Vzduchovkova strelnice v Praze

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

JPS
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2010 21:18

Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od JPS » 08 zář 2010 21:28

Pánové, nedá mi to neudělat menší průzkum: (třeba ústící v otevření podobného zařízení)
1) Střelnice krytá nebo pod širým nebem?
2)počet a vybavení pozic? (stolek,židle, leh, pult..?)
3)dostřel? (25, 30, 35...?m)
4)otvírací doba? (pouze večery, pouze víkendy...?) co by Vám nejvíc vyhovovalo?
5)!Jak často byste podobné zařízení navštěvovali?
6)!Kolik byste byli ochotni zaplatit za hod. vstup?
7) Terčová zařízení? ( papír stav. vzd., plech-field, sklopky..)
8) přidružená prodejna?

Díky za rady, nápady, inspirace, fotky, cokoliv k tomuto tématu!
Osobně mi přijde absurdní, že v milionovém městě podobná věc neexistuje.


PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od PetrikCZ » 09 zář 2010 16:46

Uvažuju už delší dobu o tomtéž v menším městě. Osobně mám největší obavy z toho, kdo takovou srandu povolí - tzn legislativa, kontroly. Pojal bych to jako zábavné centrum pro rodiny s prckama. Tzn především půjčovna standardních i lepších vzduchovek, praků, luků, kuší, flobertků, foukaček atd. Prostě bezezbrojáková střelnice. Pro sportsmany jen dvě-tři dráhy na 30m, zbytek by stačil na 15 max, plus nějaký dětský blbniště na pidiluky, cvičný granáty atp. úplně stranou od "dospěláků", aby nevznikaly zbytečný problémy. Hodinovou sazbu zavrhuju. Jednorázový lidový vlezný + příplatky za specialitky a munici. Jinak je to neuhlídatelný. Ovšem provozovat to na zisk nevim nevim, v Praze možná, pokud máš pozemek... Jinak si myslim, že když to napaříš, tak každej zajde radši na louku, páč to je i jeden z důvodů, proč si lidi vzduchny pořizujou (nezávislost na střelnici).
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od Warthog » 09 zář 2010 19:28

Musíš pouze dodržet ustanovení §15 zákona o zbraních a střelivu:

(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. j) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.

Žádné předběžné formální schvalování na to předepsáno není, pouze v případě, že vznikne podezření že střelbou na daném místě by mohlo dojít k popsanému ohrožení (čti: "nějaký debil Tě udá"), měl bys být schopen prokázat, že jsi přijal technická a organisační opatření k zabránění těm škodám (kvalitní backstopy, vyhražené a označené nebezpečné zóny, pravidla pro střelbu atd. atd.).

Jinak je to srovnatelné třeba s provozováním bowlingové dráhy. Pokud to budeš deklarovat jako zcela veřejné, může tam opruzovat např. hygiena, pokud tam budeš mít nějaké stavby (stačí plot), tak stavební odbor příslušného úřadu (to ovšem takový problém nebývá), bude-li to vedeno jako komerční aktivita tak i živnostenský a finanční úřad... Život si výrazně usnadníš, když si k provozování takové věci založíš občanské sdružení či podobný spolek a povedeš to jako zájmovou činnost pro členstvo. Jsou tam nějaká omezení, ale ve většině případů je to lepší řešení, než to provozovat na vlastní triko.

My zrovna tohle řešíme u nás v Sudetech, takže jestli máš zájem, pošli sz a můžeme to probrat.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od Warthog » 09 zář 2010 19:31

Ještě dobrá rada:
PetrikCZ píše:...foukaček atd.
Dítěti stokrát raději půjčím odstřelovačskou pušku než foukačku. Je to bezpečnější.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
karlic
Příspěvky: 77
Registrován: 21 čer 2010 16:01

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od karlic » 09 zář 2010 20:53

JPS píše:Pánové, nedá mi to neudělat menší průzkum: (třeba ústící v otevření podobného zařízení)
1) Střelnice krytá nebo pod širým nebem?
2)počet a vybavení pozic? (stolek,židle, leh, pult..?)
3)dostřel? (25, 30, 35...?m)
4)otvírací doba? (pouze večery, pouze víkendy...?) co by Vám nejvíc vyhovovalo?
5)!Jak často byste podobné zařízení navštěvovali?
6)!Kolik byste byli ochotni zaplatit za hod. vstup?
7) Terčová zařízení? ( papír stav. vzd., plech-field, sklopky..)
8) přidružená prodejna?

Díky za rady, nápady, inspirace, fotky, cokoliv k tomuto tématu!
Osobně mi přijde absurdní, že v milionovém městě podobná věc neexistuje.
Předpokládám, že pro většinu je zásadní cena. Protože se na střelnici nechce nikdo honit a počítat minuty, bylo by důležité provozovat střelnici v nějakém "sdíleném" režimu, jak to býva v PB. Cenu stanovit za odpoledne nebo večer a nikoliv za hodinu. Několik lidí kecá a předává si zkušenosti, někdo jiný střílí, někdo jiný griluje - přitom běží čas a stejně se všichni prostřídají. Proto provoz střelnice třeba za 100Kč za odpoledne by byl asi pro každého zajímavý. Jenže to znamená, počítat. Např. dorazí na odpoledne 25 lidí, kteří se krásně prostřídají a zaplatí celkem 2.500Kč. K tomu si každý dá nějaké jídlo a pití a pokud by každý utratil 200Kč a z toho byl zisk 50/os, tak je to 1.250Kč. Celkem tedy výdělek za jedno odpoledne 3.750Kč. Dnes je to samý zlatokop, takže pokud někdo začne v tomto podnikat, tak budu velmi rád.
Já bych preferoval střelnici venku s přístřeškem. Stolek i židli si klidně přinesu :).
Dostřel 50m, otvíračka navečer a víkendy. Chodil bych 1-2x týdně.
Vlezné za večer 50Kč, za víkendové odpoledne 100Kč.
Počet drah 8
Mohl by se prodávat vzduch do větrovek, aby se nemusely tahat vlastní láhve.
Dráha nemusí být dedikovaná pro jednoho střelce, klidně bych se střídal v průběhu dne.
Terče můžou být klidně sdílené, to znamená spousta papírových terčů a každý si pro sebe nějaký konkrétní vybere + sklopky.
Mohl by někdo vařit kafé, udělal nějaký párek, klobásy .. Nebylo by ani špatné prodat třeba nějaké maso a klobásy a umožnit grilování na venkovním grilu.
V podstatě to co je v PB zadarmo, pokud bude legálně v Praze, tak mi to ušetří spostu času a peněz za dopravu jinam a tyto peníze rád pustím na střelnici.
vaclaff
Příspěvky: 144
Registrován: 02 zář 2009 08:34
Bydliště: Ústí n. L.

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od vaclaff » 09 zář 2010 21:02

Pokud by se našel někdo kdo by do toho šel v Ústí n.L. , může se mnou počítat. Použitelným pozemkem bohužel nedisponuji. :( Ale elánem a chutí rozhodně. Praha je pro mě trochu z ruky.
CZ858, Glock 19, CZ 75 SP-01 Shadow, EVO 3, atd.
gandik
Příspěvky: 120
Registrován: 23 dub 2009 19:13
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od gandik » 09 zář 2010 23:17

vaclaff píše:Pokud by se našel někdo kdo by do toho šel v Ústí n.L. , může se mnou počítat. Použitelným pozemkem bohužel nedisponuji. :( Ale elánem a chutí rozhodně. Praha je pro mě trochu z ruky.
mno ktery vzduchovkar by neco podobnyho ve svem okolim nechtel ze :D taky bych to tu v hodoninskem okrese uvital
JPS
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2010 21:18

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od JPS » 10 zář 2010 11:10

nápad se sdružením není zase tak špatný. Kdyby každý příchozí podepsal "poučení a členství" jednalo by se o zájmovou činnost pro členy. pokud zároveň zaplatí členský příspěvek - při každé návštěvě - nejednalo by se o výběr vstupného. pohyb volný a vstup časově neomezený - jako když se sejdou rychlošípáci v klubovně.
vstupné byť v uvozovkách je nutnost, protože ač provoz vyjde na hubičku, všude je nájem.
:idea:
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od Warthog » 10 zář 2010 12:57

Ano, sdružení je dobrý nápad - ono i v reálu se Ti tam za chvíli vytvoří skupina víceméně stálých návštěvníků, takže to sdružení je pak i celkem logické.

Členský příspěvek bych radši vybíral při první návštěvě na rok (klidně v nějaké symbolické výši). Jednodenní členství sice žádný zákon nezakazuje, ale je to krajně neobvyklé a mohlo by to vést k obvinění z účelové konstrukce za účelem zastírání skutečného stavu, nedovoleného podnikání apod. Jednorázové vstupy můžeš řešit např. institutem hosta kterého si smí přivést člen, případně jako "seznamovací návštěvu" potenciálního člena...

Vstupné, či poplatek za jednu návštěvu můžeš klidně vybírat také. Nikde to není zakázáno, naopak, jak už jsem psal, s takovými příjmy počítá zákon o daních z příjmů a osvobozuje je od DPPO.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od Kubajzz » 11 zář 2010 21:20

Dík, nemám zájem.
Proto mám vzduchovku, abych nemusel chodit na střelnici. :wink:

Ale jinak každý nápad, kde chodit střílet vítám.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od PEPAN » 13 zář 2010 09:15

Už jsem skoro nabýval dojmu že jsem recidivista když nechodím na ofiko střelnici :D
Jinak možná mam v merku jeden flek na takovou střelnici na okraji P3 tak to zkusim poptat
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od DrobasMirek » 17 zář 2010 13:30

1)částečně krytá, na HFT klidně pod šironebem
2)mě stačí jenom jedno na sezení :-) jsem sólista, přítomnost ostatních nepotřebuju, ale nevadí mi :lol:
3)dostřel 50m
4)večery, o víkendu se střelbě věnuju jenom málokdy
5)2x týdně
6)vim, že by to byla ofiko střelnice a každá sranda něco stojí, ale nevim jestli bych ve svý situaci kdy mám PB 5 minut pěšky od baráku a z okna možnost střílet 200m do 3 světových stran něco chtěl platit. V případě zimního přesunu do Prahy řekněme 50,- za půlden jinak si radši dojedu do PB a rovnou si nakoupim v čakovickým globusu:-)
7) sklopky, terče jsou mimo mě, vůbec nejradši střílim do něčeho co seberu v PB běžně na zemi, takže pro mě prosím hromádku nezrecyklovanýho odpadu :-D
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od pavel 54 » 18 zář 2010 08:49

Já pořádám srazy na 50 ti metrové střelnici v přírodě, sem tam někdo bouchne z něčeho ostřejšího ale převážně větrovky. Pořádám setkání už druhej rok a nikdo si nestěžoval- zatím se to všem líbí. Vše je ofiko a je klid. Nemusíme se z nikým hádat, že mu šlapeme louku.
Lenicka1313
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2010 19:34

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od Lenicka1313 » 04 dub 2013 01:37

Ahoj, zkus mrknout na tuto kobyliskou střelnici. Mají tam i vzduchovky a rozhodně stojí za zvážení, jedna z mých oblíbených v Praze.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovková střelnice v Praze

Příspěvek od Alexxxus » 04 dub 2013 04:20

Že by se mohlo na Kobyliské střelnici střílet tak o tom slyším poprvé ... jako žák základní školy jsem tam několkrát byl na exkurzi podívat se na místo kde za II války popravovali naše lidi. To bude asi pěknej FAKE.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět