Tuning vzduchovek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 15 kvě 2006 16:59

Silencer píše:No a když se tu prodávaj náhradní díly tak není problém ne? Ten Hatsan mě celkem láká jen tak pro legraci - za 2500,- to je slušný když to porovnám s Gamem. Přijde mi to ale divný s tou pružinou, mi neříkej, že pro každou zemi počítají a vyrábějí pružiny, aby to vyhovovalo normám....
Silencer objavil ameriku :lol: :roll:


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 kvě 2006 17:00

JJ, dělají to tak, protože musí. Nic jiného jim nezbývá.
I na jejich stránkách uvádějí verze pro různé země.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 15 kvě 2006 22:01

Ty stránky jsem prolez, ale tech specifikace pro různý regiony jsem nenašel, pouze upozornění, že výkon může být nižší aby vyhověl požadavků různých zemí. Prostě mě tu zmátlo to, že tady inzerují tu 60s 5,5 s rychlostí 225m/s a jinde udávají jen 170m/s. Snad se tady v Čechách neprodávaj 2 verze?
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 15 kvě 2006 22:37

Silencer píše:Ty stránky jsem prolez, ale tech specifikace pro různý regiony jsem nenašel, pouze upozornění, že výkon může být nižší aby vyhověl požadavků různých zemí. Prostě mě tu zmátlo to, že tady inzerují tu 60s 5,5 s rychlostí 225m/s a jinde udávají jen 170m/s. Snad se tady v Čechách neprodávaj 2 verze?
klamava reklama ! kdyz obcas navstivim kamenny obchod kde mi zacnou presvedcovat o hunterech s 320m/s a haftanech s 30J a optikou gamo 4x20 jako idealni pro velke zpetne razy tak vzdycky nevim jestli tomu prodejci dat do ust nebo se mu vysmat nebo se rozbrecet :roll: :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 kvě 2006 07:35

Ale jak vidis vdycky se najde nejakej novej clovek co se na to prijde optat :-D

"Vduchovkam medvedobijkam zdar" :P
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 16 kvě 2006 08:04

Boha, tady se člověk nemůže na nic normálně zeptat aniž by sklidil kousavou kritiku. Nemůžu za to, že někdo zveřejňuje nesprávný informace. Já prostě nemám možnost jak před koupí ověřit, jak je ta vzduchovka silná (v podstatě to nemůžu ověřit ani po koupi, když pominu méně exaktní metody :D ) Když se v tom vyznáte, tak mi poraďte, co se týče výkonu - 5,5, nebo 4,5 první má pochopitelně nižší úsťovku, ale co je lepší? Nebo je to jedno. Dík.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 kvě 2006 10:17

2Silencer:
Ony ty údaje i u výrobce jsou vesměs vymyšlené. Lidi co to pak reálně měří na hradlech hlásí podstatně nižší výsledky. Na ty jejich rychlosti by snad museli použít dřevěné diabolky. :wink:

Obecně se dá za současných podmínek u nás říct, že je pro přesnou střelbu lepší ráže .177, protože pokud má být zachováno maximum 16J tak je rychlejší a tudíš dráha střely je přímější. Zato je víc náchylná na vítr.
Ráže .22 má zase jiné přednosti, trochu jsem to rozebíral tady:
http://www.forum.gunshop.cz/viewtopic.p ... i&start=15
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 16 kvě 2006 10:50

Přibližně se to změřit dá.
Nedávno jsem to zkoušel,když jsem se učil na zkoušku z fyziky a narazil na matematické kyvadlo a jeho obdobu.
Je to poměrně jednoduché stačí vzít nějaké polínko(u mě to bylo prkénko o hmotnosti 50g) dat ho na rovnou desku a střelit do něj a pak zjistit o kolik se posunulo.Jediná nevýhoda je,že je věcí problém s tím jak zjistit součinitel tření.Mě vyšlo u 631,která už toho má odstříleno opravdu hodně 158,8 m/s,což je dle mého odhadu poměrně reálný výsledek.
Vzorec je(pouze slovně,jelikož se mi ho nechce psát ve wordu):
(odmocnina z(2.g.f.l)konec odmocniny .(m+M))/m
g=9,81,f(součinitel tření bývá okolo 0,2-0,3),l délka posunu prkna,m (malé) hmotnost střely 4,5mm exact=0,547 g,M hmotnost prkna.
Není to sice kdo ví jak přesné,ale na orientační měření to stačí.
Ps. Pozor na dosazovaná čísla,především hmotnost v Kg a délka v m.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 kvě 2006 14:40

http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 16 kvě 2006 15:17

Altaros píše:Přibližně se to změřit dá.
Nedávno jsem to zkoušel,když jsem se učil na zkoušku z fyziky a narazil na matematické kyvadlo a jeho obdobu.
Je to poměrně jednoduché stačí vzít nějaké polínko(u mě to bylo prkénko o hmotnosti 50g) dat ho na rovnou desku a střelit do něj a pak zjistit o kolik se posunulo.Jediná nevýhoda je,že je věcí problém s tím jak zjistit součinitel tření.Mě vyšlo u 631,která už toho má odstříleno opravdu hodně 158,8 m/s,což je dle mého odhadu poměrně reálný výsledek.
Vzorec je(pouze slovně,jelikož se mi ho nechce psát ve wordu):
(odmocnina z(2.g.f.l)konec odmocniny .(m+M))/m
g=9,81,f(součinitel tření bývá okolo 0,2-0,3),l délka posunu prkna,m (malé) hmotnost střely 4,5mm exact=0,547 g,M hmotnost prkna.
Není to sice kdo ví jak přesné,ale na orientační měření to stačí.
Ps. Pozor na dosazovaná čísla,především hmotnost v Kg a délka v m.


A neni jednoduší zajít někam na střelnici na chrono , jestli se dá teda změřit diabolka ze vzduchovky ale myslim že by to mnělo být bez problému :wink: já mám radar ale měří jen do 400 fps :?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 16 kvě 2006 15:17

Super Kubajzi, jdu se do toho pustit. Nebyly by rozměry toho elementu pr S 631? Jinak bych poprosil někoho jestli by nemohl udělat srovnání, nebo alespoň napsat rozměry střev S 634 (i když to možná je na CZUB). Neměl by někdo tip na nějaký lepší píst pro 631? Díky
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 16 kvě 2006 15:29

Silencer píše: Neměl by někdo tip na nějaký lepší píst pro 631? Díky
sezen si nejakyho soustruznika kterej ti sebere prebytecny "maso" a zalesti kluzne plochy..s mou slavkou v kombinaci se silnejsi pruzinou to udelalo doslova divy :wink:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 16 kvě 2006 15:31

Altaros píše:Přibližně se to změřit dá.
Nedávno jsem to zkoušel,když jsem se učil na zkoušku z fyziky a narazil na matematické kyvadlo a jeho obdobu.
Je to poměrně jednoduché stačí vzít nějaké polínko(u mě to bylo prkénko o hmotnosti 50g) dat ho na rovnou desku a střelit do něj a pak zjistit o kolik se posunulo.Jediná nevýhoda je,že je věcí problém s tím jak zjistit součinitel tření.Mě vyšlo u 631,která už toho má odstříleno opravdu hodně 158,8 m/s,což je dle mého odhadu poměrně reálný výsledek.
Vzorec je(pouze slovně,jelikož se mi ho nechce psát ve wordu):
(odmocnina z(2.g.f.l)konec odmocniny .(m+M))/m
g=9,81,f(součinitel tření bývá okolo 0,2-0,3),l délka posunu prkna,m (malé) hmotnost střely 4,5mm exact=0,547 g,M hmotnost prkna.
Není to sice kdo ví jak přesné,ale na orientační měření to stačí.
Ps. Pozor na dosazovaná čísla,především hmotnost v Kg a délka v m.
jj, my sme zas nedavno v mechanice pocitali podobnej vykmit na kyvadle do kteryho strelis a zmeris amplitudu vychylky..je to daleko presnejsi nez odhadovat soucinitel treni :wink:
Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 16 kvě 2006 15:35

Nevíš jak hodně to tu vzduchovku odhluční? Nedělá to potom podivné zvuky při natahování pružiny, když tam je ta flaška?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 16 kvě 2006 15:43

To Troj: Hele, máš tu poměrně slušný rady, nemohl bys to tu nějak koncepčně odprezentovat dohromady? Četl jsem od tebe ohledně té pružiny, vyzvedni si souk. poštu :-) Jinak dík za ty příspěvky, asi se vrhnu na tunění. Adios :D
Odpovědět