nakupovani pres internet z usa

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
luccky88

nakupovani pres internet z usa

Příspěvek od luccky88 » 30 pro 2006 18:40

Zdravim.Ma nekdo zkusenosti se zakoupenim noze pres internet z ameriky???Jestli se to vyplati,kolik je postovny atd.Diky za odpovedi.


d3agl3

asi nie

Příspěvek od d3agl3 » 01 led 2007 21:54

hmm myslim ze sa to neoplati. Ja nakupujem v USA tak ze mi to nosi kamarat co tam chodi v lete. elektroniku..... inac to nema cenu. Pravda ak nechces nieco spešl čo dostať iba tam potom nemaš na vyber
luccky88

Příspěvek od luccky88 » 02 led 2007 05:06

Diky za tvuj nazor.Ale nasel jsem na internetu americkou stranku z nozma a ty cenu jsou oproti nasim az neuveritelny.Nuz co tady treba stoji 9tisic,tak tam ho maj za 250dolaru. :o A napriklad samurajsky meč od gold steelu kterej tady stoji 18tisic v higlifu coz je tady snad nejlevnejsi obchod z nozma atd tak tam ho maj za 5tisic korun.O trinact tisic levnejsi,no neni to krasny?? :shock: A to bych mohl pokracovat.A i kdyby bylo drazsi postovny a nejakej patek bych si na to asi pockal nez by mi to prislo tak si myslim ze by to stalo za to. :roll:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 02 led 2007 08:07

Chtěl jsem si takto objednat nůž od SOGu - vyšel by o polovinu levněji. Psal jsem jim, odepsali že shipping and handling = 80$ takže jsem byl podstatě na stejný ceněn jako v ČR a to nepočítám eventuální náklady na případný proclení atd.... u toho meče za 18 by se to asi vyplatilo. Nejlepší asi jak píše kolega - někoho pověřit ať to přiveze.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 02 led 2007 10:27

vyplatí se to jedině přez známé, jelikož firmy si účtujou dost za poštovné a hlavně to posílaj většinou UPSkem což je drahý. Nejlepší je někoho tam splašit a nechat si to poslat přez USPS to je ideal :wink:
vols
Příspěvky: 34
Registrován: 06 pro 2006 14:54

Zasilková služba

Příspěvek od vols » 02 led 2007 14:24

Mužeš si založit poštovní schránku v USA Nejlepší asi bude se na provoz tý schránky složit třeba ve dvou.Nebo využít jednorázovej dovoz.Měsíc dávaj zdarma na vyzkoušení
http://www.zasilkovasluzba.com/main.php
duke

Příspěvek od duke » 02 úno 2007 19:52

zdravim vsetkych co sa zaujimaju o noze.mam velmi dobreho kamosa tu v USA,ale je to Polak on predava noze priamo z usa.je momentalne asi najvecsim predajcom nozov v polsku. pozrite si na www.gpwknivestactical.com a dajte vediet ci ste tam nasli to co potrebujete.kludne mozte pisat po cesky-slovensky,ja mu to prekladam.
Lenicka1313
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2010 19:34

Re: nakupovani pres internet z usa

Příspěvek od Lenicka1313 » 12 říj 2010 19:38

luccky88 píše:Zdravim.Ma nekdo zkusenosti se zakoupenim noze pres internet z ameriky???Jestli se to vyplati,kolik je postovny atd.Diky za odpovedi.
No já bych se spíš podívala i na české weby. Z vlastní zkušenosti vím, že například u http://mece.cz/, kde nakupuji pravidelně a ceny se zde od US moc neliší;)
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: nakupovani pres internet z usa

Příspěvek od Radgost » 19 říj 2010 12:31

Upozorňuji, že při nákupu mimo EU vám bude v případě, že cena zboží překročí tuším 3000,- Kč, vyměřeno clo + DPH.
Nespoléhejte na to, že když na obalu dodavatel uvede nízkou cenu tak zásilka projde.
Běžně se mi stává, že mi přijde zásilka s porušeným obalem a razítkem celnice - celník zásilku otevře a cenu zboží sám odhadne.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: nakupovani pres internet z usa

Příspěvek od DrobasMirek » 03 lis 2010 12:23

to můžu potvrdit, taky se mi stalo, že se celník podíval dovnitř, ale shledal, že "faktura" souhlasí s deklarovanou hodnotou zboží 8)

jinak z doslechu mám, že když ti celník "odhadne" cenu tak se lze prakticky s jistým úspěchem odvolat, ale jsou to byrokratický jatka. Co je na tom pravdy nevim
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: nakupovani pres internet z usa

Příspěvek od Lugerman » 08 lis 2010 15:48

No, u shopu meče.cz je vysvětlení celkem jednoduché. Oni totiž prodávají pouze dvě značky nožů a to Opinel a Victorinox. Obě jsou to evropské značky, tudíž je cena v USA skoro stejná jako u nás. Ve státech se totiž taky platí daně a tudíž je tam evropské zboží levnější jen minimálně. Meče Hanwei které shop taky prodává už ale vyjdou ve státech asi na 60% ceny.
Jinak bych se objednání zboží ze států nebál, už mám pár balíků za sebou a naprosto bez problémů. Limit pro clo je 150 euro, respektive nějakých 210 dolarů počítaje v tuto částku i poštovné. To poštovné je asi 30 dolarů a více. Záleží na váze a velikosti balíku. Proč si tedy něco neobjednat, když nám dolar momentálně tak hezky padá a marže našich obchodníků je krásných 40-45%, že? Jen si musíte najít spolehlivý shop. :)
Některé nože se prodávají téměř za polovinu ceny a to už na peněžence sakra poznáte.
Když si koupíte meč za cca 30 tis., a necháte ho poslat klasickou cestou pravděpodobně vám ho tedy proclí a zdaní, ale i tak docela slušně ušetříte. Jestliže ten meč stojí u nás 30 tis., ve státech za něj dáte třeba 18 tis. Plus poštovné + clo + daň se rovná nějakých +- 24 tis. Nevím jak pro koho, ale pro mě je 6 tis. docela dost peněz.
Si vis pacem, para bellum.
Odpovědět