NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 30 kvě 2006 20:10

Kubajzz píše:No, když už jsem koupil do zásoby ten puškohled Delta 4x32 AO, tak jsem si udělal radost a přikoupil k němu i pušku. :lol:
Jak jsem to dal dohromady, tak to vypadá, že jsem pro sebe našel ideální vzduchovku. Jakoby to ani s čínou nemělo nic společného (však ani nemá, je to totální kopie Crosmana, součástky jsou dokonce normálně zaměnitelné).
Zatím jsem v euforii z nové hračky, tak po mě nechtějte žádné detaily.
Až to ze mě opadne, tak o ní něco napíšu. :wink:
Kubajzzi, hlavně kde a za kolik. V ČR jí má myslím jen www.jsgtrade.cz za 2490,- Co montáž? Má to klasickou drážku 11mm, nebo něco special? Celkem by mě zajímal dostřel a počet konzistentních ran na ty 2 bomby. Jinak jsem taky slyšel o přesnosti, ale zajímalo by mě jak to bude na 30m, zkus poslat nástřel do soutěže s tou Norconií. Díky a měj se.


troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 30 kvě 2006 20:29

Silencer píše:Príma pánové, po tom tuningu vypadá hezky :-) Já osobně nemám zkušenost, ale kolik tak stojí nechat vyrobit takovouhle pažbu? Předpokládám, že si jí ten tuner nevyřezával nožíkem z kusu špalku doma po večerech.
no ja se taky chystam vyrobit novej kabat pro svou cz200T..uz to mam vsechno v hlave vymysleny tak staci az bude trosku casu a dam se do toho..a budu si muset vystacit s kmitkou,vrtackou,hoblovkou,celni vacovou frezou nastrcnou do vrtacky a snad vsema druhama brusek co existujou :wink: to budete koukat :twisted:
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 31 kvě 2006 12:09

Kubajzz:
tak uz se vymackni... povidej... popisuj... prehanej... :wink: FAKT se na to Tve hodnoceni tesim.
Mel jsem nasetrino na CZ200S, ale manzelka se to domakla a nutne jsme potrebovali nove dvere atd atd. :cry: Takze zase setrim. :roll:
Ale na tohle bych mel hned a jako doplnek nez bude dosetreno by to mohlo byt super. :twisted:

Takze uz nas nenapinej 8) [/b]
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 kvě 2006 13:36

Tak k otázkám. :lol:
Už vás v tom teda nenechám víc koupat. :lol:
Je to koupeno v JGS, dovezli je tam teprve podruhé před 14-ti dny a prý jdou na dračku, cena je příjemných 2490,-Kč. Vybíral jsem z posledních dvou kusů. Ten co jsem tam nechal má flek na hlavni :wink: (ale zase mu jde trochu líp závěr). Jednání v prodejně bylo nezvykle příjemné, přišel jsem tam 10 minut před zavíračkou a odcházel jsem asi po půl hodině se vzduchovkou pod paží. Asi to bylo tím, že jsem se bavil přímo s paní Jelínkovou - docela příjemná paní. Nechala mě všechno prohlídnout a pak ještě sama od sebe řekla, že mají vzadu druhý kus, tak jestli si prý chci vybrat, to jsem samozřejmě chtěl, tak ho ochotně přinesla a vybalila.
Ještě tam byl nějaký borec, co mi ukazoval mosaznou nábojnici (.308Win?) co s tím trefil, no promáčklá byla pěkně. Potom jsem si ještě prohlížel jednoho číňana a Drulova. A to vše už po zavíračce!
Ale nejvíc se mi líbilo, že to byl normální rozhovor, žádné řeči typu "to je magnum", "ultrapřesná","tisíce děkovných dopisů", "co chcete" atd. atd., ale možná mě jenom dobře odhadli. :wink:
Musel jsem to tu napsat, protože je to od prodejce bohužel málo časté jednání, tak aby bylo vidět, že to jde i jinak a aby tady nezněly jenom nadávky na Řeháka. :lol:

Ale zpátky ke vzduchovce.
Co vás hned překvapí je, že ta flinta je příjemně krátká 100cm a lehká 2,6kg. Slávie 630 má 116cm a 3kg a proti Hatsanovi 100 115cm, 4kg je jako hračka pro děcka.
Strkají se tam najednou dvě 12g bombičky prvně jedna a druhá za ní dnem k sobě, uzávěry od sebe.
Hlaveň ráže 4,5mm je však hodně dlouhá - 54cm a má tloušťku 14mm.
Zbraň je celokovová, z plastu je jen botka a ta objímka mezi hlavní a zásobníkem plynu.
Dřevěná pažba je z nějakého cizokrajného dřeva, vypadá to jako namořený buk, ale není to buk, povrch je matný. Opracovaná je moc pěkně, na čínu až nezvykle (no, na ořech na Hatsanovi to teda nemá), akorát mezi pažbou a botkou to mohlo být dolícované líp.
Ještě se musím zastavit u mířidel. Muška je z hliníku nebo duralu a zdá se docela bytelná. Zato hledí to je parodie na mířidla, dva kousky ohnutého plechu držící pokupě zázračným způsobem, hledí na staré Slávii 620 je proti tomu sportovní záležitost. Nafotil bych to, ale došly mi baterky, tak příště.

No samozřejmě mi to nedalo, abych se tomu nepodíval do střev a tam mě čekalo největší překvapení. Rozebrání nebylo tak jednoduché jak se na první pohled zdálo. Hlaveň je k pažbě přichycena pouze jediným šroubem, který je kupodivu opatřen soustruženým kroužkem s protiskluzovou úpravou (drážky) je to ten před spouští, ale po vyšroubování to nelze oddělit, protože tomu vadí pojistka na lučíku. Koumal jsem nad tím snad hodinu (nechtěl jsem to hned napoprvé zlikvidovat) jak to tam mají ti kluci šikmoocí zajištěné a zjistil jsem, že vlastně nijak. Akorát se nesmí člověk bát zapáčit a hlavně ta pojistka musí být v poloze S (safe) jinak to nejde a urve se to.
Lučík a pouzdro spoušťového mechanismu je z hliníkové slitiny a když jsem se na to pořádně podíval tak nastalo to překvápko. Ta spoušť je plně seřiditelná!! :shock: Je tam šroub na seřízení délky chodu, pak je tam šroub na seřízení dorazu spouště a pak ještě i šroub na seřízení odporu. A to si myslím je u zbraně této cenové kategorie skoro neuvěřitelné. Ještě jsem odšrouboval kryt mechanismu, abych viděl jak to tam vlastně vevnitř běhá. Bylo tam pár kovových pilin, tak jsem je setřel, jinak bylo všechno poměrně pěkně obrobeno. Mechanismus se skládá z pouhých dvou dílů, škoda, jedna páka navíc by mu určitě prospěla. Vše funguje poměrně hladce, stejně to ještě přeleštím, akorát budu asi muset zabrousit konec té spoušťové pružinky, zdá se mi jakoby to při spouštění trochu lupalo, jak se ten koneček pootáčí. Možná bude stačit to jen máznout vazelínou.
Jinak to jde opravdu lehce, proti Hatsanovi je to obrovský rozdíl.

Na závěr bych řek asi toto:
Oproti běžným čínským vzduchovkám je to neuvěřitelný rozdíl. Je jasné, že je to totální kopie toho Crosmana 167 z asi 70-tých let. Moje domněnka je ta, že amíci prodali číňanům komplet celou fabriku včetně strojů na jejich výrobu. Asi udělal Crosman dobrý kšeft.

Střílení bude příště. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 31 kvě 2006 14:11

Zde je celkem pěkně nafocená rozborka :wink:

http://www.airecomprimido.net/portal/mo ... page&pid=3
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 31 kvě 2006 15:32

opravdu hezky provedeni..a ta cena..zacinam uvazovat ze bych taky koupil treba pro dedu..nebo pro tatu.................... :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 kvě 2006 15:48

2voc:
JJ, to je pěkná stránka. Vidím, že jsem na to šel špatně a že ta pojistka jde ven i z druhé strany. Napoprvé jsem myslel, že je tam klobouček s přesahem a z druhé strany to jistí ta páčka. Takže to tam nedrží nic pouze tlak pojistkové pružiny. :wink:

Ještě jsem si vzpomněl na pár věcí.
Rybina má klasicky 11mm a je dost dlouhá, navíc je ta rybina i na té přední části před dírou pro diabolku, takže pasovat tam bude každá montáž, dokonce tam vlezla i ta moje na té Deltě, ale to už je na milimetr. :wink:

Když se tak na tu pušku podrobně podívám, tak si začínám uvědomovat, že je to opravdu promyšlená a dotažená konstrukce. Maj to amíci fakt promyšlené. Nikde to nepůsobí takovým tím rusko-čínským dojmem ve stylu "tady to nějak nesedí, přivaříme tam kus plechu" nebo "Váňo, seřídíme to kladivem, dvě rána zleva a jedna zprava". Všechno to do sebe hezky pasuje jak má. Samozřejmě v rámci své kategorie levné vzduchovky, není to žádný troják z Ferlachu.

Vtipně je řešeno uchycení hlavně do závěru - shora jedním imbusovým šroubkem. Jen mě točí, že už se prý nesmí prodávat ty polotovary hlavní. Ta hlaveň má úplně jednoduché lůžko. Když to trochu přeženu, tak novou hlaveň by zvládl vyrobit každý, kdo má doma svěrák (no, a soustruh :lol: ). Hned bych si jednu zkusil vyrobit na 5,5mm diabolky. Výměna je pak záležitost minut. Kdyžtak se zkusím zeptat, jestli by se k nám daly přivézt přímo hotové hlavně. Na vzduchovku by to snad nemusel být problém, to už není polotovar, i když ono je to teď celé postavené na hlavu, tak nevím.

Tak nějak celkově na mě ta flinta působí dojmem, že je jako stvořena k úpravám.
- Po internetu se válejí návody jak jí zvýšit výkon někam k 20J (u .22). U .177 to prý jde snadno na 210m/s což je stejně jako realita u Slávie 634.
- Pažba je lehce snímatelná a má poměrně nezáludně tvarovaný vnitřek, takže kutilové se můžou vrhnout na výrobu různých variant.
- Hlaveň je lehce měnitelná, takže tady je prostor na různé délky, tloušťky a ráže. Teda byl by... , kdyby nějaký novinářský debílek nerozpoutal kauzu "jak je snadné vyrobit samopal" z polotovaru hlavně. :evil: :evil: :roll:
- Místo šroubu na propichování bombiček se dá dát redukční nástavec na velké paintballové láhve.
- atd.
- atd.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 31 kvě 2006 20:44

Ty bláho, zdá se že tahle zbraň je kutilův ráj. Docela seriózně o ní taky uvažuju, tak uvidíme. Hlavně by mě zajímalo jak snadno zvýšit ten výkon, pak jak tam nalámat ten šroub, aby tam šla nějaká větší flaše na vzduch no a pak už jen vyrobit pěknou pažbu, přidat kompenzátor/separátor, a slušný kukadlo a sniperka je nasvětě :-D
Naposledy upravil(a) Silencer dne 31 kvě 2006 21:03, celkem upraveno 1 x.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 31 kvě 2006 22:07

kutilu raj..tam bych se aspon na mesic zavrel a kutil a kutil a co by z toho vzniklo to by ohromilo celej tenhle vzduchovkarskej svet :D :D
Karel.Z

Příspěvek od Karel.Z » 01 čer 2006 17:28

Kubajzz: Na JGS World je v nabídce polotovar hlavně 5.5 za 750 peněz, a jestli jsem dobře četl měla by to být táž firma co jsi tam flintu kupoval. Nebo tady Gunshop má 5.5 hlaveň na Gamovku za litr, třeba by s tím šlo něco udělat, mrkni na to.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 05 čer 2006 12:13

KUBAJZZ: Tak jak dopadlo testování? Víkend "dávno" za náma a tady žádná "reportáž" :wink: Čekám na to jak malej harant :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 čer 2006 10:11

2Karel.Z:
V nabídce to mají, ale prodávají to jen tomu, kdo má zbrojní licenci. Vypadá to, že prodejny udělaly nějakou dohodu, protože to nemá žádný právní podklad. A tu hlaveň na gamovku a pak to řezat se mi kupovat nechce. A taky vzhledem k ceně té vzduchovky... :roll:

2Voc:
Tak už na to jdu. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 čer 2006 11:57

Tak jsem to v neděli vyzkoušel.
Teda musel jsem se fakt přemoct, protože jsem byl po brutální pařbě (pivní maraton) a navíc bylo venku 10°C a k tomu vítr jak sviňa, takže jsem uvažoval jestli to vůbec má cenu. Ale jelikož jsem na to byl celý týden nažhavený, tak jsem do toho šel. :wink:

V návodu je napsáno, že bombičky se tam strkají při otevřeném závěru (jako u LOV21), na to jsem samozřejmě zapomněl, ale vůbec nic se nestalo, tak nevím proč to tam píšou, uvědomil jsem si to až později. Propíchnutí bombiček není vůbec slyšet, prostě najednou už nejde šroubem otočit a tak se pozná, že je plyn v zásobníku. No, možná jsem to neslyšel přes ten vítr. :wink:

Takže dal jsem terče na 10metrů, na stůl dal obráceně květinový truhlík a na něj ještě cihlu jako oporu, sedl si na židli a chtěl začít štelovat. První co jsem zjistil bylo, že mám puškohled otočený o 90°. :oops: :oops: Jak jsem si s tím pořád hrál, tak jsem ho tam dal blbě. Ne že by to tak nešlo, ale stranové točítko nahoře a výškové vlevo není vizitkou pravého snajpra. :wink: Asi proto někdo doporučuje svěřit montáž puškohledu do rukou odborníka. Žádného odborníka jsem ale po ruce neměl, takže jsem si musel jako obvykle pomoct sám a po půl hodině jsem to měl správně, musí se to celé rozebrat, ta Delta je proti otáčení jištěna nějakým svinstvem.
Pak jsem to teda trochu pošteloval na jednom terči a potom jsem dal 10 ran do jednoho. Rozptyl je vidět na fotce, terč je ten Sidewinderův vynález, v poslední době jsem si ho nějak oblíbil. Ale plechovky jsou plechovky. :lol:
Následovalo 20 ran, typicky to vypadalo jako na další fotce. Nechci z toho vyvozovat žádné závěry vzhledem k tomu, že jsem střílel placatýma JSB Match, které si ve větru dělají co chtějí a vzhledem ke stavu v jakém jsem byl. Mohlo to teda být lepší, ale myslím, že vzduchovkou to asi nebylo. :oops:

Pak mi došly bombičky, tak jsem tam šoupl nové a rozhodl se vyzkoušet kolik to vydrží. Vyměnit to jde hned, není to tam naštěstí udělané tak blbě jako v Lovce, kde musíte mít druhý šroub, jinak musíte hodinu čekat. Dostřílel jsem tedy s novou náplní asi deset ran do načatého terče a pak pokračoval jeden za druhým a čtvrtý terč vidíte na třetí fotce. Šestý terčík byla ještě plnohodnotná rána a pak najednou při sedmém začlo být slyšet, že už to není ono (jiný zvuk) a za dalších pět ran to už bylo jen takové plivání. Vidíte sami o kolik to spadlo, na poslední řadu terčíků jsem už ani nemířil. Zjistil jsem tedy, že na jednu náplň je možné vystřílet cca 80 plnohodnotných ran. To se mi zdá nějak moc, uvádí se 50-60ran, asi to bylo tou nízkou teplotou 10°.

Ještě celkový dojem.
Střelba je hodně tichá, zhruba jako z Lov21. Podle toho kolik se diabolka zavrtá do prkna bych řek, že to má sílu asi jako Slávie 630/631. Střelbu na 30 metrů tedy nevidím moc reálně. Údajně však lze zvýšit výkon někde k úrovni Slávie 634, ještě to samozřejmě rozeberu a podívám se jak na to. Pak by to na těch 30 metrů docela mohlo jít.

Zpětný ráz je prakticky nulový, cíl v optice jen trochu poskočí. Když jsem se díval jak s přítelkyní "cvičí" Hatsan, tak tohle je něco jiného. Mimochodem "dopředný ráz" u pístové vzduchovky je nesmysl. Díval jsem se pozorně jak to probíhá a ta vzduchovka jde jen dozadu, tak jsem na to musel změnit názor.

Největší problém mi dělalo nabíjení. Je tam klasický jednoduchý bajonetový závěr s kličkou (podobně jako u malorážky), do kterého se po otevření shora vkládá diabolka (stejně jako v Lov21). A vzhledem k použití optiky je tam poměrně málo místa. Já mám navíc hodně nízkou montáž. Prostě jedna z pěti diabolek tam nespadla napoprvé ale musel jsem s ní nějak manipulovat. I když je to i o střeleckém návyku, ke konci už mi to docela šlo, asi to chce ten správný grif.

Ještě k pažbě. Teda nic moc extra. Přilícení je s pevnými mířidy v pohodě, ale s puškohledem už by to chtělo vyšší lícnici. A taky sklon rukojeti je dost malý, musím moc kroutit ruku nebo to držet jinak než jsem zvyklý. Co se týká tvaru pažby, tak to na Hatsana zdaleka nemá. A na Slávii taky ne. Už chápu proč je u ní tak oblíbená změna pažby.

Ještě celkově. Vystřílel jsem z toho zatím asi jen 150 ran, ale že jsem ji koupil nelituju ani trochu. Je to příjemná malá vzduchovka. Pro zábavnou střelbu ideální.
Ještě ponaučení: Příště budu střílet, jen když mě nebude bolet hlava. :lol: :lol:
Jestli jsem na něco zapomněl, tak se ptejte. :wink:
Přílohy
QB_padání.jpg
QB20ran.jpg
QB10ran.jpg
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
real

Příspěvek od real » 06 čer 2006 16:20

nasiel som dalsiu stranku http://www.adventuresinairguns.com/QB78page4.html v pohode foto chekute
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 06 čer 2006 20:05

Bezva Kubajzzi, budu se těšit na dalšíé příspěvky :-) Hlavně o tom potenciálním tuningu výkonu :-) Kdyby to šlo někam kolem 12J bylo by to super. Napsal bys sem prosím vnější průměr hlavně? Díky.
Odpovědět