"Takticka Malorazka" - Trebic

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 06 lis 2010 23:52

Krásný den, banda super střelců, spousta práce, potu a úsilí hromady lidí...

Mohu však upřímně říci, že jsem dorazil domů totálně vyčerpán, ale se super pocitem dobře odvedené práce a hlavně s pocitem, že jsem si zablbl jako už dlouho ne :)

Tak by se dal shrnout historicky PRVNÍ ZAHAJOVACÍ TESTOVACÍ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY

Ráno 6.11.2010 kolem 7:30 dorazili první účastnící na střelnici v Třebíči Poušově. Počasí vyšlo na Vysočinu až přenádherně. Již takto brzo ráno svítilo slunce, z trávy se zvedal jemný opar a bylo ticho a klid...

Na střelnici probíhaly poslední přípravy, stavění terčových zařízení, přerozdělení terčů a jednotlivých střeleckých postů...

Všici zúčastnění se dostavili i přes to, že navigace měla svou hlavu a trvala na svém, že do Poušova nejlépe přes Vídeň :)
V zastoupení byli střelci se zbraněmi Anschutz (pouze já a vůbec jsem neudělal čest, za což se kaji:( , zbraněmi ZKM 456/452 a 451 a svým způsobem i (doufám, že mi to odpustí :) ) Martin jako "pokusný králík" se svou jednorannou SM-2.

Zahájení závodu proběhlo , i s uvítacím proslovem, přesně na čas a o 10hod dopolední se klidným Poušovem rozezněly první výstřely...

Rukojmí :
Tuto položku netřeba představovat. Spousta střelců doplatila na nízké teploty - má flinta vystavená rannímu chladu od 7 ráno, výběru výběhových R100 a to vše podpořené značným chaosem a adrenalinem z pořadatelské funkce si vybrala svou daň. Nutno podotknout, že hlavním důvodem mého debaklu byla absence jakékoli rozvahy a rozumu :) V této položce si nejlépe vedl právě Kosour Martin a potvrdil tak, že této položce budou dominovat právě terčovnice.

Cover me:
Pro mnohé vůbec první střelba na vzdálenosti 10 a 25m. A každá flinta měla absolutně jiný nástřel a změnu v balistice, a proto by každý střelec měl vědět, jak jeho flinta chodí... Své by o tom mohli říci rovnou 3 střelci - s nejlepším výsledkem 28b opět Martin Kosour souběžně s Janem Foktem a mnou. Ale i ostatní střelci prokázali, že položka není vůbec těžká a s malými bodovými ztrátami se prodírali kupředu.

Trap 10m:

V této nejednoduché položce se nejlépe umístil Jan Fokt s absolutním nástřelem. Nedal lopatkám šanci a všechny musely být vyměněny. O trochu hůře se vedlo Martinu Kosourovi, který byl stejně úspěšný jako Stanislav Svoboda, a oba s drobným zaváháním také připravili pořadatelům práci při výměně terčů.

Trap 25m:

Honza i na 25m potvrdil, že zvládá i další nestabilní polohy a s nejlepším nástřelem položky se ujal vedení závodu.

Speed run:
V této rychlostní položce pouze tři střelci dosáhli absolutního výsledku - opět Jenda Fokt, Stanislav Svoboda a já (konečně, již bylo načase :) . Plný počet bodů se mi povedlo nastřílet i přes to, že jsem "naládoval" špatný počet nábojů (a flinta mi dva při špatném přebití vyhodila) a v posledních 10sec jsem musel napáskovat a ještě 2x zasáhnout. Martin Kosour se svou jednorankou střílející s ledovým klidem, však nezvládl poslední ránu v časovém limitu a tedy s nástřelem 40b následoval vedoucí trojici.

Polohy :
Střelba v polohách bez opory je jednou z nejdůležitějších položek závodu. Cílová hodnota 150b je velmi směrná a dokáže střelce "kopnout" kupředu. Jako totální propadák jsem jistil startovní listinu zezadu já s tragickými 50b (třetinovým nástřelem !!!). Zda-li se na výsledku této položky podepsala samotná přesná 7kg terčovnice a rychlý sled položek, či můj střelecký nerozum, je ve hvězdách. Naopak velmi překvapil se svou ZKM 456 Standa Svoboda, který dokázal, že umí. Následován Janem Foktem a opět Martinem Kosourem s jeho SM-2.

Timer :
Tato položka v nové experimentální podobě překvapila snad všechny střelce. Nová inovace v podobě rukojmích si vyžádala své a výsledky byly více než překvapující. Nicméně přisuzuji je prvotnímu překvapení a považuji tuto inovaci za velmi zdařilou. Jako rychlostřelec se umístil Martin Kosour, který téměř nedal šanci agresorům. Avšak obrovským překvapením byla mladá střelkyně Jana Řihánková, která se se shodným nastřelem umístila téže na první příčce položky. Lehce zaváhavším střelcem zde byl Jan Fokt, který jednou nejistou ranou získal 30b.

Double :
Dvojice nadmíru splnily veškerá očekávání. Tato koordinačně komunikační položka zavařila závity i ostříleným střelcům a ukázala, že i když víme co a jak, tak ne vždy nacházíme ta správná slova včas a přesně. Jako nejlepší dvojice se umístili Martin Kosour se Standou Svobodou a Martin Šlaichrt se zazářivším Michalem Hochmanem, kteří shodně získali po 50b.

Fire :
Tato položka se ukázala býti naoko jednoduchou, ale potrápila. Jediná dvojice, která se zhostila svého úkolu bez chybičky byla dvojka Martin Šlaichrt (já :) )a Michal Hochman, kteří nezaváhali a splnili "misi" na výbornou.

Zátěž :
Tuto dovednostní položku jsem díky domácímu prostředí a stovkám vypálených ran na biatlonky splnil třemi zásahy pouze já. Ostatní střelci ač rozhozeni minelou z velmi netradiční polohy se zbraní na boku se rychle vzpamatovávali. Nicméně mnoho ze soupeřů až zbytečně spěchalo a kdyby mířili i o minutu déle, tak by si bodově velmi pomohli. Ale z toho plyne alespoň ponaučení na další závod...Trénovat, trénovat a trénovat !

Know your limit :
Tato položka se stala peklem pro mnohé střelce... Doopravdy své limity poznali pouze dva střelci, kteří přestali zavčasu - Honza Fokt a Standa Svoboda - oba shodně po 50b. Mně osobně se ranou na páté největší kolečko zdálo, že je na kalibr obrys (= 0b), tedy jsem zkusil i šesté, nejmenší kolečko - a samozřejmě čistý zásah obrysu. A při vyhodnocování jsem si rval i ty zbytky vlasů co mám - páté kolečko bylo na krásný kalibr uvnitř bez dotyku ... zahozených 70b :(

Tácek :
Tato kontroverzní MaOistická položka za dnešního mírného větru zabavila střelce a ukázala, že i s časem 4min není problém terč zasáhnout. Tácek se hezky protáčel, plápolal a přesto dával možnost střelcům bodovat. Jako nejlepší byli opět Martin Kosour a já, následováni s jednou ztrátou Honzou Foktem.


Vyhodnocení :

Po vyhodnocení terčů se šlo dávat medaile :)

1. Honza Fokt - zasloužených 517b. Honza ukázal, že ZKM je rovnocenný soupeř a že se tu neztratí. Blahopřeji!
2. Martin Kosour - "pokusný králík soutěže" ukázal, že umí kličkovat a že dokáže s úspěchem uprchnout daleko na začátek startovní listiny. 466b. Bohužel z časových důvodů se nemohl zúčastnit slavnostního vyhlášení, tedy výhra poputuje poštou :)
3. Stanislav Svoboda - pro mne milé překvapení a obrovská gratulace ode me! Standa jako domácí dle mne prokázal, ža umí a že i s flintou za ani ne desetinovou částku oproti mé, lze úspěšně konkurovat! 423b.

Výsledková listina ZDE

JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI VŠEM ZÚČASTNĚNÝM A PŘEJI DOBROU NOC!!!

Fotky budou k vidění na http://www.GRINCH.cz

Obrázek
Naposledy upravil(a) Grinch dne 07 lis 2010 09:29, celkem upraveno 7 x.


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 06 lis 2010 23:53

Moje subjektivní postřehy:

Velmi bych chtěl poděkovat oběma správcům střelnice za výbornou pomoc, vstřícnost a za podporu, kterou mi/nám poskytli! Věřím, že byli všichni spokojeni s prostory a že se necítili nějak nesví. Dále věřím, že se Poušovská střelnice stane pro mnohé jedním z dalších střeleckých domovů, kam se budou rádi vracet!

Můj velký dík patří především také Michalovi Hochmanovi - Mockrát díky, že jsi přijel o den dříve!! Včera si odvedl obrovský kus práce s přípravou terčů a všeho co k soutěži patří!!!

Klady :
Jako obrovský klad vidím už jen to, že jsem se sešli a během jednoho dne vše odstříleli :)
Ač se to nemusí zdát, jsem velmi rád, že jsme všech 12 položek odstříleli za cca 4,5hod - pokud se poučíme z chyb, vše se zajede, bude terčová služba, tak není problém ten čas ještě daleko více zkrátit. Dle naměřených časů na výměnu terčů je časová dilatace pro dvě směny po 10ti lidech oproti dnešku POUHÝCH 20 - 25 MIN!!!.
Potěšilo mne, že nové položky jsou střílitelné a dle mého až moc časově neomezené - stále je kde zkracovat a to i pro jednoranky!

Zápory :
Jako obrovský zápor, ktery nelibě nesu je vynucená pauza na jídlo během závodu, kdy jsme strávili beze střelby cca 45min s tím, že po pauze se odstřílelo posledních pár položek (cca 35-45min) a závod skončil a vyhodnocovali se terče... tedy pak by bylo spousta času na jídlo a potlach a rozebírání..takto jsme zbytečně protáhli samotný závod...

Závod prokázal absolutní nutnost terčové služby - při tak rychlých změnách směn a poloh, je nutnost vázat střelce pouze ke zbrani a stavu.. není čas aby střelec měnil terč, pečetil terče odstřílené a pak ještě připravoval zbraň!!! Na další závod se vynasnažíme získat alespoň 3 nezávislé rozhodčí...

Dále i posunutá doba startu závodu měla vliv na časovou pohodu - příště již začínáme klasicky prvním výstřelem v 9hod!!!

Poslední negativum pro mne bylo totální selhání SW - vše ač několikrát zkontrolované a přezkoušené vyhodnocovací zařízení (chápejte ten pazmekt od Microsoftu :) ) dělal jenom naschvály a doba strávená hledáním chyb ve verzi 2003 vs. 2007 (doma se to bohužel neprojevilo) byla zbytečná. Napříště přejdeme ke klasickému neandrtálskému způsobu jistit vše papírem a tužkou :lol:

Navrhované úpravy:

Terčová služba a nezávislí rozhodčí již byli zmíněni. Dále bude příště postaráno a o barovou službu, která na objednávku připraví objednané :)

Zajímavostí by bylo, výchozí polohu, krom timeru a poloh, začínat VE STOJE SE ZBRANÍ V PONOSU, ZBRAŇ VYBITA atd. Jednak to bude pro střelce krapet námaha a jednak se nám soutěž hezky rozhýbe. Už tak to byl frmol vše stíhat a trvám i na striktním dodržování pouhé 1 minuty na přípravu zbraně!!!

Rukojmí :
Položka dle mě vyvážená, Čas odpovídajíci dle propozic.

Cover me:
Z mého pohledu položka zajímavá ale dostatečně reprezentovaná položkami TRAP. Z důvodu dále navrhovaných změn jsme pro zrušení.

Trap 10m a 25m:
Z mého pohledu zajímavost, která nesmí chybět. Tuším, že jsme čas uvedený v propozicích navrhovali jednohlasně zkrátit o 1minutu!!!

Speed run:
Tato položka se objevila náročná pro jednoranky. Všechny opakovačky potvrdily, že umí a že tato položka je pro ně ideální. Nicméně na další zvážení navrhuji tuto položku jako VÝBĚROVOU (na výběr tato, vs Tácek - vždy se bude střílet tácek, v případě velmi silného větru, STŘELCI ROZHODNOU přímo před položkou, zda chtějí tácek nahradit právě touto položkou).

Polohy :
Položka dle mne bez výhrad, prokázala vše co měla. Jestli se nepletu, všichni jsme navrhovali zkrátit uvedený čas o 1minutu???

Timer :
Na této položce dojde ke zvýraznění popisů terčů - výhledově bude zvětšeno první písmeno popisu terče. Jinak terče vyhovují velikostně i provedením beze zbytku!

Double :
Funkcí položka bez výhrad. Padl návrh na stažení soutěžního času na 3minuty!!!

Fire :
Z mého pohledu položka jasná na vyřazení - řekl bych jendoznačně bez nároku na zachování!!! Tato položka je reprezentována Timerem! A pro pořadatele je to moc práce pro málo muziky :)

Zátěž :
Dle ohlasů soudím, že se položka povedla :) Osobně po dohovoru s některými ze střelců navrhuji tuto změnu - položka je obrazem komplexně všeho co charakterizuje střelce (neobvyklé polohy, změny poloh, přesná střelba, atd).. tedy položka si jednoznačně zaslouží zvýšenou bodovou hodnotu. A nejlepším cílem je dle mého využít VŠECH 5 TERČŮ BIATLONEK - 1x leh, 2x stoj, 2x klek!!! Samozřejmě s drobnou úpravou tabulky hodnocení. Terče i šablony splnily co měly!

Know your limit :
Pro mne osobně položka bez výhrad! Jednoznačně pro zachování v této podobě! Vyškolila přes polovinu střelců a proto to bude takový malý ďáblík :lol:

Tácek :
Viz Speed run... vždy bude jako první možnost Tácek. V případě silného větru je většinou střelců v hlasování rozhodnuto - zda se i přes vítr bude střílet tácek, či se půjde "na jistotu" a bude se střílet Speed run...

TOP 1 :
Položka jednoznačně zrušena! PRINCIP BUDE PONECHÁN PRO PŘÍPAD NUTNOSTI ROZSTŘELŮ STŘELCŮ

Návrh na přijetí nové položky: !!!
Po mnou navržených úpravách získáme 8 pevných a 1 výběrovou položku. Do počtu 10 položek navrhuji začlenit položku:
Find me :
Jedná se o dovednostní položku, kdy střelec musí dle zmenšené předlohy zjistit polohu cílů a dané polohy přenést na cílovou plochu... položka bude popsána v budoucnu (dneska již nemohu:( )

Tímto bychom získali 10 položek, které by reprezentovali vše - střeleckou dovednost, mířenku a znalostní vybavenost střelců...

ZA VŠECHNY PŘIPOMÍNKY BUDU NESKONALE VDĚČEN! KONSTRUKTIVNÍ KRITIKA STŘELCŮ ČI POZOROVATELŮ JE PŘÍNOSEM!!!

JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI VŠEM ZÚČASTNĚNÝM A PŘEJI DOBROU NOC!!!

Fotky budou k vidění na http://www.GRINCH.cz
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od rimfireBR » 07 lis 2010 14:14

K navrhovanej změnám a kosmetickejm úpravám jsem Ti psal cca 3x email :wink:
Jinak připomínky k těm co tu píšeš :
Find Me navrhuju předlohu pro střelce dodat ve stejném formátu pro možnost se přesně orientovat a zaměřit cíle pro následná překlikání nebo pomocí dotů přenesení !
Black Jack neuvažuješ o jejím zařezení ?!?!? podle mě pro spoustu střelců v kombinaci s časovým presem dost atraktivní položka !!!!! a o5 je potřeba zapojit mozek pokud trefíš tečnu a musíš pod tlakem času přepočítat do požadované hodnoty !!!

Jinak pokud se příští rok pojede něco jako TM liga Vysočina :wink: za sebe můžu tuto soutěž již po experimentálním kole vřele doporučit Všem, kteří chtějí vyzkoušet " akčnější " pojetí střelby z malorážky s optikou v kombinaci se stresem a práce s optikou.
Jako dobrej nápad vidím i to, že není v průběhu položek možnost seznámit se s výsledky a tak stále bez špekulací střílet podle Svých možností .
Hodně bych to přirovnal k soutěži GC Otrokovice s tím, že rozdíl je samozřejmě ve vzdálenostech.

Střelnice Třebíč je pěkná, takové ssk Chaloupky jen o trochu větší :wink:
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 07 lis 2010 14:26

Ahoj :) já ti taky odpovídal :)

Find me:
Osobne si stojim za ctvrtinovym zmensenim :) neb si vse nacmaras do predlohy, rozdelis a pak jeste vynasobis 2x :) tedy to zabere jeste vice mozkovny... navic pomucky oproti 1:1 jsou na vypracovani taktez jednoduche :)

BlackJack:
Pro mne take velmi zajimava polozka, ale zkus prijit na jinou, kterou vyradime.. me osobne jiz zadna nenapadla:( nanejvys to vymenit za jeden z Trapu, ale ty jsou dle me vice namahavejsi...

Otazkou je zda na dalsim oteviracim zavode v breznu bude dostatek casu a zda se jiz mouchy vychytaji natolik, ze se snese treba polozek 11 ?!?

Jinak dekuji za slova chvaly, bylo to vcera super a myslim ze jsem dokazal, ze kazda flinta ma sanci kdyz ma super mezikus a navic take to, ze i flinty ktere na mirence pri klidnych treninkach "porazim", tak v zapalu boje a presu mi dokazaly natrhnout utvar zezadu nad nohama...

Cely ten zavod byl i pro mne celkem vycerpavajici - behani pro terce a vzapeti mavani pres 7kg tezkou flintou me celkem vyskolilo a uz ted premyslim kde co odvrtat :lol: Zlatej popruh, ze jsem si to mohl alespon povesit na krk :(

Pochvalu strelnice Alesovi vyridim, v planu mam velke zkulturneni (upgrade biatlonek, propozice atd), ktere se zatim setkava se vstricnosti ze stran provozovatelu, takze se teste na dalsi kola TM :)

Jste srdecne zvani na "Highlands Tactical League de TreBeach 2011" :D
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od PEPAN » 07 lis 2010 16:52

K tomu výběru položek, co vypracovat několik variant pro celý závod které by obsáhly vše a která zvítězí by určíla náhoda(los, patrona..) dalo by to velký prostor pro novinky kterých není nikdy dost. Teda pokud by to příliš nekomplikovalo organizaci.
Jinak díky za super sobotu, a těším se na další.
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 07 lis 2010 17:24

To same jsme resili vcera s Martinem po telefonu... neni problem postavit cca treba 30 polozek, ktere by byly de facto jakoby inovaci - resp soutez by byla v zakladu zamerenim stejna (dovednost, mirenka, taktika, ...) ale dostal byses k tomu ze bys mel takhle obrovskou zakladnu polozek... dovedes si predstavit, ze bys trenoval 30 polozek?:) urcite by se pak nael nekdo a ne jeden, kdo by si stezoval ze nektera varianta je losovana pokazde, jina malo, ze on ma natrenovanou tu a ne tuhle...

Ja nejsem pro losovani - jediny ustupek, ktery bych takto udelal, je prave dat u te jedne polozky moznost strelcum samotnym urcit co bude - tacek vs. speed run (a to jen za predpokladu, ze fici jak blazen - a to u nas dole "v kotli" nehrozi :) )

V tydnu predelam propozice a postavim soutez na tech danych zmenach...
jinak zacnete pracovat na tom, jak prenest cile z 4x mensi predlohy na cisty papir na 50m :)

a diky za pripominky! Snad dorazite zas...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od rimfireBR » 07 lis 2010 17:39

jeste me napadlo, co udělat položku SPEED RUN pravě z Black Jacka stejnej počet ran ve stejném čase a navíc zajimavejsi !!! Nemusí se losovat ale bude se kazde kolo střídat s tackem ;-)))
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 07 lis 2010 17:53

No vidis to - uz si dovedu predstavit jak kazdy radeji voli tacek :)

Jo, to je dobra pripominka na hardcore variantu... kdyz fici, stejne se zapotis... beru! Super napad!

Max z tacku je 60b, BlackJack mam napocitany na 100b max..coz je maximum, kdyz se neco nepovede a nastane chaos ( :) ) tak stejne mas sanci ziskat i tech 60b.. tedy bodovani muzeme ponechat...

Vsak my to dame dohromady:)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od PEPAN » 07 lis 2010 20:35

a co teda nechat část položek fixních + nechat prostor dejme tomu na 2 překvapení, to by podle mě k TM mělo patřit a připravený střelec na tom bude stejně líp
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 07 lis 2010 20:48

To je podle mne prast jako uhod - opet by se nasel nejaky rejpal, ktery by rekl ze to prekvapeni je pro svechny krom poradatelu... jsem spise pro to drzet cely rok jedno a pak treba lehce obmenit na dalsi rok.. vymyslet co a jak a navic treba i ztizit kdyz strelci budou pro... vzoru je spousta - je pouze na strelcich kam az si chteji sahnout...

Treba v originale je strelba jedna z polozek, resi se i jine slozitosti a vysledek je zalozen i na fyzicce a mozkovne, .. ale to nevim jestli je aplikovatelne u nas... (50m strelnice dost omezuje :( )
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 10 lis 2010 19:44

Dalsi navrhovana zmena:

Polozka studena rana - bude jako samostatna polozka... terc z rukojmich zustane - tedy kruhy s bodovou hodnotou, koeficient 5x, tzn strelec muze ziskat max 50b, cas 1min

Rukojmi - terc bude upraven na 5 soufiguri, max 50b, min 0b, cas 2min

Strilet se bude ihned po studene rane, pouze dojde k zakryti terce studene rany (cca 30sec dilatace)

Duvodem je vetsi dulezitost studene rany ...

Nazory?
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od rimfireBR » 10 lis 2010 21:49

aha chápu to dobře že :
1rána studená a 5ran na terč rukojmí a jen jiný způsob počítání položky :?: :!: :?:

není pak na 5ran 2 minuty moc :?: :!: :wink:
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 10 lis 2010 21:55

ano jeden terc na dve polozky,... 1minuta studena rana (max 50b), prelepeni terce, 2min na 5tercu rukojmich ... casu to neni moc - musi byt cas na nejake nastrelne rany ...

z obou polozek max po 50bm tedy 100 celkem jako nyni, vyssi duraz na znalost studene rany...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od rimfireBR » 10 lis 2010 22:01

ok tak jsem to pochopil :) jo s tím asi nikdo problem mět nebude ( osobně bych pro studenou ránu volil větší kruhy :D ale já se to naučím 8) )
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Hungry » 10 lis 2010 23:54

Nástřelné rány bych povolil tak maximálně den dopředu... ;) Na taktickém závodě nemají co dělat.
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
Odpovědět