FAN CLUB Atak Zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Konstantin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2010 05:36

FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Konstantin » 15 říj 2010 06:40

Atak Zoraki 914 9mm ráže(9x22) se už u Tureckých výrobců nevyrábí jenom v plynové verzi ale i v ostrém provedení.
Náboji terčové 9mm(9x22) Ruber olověná střela i s gumovým projektilem,ale bylo to tu již někde zmíněno
Ale vraťme se k plynové verzi této úžasné plynové pistole Atak Zoraki 914,která je kvalitní spolehlivá a levná.
Pořídil jsem si ji v květnu 2009 černá lesklá,vystříleno 2000x náboji Českého výrobce Sellier a Bellot cena 4,50Kč/ks a ani jedinej zásek.Na soustruhu mi kamarád udělal lakované dřevěné střenky,
images.jpg
images.jpg (5.99 KiB) Zobrazeno 20998 x
podle dodávaných(pryžových) a je to opravdu paráda.Proto si myslím že tyto plynové pistole od Tureckého výrobce si zaslouží svojí stránku :)
Přílohy
images.jpg
images.jpg (5.99 KiB) Zobrazeno 20998 x


sniper.depp
Příspěvky: 21
Registrován: 16 srp 2008 23:01

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od sniper.depp » 15 říj 2010 07:37

Dobré ráno :wink: ,delší dobu uvažuji o koupi této pistole kde jí hodně uživatelů chválí pro její kvalitu a nízkou pořizovací cenu.Sleduji recenze této pistole a líbí se mi čím dál tim víc.v pondělí si ji budu obědnávat.A už se těším až mi příjde.
Konstantin: Píšete že vám kamarád udělal na soustruhu dřevěné střenky podle gumových co byli v pistoli zakoupeny.
nedalo by se svámi domluvit tedy až jí budu mít,jestli by mi ji váš kamarád taky neudělal na soustruhu ty dřevěné střenky.Samozdřejmě na ceně by sme se nějak dohodly :wink: Shánim je po internetových Českých shopech a nikde je nemají :( .Zajímá mne jestli po 2000 výstřelech kdy se vaše pistole ani jedinou nezasekla,jestli se nějak opotřebovávají díly které jsou vyrobeny ze slitiny kovů a jestli je pistole jak uvádíte máte v černé lesklé verzi trochu ošoupaná.
Děkuji za odpověd. A držím palce této plynové pistoli ATAK ZORAKI 914 :P :P :P
Konstantin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2010 05:36

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Konstantin » 15 říj 2010 07:59

Pěkně zdravím :wink:sniper.depp samozdřejmě že k opotřebení některých částí plynové pistole bohužel došlo,je to přeci jenom vyrobeno ze slitiny kovů.Uvažuji nějterých jednotlivých částí které se u pistole dost opotřebávají je vyrobit/vysoustružit z tvrdokovu ale je to jenom uvažování do budoucna.Zbraně u ostré verze je taky rám vyrobený ze slitiny u ČZ 100 kterou vlastnim,tak jako rámy u jiných plynovek.Ale mrzí mne že u plynovek důležité díly(některé) jsou nešťastně vyrobeny ze slitiny kovů :? .Píšete že sháníte dřevěné střenky na zoraki 914 a nikde nejsou k mání?pokusím se nějak a opatrně kontaktovat známého jestli by je neudělal ale nic neslibuji.Při výrobě se u nich dost nastekal protože je precizní a šikovný řemeslník,a prý materiál dost praskal tak proto měl nervy :evil:
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Norinco67 » 15 říj 2010 09:24

Jsem taky zatim jen virtuální příznivec této plynové pistole Atak Zoraki 914,protože ji ještě nevlastnim ale do 1 měsíce snad ji mít budu.Tak se přesvědčim jaký je to zázrak,ale je čím dál tim víc příznivců této zbraně tak snad bude dobrá.
Obědnávám ji u Colosu.cz tak čekám až naskladní zboží.Jinak jsem včera zakoupil 10ks akustických nábojů na zkoušku od nějakého Tureckého výrobce za 4,70Kč a ta zelená zátka je pohyblivá,někde je moc nahoře tak ji taky zastrkávám trochu dolů.No děs běs,nevím proč ČOI nezakáže k prodeji na českém trhu výrobcům plynovích pistolí a revolvérů co jsou závadné a poruchové,tak jak je to u některý výrobků z Číny a podobně.Porucha plynových zbraní při střelbě může taky způsobit vážné zranění a poškození zdraví jako u neschválených elekrických spotřebičů a závadných úmělohmotných/gumových hraček pro děti.Hlavně precizní České úřady dohlížejí na to že jsou v hlavni na pevno šeredně vyhlížející (ze předu) zarážky a podobné píčovinky,stačí zarážka na pevno jedna ze vnitř hlavně na začátku,jak je to u Kimaru a Bruni.Při čištění je to pakárna když zarážka nejde vytočit a po čištění znovu zatočit :evil: :evil:
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Konstantin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2010 05:36

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Konstantin » 15 říj 2010 10:20

Norinco67: U té moji Atak Zoraki 914 jde ze předu vytočit šroubovákem zarážka z dírou a dokonale hlaveň vyčistim.
Pak záražku opět šrobovákem natočím zpět,jinak by se nepřebíjela :evil:
Ale slyšel jsem že u té nové Atak Zoraki 914 r.v 2010 už je záražka bohužel na pevno :( .
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Andre Doktor » 15 říj 2010 10:40

Norinco67: Ty Turecké náboje jak říkáš nejsou vůbec špatné. Sice se jim hýbou ty plastové čepičky ale to bych neviděl jako závadu. Spíš zrovna tyto náboje si občas lidé vychvalují, jsou totiž pistole ve kterých se třeba zrovna náboje Sellier & Bellot zasekávají a tyto levné turecké náboje vylétávají bez záseku. Jen mi příde, že třeba oproti akustickým nábojům od Umarexu dělají tak poloviční ránu.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Norinco67 » 15 říj 2010 11:46

Andre Doktor: Na Tureckých nábojích je značka Y.A.S věřím že nemusejí mít chybu,ale ještě jsem je neodskoušel.
Chtěl jsem včera,že se projdu do zádu za město jak je pole.Ale bohužel nemohl jsem je odskoušet plno lidí i tam kde bych je nečekal. :|
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Pietro.Beretta » 15 říj 2010 12:04

Co se tyka ruznych zarazek a inovaci na devetsetctrnactce.

Co jsem zatim vypozoroval, tak jsou verze, kde je zarazka zepredu vymontovatelna a jsou verze, kde uz neni. Nevim, jak je to s tou vymontovatelnou verzi ale kdo by chtel tuhle pistoli na obranu a ne jen na zabavu, rozhodne doporucuji vzit tu verzi, kde je zarazka napevno. Jde o to, ze tam neni klasicka prepazka jako u jinych plynovek. Je to resene tak, ze nabojova komora je asi o jeden milimetr vys nez je osa hlavne. Vyhody to ma dve - snadno se to cisti i bez jakychkoliv montazi a hlavne zepredu pri pohledu do hlavne proste neni videt zadna prepazka - je tam regulerni 9mm dira. Coz je u plynovky na obranu samozrejme mnohem vice zadouci, nez kdyz je primo na usti hlavne leskla tricipa prepazka.

Druha vec, na kterou je treba upozornit. Zoraki 914 se dela ve vice verzich, ktere se nelisi jen druhem prepazky ale take ozubem na kohoutu. Starsi verze nemaji ozub na kohoutu, tudiz kohout ma jen polohy vypusteno-natazeno. Tohle je sice uplne jedno u zbrane na strileni pro zabavu ale rozhodne to neni jedno u zbrane, kterou budete chtit nosit s nabojem v komore na obranu. Proto prosim, pokud kupujete zbran na obranu, durazne doporucuji kupovat ji v kamenem krame i presto, ze si na ni budete muset par dni pockat (kdyz ji zrovna nebudou mit primo v prodejne). V krame totiz budete moci jasne stanovit pozadavky na zbran, budete si ji moci prohlednout a zkontrolovat, kterou verzi vlastne kupujete. Nosit totiz zbran na obranu s nabojem v komore a kohoutem polozenym primo na zapalniku bych se zdrahal. Samozrejme je to ale kazdeho vec.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Norinco67 » 15 říj 2010 12:16

Pietro.Beretta:Viděl jsem včera u známého které plynové zbraně prodává,předváděl mi Atak Zoraki a má zarážku na pevno a když jí natáhnul tak byla natažená asi 2mm mezerou od úderníku.Myslím že to byla ta nejnovější verze s ozubem na kohoutku.Beru Tvé rady na potaz :wink: .Ta nejnovější Zoraki 914 je zdřejmě dobře skonstruovaná pistole.
Díky za radu,až budu ji mít tak si vyměníme skušenosti.Ale myslím že je to dobrá volba pr pistoli Atak Zoraki. :P
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Pietro.Beretta » 15 říj 2010 12:21

Pravdepodobne ano, ta pistole ma diky ozubu tri polohy kohoutu, vypusteno-ozub (asi 2mm nad zapalnikem)-natazeno.

Myslim, ze kazdy, kdo o zbranich neco vi to zna... Akorat u plynovek to neni zakladni vec jeste porad, Zoraki 914 je prvni expanzni pistole u ktere to vidim.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
joly.joker
Příspěvky: 9
Registrován: 14 říj 2010 16:12

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od joly.joker » 16 říj 2010 10:26

Myslím že pořídit si plynovou pistoli Atak Zoraki 914 je dobrá volba :).Za patnáct stovek za slušnou plynovku je dost dobrý obchod.V týdnu si jí budu obědnávat a vemu hned dvě :lol: :lol: .
Joly.Joker sází na Atak Zoraki 914,docela dobrá karta z rukávu.
Uživatelský avatar
Steelboy
Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2010 14:39

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Steelboy » 10 lis 2010 15:04

Zdravím, som tu nový a aj ja patrím medzi priaznivcov a spokojných majiteľov tejto pištole. Dúfam že bude dobre slúžiť :wink:
ATAK Zoraki mod.914 S 9mm P.A.K.
Konstantin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2010 05:36

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Konstantin » 10 lis 2010 15:25

Vítejte ve Fan Clubu Atak Zoraki 914 :wink:
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od David Jurič » 10 lis 2010 17:00

Atak Zoraki 914, je veľmi pekne spracovaná plynovka (bohužiaľ ju nevlastním, ale všetko je možné :) ) Chcel by som sa spýtať ako je to z tou "ostrou" verziou na gumové projektily, je to zbraň na ZP ? Poprosím bližšie info a skúsenosti s ňou (na Internete je len stručná charakteristika)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Konstantin
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2010 05:36

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Konstantin » 10 lis 2010 17:22

Bohužel/bohudík je to zbraň na ZP i náboje 9mm RUBER je prodejné jenom na ZP.
Střelba je stejně silná jako z dobré kuličkové Airsoft pistole 6mm,bratranec má Atak Zoraki 9mm (ostrá verze).
Je to tak pro zábavu do terče jako u Airsoft pistole,je sice lepší že se nemusí plnit plynem ale náboje pod 6kč/ks nekoupí.
Na obranu by to taky šlo,pěkně to štípe(vyzkoušeno).Ale zabít se tím asi nedá,tak nechápu proč je to na ZB.
Stejně lump si obstará zbraň pod pultem nelegálně na černo.Zákony hold v ČR jsou dost přísné :evil: .
Mohly by taky prodávat vzduchovky z výkonem pod nad a do16J na zbrojní průkaz.
Odpovědět