Gumove pazbicky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mikuc
Příspěvky: 108
Registrován: 06 srp 2010 14:26

Gumové pažbičky

Příspěvek od mikuc » 16 pro 2010 22:04

Rozhodl jsem se na Taurusu 669 - .357 Mag. vyměnit dřevěné pažbičky za gumové, ale...
Ať hledám tř. na Goooglu nebo Seznamu jakkoliv, žádné nemohu objevit! Jsou kamenné či netové obchody, které mají něco více na výběr?
Děkuji.


Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Gumové pažbičky

Příspěvek od Matěj » 17 pro 2010 09:41

Co tě k tomu vede ?
Je to do dřevěných taková "šupka", že by jsi raději gumové, nebo jen čistě estetická stránka ?
Vzhledově podle mě jsou dřevěné líbivější.
mikuc
Příspěvky: 108
Registrován: 06 srp 2010 14:26

Re: Gumové pažbičky

Příspěvek od mikuc » 17 pro 2010 12:51

Mám radši pistole, ale naskytla se výhodná koupě a neodolal jsem pořádné ráži. A kupodivu s ním i nastřílím.
V 1. řadě mám v háji lokty a když střílím plnohodnotné náboje, po pár výstřelech je to cítit. Sám nepřebíjím a tudíž nechci někoho otravovat s "laděním" střeliva na moje lokty:)
A co dalšího, mám velkou ruku - když ho pořádně sevřu aby seděl v ruce jak má, vzdálenost ke spoušti je tak krátká, že to držím skoro nepřirozeně a spouštím až 2. článkem ukazováku. Vyhovovalo by mi ho držet níž za pažbičku abych spouštěl 1. článkem ukazováku a i se mi lépe drží, ale to už jsem rukou 2-4 cm pod opěrnou plochou za kohoutem, malíček už lítá vzduchem a když vystřelím, pěkně to mlátí! Viz foto.
Tudíž jsem si říkal, že by nebylo od věci prubnout nějaký gumový návlek, nebo masivnější pažbičky z gumy. Jednak na pohlcení rázu a jednak na lepší úchop.
Ale ať koukám a hledám jak chci, nikde na netu nic:(
IMG_5757.jpg
IMG_5762.jpg
IMG_5763.jpg
bob69
Příspěvky: 21
Registrován: 17 pro 2010 17:31

Re: Gumové pažbičky

Příspěvek od bob69 » 17 pro 2010 18:28

dobrý večer,
taky mi více sedí pistole,leč před časem jsem si koupil revolver.Usoudil jsem že .38 je dobrá ráže,spolehlivost větší, na nošení malý, a stál 2.500 CZK. Je to Rossi , byl s dřevěnými pažbičkami ... Měl jsem pocit, že mi musí při střelbě upadnout ,nepohodlné a zdálo se mi to i nebezpečné. Kopyto.. Monogrip jsem hledal podobně jako vy všude,a nejen u nás, Rossi,veškeré firmy v USA dělající pažbičky -všichni mě poslali do háje.V jedněch zbraních u nás mi slečna nabídla monogrip za 750 CZK a ještě potřeboval úpravu.. Tak jsem to risknul a odhadem objednal jeden na Midway za 17 USD, cca v té době 300 CZK ,přibral si plastový futrál a bipod, když už jsem měl platit dopravu.Došlo to cca do 3 týdnů,bez cla se to taky vlezlo. Po drobném dopasování svépomocí jsem max. spokojen,vnitřek je plast,úprava není složitá.Chce to jen hledat na netu.
Hodně štěstí při hledání, ta úprava stála za to !
Přílohy
Rossi OK.jpg
Odpovědět