Dotaz na puskare - semiauto ZB26?!

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ozzy
Příspěvky: 44
Registrován: 13 bře 2010 09:25

Re: Dotaz na puškaře - semiauto ZB26?!

Příspěvek od Ozzy » 10 pro 2010 07:42

To je sice hezké, ale jediná, která je z těch dvou upravená relativně slušně je 58čka. Na scarabea se, podle toho, co jsem četl, musel dělat skoro celý nový spodek (to je taky důvod, proč je při bližším ohledání dvoubarevný). A představ si, kolik by to stálo udělat půlku nového ZBčka.
Ale představivosti se meze nekladou.... :-)


bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Dotaz na puškaře - semiauto ZB26?!

Příspěvek od bibros » 10 pro 2010 08:01

Jsem majitelem ZB 30J na vyjímku ( u BVS 9500 Kč) a myslím si, že vzledem ke konstrukci spoušťového mechanizmu by předělávka nemusela být tak drahá viz, některé SA 24/26. Tormentace pro civilní použití na zkušbně je za 650 Kč, další náklady= ?? Osobně bych se nejdřív informoval na zkušebně, tam by měli zákony, vyhlášky a postupy znát. Docela by mně zajímal výsledek.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na puškaře - semiauto ZB26?!

Příspěvek od golfkiller » 10 pro 2010 10:13

tady je to blbákov hoši na to nezapomínejte ! jinak to nebyl Joke jsou v reichu zcela běžně k dostání. Ale SA58 jim tam prodat nemůžem (semi) :(
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Dotaz na puškaře - semiauto ZB26?!

Příspěvek od login89 » 10 pro 2010 11:12

Pro ty, co nečtou pozorně to napíšu ještě jednou tučně:

Kulomet ZB 26 je vojenská zbraň je naprosto lhostejné, jestli střílí nebo nestřílí dávkou.

Ptát se na zkušebně je naprostá ztráta času. Zákony ani vyhlášky nebrání předělání vojenské zbraně na civilní. Brání tomu zkušebna a všeobecná nechuť. CZH 2003 byl zcela jiný případ - tisíce lidí stálo ve frontě na vz. 58 semi auto a desetitisíce Samopalů vz. 58 se firmám válelo na skladě a mělo cenu šrotu. Čili za CZH 2003 s CZ 858 stálo několik milionů potencionálního zisku. ZB 26 je pár kousků, které se časem rozprodají na vyjímku nebo jako znehodnocené a nikdo nemá zájem prodávat je jako poloautomatickou kulovnici.
Odpovědět