Co koupit? CZ 110/CZ 83/Alfa Combat

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Co koupit? CZ 110/CZ 83/Alfa Combat

Příspěvek od Petek » 30 srp 2010 10:38

Zdravím všechny, rozhlížím se tak nějak po něčem na nošení a tak jednou do měsíce si zajít na střelnici (pár desítek nábojů. Bude to moje první zbraň.

I přes kupu negativních věcí mě vážně zaujala CZ 110 Luger, dá se koupit levně nová. Myslím si, že na nošení a vystřelení jednou za měsíc na střelnici by vážně měla stačit. CZ 83 v 7,65 Br. mi vzhledem k tomu, že se dá sehnat za půl darma v komisy mi taky přijde jako zajímavá možnost, o rozpravách o téhle ráži vím, ale i tak bych ji preferoval. A pak mě zaujala ještě Alfa Combat v ráži 9mm Luger, použitá se dá také sehnat celkem levně. Cenový limit, vzhledem k tomu k čemu jí chci, mám 7 tisíc. Zmíněné tři mi vyhovují i vzhledově, i když to je teda to poslední. Opravdu nejvíce mě láká CZ 110, která mi na bezstarostné nošení přijde nejvhodnější a co sem tak o ní pročítal tady na foru a i jinde, tak moje nároky by bez problémů splnila, ale na druhou stranu několikrát levnější CZ 83 by možná v některých ohledech asi byla lepší volba.... Chtěl bych se proto zeptat, co by jste mi poradili nebo co si o tom tak myslíte. Děkuji :)


Atak Zoraki 914
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Co koupit? CZ 110/CZ 83/Alfa Combat

Příspěvek od memphisto » 30 srp 2010 11:14

Kup si to, co ti sedne do ruky a s čím se naučíš střílet. Každý má jiné preference a dispozice, takže 1000 lidí = 1000 názorů. Osobně bych byl taky pro něco v ráži 9Luger, je nejpoužívanější a nejlevnější. 7,65 Br pokud nenarazíš na akci, tak stojí cca 5,5 Kč a to je celkem dost, ale zase pokud toho moc nenastřílíš.... Hlavně než začneš nosit, tak trénuj a to hodně, protože jinak budeš nebezpečný celému okolí

Jinak za 7 tisíc můžeš mít CZ 75 Compact a ta je na nošení a občasnou střelbu na střelnici naprosto dostačující. Pokud bys na to nespěchal, tak se může objevit i super kup na "lepší" zbraně
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Co koupit? CZ 110/CZ 83/Alfa Combat

Příspěvek od Joezbrna » 30 srp 2010 20:11

Taky nezapomeň, že levně kupované = 2x kupované. Budeš střílet hodně, začne tě to bavit, budeš chtít lepší zbraň...
Rozhodně jsem pro devítku. Mám obě ráže, 7.65 je srandovní prskavka, krom toho malý výběr nábojů a náboj je dražší než 9x19.
Já jako spokojený majitel Glocka ti mezi CZ-110 a Alfou neporadím... ale kdybys byl ochotný nějakou tisícovku přihodit, měl bych pro Tebe pár tipů na dobrou zbraň pro pravidelné větrání na střelnici i na denní nošení :wink:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Re: Co koupit? CZ 110/CZ 83/Alfa Combat

Příspěvek od Petek » 30 srp 2010 20:50

Tak to vypadá na těch 9mm určitě...
Joezbrna: No to já bych velmi rád přihodil :-D jen kdyby bylo z čeho... Ale třeba ještě něco přibude. Teď asi nechám teoretizování a vrhnu se na nejaké vyzkoušení v praxi pro lepší obrázek...
Atak Zoraki 914
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Co koupit? CZ 110/CZ 83/Alfa Combat

Příspěvek od dykmore » 30 srp 2010 22:34

ahoj, taky bych ti poradil přihodit těch pár tisíc. Joezbrna to napsal přesně, a navíc, než bys koupil cz110 a měsíčně pak utratil za střelnici třeba 1000kč, tak si radši pár měsíců počkej bez pistole a už víš, kde vzít těch pár tisíc. Nic moc ti neuteče a třeba během té doby změníš názor na to, co chceš.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Odpovědět