Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 07 zář 2010 00:38

http://kuse.cz/shop/cz/?ku%8Ae-desert-hawk,67

Chci začít sportovně střílet a stále sháním kuši. Mám několik nabídek použitých kuší ale tato se mi jeví jako dobrá varianta. Už mám i místo na střílení ve staré pískovně.


Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 07 zář 2010 12:21

Záleží na tom co chceš střílet?
Jinak když už set tak tento http://kuse.cz/shop/cz/?159,new-axiom-crossbow-kit Excalibur je slušná značka a držák
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 07 zář 2010 13:26

Chci střílet na terč (balík sena a na něm papírový terč) ve staré pískovně. Na zahradě mě to neprošlo. :lol: Na té kuši je zajímavá ta cena. Ten excalibur je lepší ale cena je v Česku vysoká. Pokud si koupím holou kuši tak si nejsem jistý, jestli jako laik zvládnu nainstalovat a seřídit optiku.
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 08 zář 2010 11:45

Jakto že zahrada neprošla? :D .. jinak ten rozdíl v cenách není zas až tak moc peněz s ohledem na celkovou sumu, určitě bych přemýšlel, Excalibur je ověřený, fungující, přesný a hlavně BEZPROBLÉMOVÝ, jediný co děláš je nová omotávka tětivy .. Optiku určitě zvládneš sám, není v tom problém, jen dobře koukej jakou kupuješ, levný číny z Aukra kuše po pár výstřelech sama rozebírá :D hlavně ty s přísvitem a variabilním zvětšováním, tam to upadne komplet celý :D
Jinak zkus Cermanovi zavolat, je v pohodě, já s nám mám jen ty nejlepší zkušenosti a určitě ti rád sám poradí a řekne svoje ..
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 12 zář 2010 22:47

zdar borci!také mne chytly kuše a o značkách jako excalibur jsem přečetl téměř vše,ale taky mne zaujal ten desert hawk,má ho vůbec někdo?nebo z něj střílel a může oběktivně porovnat např.s exomaxem?ty parametry jsou na papíře stejné.není to ale nějaký křáp z číny?nerad bych sám se sebou vy...al :lol:
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 13 zář 2010 12:58

Nikdo z lidí co znám nenašel ke koupi odvahu :-)) .. paramatry moc stejné právěže nejsou ani na papíře-Exomax má rychlost 350 ft, kdežto ten "akční set" 325 ft, prostě já bych do toho nešel ..
Nehledě na to že http://forum.gunshop.cz/p-kusi-excalibu ... 10937.html není co řešit
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 13 zář 2010 19:09

ta kuše v tom bazaru je skutečně exomax?není to kopie"made in rákos"?
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 14 zář 2010 06:22

Já sem ten inzerát vůbec neštudoval, jen sem koukal na zadání a cenu, takže koukám na to a Excalibur to je, jen podle štítku to není Exomax ale Exomag, pán asi netuší co prodává :-), má nižší nátahovou sílu-200lbs, ale made in rákos to není :-)
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 14 zář 2010 20:57

aha,tak to je ok.jen mne zmátl ten exomag,v našich prodejnách jem ho neviděl,jsem v tomto oboru nováček :lol: jo a našel jsem nějakou kuši skorpion,taky nevypadá špatně,ale podle tvaru pažby to asi bude tentýž výrobce jako u desert hawk,nevíte někdo,kdo to vyrábí?myslím zemi původu.
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 15 zář 2010 01:04

Už se nevyrábí .. Výrobce toho Skorpionu ti neřeknu a myslím že to asi jen tak někdo vědět nebude :-) ale je to kladková kuše, takže u noname výrobku poměrně nesmysl a navíc u ní jasně píšou lov a hobby střelba, takže má nejspíš garantováno 200 výstřelů a pak se rozpadne :-)))
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 15 zář 2010 21:24

díky za cenné informace,fakt asi bude lepší vrazit prachy do značkové bazarovky,než do fungl nové kuše od výrobce bůh ví odkud.jo a mimochodem,dá se u nás sehnat barnett predator?její cena byla tuším 580 dolarů,ty prachy bych za ni klidně dal,vypadá k.......y dobře,jenže jak známo vypadat a být je sakra rozdíl,je mi jasné,že i kdybych ji tu sehnal,tak ji prodávající vychválí až do nebe,tak nevím jestli je to dobrá volba :roll:
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 15 zář 2010 23:41

Jestli jsi ji viděl za 580 usd tak ale počítej s tím, že v Česku bude o hodně dražší. No a ta bazarovka je dobrá ale ne za tu cenu. Když se koukneš na americké fóra tak jsou ceny úplně jinde. Za tu cenu by ten model se dal koupit nový.
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 16 zář 2010 12:31

vždy ma fascinovali ludia, ktorí sa pri výbere zbrane orientujú cenou.
čo sa týka kuše scorpion, má mnoho záporov.koniec koncov ak by k nej predajca napísal že je to kladkový kúsok od no name výrobcu ( scorpion nemá žiadne meno, doteraz som ho nenašiel ani v jednej recenzii, prípadne testoch kuší ), k tomu si vezmeme do úvahy že sú to kladky.
sám mám ťažké srdce na kladky, ale ak chce niekto kladkovú kušu, prečo nie barnett, tenpoint ? hlavne tenpoint je v kladkách to, čo excalibur v reflexe.
druhá vec je ten exomag.je to predchodca exomaxu.proste exomax je len vylepšený exomag, je silnejší, rýchlejší a má upravený dizajn.tak isto prešiel napríklad aj exocet.pôvodný mál 165 lbs. ( nie som si 100% istý, možno to bolo 160lbs. ) a nový má 200.
čo sa týka mechanickej zbrane, ani by som sa nezaoberal kúpou z bazáru.neviem prečo, ale vždy chcem vedieť čo sa so zbraňou dialo.pri novej zbrani je to ovela lahšie, ako pri zbrani z bazáru.ale hold vaša vec.ďalší taký môj postreh k tomu celému je zbytočné sa naháňanie za silou a rýchlosťou.povedzte mi jednu vec, na čo vám bude exomax keď s tým nikdy loviť legálne nebudete môcť?na terč si pohodlne zastrielate aj s exocetom alebo phoenixom.
ja osobne som volil exocet 200 kvôli príležitostným lovom v zahraničí a som s výberom maximálne spokojný, snáď len ten hluk, musím vyriešiť.do exomaxu by som nešiel a do ničoho slabšieho tiež asi už nie. :wink:
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 16 zář 2010 13:09

Vybírat kuši podle ceny na americkém foru je zajímavý :-)
Jinak Predatora jedině dovézt, ale cena bude někde uplně jinde, kolik to stojí v USA je fakt irelevantní :-) jinak si myslím že to je už hodně-ty kladky budou prožívat peklo při tomhle nátahu, jestli máš doma lis, umíš plést tětivy a máš dobrý kontakty v USA na doobjednávání kladek, tak do něj jdi :-)
jinak samozřejmě když kladku tak Barnett nebo Tenpoint, ale s nima byly v minulosti hrozný problémy krz náhradní díly-teď nevím, mám Barnetta a velká spokojenost, faktem zůstává že přišel na daleko víc než je psaný na americkým foru :-))

Btw. exocet 2000 měl tutově 165 liber
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 16 zář 2010 13:25

crossbowhunter píše:ďalší taký môj postreh k tomu celému je zbytočné sa naháňanie za silou a rýchlosťou.povedzte mi jednu vec, na čo vám bude exomax keď s tým nikdy loviť legálne nebudete môcť?na terč si pohodlne zastrielate aj s exocetom alebo phoenixom.

Zapomněl sem reagovat, tedy já mám Exomaxe a nic slabšího bych nechtěl-ne každý chce zbraň na zabíjení, takže to že mě nikdo nenechá střílet po zvířatech mě zas až tak nevadí, nehledě na to, že ani ty z úplně stejného důvodu nemůžeš legálně lovit a to přesto že máš slabší model :-))).
Za to střílím na velké vzdálenosti do terče a tam je rychlost a výkon sakra podstatná záležitost-proto tedy Exomax-je to racionální důvod? :-) Ale jinak naprosto souhlasím s názorem, že kdo nemá podmínky a chuť střílet nějak extrémně daleko-je daleko lepší volbou slabší kuše-méně dřiny a obstrukcí při natahování (tahat 110 kilo bez natahováku půl odpoledne prostě moc nejde), méně opotřebení-třeba omotávky, menší hluk, větší střelecký komfort! Takže přesně jak píše crossbowhunter, Phoenix ideální volba!
Odpovědět