FAN CLUB Atak Zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od David Jurič » 10 lis 2010 17:33

A nedala by sa zmerať úsťová rýchlosť ? Ak to nemá viac ako 7,5J tak je to neopodstatnené na ZP, pretože to má menej ako flobert. (a myslím že to má okolo 5J odhadom podľa popisu že to nevlezie pod kožu)


Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Sarid » 15 pro 2010 13:04

tak se přidám, před týdnem mi přišla, jakmile ji viděl od mého známého starší otec, hned jsem mu ji musel objednávat taky :D
sergeant5027
Příspěvky: 20
Registrován: 26 srp 2010 22:56

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od sergeant5027 » 06 úno 2011 00:10

Dobrý den.Jsem šťastným majitelem expanzní zbraňe ATAK ARMS ZORAKI 914 v chromovém provedení.Za těch 6 měsíců,co ji vlastním jsem byl svědkem neuvěřitelné spolehlivosti a kvality.Vystřelil jsem asi 200 slepých nábojů české výroby Sellier and Bellot.Z počátku se mi pár nábojů zaseklo v hlavni ale po asi 2 zásobnících bylo vše v pořádku.Za zbraň jsem dal 1530 Kč a jsem přesvědčen že kvalita této zbraňe je totožná jako zbraňe v cenové relaci nad 2900 Kč.Černé plastové střenky jsou vyrobeny ze skutečně kvalitního plastu a jsou dobře anatomicky tvarované.Co se týče opotřebení:U chromované verze je vidět opotřebení nejméňe avšak když se podíváte z blízka,tak zaznamenáte drobné škrábance(nic co by bylo vidět běžným zrakem bez svitu prudkého slunce).Opotřebení vnitřních částí je minimální a žádné poškození vhodné k napsání do mého příspěvku jsem nezazamenal.Z vlastní zkušenosti doporučuji po každé střelbě rozebrat a vyčistit.Na čištění se dá použít jakýkoliv olej kupříkladu oblíbený WD-40.Na závěr bych chtěl říct všem váhajícím lidem nad koupí "plynové" pistole aby neváhali a zakoupili právě ATAK ARMS ZORAKI 914 protože dle mého názoru jsou lepší zbraňe už jen od firmy UMAREX.
Libanon
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2010 00:24
Bydliště: Tanvald

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Libanon » 06 úno 2011 12:58

Zdravim fan club Zoraki 914!!!
Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s hlavní a přepážkou u 914 auto?
Jestli je tam šroubovací přepážka,nebo pevná.Myslím,že je to novější model,tak by tam měla být už pevná.Díky
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Thunderbolt » 06 úno 2011 13:16

Zdar sergeant5027,

chci se Tě prosím zeptat na tu Zoraki 914 jestli ji máš ve verzi Auto nebo standart, jedná se mi jen o to jestli tyto dvě verze jsou vyráběny ve stejné kvalitě co se týče použitých materiálů. Já sice předpokládám, že mezi nimi nebude v kvalitě materiálů žádný rozdíl, ale přece jen se ptám, protože si tu Zoraki 914 budu na jaře kupovat, a myslím, že ve verzi standart je pro mě naprosto dostačující, i když verze Auto je taková technická lahůdka.
Možná, že by toto mohl vědět i Pietro.Beretta
sergeant5027
Příspěvky: 20
Registrován: 26 srp 2010 22:56

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od sergeant5027 » 06 úno 2011 16:07

pro Thunderbolt
Já vlastním verzi standart a již před koupí jsem pročítal hodňe diskusí a podle uživatelů je rozdíl akorát v přepínači střelby,takže žádný rozdíl v kvalitě či použitém materiálu nehledejte.
Libanon
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2010 00:24
Bydliště: Tanvald

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Libanon » 09 úno 2011 16:38

Chtěl bych se jenom zeptat na názor v jaké povrchovce bude asi nejlepší tato plynovka?Určitě se za nějaký čas někde malinko odrhne,tak by mě zajímalo v jaké barvě to bude nejméně znát.Mám Wathera v černé a tam je to opotřebení dost znatelné,ale podle ohlasů má Zoraki kvalitní povrch.úpravu.Dost pokukuju po té saténové,nebo titan.Díky za názor!!!!
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kebab » 09 úno 2011 23:23

Žádná zatím odpověď ? Tak mé zkušenosti. Pokud podle ohlasů má Zoraki 914 prý(?) kvalitní povrchovou úpravu a jak píšeš, tak v čem vidíš problém? Jistě jsi tohle po fórech dost frekventovaný téma nastudoval, vyhodnotil po svém a tak si potom přece vyber to, co se Ti líbí nejvíc a je pro Tebe nejpraktičtější :)
Praktické nejsou ty leskloty včetně černé lesklé, protože tam jsou vidět otisky což je na vztek, a potom se pro obranu nedoporučují světlá zrcátka, páč je riziko že na sebe zbytečně dřív upozorníš.

Já když vybíral Zoraki 914 v konečné fázi a právě tu barvu (nakonec ale vybral něco úplně jiného) byl jsem dost na rozpacích. Nakonec jsem právě i já skončil na tom temnějším titanu a světlejším saténu.
Ovšem zrovinka se potom i kolem těchto barev začaly na fóru objevovat otazníčky, třeba a právě s krytím, študýroval jsem i tehdejší foto revolverů Ekol a i Zoraki a tak nějak na foto jsem viděl jak různý části a asi dáno podkladem různého materiálu mají ve výsledku různý i odstín, takže rozpačitost.
Už vůbec překvápko bylo, když jsem ty pistole a barvy viděl naživo v krámě. Tam jsem třeba tu jakoby flekatost z některých fotek neviděl, ale záleží také na právě osvětlení. Tady mám také obavu a subjektivní dojem, že navíc v čase ty různý výrobní série jakoby téže barvy se mohou mezi sebou lišit ... a i z toho důvodu mohou být ve fórech různé zkušenosti tj. i ty protikladný. Podle toho, co kdo má za štístko a koupí.
Nezapomínej, že to je pořád tzv. turecká pistole byť se tam a na tomto modelu pozitivně snaží. Další překvápko a pro mne nemilý bylo, že teoreticky na foto slušná barva v reálu byla pro mne nevěrohodná: spíše jako "něco" koupený odněkud z pouti.
Dnes bych asi opravdu šel nejraději do té ne(!)lesklé černé, případně bych zvážil a risknul ten temný titan ale opravdu asi s rizikem, poněvadž mám dojem, že jsem právě na tuto barvu také četl výtky.
:arrow: O důvod víc, proč si pistoli raději vybrat na krámě z vícero a nečekat, co za tzv. překvápko pošlou přes internet.

Co se týče stálosti té povrchové úpravy, tak si velké iluze nedělej a je to dáno také materiálem té slitiny jako podklad. Stírání nebo ne ovlivníš tím, jak budeš s pistolí zacházet tj. a především také v jakém pouzdře ji budeš nebo ne obrušovat.
Zoraki 914 nemá svůj přímo ostrý vzor, takže nemůžeš využít nabídek už hotových pouzder na jednotlivé modely ostrých a které pistoli tolik nesvírají příp. ji nesvírají vůbec a zajišťují ji v pouzdře pojistkou. Myslím třeba taková pouzdra z kydexu a jako příklad. Nebo místo pouzder se nabízí různé brašničky a tam by pistole v tomto směru také neměla trpět.
To, že pistole se užíváním sem a tam otře je přirozené a to i v případě ostrých. Navíc a právě proto některé německé plynovky jsou tak i nabízený! Jsou jakoby vizuálně opotřebované ale přitom jsou úplně nové a rovnou z dílny. Podobně, jako když v krámě koupíš úplně nový ale už různě napáraný a jakoby opotřebovaný rifle.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od DeadMan » 10 úno 2011 07:32

jen poznámka ke kydexovým pouzdrům
většinou jsou tvarované dle pistole tudíž při zasouvání stejně dochází ke kontaktu některých částí zbraně s pouzdrem a nekvalitní povrchovka se může v tom místě "oleštit"
jediné pouzdro kde se zbraň skoro vůbec nedotýká jsou speed holster a ty jsou většinou jen pro IPSC a né na nošení
Přílohy
wsm_xd.jpg
wsm_xd.jpg (25.61 KiB) Zobrazeno 5324 x
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kebab » 10 úno 2011 14:31

... pochopitelně že jsou tvarované dle pistole, ale není přece kydexové pouzdro jako kydexové pouzdro. ...

Tady jsem jako perličku závěrem namátkou a v rychlosti našel příklad německé plynovky, konkrétně Rohm RG 88, která se jako nová nabízí také(!) i v tom ošoupaně opotřebovaném provedení:
RG88_nikl_ant.jpg
RG88_nikl_ant.jpg (7.84 KiB) Zobrazeno 5305 x
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:45, celkem upraveno 1 x.
Libanon
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2010 00:24
Bydliště: Tanvald

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Libanon » 10 úno 2011 17:21

kebab:Tak díky,jsi se rozepsal!Máš 100% pravdu,že nejlépe je možnost koupit v kam.obchodě,zbraň si omakáš,prohlídneš atd.
No uvidím,jestli do toho pujdu přez net.Už právě proto,že jsem se začal přiklánět k tomu saténu!!
Nechci,aby mě přišlo domu něco,co bude budit spíše úsměv,než obavu.Zbraň má vypadat nebespečně,odpudivě a budit respekt,a ne jako lízátko.Ale ten saten je zajímavá povrchovka,viděl jsem ho na Glocku,a vypadalo to pěkně,i kdyš třeba Glock prodávají i v červené,nebo modré barvě,myslim,že jsem viděl i ve žluté a to ostrou pistoli!
Nicméně díky!!!
kadett
Příspěvky: 39
Registrován: 23 led 2011 14:30

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kadett » 10 úno 2011 17:36

a co kupovat pouzfro na PPk?skoro stejné velikosti pistolí
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kebab » 10 úno 2011 18:13

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:45, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kebab » 10 úno 2011 18:42

kadett: otázka pouzdra je věčné téma. Možno přehazovat hromady názorů a zkušeností lopatou! :lol:
...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od jozef hošmanek » 10 úno 2011 19:02

Moje dvě Zoraki 914 černá lesk a 914 auto titan.Pouzdro je D.s.a.
Přílohy
IMG_0717.jpg
IMG_0717.jpg (24.53 KiB) Zobrazeno 5257 x
IMG_0722.jpg
IMG_0722.jpg (20.4 KiB) Zobrazeno 5257 x
IMG_0716.jpg
IMG_0716.jpg (22.64 KiB) Zobrazeno 5257 x
Odpovědět