Orientacni cena kompletniho ziskani ZP?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od memphisto » 16 zář 2010 22:02

Zlín 2010

přípravný kurs = 500 Kč
pronájem + komisař = 500 Kč
doktor (obvoďák na vsi) = 420 Kč
2 skupiny = 1000 Kč

celkem 2420 Kč


Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od Martaskatap » 25 lis 2010 11:22

Ahoj, chtěl bych si také udělat zbrojní průkaz a mám pár otázek. Díval jsem se na otázky které jsou v testu a je jich něco kolem 500ti. Když jsem si je pročítal tak mi to připadalo hodně složité. Dá se to vše vůbec naučit? Jak to je u zkoušek? Ptají se na různé otázky z těch 500ti? Dále bych se zeptal kde ve Zlíně se dá průkaz udělat? Mám z toho trochu obavy protože mi učení nikdy moc nešlo spíše praxe :)
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od BlackAdder » 25 lis 2010 11:34

doporučuju www.zbranekvalitne.cz - tam to všecko najdeš, i testy nanečisto, teorii k nauce o zbraních a něco k bezpečné manipulaci, která je také předmětem zkoušky. Je tam myslím i dobře popsán průběh zkoušky.

Naučit se to samozřejmě dá, ale chce to trochu studijní disciplíny... na zkouškách se mnou byli kluci, co to poněkolikáté opakovali, to potom docela leze do peněz a je to zdlouhavé.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od Martaskatap » 25 lis 2010 11:39

Na www.zbranekvalitne.cz jsem se již díval. Moc z toho moudrý nejsem :)
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od BlackAdder » 25 lis 2010 11:41

memphisto píše:Zlín 2010
...
celkem 2420 Kč
Tos měl za levno celkem :)

Vsetínsko 2010:
příprava: 150,- teorie, manipulace + cca 2x 400,- střelnice (moc mi střelba nešla)
zkouška: 700,- střelnice Kelč, zahrnuje kafe a chlebíčky :) + 300,- komisař
doktor: 600,-
2 skupiny + nákupní povolení: 2x 500,- + 100,-
suma sumárum: 3 650,-
Naposledy upravil(a) BlackAdder dne 25 lis 2010 11:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od BlackAdder » 25 lis 2010 11:47

Martaskatap píše:Na http://www.zbranekvalitne.cz jsem se již díval. Moc z toho moudrý nejsem :)
věnuj tomu trochu času a úsilí, já kolem toho taky chodil drahnou chvíli, pak 2 měsíce čekání na zkoušku, to je hafo času na to se to všecko naučit. Pokud ti ten web z nějakého důvodu nevyhovuje, kup si knížku...
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od cvicubis » 25 lis 2010 11:47

500 otázek se dá naučit, máš jednu výhodu, všech 500 tam určitě nebude...... tak a teď vážně :D, třeba když jsem dělal autoškolu někdy v roce 2000, musel jsem se učit 700 otázek, no. Důležité začít se včas připravovat, pročítat ten zákon + dělat si k tomu testy, a opakovat, opakovat, uvidíš časem se ti to dostane do podvědomí a na ostrejch testech ti to už nebude připadat tak hrozný, jak ses dřív obával. Testy se dělaj písemně, zkušební komisař se může zeptat, třeba co je tohle za zbraň, jakej má závěr, co dělat když beru zbraň do ruky, kam mířit, jak ji bezpečně rozebrat nebo vybít, atak. No a pak už jen nastřílet ten zákonej počet děr do terče pro tu určitou skupinu. Každopádně když já jsem to dělal stálo to 1200Kč, prvně jsme psali testy kdo je nenapsal už nešel ani střílet a poslali ho domů /samozřejmě těch 1200 už si nechali/ no a za 3 měsíce nashledanou máte další pokus.
Naposledy upravil(a) cvicubis dne 25 lis 2010 11:51, celkem upraveno 1 x.
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od memphisto » 25 lis 2010 11:49

Jsem taky ze Vsetínska, ale jelikož se na Vsetín jako příslušný útvar nedostanu, tak jsem dělal ve Zlíně a přijel komisař ze Vsetína (ten, co prodává v Les a lov naproti policajtů na Vsetíně). Nepamatuji si jméno. Ten byl v pohodě. Za střelnici jsem platil jen 200 Kč. Kamarád v Praze dokonce 1600 Kč :shock:
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od Martaskatap » 25 lis 2010 11:51

Právě že těch 500 otázek mi připadá jako něco nepředstavitelného. Mě učení nikdy nešlo tak si to vážně nedovedu představit. Navíc hodně otázek je ze zákona a tam jsou třeba jen minimální rozdíly v odpovědi a to teda nevím jak bych si to zapamatoval...
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od cvicubis » 25 lis 2010 11:55

Martaskatap píše:Právě že těch 500 otázek mi připadá jako něco nepředstavitelného. Mě učení nikdy nešlo tak si to vážně nedovedu představit. Navíc hodně otázek je ze zákona a tam jsou třeba jen minimální rozdíly v odpovědi a to teda nevím jak bych si to zapamatoval...
Hmm, tak o to více času s tím budeš muset strávit, pokud ten ZP budeš chtít. Třeba já jsem už jsem se tomu začal věnovat 5 měsíců před zkouškama, neříkám že naplno, ale jen tak trochu jsem to pomalu začal přelouskávat.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od dracekvo » 25 lis 2010 13:35

Těch otázek je hodně stejnejch.
Například vše co má dočinění se zkušebním komisařem je automaticky ministerstvo vnirta. Registrace zbraní, zp, povolování akcí vždy příslušný útvar policie. Dovoz zbraní 5 dní, přihlašování zbraní 10 dní. Stříli se vždy 10 a 25 metrů. A tak dále. Hodně se toho opakuje, jen si stačí vypozorovat určité souvislosti.

Mě to stálo.
příprava 0,- vykašlal jsem se na to - bezpečnou manipulaci mě naučili před zkouškou a nastřelí to každý, kdo někdy držel vzduchovku.
Odměna ZK - 300, Za střelnici Benešov 550,-
U doktora jsem ještě nebyl, prý u nás za to chce 300,-
Pak jen 1000,- za skupiny B,E + rovnou nějaký to povolení

Cele to bylo velnejsi nez moje vzduchovka :)
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 25 lis 2010 14:59, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od BlackAdder » 25 lis 2010 13:58

s tím, že to nastřílí každý, bych si dovolil polemizovat... šel jsem raději střílet 2x před zkouškami, protože u pistole mi to zezačátku moc nešlo... malorážka je v pohodě, nicméně ne každý má nastříleno ze vzduchovky.

A na zkouškách jsem byl svědkem toho, jak nějaká slečna poslala u malorážky komplet nastřelení i 5 "ostrých" nad terč :?
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od dracekvo » 25 lis 2010 15:09

Pokud člověk nemá nastříleno z ničeho, tak to samo chce na nějaký ty střelby zajít. U nás na testech jsem to udělal jedinej. Mělo nás být 5, jeden nepřišel a zbytek vyhořel na testech. Takže střelby nuda :( Nebylo s kým soutěžit.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od BlackAdder » 25 lis 2010 15:55

I podle pána, co mi dělal tu přípravu, je problém téměř vždy v testech, že někdo udělá testy a pak nenastřílí je fakt výjimečná situace. Navíc pokud nenastřílí (případně má problém s bezpečnou manipulací), může jít hned na nejbližší termín zkoušek rovnou k praktické části, kdežto při neúspěchu u testu musí čekat další 3 měsíce než se může znovu přihlásit + čekání na termín.

Na zkouškách kde jsem byl já přišlo nějakých 17 lidí (z asi 25 přihlášených) asi 11 udělalo testy a 10 i nastřílelo...
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Orientační cena kompletního získání ZP?

Příspěvek od Art » 27 lis 2010 22:03

testy se naučíš a pak to dáš za 4 minuty . stačilo abych si přečetl začátek otázky a už jsem věděl jaká je správná varianta odpovědi a ani jsem nepotřeboval číst text odpovědí .
Odpovědět