"Takticka Malorazka" - Trebic

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od PEPAN » 11 lis 2010 00:42

on je na to stejně h..no čas :D
myšlenka variabilních položek mě ale nepouští, když přihlédnu ke všem uvedeným argumentům proti tak jsem přesvědčen že až se soutěž zaběhne, nemůže střelce vykolejit malá nevypočitatelnost průběhu. Nic lepšího na vylepšení mě nenapadá tak už dám pokoj :wink:


Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 11 lis 2010 06:58

Problemem vsak je ze vzdycky to nebude nevypoctatelnost pro strelce krom poradatelu :) zatim tam nechame tacek vs BlackJack ... ale kdyz se pak bude chtit tak dalsi rok ligy samozrejme nechame jinak, zvysime zatez, snizime casy a kazdy bude rad ze bude rad :D

vse ale zavisi na odezve ...

Hungry: na ty nastrelne tam doopravdy neni cas, ale velmi rad bych aby se treba zucastnili i strelci z konkurence na zkousku a nerad ybch je odradil :D
Naposledy upravil(a) Grinch dne 11 lis 2010 14:12, celkem upraveno 1 x.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Kubis » 11 lis 2010 10:39

Grinch: velice zajímavá soutěž, dokonce první o které začínám uvažovat. Doufám, že si udrží svou akčnější formu a zaměření na střelecké dovednosti, rychlost, než na absolutní přesnost střelby a drahé/kvalitní vybavení. Akorát mám obavy, aby se postupem času tato soutěž netransformovala v Malou odstřelovačku 2, protože ty tlaky tam časem budou.

Hodně štěstí a já jdu koupit prasátko s nápisem SW MP15-22 Vánoce 2011.
Kubis
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od rimfireBR » 11 lis 2010 11:09

no já a další stejně nadšený pravé věříme, ze si TM zachová Svou Tvař a integrace s MaO bude jen dalším cizím pojmem ;-)
navíc si to spojeni v soucasné době s ohledem na Vše kolem nedovedu představit a asi ani nechcu ;-)
proti Mao nemám nic a několikrát jsem si jí i střelil ;-) jen tak na okraj ;-D

rimfireBR ;-)
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 11 lis 2010 11:27

Kubis... Osobne velmi dekuji za slova, ktera potesila...posledni dobou jich tady na foru moc neni:-(

co se tyce TM jako takove tak vznikla z jistych duvodu a ver mi ze cilem rozhodne nebyla integrace s MaO ;-) ba naopak...

Nabidka prevzeti stanov a tercu od poradatelu MaO doopravdy prisla, ale byla jednoznacne odmitnuta...

Soutez ma tuto podobu po konzultacich s, myslim si temi akcnejsimi, strelci co chteji neco jineho a pro ktere jsou Otrokovice jiz hodne z ruky...

Cilem je predevsim zabava - a to i za cenu, ze se neumistim a nebo si sahnu na fyzicke "dno"...a myslim, ze se mi cil povedlo splnit...neb jsem se bavil, nevyhral a jeste prisel domu grogy;-)
soutez by mela reprezentovat celkovy skill strelce tak, aby proverila vse, co muze strelec nacvicit a natrenovat... Tedy ma sanci na umisteni, pokud na sobe zapracuje...

Byl bych velmi rad, kdyby i prazsti patrili mezi stalice.Honza tusim rikal,ze cesta k nam je hodka a pul cesty...

Proti MaO take nic nemam, take jsem si ji parkrat strelil a rad strelim zas, ale nektere "chyby a vady na krase" teto ultimatne presne souteze proste neprekousnu...

Slibuji a verim, ze TM zustane minimalne takova jaka je...a kdyz budou strelci chtit tak zaclenime treba i pochody s vybavou s prevysenim 50m a to jenom kolem strelnice ;-)

Martin

EDIT - 50m vedle strelnice je cvicak na psy :) takze vselijakych prolejzacek je tam hafo :D
Naposledy upravil(a) Grinch dne 12 lis 2010 11:03, celkem upraveno 4 x.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Kubis » 11 lis 2010 13:04

To jsem rád, že je nás víc kteří se radši u střelby pobaví a neusilují o dosažení absolutní přesnosti.

Dojezd z Prahy není problém, myslím že hodina a půl více měně po dálnici se dá skousnout a pokud by bylo více lidí tak se můžou i domluvit. Já bohužel svou malorajdu před půl rokem prodal a díky rodinnému přírůstku jsem teď v delší fázi čekací na novou. Jakmile se však věci pohnou tak jdu do toho a tato soutěž má mé 100% sympatie!
Kubis
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 11 lis 2010 13:44

Vrele doporucuji stahnout a shlednou tento dokument - TOP SNIPER 2:

http://download.f60s.com/forums/p/725049/724327.aspx

8mi denni soutez, ktera ukaze z ceho vseho se sklada opravdova Sniper competition - beh, silovky, pistole, dlouha a hlavne velmi zajimave polozky (i kdyz je asi fakt ze strelbu z leticiho vrtulniku asi u nas praktikovat nebudem, i kdyz vrtulnik by nebyl problem :) )...

Stazeni zdarma vsechny 4 dily ... Science, Urban combat, Long range a Stealth
V linku chce pak dat napravo nahore SKIP THIS ADD a objevi se stranka s linky...

Vrele doporucuji - je to poucne :twisted: , neb je to ramcove neco k cemu muzeme smerovat ale s omezenim na 50m strelnici toho dosahneme jen tezko :(
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 11 lis 2010 23:26

Tak konečně jsem se dostal k tomu dopsat report a umístit fotky na web...

TEDY FOTKY Z TESTOVACÍHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKY 06/11/2010 K NAHLÉDNUTÍ ZDE

Fotky ze závodu, upraveny položky Trapů a Zátěže - doplněny instruktážní fota...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 12 lis 2010 20:53

PO TESTOVACÍM ZÁVODĚ BYLY PROVEDENY ZMĚNY NA CELÉ TAKTICKÉ MALORÁŽCE !!!
Změny se týkají:

Propozice - střídání směn, čas na přípravu, změny výchozích poloh na položky, uveden systém rozstřelu...

Průvodce - komplet přepracován i pro slabší oči :) plus barevně zvýrazněn

Položky:


Rukojmí - PŘESNOST, zcela nový styl, Studená rána s daleko větší důležitostí, počet rukojmích snížet, čas na rukojmí snížen, terč komplet přepracován !

Cover me - vyřazeno !

Trap 10 a 25m - PŘESNOST + DOVEDNOST, čas snížen !

Speed run - vyřazeno !

Polohy - PŘESNOST, čas zkrácen !

Timer - PŘESNOST + ADAPTABILITA, terč upraven (zvětšena první písmena cílů) !

Double - PŘESNOST + TEAMOVOST, čas zkrácen !

Fire - vyřazeno !

Find me - PŘESNOST + DOVEDNOST, zařazena nová položka soutěže !

Zátěž - DOVEDNOST, daleko větší důležitost této položky (ze 45 na 135b), nyní se bude střílet 5 ran !

Know your limit - PŘESNOST + ADAPTABILITA, čas zkrácen !

Tácek - PŘESNOST + ADAPTABILITA, nově budou střelci hlasovat, za větrného počasí jej lze nahradit BlackJackem, jinak zůstává !

BlackJack - PŘESNOST + DOVEDNOST, zcela nová položka !

Komplet nové propozice, průvodce, přepracované terče a popisy položek na http://www.GRINCH.cz
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 17 lis 2010 12:56

Obrázek

Obrázek

A noví RUKOJMÍ + Timer jsou na světě - snad poslední update.

Upraveno i v propozicích a průvodci + nový terč ke stažení

Download
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
SW_FOX
Příspěvky: 12
Registrován: 25 srp 2006 12:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od SW_FOX » 19 lis 2010 11:33

Až bude chvilka, taky pro naši soutěž někde vymňouknu trošku odlišné terče s rukojmíma než jsou standardní, to už se lidi naučili střílet "z paměti"... :-)
"Si Vis Pacem, Para Bellum"
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 19 lis 2010 11:41

klidne pouzijte nase.. i kdyz vypadaji jednoduse tak verim ze nejsou :D

Kdybys mel navrh tak posli a ja Ti klidne nejaky udelam... neni problem...

Musime si pomahat ne?:D
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od PEPAN » 22 lis 2010 23:33

mám menší dotaz, je nějakej závažnej důvod proč nejsou povoleny ostatní malé ráže? zrovna řeším výzbroj a protože rád vymejšlim bejkoviny zamiloval jsem se do HM2 :lol: chápu že bych asi kulhal ale nedá mi to, zároveň bych prosil o radu na pušku pro tuto disciplínu pač jsem už z toho hotov, buďto jen přepažbím tu 451čku nebo koupím 456 a přepažbím nebo 455 a přepažbit. zajímá mě hlavně co má smysl.
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 23 lis 2010 08:42

Ahoj Pepo,
no ja bych zadny zavazny duvod nevidel, to by musel rici pan spravce:) ale z praktickeho hlediska bych navrhoval duvodem sjednoceni raze kvuli "balistice" (u .22LR je to dle me ciste hypoteticka vec:) ) a taky nvm jak vychazeji mensi Tebou uvedene raze financne...

Jinak k flinte - tady je kazda rada draha. Asi se nejvic ridit financnimi moznostmi a dostanes se do rozmezi od Annie az po ZKM :)

Na zavode jsi videl jak na tom flinty byly, Annie neni zrovna vyhra a to je to mensi flinta jak 1913ka, jednoranka zvladala i s klidnym prebijenim, ale pri novych casech si myslim ze to bude mit naknop, nejlepe tedy opakovacka a nebo samonabijecka...

Ale to pak resis samozrejme na ukor presnosti.. dle me je nej volba nejaka ZKM s min 5 rannym zasobnikem (nejlepe 2ks) - a z tech co si uvedl diky "vybave" zrejme 456... o 455 nemam zadne info :( ale vim, ze se v soutezi minimalne jedna objevi:D

Jinak co sem se za tu chvilku s flintama "potkal" tak je jeste pouzitelna treba 453 (Sid ji ma vysperkovanou, ale to taky neni zadna obyc flinta v classicke uprave)...

Ciste muj nazor, nejlepe jeste jinde 5x overit :D
Naposledy upravil(a) Grinch dne 23 lis 2010 10:39, celkem upraveno 1 x.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 23 lis 2010 10:33

Musim poupravit svuj vyrok, Sid me na to upozornil (dekuji) - Annie je samozrejme skvela flinta ale musi byt podporena kvalitnim strelcem :)

Ale pokud je strelec strelecky nezkuseny jako ja a nebo je to chvojicka co ma rucicky jak hulcicky a neunese tercovnici, tak muze mit problemy s ni udrzet tempo s "horsimi flintami" (opet zde narazime na to ze flinty se pohybovaly v rozmezi od cca 4kg ZKM 451 do 7,2kg u me Annie 1907Rep)..

tam se dle me daji hledat i obrovske rozdily v provedeni polozek bez opory...

Jinak co se tyce presnosti pozadovane ve "Find me" - zasah nejmensiho ctverecku 30b - ohledne obav strelcu s "horsimi flintami" :)

Pro platny zasah tohoto terciku Vam "postaci" opsana kruznice o prumeru (ted trochu matematiky):

- ctverec o strane 13mm ... tedy 13mm x odmocnina ze 2 + 2 x 5,6mm = 29,58mm - to je pro nejvic klika zasah presne na roh ctverce

- pokud chce nekdo zasah i z boku, pak je potrebna presnost 24,2mm pro vnejsi kruznici opsanou zasahum (18,6mm pro kruznici vedenou stredy zasahu)

Snad tato hodnota neni odstrasujici :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Odpovědět