Koupe streliva ze zahranici...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rifleman
Příspěvky: 71
Registrován: 02 úno 2010 11:02

Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od rifleman » 16 pro 2010 23:11

Zdravim,chtel bych se zaptat,jak je to s koupi munice ze zahranici (usa) ptal jsem se v nekolika obchodech se zbranemi a bylo mi receno,ze si to pry muzu normalne objednat,ale ze az by to dorazilo(jestli by to vubec dorazilo) tak bych to mel dat nekam na zkusebnu a pak bych to mohl normalne pouzivat...


Diky za odpovedi :wink:


Taurus Tracker .357mag,Sig Sauer Mosquito, ZVI Kevin, Remington 597
Mirek12
Příspěvky: 143
Registrován: 29 črc 2008 16:58
Bydliště: Znojemsko

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od Mirek12 » 17 pro 2010 23:02

no jak bych to měl v ruce tak bych to nikam nedával, spíš aby to na celníci pustili dále když člověk nemá licenci atp..
Baikal IZ 27 Sporting
UMAREX 850 AirMagnum
Uživatelský avatar
rifleman
Příspěvky: 71
Registrován: 02 úno 2010 11:02

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od rifleman » 18 pro 2010 20:19

no ja prave vubec nevim,jak by se melo postupovat...prave jsem se docela koukal,kdyz mi bylo receno,ze by s tim nemel byt zadny problem.
Jeste mi napadlo,ze by mi to mohla privest ma tetka,ktera zije v usa,ale fakt nevim.....jak to funguje.
Jinac mi docela zarazilo,ze mi tady neodpovedel nikdo z prodejcu...kterych tu neni zrovna malo,hlavne kdyz se resi nejake vlakno o tom kde se da co koupit,tak se muzou vsichni pretrhnout.pochybuju,ze tady o tom,nikdo z nich nic nevi... :?
Taurus Tracker .357mag,Sig Sauer Mosquito, ZVI Kevin, Remington 597
Mirek12
Příspěvky: 143
Registrován: 29 črc 2008 16:58
Bydliště: Znojemsko

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od Mirek12 » 18 pro 2010 22:25

Prodejci ti ani radit nebudou,protože je tím bereš na hůl , ta tetka to by mohla bejt další problém jestli tedy nemá zbrojní průkaz ovšem. tady se bude jednat spíš o dovozní povolení na střelivo které uděluje policie, problém je také v zasílání letadlem atp.. tam střelivo třaskaviny atp nesmí , takže lodí to máš tak 2 měsíce navíc. navíc na celnici budou chtít právě vyjádření od polišů a zbrojní průkaz aby ti to vůbec odeslali domů.. takovej můj názor , a když to někomu třeba prošlo tak se tím chlubit ani nebude. co konkrétního chceš nekupovat? a z jaké země ?
Baikal IZ 27 Sporting
UMAREX 850 AirMagnum
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od pavel 54 » 19 pro 2010 10:04

Zasílání zbraní a střeliva do nich, náš zákon zakazuje!
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od JirkaS » 19 pro 2010 10:12

Nezakazuje ... jenom stanovuje podmínky za kterých se to může. Tedy na naší straně minimálně povolení k trvalému dovozu a přepravce musí mít zbrojní licenci na přepravu zbraní a střeliva. Na druhé straně (v zahraničí) splnit jejich zákonné podmínky pro vývoz a tranzitní povolení od všech států, přes které to poveze.
Uživatelský avatar
rifleman
Příspěvky: 71
Registrován: 02 úno 2010 11:02

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od rifleman » 19 pro 2010 12:35

Diky za odpovedi.Neco takoveho jsem mel presne na mysli....ale prijde mi k zamysleni to,ze jsem se ptal ve trech obchodech se zbranema a vsude mi rekli,ze by to nemel byt problem...kdyz mam zp.
Podle me,to nemuze byt tak jednoduchy :shock: Uz jen ta preprava...proste bych se o tom chtel neco dozvedet,jestli tam bude hodne obstrukci,tak na to prdim...chtel bych jen par kuli do .22lr 8)
Z Midway (USA)
Taurus Tracker .357mag,Sig Sauer Mosquito, ZVI Kevin, Remington 597
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od login89 » 19 pro 2010 15:28

Říkal jsem si, že to bude:

1. Sbírka nábojů po kámošovi.
2. Exotická ráže, která se vyrábí jen v Austrálii.
3. Vagon munice, která stojí v USA desetinu toho co v Evropě.
4. ...

A naprosto neomylně to je krabička nábojů nejběžnější ráže.

:D
bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od bibros » 19 pro 2010 19:01

Mám takový pocit, že jakýkoli vývoz střeliva z USA musí schválit Národní úřad pro tabák, drogy a zbraně. Název nebude asi přesný, ale ta instituce zcela nepochubně existuje a nejsou s ní žádné žerty
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od drát » 19 pro 2010 19:49

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od Shiva » 19 pro 2010 23:54

Co prispevek to perla.
Dovoz streliva z USA (vseobecne z ne EU zemi, tam je to obdobne, ale snazsi).
V prvni rade musis zjistit jestli je prodejce vubec ochoten zajistit si exportni papiry pro soukromou osobu. Myslim, ze na tom z 99,9% pohoris. Pokud ano, pocitej s tim, ze budes muset zaplatit prodejci naklady na exp. licenci. Zaroven budes muset zaslat vsechny potrebne papiry v anglictine prodejci aby si o povoleni mohl zazadat.
neco jsou papiry primo jejich, a nejake msusis mit samozrejme od PCR. coz je ZPL (povoleni k trvalemu dovozu). V tom nevidim zas az takovy problem. ale zapomen, ze se ti to vyplati. USA exp. licence stoji par set dolaru, doprava bude v kontejneru, myslim ze ti to letecky neposlou. Ne kazda prepravka ma povoleni k preprave munice.
Pokud bys nejakou munici dovezl (predpokladam ze legalne, jinak nema cenu resit zkusebnu) tak na zkusebnu nemusis, pokud to nevezes jako obchodnik za ucelem prodeje. Protoze to by kazdy matlal co si doma prebiji, musel zajit na zkusebnu.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
rifleman
Příspěvky: 71
Registrován: 02 úno 2010 11:02

Re: Koupě střeliva ze zahraničí...

Příspěvek od rifleman » 20 pro 2010 01:34

Shiva,diky za odpoved,konecne neco konstruktivniho 8)
S necim podobnym jsem pocital...bylo mi divny,ze by to slo tak jednoduse :roll:
Taurus Tracker .357mag,Sig Sauer Mosquito, ZVI Kevin, Remington 597
Odpovědět