Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 16 zář 2010 13:26

nebol označený ako exocet 200, to je tento nový model čo mám.
hento označenie bolo len exocet.
ale vďaka, nebol som si istý


DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 16 zář 2010 13:30

Nerozumněl si mi, byl označen Exocet 165, to 2000 co sem tam uvedl já bylo myšleno jako ročník výroby :-)
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 16 zář 2010 17:58

zdar jak sviňa!já také souhlasím s názorem,že na střelbu do terče není třeba extrémní výkon,nicméně mám taky možnost lovu mimo čr,ale to je zatím hudba budoucnosti :P .ten predator mne zajímal čistě teoreticky,myslel jsem,že ho tu někdo má a může hodnotit.ale musíte,pánové uznat,že fakt vypadá skvěle :) ,jo a mimochodem,i kdybych se v penězích topil,tak nějakých 50000 za phantoma nedám,to ani náhodou,to už je fakt přes čáru.předně mne bere střelba na větší vzdálenosti,tak mám asi na 80% jasno,buďto excalibur od exocetu nahoru,nebo tp titan,možná defender,ale vzhledem k tomu,že mne dost lidí odrazuje od kladky,tak asi vyhraje nějaký excalibur,jasně lepší je samozřejmě nový,už kvůli případné reklamaci.jo a chlapi,můj syn se zamiloval do panzera 2, samozřejmě když budu střílet já,tak on musí taky :lol: ,můžete mi někdo o té kuši něco napsat?myslím cenu a nějakou recenzi.
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 19 zář 2010 12:20

Predator asi bude fajn záležitost :-) , ale opravdu nevím o nikom kdo ho má, sám bych si ho doma taky dokázal představit :-))
Pokud půjdeš do Tenpoint, ověř si, jak je to v současnosti se servisem, dílama a tak, fakt vím že s tím byl problém-abys pak neměl doma hezkou dekoraci na zeď :-) ..
Jinak k Panzeru nevím co chceš slyšet? Jednoduchá, funkční, prakticky nezničitelná, tětivu si omotáš sám, neničí to šípy, neničí terče, ale pro hošička určitě jen s dohledem! V každym případě stejně smrtelná jako "dospělé" kuše ..
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 19 zář 2010 18:49

for DFender: díky za informace,vypadá to,že se v kuších dost vyznáš.jinak bych měl ještě dotaz nejen na tebe,ale i na ostatní.v nabídce obchodu Supra se oběvily dvě novinky od ten point,warrior a invader.když jsem si porovnal jejich výkonnostní parametry s ostatními výrobky od TP,tak mi jejich cena přijde až směšná.není v tom nějaký háček?nejsem si jistý,ale nevyráběla je jiná firma?
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 20 zář 2010 10:42

Tak sem koukal a tu Supru a .. zaprvé, Supra lže a to dost, výkonostní parametry nejsou zas až tak oslnivý, ba naopak, ta výkonnější nátah 185lbs a rychlost 305fps, slabší nátah 165lbs a rychlost 285fps-což je podle mě dost málo na kladkovou kuši v roce 2010 :-) Supra uvádí uplně jiný rychlosti :roll: Tenpoint to vyrábí, fake to není, ale nemá je zařazeny mezi kuše v nabídce, mají extra šuplík a říkají jim wicked ridge crossbows ...
Jinak třeba REFLEXNÍ Excalibur Phoenix s nátahem 175 liber má 305fps ..
Takže cena je asi nejspíš přímo úměrná tomu co dostaneš :-)
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 20 zář 2010 21:19

jo taky si myslím,že to nestojí za to,kupovat nějaké křápy,když za ty prachy mám osvědčený excalibur,sice mi na něm vadí ta šířka lučiště a kravál,co dělá při výstřelu,ale s tím se nějak vyrovnám :),tak hned zítra letím obědnat eqinoxe :wink:
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 21 zář 2010 00:33

Ahoj, proč jsi vybral zrovna eqinoxe? Podle čeho jsi vybíral?
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 21 zář 2010 13:14

Šířka lučiště je opravdu daleko větší než u kladky, ale ničemu to nějak závažně nevadí, jen musíš koukat když střílíš aby ramena měla kam jít-ta jejich dopředná cesta je opravdu poměrně dlouhá-uvidíš sám :-) Hluk je už větší problém-ten to fakt nadělá, ale dá se na tom "pracovat" a trochu ho zmírnit, jestli tě to uklidní tak Quad Barnettu v úpravě AVI-tedy v tiché úpravě dělá bordel taky :-))
Jinak gratuluju k výběru, určitě nebudeš zklamaný!!!!
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 22 zář 2010 20:08

tak už jsem byl obědnat eqinoxe a k tomu 6 20-ti palcových šípů,tak jsem zvědavý,jen doufám,že nebudu muset čekat měsíc,jako když jsem obědnával vzduchovku hatsan 125 :lol: ,zatím jsem nebral optiku,nemám v tom ještě jasno,tak doufám chlapi,že mi zas pomůžete :? .a ještě něcok tomu,proč jsem zvolil eqinox.už pár let se věnuju střelbě ze vzduchovek,sice na rekreační úrovni,ale myslím že nejhorší v tom nejsem :wink: .určitě mi potvrdíte,že je velice důležité jak zbraně sedí v ruce,u eqinoxu mi pažba příjde ergonomičtější,musí se příjemněji držet,alespoň podle mých zkušeností s jinými druhy zbraní,tak víceméně rozhodl tvar pažby,tak proto zvítězil eqinox nad exomaxem,vždyť rozdíl v ceně je zanedbatelný :)
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 22 zář 2010 21:23

ja som práve kvôli tvaru pažby bral exoceta a som spokojný maximálne.ale to bude aj tým, že som ho už pred tým mal v rukách a preto som vedel do čoho idem.s optikou sa ťažko radí.ja mám excalibur lumi-zone a som maximálne spokojný.zatial plne napĺňa moje očakávania
len šípov si mohol objednať viac, ale na to prídeš sám.moje objednávky šípov sa pohybujú okolo počtu 20ks.je pravda že originál excalibur fire-bolt niečo vydržia, no zase mám tam problém že vyletí insert aj s hrotom a pokračuje ako projektil z gulovnice aj keď šíp ostal v terčovnici.hold, aspoň viem čo doobjednať nabudúce.
inak celkom sa mi osvedčili aj duralové od eastonu.majú 22" ale spokojnosť maximálna.hlavne neodporúčam značku eastman skúšať v excalibure.sú to zbytočne vyhodené prachy.
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 22 zář 2010 22:34

já jsem bohužel neměl možnost si tu kuši vyzkoušet,u nás v prodejně zbraní žádného excalibura nemají,musí se obědnat.a těch šípů je fakt asi málo,něco se ztratí,něco zničí,no příští měsíc zas nějaké koupím.ještě by mne zajímal ten kušohled lumi-zone,jak to funguje,on se seřizuje podle rychlosti kuše?a používá se i náklopná montáž?jinak crossbowhuntere dík za informace o šípech,teď vím,čeho se mám držet.ještě mi prosím tě,napiš něco o tom lumi-zonu.
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 23 zář 2010 12:38

Kvůli pažbě mám Exomaxe :-)) Jinak šípy v pohodě, jaké na to si přijdeš sám, já mám něco origo Exc a něco Easton-samo vše karbon, cokoli měkčího si s Exomaxem nerozumí :-) a naprostá spokojenost se všemi, počet bych zatím taky moc neřešil, pokud střílíš v otevřeném prostoru a máš vyřešený dopadiště a budeš se trefovat :-), tak ti těch šest kousků může stačit hodně a hodně dlouho .. Jinak Lumi zone si přesně jak říkáš nastavíš podle rychlosti šípu a pak by měla trajektorie souhlasit po 10 yardech. Mně ale tohle moc nevyhovovalo-zaprvé v yardech neumim :-) a je to pro mě nepraktické a za druhé střílím na větší vzdálenosti než je tato optika schopna obsáhnout, takže sem šel cestou naklápěcí základny a Meopty 4x a je to přesně to co vyhovuje mě ..
Určitě nezapomeň na natahovák, bez něj ti ta kuše bude na nic :-))))
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 23 zář 2010 15:41

čo sa týka lumi-zone je to nastavované podla rýchlosti.najrýchlejšia varianta je ísť na strelnicu a tam si streliť a zmerať rýchlosť šípu.týmto spôsobom je to otázka 5 minút.čo sa týka yardov, tak je to o tom, že vzdialenosť násobíš x0,9 čiže 20y je zhruba 18 m.tie 2 metre sú zanedbatelné a dajú sa skorigovať pri nástrele optiky.možností je vela, mne sa náklopná montáž zdaa zbytočnosťou.mienim zbraň využívať na vzdialenosť kedy je efektívna.
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 24 zář 2010 00:06

Díky za odpovědi,ale teď zas mám dilema,kterou montáž a optiku mám koupit :roll:.jen čistě teoreticky,k náklopné montáži je možné použít klasický puškohled?a lumi-zone či vari-zone je vhodnější pro pevnou montáž?na jakou vzdálenost lze efektivně střílet s lumi-zone?dá se při použití vhodného puškohledu s náklopnou montáží za vhodných povětrnostních podmínek střílet přesně např. za hranici 150 metrů?a mimochodem,ta cena u náklopné montáže je překlep,nebo si na www.kuše dělají pr.el,4 papouchy za takový bazmek?jo a napínák na kuši jsem samozřejmě obědnat zapoměl,tak jsem letěl do prodejny zbraní znova :lol: :lol: :lol: ,sice si věřím,že při mé postavě kuši natáhnu i bez něj,nicméně nechci riskovat,že se u toho po..ru :lol: .
Odpovědět