto informaci jsem dostal z očí do očí.A za druhé ,ty chytráku, v době,kdy jsem toto popisoval a reklamoval,jsem střílel jen Vlašim a tak ta tvoje teorie je opět v pr...
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

Příspěvek od Salamoun » 22 čer 2006 13:20

To DYDLA

ad1/nevím od kdy si tykáme
ad2/mé teorie nejsou vycucané z prstu,ale pilně nastudované a na vlastní oči naakumulované,také státem uznané titulem za a před jménem
ad3/MPI zřejmě dostalo befel se s Vámi káleči na stav hlavní a hlavně se stopami po uvízlých projektilech,vůbec nebavit a nehádat.Schválně pokračujte ve svém stylu péče o lauf dále a až zase budete reklamovat,napište mi do které půlky Vás kopli.
ad4/při první stopě poškození v laufu zdravý člověk maže k zbrojíři a poradí se,ten který ve střelbě pokračuje zaslouží na místě zabít,protože neohrožuje pouze sebe,je to magor,nic jiného mu nenáleží,ale ohrožuje i okolí,soudím tak podle Vámi přiložené fotografie vývrtu,ve které zřejmě poškození vzniklo naráz a stejně by tato fotografie byla ukázková v expozici muzea kuriozit s nápisem a varováním pro příští generace.
ad4/pevně věřím,že jste se z prvního laufu poučil a druhý takto neodšlehnete.

Pevnou ruku a duševní zdraví
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 22 čer 2006 13:25

To Alfonss : někde jsem ale četl / teď už fakt nevím kde /,že žehlením se deformuje i střela a že je to pak na úkor přesnosti, navíc, že žehlením se právě formuje/ vyhladí / celý náboj aby šel hladce do komory,je to práce kvůli spolehlivosti náboje / a zbraně / a ne kvůli něčemu jinému .. .Jinými slovy, že pokud se žehlit nemusí,tak se žehlit nemá . Ale není to z mé hlavy,je to vyčtené z nějaké příručky . D.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 22 čer 2006 13:37

To Salamoun : za to tykání se moc a moc omlouvám, nabyl jsem dojmu,že je to mezi fandy do zbraní zde běžné. Je tedy pochopte, že máte-li nějakou zkušenost se svou zbraní a víte co jste přesně dělal -co a kolik čeho vystřílel, jak půl hodiny střílíte a pak hodinu čistíte a výsledek čištění kontrolujete lupou a vůbec svou zbraň hýčkáte,pak některé názory,často vytržené z kontextu a vůbec nebrající v úvahu to,co jste před chvíli napsal,tak tyto názory vás pak mohou docela naštvat. Takže ještě jednou omluva .P.S. Jednak jsem vysokého věku a vysokou školu mám taky i když titul jen před jménem,co kdybychom si spolu tykali ? Dydla .
Naposledy upravil(a) Smazaný uživatel 177 dne 22 čer 2006 14:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

Příspěvek od Salamoun » 22 čer 2006 13:49

To DYDLA

Samozřejmě a rád příjmám,zkus vymazat ze svého posledního příspěvku
své skutečné jméno,myslím,že tyto údaje patří do SZ.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 čer 2006 13:50

Dydla: No ono je žehlit a žehlit. Taky sem viděl "vyžehlenej" náboj, který měl olověnou střelu "přehrnutou" přes okraj nábojnice :)

O tom jestli to deformuje střelu sem neslyšel a abych se přiznal tak sem o tom ani nikdy nepřemýšlel. Ale neříkám že to není možný. Ale crimpováním docílíš konstantní výtahovou sílu koule a tím i vyrovnanější úsťové rychlosti...
Odpovědět