Vyrobena zbran

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od bibros » 01 lis 2010 16:47

Vážení diskutující, dovolte mi pár vět k tématu, některé příspěvky se mi zdají poněkud úsměvné. Koho zajímá právní stránka věci, toho bych odkázal na zákon č. 119/2002 Sb. kde najde odpověď téměř na všechny otázky.
Otázka tvaru úderníku a možnost jeho vylepšení. Pokud seberete na střelnici nábojnici 22 LR zjistíte, že průřez úderníku je obdélníkový a jako takový nejlépe vyhovuje pro okrajový zápal, prověřeno více než stoletou zkušeností. V případě, že někdo najde nábojnici 8x57 (7,92 Mauser) s otiskem obdélníkového úderníku jde téměř 100% o výstřel z kulometu vz. 26. Co vedlo pana Holka k použití tohoto tvaru nevím, faktem je že všechny jeho další konstrukce měly úderník kruhovéko průřezu. Použitím špičatého úderníku se nic neřeší, jen se zvyšuje nebezpečí proražení zápalky. Jestli chci něco vylepšit, měl bych mít přiměřené znalosti v oboru a jasnou vizi čeho chci vylepšením docílit. Z hlediska filozofického vylepšovat je neustále co, jenom to chce mít znalosti a prostředky.
Jestli se někdo zajímá o technickou stránku věci, pak mu doporučuju knihu Přemysla Lišky "Udělali si sami", vydala Mladá Fronta 2009. Najdete tam všechno možné od ohnutých trubek až po precizně zpracované revolvery, nenajdete tam ale žádný návod k výrobě. Na závěr přikládám fotku jednohlavňové perkusní pistole t. zv. terceroly. Tuhle zbraň vyrobil mimořádně zručný učeň 3. ročníku obor puškař s možností pracovat na všech běžných obráběcích strojích. Pro úplnost, pistole má protokol o tlakové zkoušce a je označena dle zákona ČÚZZS, tedy je legálně použitelná ke střelbě.
IMG_2672[1].jpg


BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od BENNY » 01 lis 2010 18:10

Plán na tuhle pistolku byl kdysi v ABC. Kdyby ten učen vyrobil třeba nějaký perkusní Coltův revolver ,byl by větší borec. :D
Hail And Kill !
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od josse » 01 lis 2010 18:39

tak to mate velké představy o našem učňovském školství :D:D:D ja myslim že byl rád že je rád
bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od bibros » 01 lis 2010 21:13

Milý benny, kde byl jaký plán nevím, ale vím určitě, že mohla být ta pistole tak ještě z papíru když byla v ABC, časopise určeném mládeži do 15-ti let. Není mi jasné co víš o obrábění kovů, ale při despektu s jakým píšeš o té "pistolce" to asi nebude nic moc a byl bych zvědav na Tvůj výrobek. Já sám jsem nástrojař a takovou zbrań bych dokázal vyrobit celkem bez problémů, ale na učedníka je to slušný výkon. Tak zkus toho Colta a dej mi vědět až začneš, fotodokumentací nás můžeš zásobovat průběžně.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od derringer » 01 lis 2010 22:41

můžu bennymu poskytnout výkresy f.tora, aby měl představu, co takový revolver obnáší

jinak z ABC mám schované všechny plánky - bylo to na svoji dobu zdařilé, repliky ze dřeva a kovu, kdo byl šikovný tak si s tím pohrál
bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od bibros » 02 lis 2010 22:36

Tak to abys už začal.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od derringer » 03 lis 2010 09:58

milý benny, jestli vyrobíš revolver , který bude zároveň vypadat a fungovat jako revolver a bude mít všechny náležitosti, jako je drážkovaná hlaveň,vystružené komory, a nebudou to povařené splašené trubičky a hřebíky, tak ti klidně za něj nabídnu svůj alfasteel 6" v .357
adamove
Příspěvky: 2
Registrován: 07 lis 2010 10:57

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od adamove » 07 lis 2010 11:05

zdravím .... to já jsem viděl na youtube týpka co vzal kuličkovou pistoli dal do ní železnou hlavničku do toho pístu jak jde vzduch na vyhnání kuličky dal hřebík.nabil Tam náboj a vystřelil(je to vůbec možné nebo ten týpek udělal jen nějaký tryk to by mě moc zajímalo ?????
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 07 lis 2010 15:14

Myslím že Tě to ani zajímat nemusí protože je to p*čovina. Netvrdím že to nejde, nevystřelí atd., ale po takových pokusech často následují kurzy čtení Brailova písma. Oproti tomu mi připadá převrtávání vzduchovek jako ušlechtilá zábava pro mladé hochy.

Navíc nechápu proč zkoušet rozchodit softku, když si můžu legálně koupit lepší hračky třeba v .50 BMG a když nám je zakážou, tak jsou na netu výkresy na pumpičku v ráži 9mm, nebo na ještě horší a jednodušší bazmek než byl Stengun ale zcela jistě bezbečnější a zajímavější než "hard-softka".
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od Jim » 07 lis 2010 16:28

Lettow-Vorbeck: to s těma výkresama na netu je jako fakt, nebo si děláš prdel?
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od Ares » 07 lis 2010 16:31

Nedělá, jdou normálně sehnat blueprinty těchto zbraní a nejen těchto
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 07 lis 2010 18:31

Ne nedělám. Pumpičku nakreslil Gérard Métral a výkresy se na netu prodávají/stahují jako: A do it Yourself submachinegun a P. A. Luty měl stránky kde byly ke stažení výkresy samopalu na úrovni polské válečné Blyzskawiczy jak co se týče nároků na dílnu (vrtačka), tak nejspíš i spolehlivosti. Výkresy jsou sice ještě někde ke stažení, ale stránky už nefungují, protože v britských věznicích je prý špatný přístup k internetu. (Popravdě řečeno nevím jestli bručí, ale byl obviněn z "Act of terorism".)
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od pechi » 12 lis 2010 16:22

Mám dotaz ohledně komory v hlavni - černí se nebo ne? Známý, co dělal v Brně ve zbrojovce mi tvrdí, že se komora po vystružení jen leští. Přijde mi to divné, že by byla celá puška načerněná, a komora nic? Už jen kvůli korozi :)
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od PEPAN » 12 lis 2010 17:28

Nečerní, stejně jako zbytek vývrtu
Nejde!Prostě NNe
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Vyrobená zbraň

Příspěvek od PatrikV » 12 lis 2010 21:38

Černí, stejně jako zbytek vývrtu. :lol:
Zamčeno