Alfa Defender 9mmL v praxi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sas
Příspěvky: 93
Registrován: 25 lis 2006 20:33

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od sas » 25 zář 2010 14:40

no s 50cz jsem bochal a sla pomalu na flek,ale ztp je zas uplne neco jineho tak to bude zrejme fakt rukama budu ji muset venovat vice casu :) ,jinak jake pouzdra pozivate


ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od ramires » 25 zář 2010 19:52

Pouzdra pasují jakékoli na cz75 compact, třeba Dasta. K temu podstřelování ,možná to nestrháváš ,ale bude potřeba snížit mušku tak asi 0,3-0,5mm ,to si musíš skusit sám :wink:
In vino veritas...
sas
Příspěvky: 93
Registrován: 25 lis 2006 20:33

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od sas » 01 říj 2010 21:56

zdravim
nevite zda pasuje zachyt zaveru s cz 75 na defendra,chtel,bych zkusit o neco delsi packu.di
mdolezan
Příspěvky: 61
Registrován: 27 kvě 2010 23:37
Bydliště: Praha 9

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od mdolezan » 01 říj 2010 22:19

Ahoj. Dneska jsem dostal odpověď z Alfy-proj na dotaz životnosti pistole Alfa combat 9mm

Vážený pane,

u tohoto typu konstrukce, použitých technologií a materiálů (vzhledem k ceně)
je skutečně reálných a bez problémových cca 20.000 výstřelů životnosti, což je i odzkoušeno.

Nad touto hranicí pak bude záležet jak se povedlo např. slícování hlavně (uzamykací vůle)
u konkrétního kusu, což může mít zásadní vliv na funkci po dlouhodobém namáhání.
Jinak s vývrtem hlavně by problém být neměl a drobné součástky lze případně snadno vyměnit.

Děkujeme za dotaz.

S pozdravem

Jaroslav Pekařík
ALFA-PROJ
ozz01
Příspěvky: 1
Registrován: 12 srp 2011 16:16

ALFA POLICE 9mm Luger

Příspěvek od ozz01 » 12 srp 2011 16:25

Zdravím,chtěl bych poprosit přítomne majitele tehle krásky o pár informaci....O její delší sestře jsem něco málo našel,o téhle verzi vůbec ni,takže kdyby se někdo podělil o pár zkušenosti...kvalita,střelba..Díky..
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: ALFA POLICE 9mm Luger

Příspěvek od ramires » 12 srp 2011 17:23

Je to úplně stejná pistole jako všechny plastové alfy akorát má jiný dizajn. :wink:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
FrnaK
Příspěvky: 14
Registrován: 23 dub 2011 22:49

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od FrnaK » 24 kvě 2012 23:14

Neodolal jsem a pořídil si Alfa Defender 9mm v plastu. Je to moje první zbraň v plné ráži. Aktuální akční cena 9500,- mi přijde jako velmi slušná cena za novou zbraň. Samozřejmě jsem po přihlášení valil hned na střelnici. Jsem nováček a žádný odborník. Nicméně zatím musím říct, že za dané peníze velmi mnoho muziky. Na 10m a 15m vše v jedné svislé lajně v černém (strhávám..začátečník :-) ) .. na 25m viz obrázek a to mám fakt olšový ruce :-) ale přijde mi to pro tuhle zbraň jako slušné. Dobrý střelec by myslím opravdu nastřílel kvalitně. Co se týká konstrukce, je to již nová verze s kulatým závěrem. Příjemný pocit z držení, mám menší ruku, takže mi vyhovuje. Nižší váha díky plastu je příjemná při nošení. Zásobník na 13 střel. Zatím stříleno ZVS 9mm Luger FMJ a zcela bez problémů. Teď se chystám na přebíjené Alsapro. Můj názor je, že jako první zbraň pro začátečníka, za ty prachy, skvělá. Za rok budu možná mluvit jinak, ale nyní naprostá spokojenost. Ještě je nutno dodat, že plast bude poměrně náchylný na různé škrábance a podobně.

Nástřel na 25m .. no no, tak mi to 3x ulítlo :-D
Obrázek

A pár fotek pro případné budoucí zájemce
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od ramires » 25 kvě 2012 15:27

"Ještě je nutno dodat, že plast bude poměrně náchylný na různé škrábance a podobně." tak toho se bát nemusíš ,já jí dával záhul 4 roky a povrchovka plastu i závěru skoro jako nová :wink: ,už jsem jí prodal :)
In vino veritas...
otta
Příspěvky: 28
Registrován: 07 čer 2012 08:41

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od otta » 12 čer 2013 14:00

Ahoj
Tak od posledního příspěvku zde uběhl už více jak rok.Máte nějaké nové poznatky k Alfyně?Anebo máme bezporuchové zbraně takže není ani o čem psát. :) Ja teda spokojen jsem,mam ALFA DEFENDER teď ještě pokukuji po ALFA IRON DEFENDER,v matném tvrdochromu s dřevěnýma střenkama je fakt mazel.
Ontenego
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer 2012 15:52

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od Ontenego » 04 srp 2013 14:33

Zdravím majitele alfů,
koupil jsem si ojetýho alfa defendra od prvního majitele a ještě v záruce. Střílí moc pěkně a spolehlivost je výborna, žere všechno co sem do ní zatím dal. Kamarád má glocka 19 tak jsme na střelnici porovnávali. Přesnost težko určit, lítalo nám to stejně (začátečníci). Úchop má lepší alfa a celkově v ruce působil glock masivněji. Pak sme dali bouchačky přítelkyni ať si z toho práskne. Z alfy všechno lítalo v pohodě, ikdyž si stěžovala že ji spoušt kope do prstu ( já nic takovýho nezaznamenal). Z glocka to bylo horší, z 5-ti nábojů se 5 seklo ve výhozím okénku (pravděpodobně blbým držením, ale u alfy se nic takovýho neprojevilo). Osobně jsem z toho měl dobrej pocit, že se alfa velmi dobře poprala i s takovou konkurencí. Ikdyž životnost bude asi slabší, což jsem zjistil po příjezdu dom. Něco v ní řahtalo a po rozebrání jsem našel ulomenej kousek čehosi co objímalo tyčku u pružiny spouště. Na funkci to zatím nemá vliv a asi bych si toho ani nevšiml kdybych nenašel ten kousek. Tak půjde na reklamaci :(
Stalo se to taky někomu z vás nebo je to ojedinělý úkaz?
Přílohy
_DSC0075_2_2.JPG
alfa defender
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 17 bře 2015 14:50

Tak se řadím, alespoň podle diskuzních fór, k těm z mála, kteří dnes koupě Alfy litují... Jelikož to neměla být žádná vytěžovaná "služebka", co napráská tisíce nábojů za rok, problém se připlížil pomalu a bohužel i po záruce... Zkrátka se italská ocel použitá na hlaveň(na zubech) začala ubrušovat o závěr, což nakonec vedlo k opakovanému zaseknutí hlavně v zadní poloze závěru... Alfa tak zamířila do servisu, ze kterého jsem po 1,5 měsíci "oprav" výměnou nové skladové hlavně dokázal vymámit jen odpověď v tom smyslu, že je to asi pořád rozbitý a že se uvidí co s tím... Nejspíš se počká, dokud nezemřu a Itala pak zakopou vedle mě... Takže dnes si drbu hlavu nad tím, že jsem nepřihodil pár chechtáků na "opravdovou" zbraň a neřídil se radou, že z českých fabrik už dlouhé roky nic pořádného nevylezlo..:-(
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od Horan » 17 bře 2015 15:49

Tak to cumim jako blazen...nemyslim tu zavadu ale ten pristup.
posrat se asi muze kver jakekoli znacky, ale pristup firmy Alfa-proj z me zkusenosti proste nema v CR obdoby - v pozitivnim slova smyslu. Ochota, rychlost, podavani informaci o vsem.
Alfu mam, ocelovy revolver. Pri dokupovani doplnku Max spokojenost. Snazili se mi pomoct i s mym Cinanem (nezavazne obednali dil do Sigu, a kdyz nesedel tak sem ho nevzal) Proste 100% pristup. Podobne zkusenosti potvrdilo nekolik pratel.

Jak rikam, cumim jako blazen....
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 17 bře 2015 18:03

Je možné, že křivdím, neznám možnosti firmy ani rychlosti oprav v tomto průmyslu... Třeba je to ještě zlaté oproti ostatním... :wink: Ale přes měsíc tam ležela bez výsledku(nevím, jestli za tím vězela IWA nebo co) ačkoli hlaveň měla být na skladě od počátku... A minulý týden zjistili, že výměna samotná nic nezlepšila a hobluje to asi vesele dál... Takže se to prý bude řešit s Italy, což pro mě jako člověka obchodujícího s touto zemí znamená vidinu poznání nekonečna :P ... Navíc mám z celého přístupu trochu pocit, že všechno je přednější než otravovat se s pozáručním servisem na evidentním zmetku z výroby(zbraň byla standardně opečovávaná)... Právě ve světle všech pozitivních reakcí nevím co si mám myslet, zda jsem jen příliš náročný a chybí mi trpělivost, nebo mám smůlu na páteční kousek spolu s pátečním přístupem... :?
jirin
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2015 13:52

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od jirin » 18 bře 2015 10:44

@Sarkafarka.Loupeznik: kterou Alfu mas? a kolik jsi s ni nastrilel, nez se tahle zavada projevila?
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Re: Alfa Defender 9mmL v praxi

Příspěvek od all » 18 bře 2015 14:42

to Sarkafarka: Taky by mě zajímalo, kolik jsi toho z Alfy vystřílel. A "hoblovalo" to myslíš hned od začátku nebo až posledních pár (stovek) ran? Já dosud nemám ze svý Alfy vystříleno mnoho, ale nějaký ten tisíc to bude a mohu říct, že ozuby na hlavni jsou (zatím) jako u nové zbraně.
Odpovědět