Obrana bytu - uzavrene prostory

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od H@nz » 28 zář 2010 11:50

Dej místo dřevěných dveří ocel a nemusíš se starat o zbraně :) Zloději ti to trhavinou do luftu určitě vyzhazovat nebudou :) Akorát na nasazení dveří si pozvi partu kamarádů :) Natři to na hnědo nebo to něčím polep ať to nevypadá jak vlez do bunkru a máš to :)


Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Sláva » 28 zář 2010 11:58

Zdravim, hele nedávno když se u nás předělával byt tak se dělaly i nový dveře. Bezpečnostní asi za 35000 od firmy Sherlock. Dveře sou masivní a co je podstatný maj takový vyjížděcí ocelový zarážky, který krom zámku vyjížděj a dělaj lepší ukotvení ve futrech. To by samo o sobě nebylo nic platný kdyby futra nebyly vyplněný betonem takže jsou ted pevný a nedají se promáčknout. V kombinaci se zámkem a těma zarážkama je to podle mě nepřekonatelný co se týče vykopnutí, leda že by to byl nějakej Chuck Norris.. Druhá věc, ale je, že pokud by byl zloděj zároveň šikovným zámečníkem tak si otevře sám, ale o tom už jiná. Jinak hlavní co ti doporučuju je si ty futra vybetonovat (pokud je teda už nemáš), protože pak ti nehrozí jejich promáčknutí u oblasti zámku.
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
crazy_horse
Příspěvky: 44
Registrován: 25 zář 2009 11:19
Bydliště: Liberec

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od crazy_horse » 28 zář 2010 12:05

Dvyt: Jen tak pro zajímavost v jakém českém městě panuje takovejhle "divokej západ" ? Nebylo by lepší se přestěhovat do klidnější čtvrti/města než opevňovat byt, ozbrojovat se a bát se že mě pravidelně bude někdo kopat do dveří, popřípadě že mě manželka omylem zastřelí kuší když si zapomenu klíče a zaklepu na dveře..?
QB78 5.5 + Leupold(čína) M1E 3,5-10x50
Smazaný uživatel 3736

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 28 zář 2010 14:30

Asi by som si aj ja mal dať do poriadku vchodové dvere. Čakám, že sa mi už odtrhne aj druhý pánt. Ale veď ten jeden to ešte udrží. A konečne vymeniť aj zámok po predchádzajúcom majiteľovi (po 4 rokoch). Dieru v dverách som zaslepil druhým kukátkom:lol:
Zvonec som odpojil, neznášam ho. Vždy keď mi niekto zazvonil, stával sa nebezpečný útočník zo mňa. :twisted: :lol:
No a nebránim sa nijako. Skôr by som mal chuť na nejaké indivíduá zaútočiť. Takže radšej žiadne obranné (útočné) prostriedky nevlastním.
Naposledy upravil(a) Smazaný uživatel 3736 dne 28 zář 2010 14:34, celkem upraveno 2 x.
Smazaný uživatel 3736

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 28 zář 2010 14:30

:lol:
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od cernunos » 28 zář 2010 14:47

Jestliže není k dipsozici ZP,pak jsou asi jen 2 možnosti: bud sehnat kvér na černo,což není zrovna nejlepší řešení a nebo koupit vhodnou předovku.Třeba tu brokovnici,jak zde už někdo psal,ale mě přijde naprosto nejvhodnější asi dvouhlavnová pistole Pedersoli Howdah.Vyrábí se bud v kulové ráži .50,nebo v brokové,což je pro obranu na blízko určitě vhodnější.Plynovky jsou na nic a kuše je pro sport a nebo zábavu či lov.
Dvyt
Příspěvky: 15
Registrován: 23 zář 2010 22:14

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Dvyt » 28 zář 2010 15:34

Dveře jsou už ok , s ocelovou vložkou , futra poctivá vylitá z první republiky , tam byl nejslabší bod v místě kde byly zeslaabené pro zajíždění klasické fabky , to už je vyřešené další navařenou vrstvou , ani to nevypadá špatně :)

Divokej západ ani ne , je to Praha 4 - Podolí , asi to byla náhoda , jinak je tu klid , ale kdyby se opakovala .. předtím často bezdomovci vykopávali okénka do sklepních prostor a spali tam , tam jsou ted masivní mříže , tak snad ok , když sem to tady koupil před rokem , tak to byl časrý jev, vyháněl jsem je každou chvíli , on ten smrad co se linul ze spoda byl až k hlavním dveřím .

Tu plynovku jsem koupil jen , že se mi líbíla , až pak jsem ze zamyslel ,jestli by mohla být k něčemu i tady , ted tedy přemýšlím směrem k derringerům dvouraným , ale jak dlouho to může být nabité než "zvlhne" ? Tedy jak často přebíjet ? Já osobně na ted čekám na termín zkoušek na zp , jenže si říkám , když tu někoho napálí mojí zbraní , nedopadne pak z pohledu justice špatně ona ?
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od ALKAJ » 28 zář 2010 16:57

My sme si zadovážili majordóma ktorý sa na všetkých návštevníkov pekne usmieva. :)
Obrázek
Ale chovať takéhoto havkáča v byte si neviem predstaviť...
BTW: Treba si vyskúšať akú ranu plynovka v uzavretých priestoroch dá. Aby potom strelec sám nebol prekvapený...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Dvyt
Příspěvky: 15
Registrován: 23 zář 2010 22:14

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Dvyt » 28 zář 2010 17:13

Já bych bral psisko okamžitě, měl sem fenku NO z utulku a bylo to to nejlepší co sem kdy udělal , jenže to jsem pracoval v jiném režimu a když jsem musel do práce ,tak mi ležela u stolu , teď vim , ze bych psisku nemohl dát dost pohybu a času , až mně unaví akční práce , tak určitě zase Troju navštívím , jen doufám , že zase nezažiju otok žaludku , rychlá operace , ale už nenaběhl krevní oběh , tělo to nezvládlo , bylo ji přes 9 let , podle veterináře to bylo vadnou várkou granulí a to to nebyl žádný shit ale purina - nakvasilo to. Každopádně i když už kyčle nebyly uplně ok , nenechala by na nás sáhnout.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od BlackAdder » 28 zář 2010 19:41

takovýhle pes v bytě není problém, pokud máš čas se mu věnovat, každopádně se to pak projeví ve větší četnosti úklidu domácnosti (chlupy všude, ale opravdu všude - zvlášť když začne línat), my máme 35kg psa v bytě a vyjma toho častého úklidu jsme žádný problém neřešili.

bezpečnostní futra a dveře jsou myslím základ i když se člověk necítí zrovna nijak ohrožen, pozornost bych věnoval i ostatním, méně tradičním vstupům do bytu/domu - tzn. okna a hlavně balkon. U RD, podle toho co jsem viděl na různých návštěvách, je často problém sklep, dílna nebo garáž odkud je přímý vstup do domu - většinou jen přes papundeklové dveře.

ještě k té zbrani doma, pro potřebu manželky v případě ohrožení - pozor na to, aby byla ukrytá nebo nějak zabezpečená, protože pak hrozí, že pokud se k ní někdo nepovolaný dostane třebas v nepřítomnosti majitele bytu, může být problém - být ohrožován lupičem v mém vlastním bytě mou vlastní zbraní je fakt noční můra.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Biggles » 28 zář 2010 22:21

Pietro: Žes hlupák vím už dlouho, ale fascinuje mne tvoje neochvějná sebedůvěra při hlásání kokotin. Obrana (fyzická) je posledním stupněm snahy přežít, jinak můžu z konfliktu vycouvat nebo se do něj ani nedostat. A v okamžiku, kdy není cesta ven, tak se bráním. Pokud jsem nucen se bránit, tak to znamená, že mne někdo přímo ohrožuje na životě (leckdy stačí správně trefená rána pěstí a ani roh stolu nemusí někdy zabití dokončit), tedy musím se bránit nejvyšší možnou razancí zajišťující mi vysokou pravděpodobnost ZASTAVENÍ útoku (tedy nikoliv, že tahám cokoli na požádání, abych strašil potenciálního útočníka) a skutečně je dle mne lepší být souzen než popelněn. Pokud tohle nechápeš, tak je mi líto, nicméně v takovém případě rozhodně nejsi někým, kdo relevantně poradí v rámci diskuze o obraně (což jsi koneckonců prokázal nejen zde). Takže si spokojeně střílej maximálně rachejtle z plynovky, protože s tvým přístupem k obraně je lepší stáhnout ocas mezi nohy a kňučet pod postelí.........tam tě třeba soudce ani útočník nevyčenichá.
edit: 2 Dvyt: Ten derringer by nemusel bejt špatná volba, nicméně asi bude třeba ho čas od času přebíjet kvůli možnému zvlhnutí, to by asi nejspíš poradil nějakej předovkář, na to by bylo lepší se zeptat v patřičném tématu.
Naposledy upravil(a) Biggles dne 28 zář 2010 22:36, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Pietro.Beretta » 28 zář 2010 22:30

Ze Ty jsi naprosty dement, Bigglesi, ja vim uz take moc dlouho. Nejvetsi legrace ale je videt, jak se postupne snazis vycitat nam presne ty veci, ktere my rikame Tobe uz od sameho zacatku.

Ze jednas az prilis sebevedome, ze mas "patent na pravdu" apod. jsou presne ty veci, ktere jsme Ti vycitali v druhem tematu. Po te sahlodlouhe zkusenosti, kterou s Tebou mam, mohu prohlasit, ze jsi podle me ten nejubozejsi internetovy hlupak, ktereho jsem mel kdy tu smulu potkat. A tuto reakci zde rikam jen proto, aby si snad nekdo nemyslel, ze jsi me svym blabolem jakymkoliv zpusobem "prekonal". V podstate mam jen potrebu rict, ze tak, jako se s Tebou nehodlam zdrzovat v tematu o plynovkach, nebudu se Tebou nadale jakkoliv zabyvat ani tady.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Biggles » 28 zář 2010 22:37

Ono by bylo lepší, kdyby ses "nezdržoval" a "nezabýval" věcma, kterejm nerozumíš.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Toky » 29 zář 2010 13:00

Hádam nebol ten lump taký debil, že pred vykopnutím dverí nezazvonil, aby si zistil, či je niekto doma...
No ale keď sa dobíjal dovnútra takou hrubou silou - asi to nebol práve zakladajúci člen Mensa klubu.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Obrana bytu - uzavřené prostory

Příspěvek od Joezbrna » 29 zář 2010 13:31

Perkusní zbraň je krásná a náročná hračka pro ty, co umí. Ne alternativa pro manželku, která nemá ZP, a neumí střílet. Jak psal PaF, na obranu domova je nejlepší revolver a/nebo brokovnice. Nevidím tedy jediný důvod, proč vymýšlet variantu blbější, a manželku tak v potenciální obranné situaci předem znevýhodnit.

Ještě důležitější je ale taktika obrany. V okamžiku přepadení v domě je útočník "o tah napřed" a vhodným jednáním je třeba se z této situace vymanit, a získat taktickou výhodu (viz OODA loop, Boydova smyčka). Jedinou výhodou ženy je, že na rozdíl od útočníka ví o zbrani, a o tuto výhodu nesmí přijít. Její postup tedy musí být velmi rychlý a musí být odolný proti chybám (tedy obsahovat co nejméně rozhodování, být proveditelný i při zranění, zbraň musí být uložená k okamžitému použití). K tomu musí být zbraň vhodně zabezpečena před dětmi, návštěvami, případně zloději, ale rychle a snadno dosažielná ve stresu, po zranění apod. Jednání by mělo útočníka oklamat a zdržet (zavírá za sebou dveře a křičí "nechte mě, pomoc").

Párkrát jsem si s ženou takto prošel byt. Sice si o mně myslí, že jsem paranoidní a navíc ozbrojenej magor, ale s tím budu žít raději, než zažít něco takového:
http://domazlicky.denik.cz/zlociny-a-so ... -589f.html
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Odpovědět