Prebijeni 7,62x39

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: přebíjení

Příspěvek od navip » 03 úno 2011 15:06

Ty názory o přebíjení jsou dost ode zdi ke zdi.Ze své zkušenosti ve mém okolí,jihočeský kraj,mohu říct, že minimálně 50% přebíječů uspokojí své potřeby na jednooperáku,do 10% si pořídí Dilona a pod. a zbytku pokreje jejich větší nároky lis typu Turret clasic,tak že ty desítky tisíc vstupních investic(spíše výdajů, protože nevydělávají) nejsou standadem.
Nejlevněší souprava na jednu pistolovou ráži se dá pořídit kolem 4000,- a střelcům kteří jdou jednou,dvakrát týdně na střelnici a dvakrát za měsíc na nějakou sranda soutěž to často stačí.
Čas a náklady spojené s návštěvou střelnice a soutěží nemají s náklady na přebíjení nic společného. A čas pro přebíjení-jak kdo,já přebíjím u televize abych při ní neusnul :D


mave
Příspěvky: 1
Registrován: 06 úno 2011 13:41

Re: přebíjení

Příspěvek od mave » 06 úno 2011 13:53

Najde se někdo kdo poradí? Jak je to s přebíjenímstřeliva z hlediska legislativy? Přesněji v zákoně o zbraních a střelivu je uvedeno že přebíjení je povoleno pouze pro vlastní potřeby, přebíjením se v tomto smyslu myslí kompletní přebíjení (sestavení - nábojnice , zápalka, výmetná náplň, střela).
V případě že začnu s odléváním vlastních střel z olova a nebudu je kompletovat jako naboje (či střelivo), mohu tyto střely legálně samostatně prodávat ? A je k tomu zapotřebí živnostenský list či koncesní listina?
Děkuji za každou odpověď.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 06 úno 2011 14:06

Kdyz si prectes zakon podrobne, tak najdes definici streliva. Strely = strelivo. takze si najdi co je za pozadavek na strelivo. :-) to uz vis.

Mimo patricnych licenci musis mit homologaci od ceske zkusebny zbrani a streliva.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: přebíjení

Příspěvek od josse » 06 úno 2011 15:03

to je otázka přesně šitá na netopýra ze střelectví ...
Obešel tím že to nazval jinak:)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 06 úno 2011 15:35

Hele, nazyvat to muzes jak chces, ale v okamziku kdy to zacnes vyrabet seriove a nabizet s reklamou. tak ti prijde
1. kontrola ze zkusebny (detasovane pracoviste Tabor)
2. vzapeti z policie.
Pokud to prodavas pokoutne (stejne jako prebitou munici) tak nez te nekdo naprasi tak jsi v pohode.

Jestli to prodavas jako kalibrovane olovene zavazi, ci neco podobneho, tak je to zase jen otazka casu a zavisti jinych lidi.
nemyslim si ze ucelem fora je informovat lidi jak obchazet zakon. Precti si zneni zakona a (ne)rid se podle toho.

Ja osobne radeji koupim strely od nekoho kdo je prodava jako strely a ma na to licenci vcetne homologace, protoze vim, ze kdyz se mi stane neco s bouchackou (vetsi prumer strely nez udany) apd. tak to jdu vyreklamovat a jsem v poho, pokud se mi neco nestane.
Kdyz koupim strelu jako olovene zavazi, ci neco jineho, tak jsem v hajzlu, protoze mi vyrobce rekne, ze to je zavazi ktere neni urceno pro prebijeni. Vyhnout se tomu mohu jen za predpokladu ze, si budu prevazovat a kalibrovat.
Dalsi vec je to, ze mi tento vyrobce nezaruci stejne slozeni olova.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: přebíjení

Příspěvek od dracekvo » 06 úno 2011 20:44

Takže dneska jsem vyrobil mých prvních sto kousků přebíjenek, jenže.
Asi 5x se mi stalo, že se nedovřel závěr. Jednou náboj odpálil až na druhé klepnutí a jednou se vzpříčil v komoře. Ale pak se mi stalo, že jsem asi zapoměl na prach, nebo jsem nějak dal málo prachu, nevyšla žádná rána, kule zůstala na začátku v hlavni. Celé je to z 50 kusů. Takže mám několik dalších otázek.

1. když lisuju kule do hlizny, tak občas zůstane z olova takový otřepek. Málo rozhrdluju?
2. když se nedovřel závěr, může to být tím, že u nějakého náboje jsem porátně neočistil ten otřepek, nebo je to málo utažené?
3. jak poznám zprávné nastavení žehlící matrici? Teď je vidět, že mám asi 0,7mm jako by oleštěnou hliznu od utahování.
4. mohlo se něco stát hlavni? Teď to jdu vyrazit dřevěným kolíčkem.

Lis mám classic turret, 4 matrice lee a střely dávám olovo ares a sypu pod to 7,6gr Accurate no.5
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 06 úno 2011 20:57

1. malo otevrena nabojnice ev. moc zaskrcena.
2. ty nezkousis naboj do kalibru? kdyz jde do kalibru bude fungovat i ve zbrani, teda pokud nemas moc slabou ci silnou navazku.
3. podle bodu 2.
4. mosaznou tyckou to jde lepe.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: přebíjení

Příspěvek od dracekvo » 06 úno 2011 21:03

1. ten otřepek je tam už od usazení kule, ještě než to projde žehličkou. Ale není tam pokaždé, takže zkusím ješte přidat rozhrdlovací matrici.
2. nemám kalibr. Ty střely jsou už prý zkalibrované na 452
4. mosaz nemám. Zničil jsem jedno ramínko a tou tyčkou to vyrazil. Spíš mi jde o hlaveň, jestli jí to nemohlo nějak ublížit.

Jinak celkovej dojem z přebíjenek zatím nic moc. Ale věřím tomu, že problém je mezi židlí a lisem. Doufám, že časem se to poddá.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 06 úno 2011 21:29

:-)
spravna dedukce.
nemluvim o kalibru na strely. Nicmene by stalo za to je premerit a prevazit. roztazeni hrdla (ale jen pomalu, nevim jak to vypada)
kalibr jsem myslel na naboje. kdyz ti jde naboj do kalibru tak je rozmerove spravny. predpokladam ze prebijis 45ACP, takze neco takoveho.

http://www.lewilson.com/pistolmaxgage.html
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: přebíjení

Příspěvek od dracekvo » 06 úno 2011 22:15

To je pěkný. Nějsou někde na netu rozměry? Že bych si to nechal vysoustružit.

Teď jsem asi po půl hodině dočistil pistol. Takhle špinavá nebyla ani po 150 továrních S&B
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 06 úno 2011 22:26

Hele ja nevim, myslim ze rozmery jsou v CIP tabulkach. Ja si prebijim vsechny naboje (mimo malorazky :-) ) ale naradi k tomu si kupuju, ev. necham udelat ci upravit, kdyz si myslim, ze to koupeny neni to pravy orechovy. silne pochybuji ze te to prijde levneji, kalibr je presna nastrojarska prace, z kvalitniho materialu a lapovana na presne tolerance. to je jako bys rekl ze si nechas udelat supleru.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Jovah
Příspěvky: 22
Registrován: 09 kvě 2009 17:40
Bydliště: Ostrava

Re: přebíjení

Příspěvek od Jovah » 06 úno 2011 23:04

dracekvo: Nenech se zbytečně strašit a šetři výdaje. Kalibr ti sice může trochu šikovný řemeslník s trochu slušnější oceli vyrobit když dodrží na setiny mm míry, ale je to zbytečné.
Ke srovnání se šuplérou - je to asi tak jako bys srovnával papírového draka s Gripenem. Oproti šupléře na kalibru se nic vůči sobě navzájem nepohybuje, jediné co se u toho hýbe, že tam vkládáš z podstatně měkčího materiálu náboj. S trochou nadsázky nejdražší asi budou ty popisky na kalibru.
Já přebíjím 3 ráže a kalibry jsem si koupil zároveň už se zbraněmi. Při přebíjení stačí rozborka konkrétní zbraně jako při čištění a hotové náboje zkouším přímo do komory té zbraně, pro kterou je dělám. Když tam hladce vklouzne, nic nepřesahuje z komory a hladce jde ven, bez drhnutí a zbytečné vůle je vše OK. To je nejjistější kalibrování. :wink:
Vim vi repellere licet
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 06 úno 2011 23:14

Jasne, setri vydaje.
kazdy dela dle sveho presvedceni.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: přebíjení

Příspěvek od navip » 07 úno 2011 07:49

dracekvo píše:1. ten otřepek je tam už od usazení kule, ještě než to projde žehličkou. Ale není tam pokaždé, takže zkusím ješte přidat rozhrdlovací matrici.
2. nemám kalibr. Ty střely jsou už prý zkalibrované na 452
4. mosaz nemám. Zničil jsem jedno ramínko a tou tyčkou to vyrazil. Spíš mi jde o hlaveň, jestli jí to nemohlo nějak ublížit.

Jinak celkovej dojem z přebíjenek zatím nic moc. Ale věřím tomu, že problém je mezi židlí a lisem. Doufám, že časem se to poddá.
Při přebíjení olovem nebo poplastovanou střelou je dobré ohrotovat vnitřní hranu Nbc nástrojem 60°, abys nemusel extrémně roztahovat krček-prospívá to životnosti Nbc.
Žehličku si nastav právě tak aby ti náboj volně zapadl do komory hlavně a představa že hned první stovka přebíjenek bude dokonalá je vcelku humorná :wink:
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvek od 4mike » 07 úno 2011 09:44

dracekvo
nemáš náhodou oválný střely ?
Odpovědět