Prakticka cast zkousky na sk. B

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
impreza
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2006 20:37

Praktická část zkoušky na sk. B

Příspěvek od impreza » 17 čer 2006 17:40

Budu dělat zkoušky odborné způsobilosti na sk E a B. Když jsem chtěl absolvovat školení na střelbu z brokovnice a malorážky, bylo mi řečeno, že si můžu vybrat z čeho budu střilet, tak stačí, že umím zacházet s pistolí. Myslel jsem že na sk. B se bude střílet i z malorážky a brokovnice. To jsem ale nikdy neměl v ruce :?

Jak to tedy je? Budu opravdu střílet jenom z pistole?

Díky


Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 13
Registrován: 18 kvě 2006 20:17
Bydliště: u CBr

prakticke sk. B a E

Příspěvek od buml » 17 čer 2006 18:26

Zalezi na zkusebnim komisari, muzes strilet ze vsech tri zbrani a nebo pouze z jedne z nich. Ja jsem (B+E) rozborku dela ze vsech a strelbu jen z petasedmy, ale jak rikam zalezi to jen na komisari.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 18 čer 2006 14:26

Já střílel ze všech a rozborku nedělal ani s jednou :P
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
impreza
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2006 20:37

Příspěvek od impreza » 18 čer 2006 16:28

No ptal jsem se jednoho zkušebního komisaře, jiného než u kterého budu dělat zkoušku, a říkal, že podle zákona si můžu vybrat s čím budu střílet. Tak sem to zkusil najít v zákoně a našel jsem:

384/2002 Sb. o provedení některých ustanovení zákona o zbraních
§ 5 Celkové vyhodnocení zkoušky
(5) V praktické části zkoušky je žadatel hodnocen stupněm "prospěl", jestliže vedle zvládnutí činností uvedených v § 4 odst. 1 při střelbě na pevný cíl dosáhne
b) nejméně čtyři zásahy v terči z dlouhé kulové zbraně na vzdálenost 25 m z pěti možných výstřelů v čase nejdéle pěti minut, nejméně čtyři zásahy v terči z krátké kulové zbraně na vzdálenost 10 m z pěti možných výstřelů v čase nejdéle pěti minut nebo nejméně tři zásahy terče z brokové zbraně na vzdálenost 25 m ze čtyř možných výstřelů v čase nejdéle tři minuty, jde-li o žádost o provedení zkoušky k vydání zbrojního průkazu skupiny B,

Myslim, ze z toho zvyraznenyho nebo vyplyva, ze opravdu bych asi mel striet jenom s jednou z tech tri zbrani. Ale pak je teda divny, ze vy ste manipulovali se všemi. Kdy to bylo? Jedine ze byste to delali, jeste pri nejakem starsim zakone.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 18 čer 2006 17:49

Ne, loni, ale ono to není nikde přesně definovaný. Je pravda, že možná kdyby ses na to odkázal, tak bys opravdu dělal zkoušku jen s jednou zbraní.
Nicméně já jsem jen rád, když ten, kdo má dostat ZP umí zacházet se zbraněmi všeho druhu, protože si je většinou i může pořídit nebo se k nim dostat..
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 18 čer 2006 19:29

impreza
manipulace i střelba s brokůvkou i malorážkou na úrovni potřebné k absolvování je trapně jednoduchá nemáš se čeho obávat, jen by Ti to měl někdo alespoń ukázat.
Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 13
Registrován: 18 kvě 2006 20:17
Bydliště: u CBr

Příspěvek od buml » 18 čer 2006 19:34

impreza píše: Myslim, ze z toho zvyraznenyho nebo vyplyva, ze opravdu bych asi mel striet jenom s jednou z tech tri zbrani. Ale pak je teda divny, ze vy ste manipulovali se všemi. Kdy to bylo? Jedine ze byste to delali, jeste pri nejakem starsim zakone.
Ja je delal pred dvema tydny.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 19 čer 2006 16:07

Asi záleží opravdu na komisaři. A nejen to, z čeho budeš střílet, ale i kolikrát. A to přesto, že je to v zákoně jasně uvedený. Já např. střílel z pistole a z malorážky, z brokovnice jen zájemci o sk. C.
Odpovědět