Prebijeni 7,62x39

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od reaktor » 01 úno 2011 13:51

Toto platí stoprocentně, vyjímky jsou u nerozšířených ráží u krátkých, např. .454 casull a výše, ale hlavně u puškového střeliva krom asi 7,62*39 která je tak rozšířená jako 9 luger a proto dost levná. Taky mě to přebíjení nijak extra nebaví, ale když náboj co stojí 90 kč udělám za 30kč tak rozdíl poznám. Dám za stejný peníze 3 rany. Pokud by někdo chtěl mít užitek z peněz co ušetří přebíjením, musel by po každým výstřelu přebíjenlou dát peníze který dělají rozdíl mezi přebíjeným a originálem do pokladničky a pak časem prasátko rozbít.
Po tom co jsem přestal kouřit sem se taky nestal milionářem protože se ty peníze rozkutálí zase jinam. :D


Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 01 úno 2011 14:56

2Alfonss
jo to je pochopitelny.

2reaktor
to je furt stejna pisnicka. porovnat co mi stoji komponenty a kolik mi stoji koupeny naboj je o nicem.
Puskove naboje se vseobecne ekonomicky nevyplati. Pokud nemas razi ktera je exoticka. Vem si jen prebijeni treba do 50BMG vojenske naboje stoji kolik? asi 150? kdyz pominu ze strely A-max ktere jsou snad jedine co strili opravdu presne, nejsou u nas uz k sehnani, tak naboj odemne prijde za ca 200kc. jen lis a matrice v zakladnim vybaveni prijde na dobre pres 20.000kc takze zrovna tady jsi v minusu z ktereho se nedostanes,protoze tu patronu pod cenu vojeneske munice neudelas.
razi 308 prebijet z ekonomickyh duvodu, taky neni vyhodne. ti co neprebiji z duvodu presnosti, je kupuji od ozbrojenych slozek a prebijenim se pod cenu nedostanou aby meli naboj o stejne kvalite.
tohle cele je zbytecna diskuze, kdyz mi tu nekdo bude tvrdit ze proste prebije naboj za 30kc a tovarna ho stoji 90kc. a nehodla do nakladu zapocitat vstupni naklady, cas ktery tomu venuje a ostatni veci.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: přebíjení

Příspěvek od edelweiss » 01 úno 2011 15:24

Zase na druhou stranu přebíjím už roky, takže nemalé vstupy jsou již umořeny, no a moje záliba v exotech, by bez přebíjení nebyla uspokojena, plno nábojů se buď sehnat nedá, nebo je jejich cena, mimo střelecké použití:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od reaktor » 01 úno 2011 18:16

Že je to stále stejná písnička vím, jen píšu svůj příklad. Náboj co stojí 90 kč udělám se stejnou střelou od stejné firmy jako jsou kupovaný, takže náboj nedegraduju tím že dám podřadnou střelu. Takže v mým případě se komponenty pro přebíjení zaplatili po cca 100 kusech přebití.
Mám jich (pro svou potřebu) už přebito necelých 2000, i tak to neberu tak že jsem vydělal. Vždycky to bude prodělečný. Ale budu doufat že jsem něco málo ušetřil. Jasně že jsou to vyjímky podle ráže. Ale jsou i lidi, kteří přijdou domů z práce, do paneláku a místo čučení na telenovelu se věnují přebíjení méně finančně zajímavé ráži. Jak chceš v tomto případě počítat cenu času, když by to stejně proseděl s pivem na pupku u tv? A díky tomu že začnou přebíjet náboje, nepůjdou do hospody a je tu další místo na kterým ušetří. Takže s tím přebíjením a z něho plynoucí výhody a nevýhody nejsou zas tak jednoduché.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: přebíjení

Příspěvek od navip » 02 úno 2011 15:08

A co tak uzavřít tuhle už po několikáté vedenou diskusi s tím že pro střelce co vystřelí ročně nad 1000 ran tak ti co vydělají čistého pod 20 k bez možnosti snadného přivídělku si přebijejí i 9L .38Sp,.357Mag , 223 a je to v pořádku a bez přebíjení by si to nemohli dovolit no a pak ta druhá skupina.
Řekl bych, že těch prvních je většina. :D
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od JirkaS » 02 úno 2011 16:15

Proč to chceš uzavírat? Každej má přece jiný motivy, důvody a podmínky pro přebíjení. Nelze na to naroubovat nějaký jednoduchý pravidlo, který jednoznačně odpoví "Ano" nebo "Ne". Život není černobílej.
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: přebíjení

Příspěvek od chramst » 02 úno 2011 16:51

Přebíjel jsem si pro zábavu a potěšení, kor když se tím dá úspěšně zasáhnout to co chci a šlo i o 30 30 W, jinak 9-38-357 a 45. Olova prošlo přes lis, že to osobák neuveze. Vše odlité doma v garáži. Dělal jsem to tak 15 až 20let. Až bude čas zase se v pohodě vrátím k této činnosti.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: přebíjení

Příspěvek od navip » 03 úno 2011 09:01

JirkaS - Téma se jmenuje -PŘEBÍJENÍ - a bohužel informační hodnota skoro žádná,o konkrétních zkušenostech o jednotlivých nábojích ani potuchy.Jenom se zde dokola opakuje proč přebíjet a nebo nepřebíjet.
Důvody proč přebíjet: baví mne to,chci za stejný peníze víc střílet,nestandadní nebo drahá munice,jsem maximalista,zdravotní důvody.
Proč nepřebíjet: střílím málo,nemám čas a mám na to,jsem obchodník-kupte si to u mne :D
Co víc k tématu dodat.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvek od 4mike » 03 úno 2011 11:15

hrubá kalkulace z praxe
na sezonu potřebuji cca 10k nábojů 45acp, tak pořídím:
1x lis D650 s matricemi a nějakou potřebnou bižuterií k němu ........ 25 000
12 pikslí toho nejdražšího rychlýho prachu ................................... 16 800
10 000 střel (poněvadž si neodlévám) ......................................... 15 000
10 000 nábojnic ....................................................................... 10 000
10 000 zápalek LP fed ............................................................... 7 500
------------------------------------------------------------------------------------------
po cca 20-25h u lisu získám 10k nábojů (minus cca hrst zmetků) za 74 300,-
což je cena tovární munice ale v nesrovnatelně nižší kvalitě
že po sezoně lis nevyhodím, stejně jako nábojnice je snad jasné
že lze uspořit asi 50% na levnějším prachu a vlastních střelách je snad taky jasný
čili náklady se pak redukují a to pod cenu lugeru
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 03 úno 2011 11:50

:-)
predpoklad je ze tolik naboju vystrilis. bude ti to trvat ca 15 hodin prebit.
Jenze kdyz se tu nekdo pta na naklad a mluvi o jednooperacnim Lee lisu. tak jsme pracnosti a casem uplne nekde jinde.
jasne 200naboju tyden neni nic. ale obnasi to tak jako tak cestu na strelnici a zpet, cas na strelnici a poplatek.
(jasne to by ten dotycny musel zaplatit) ale je to dalsi naklad. Moje zkusenost je takova, ze drtiva vetsina lidi, co si koupi zbran, pak prijdou na to ze naboje jsou drahy, tak chteji prebijet aby si mohli zastrilet. ale to nadseni jim vydrzi par mesicu. a to jak ve strelbe tak i v prebijeni. mnoho jich pak skonci tak ze jdou na strelnici kdyz maj nejaky kacky, tam si koupi krabku, tu vypraskaj a jdou domu.
Samozrejme ze se to treba vubec nikoho z pritomnych netyka, ale jediny prinos co tahle diskuze ma, je ze se lidi zamysli nad tim jestli do toho opravdu chteji jit a co to obnasi.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvek od 4mike » 03 úno 2011 13:13

proto jsem tu kalkulaci pro krátkou postnul
k dlouhým se nevyjadřuju, tam je to poněkud jinak

jednooperák pro přebíjení krátký je podle mne nesmyslný opruz a pro dlouhý železa nutnost
(ale tam se asi určitě nebudem bavit o LEEčku za pár stovek)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 03 úno 2011 14:03

Kdyz tak na to koukam, napadlo mi, kolik lidi co chteji prebijet z duvodu uspory, je ochotno utratit v prvnim roce 75.000kc + vlastni naklady za navstevu strelnice a kazdy dalsi rok pres 30.000kc + ty same naklady.
Je tu jeste dalsi aspekt. Lidi co si koupi levny zaklad tak maji vetsi tendenci k tomu, ze to prestanou vyuzivat, protoze je to stalo malo penez.
druha cast prijde na to, ze to je lepsi s lepsim vybavenim (strelba je zacne bavit jeste vice) a koupi vykonejsi lis.
a minimalni cast si to necha, a tech par naboju si prebiji, protoze je to bavi a neresi jestli usetri.
Ale jak jsem jiz napsal, smysl tohoto threadu je v tom aby si lidi nejdrive vubec uvedomili co to obnasi a jak moc se cemu chteji venovat a do ceho ty penize vrazit.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvek od 4mike » 03 úno 2011 14:21

nejvíc peněz na přebíjení jsem utratil za lisy, jež mi nedostačovaly
takže radím, kupte top, není to tolikrát dražší než kolikrát je to výkonnější :wink:
a v případě nevyužití kvalitní lis prodáte snáz

Shivo náklady na střelnici jsem nezohlednoval zamerne, prostě už jen proto že to má každej na střelnici jinak daleko a má ji za jiný prachy
podle mých zkušeností lze mít do 1000kč/rok klíče od venkovní 50m
nebo třeba za 15 000kč/rok skoro neomezený přístup na krytou 25
pokud jsi měl na mysli náklady na závody, ty pak odvisí od kvantity a kvality akcí
v ceně střílení se projeví ale s cenou přebíjení to nesouvisí
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přebíjení

Příspěvek od Shiva » 03 úno 2011 14:39

svata pravda, vzdy plati to, ze nejsem tak bohaty abych si mohl dovolit kupvat levne veci.

naklady na cestu. strelnici apd. jsem zminil jen kvuli tomu aby si lidi uvedomili co vse je jejich konicek stoji a jestli opravdu ty penize proste utrati. A ze je zde otazka jestli mi to za to stoji. udelat si doma ten koutek, nakoupit veci atd. namisto toho si proste jit a koupit par krabicek naboju za rok. :-)

nikomu nenutim aby neprebijel nebo prebijel. Ale snazim se vysvetlit jen to, ze odpoved na otazku na kolik mi prijde prebit 9luger a na to prijde odpoved ze 2kc. je dost zavadejici. a ten kdo o tom nic nevi, jen si mysli ze bude strilet za par petek rocne, by se nad tim mel zamyslet.
Nebo vlastne nemyslete, napiste si objednavku ja vam to privezu :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: přebíjení

Příspěvek od 4mike » 03 úno 2011 14:58

Shiva píše:svata pravda, vzdy plati to, ze nejsem tak bohaty abych si mohl dovolit kupvat levne veci................
znám kluky, co se domluvili a slušnej lis si koupili společně takže taky možná úspora :idea:
ale zase abych jen nehaněl, dokud jsem střílíval LOSy tak mi pro těch pár stovek dostačoval Turret, což považuji za docela dobrou volbu pro malý kvantity a velkou škálu držených ráží v krátkých (tzn, pro ty co nakoupí arsenál aniž by měli představu čím a v jaký ráži vlastně chtějí střílet - tím si projde kdekdo mne nevyjímaje)
pro1000 jsem kdysi raději odprodal za dumping, to bylo jen k rozčilování
Odpovědět