expanzni stg 44

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od ostrostrelec » 29 srp 2010 22:30

Toto je zase téma...
Pokud vím, tak expanzní zbraně od Novohoradského jsou prodávány jakožto repliky, tudíž nově vyrobené zbraně. To, že se před koupí někdo neinformuje je pouze a jenom jeho problém a svědčí dle mého názoru i o jeho blbosti.
Ohledně značení. To, že někdo značí takto zbraně, je docela pitomost považovat za nějakou propagaci, je to replika historické zbraně, ke které to prostě patří.
Rozhodně je rozdíl, když někdo takto označí pro větší autenticitu repliku historické zbraně nebo snad něco takového vyspejuje na panelák, to už propagace je.
:roll: :roll: :roll:


Cháron
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2010 18:30

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od Cháron » 29 srp 2010 22:36

ježiš marja má jít o repliku historické zbraně pro sběratelské nebo historické ukázky a né pro neonacisty na demonstrace :D:D replika bez originálního ražení to není ono jinak sám jsem viděl airsoftovou repliku K98 taky měla hákový kříž takže si myslím ,že hákový kříž patří na mp38 stejně tak jako logo US marinas na M4
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od derringer » 30 srp 2010 05:55

ono jsou hákenkrajci a waffenamty - pokud to historicky na zbraň patří, tak proč to na repliku nedat
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od maldigola » 30 srp 2010 07:57

....jasně,když punc na prstýnek patří,tak ho tam dám,ať se to líp prodává,že jo...
Tak takto to nejde.
Hákový kříž na originální zbrani je stigma doby a v takové souvislosti ho lze považovat za správný,jinak je to uvádění v omyl,podvod a fašismus.
Nikdo nemá právo podepisovat se cizím jménem nebo zneužívat cizí značky.Nebo snad ano???
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od derringer » 30 srp 2010 08:30

ale on tě neuvádí v omyl - jasně všude píše, že je to nově vyrobená zbraň opatřená dobovými značkami - waffenamt není zkušebna, aby to byla nějaká v současnosti uznávaná značka, od které by se dalo něco odvozovat
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od maldigola » 30 srp 2010 08:52

No,já tu zbraň koupil z druhé ruky a ty značky mě uvedly v omyl.Novohradský nemá a nikdy neměl právo razit puncy cizí instituce.To,že o tom kdesi cosi píše k takovému oprávnění nestačí.Dřív jsem sbíral mince a zažil jsem případ jedné dílny v Polsku,která odlívala mince z cínu a razila na to jakýsi punc aby se to lišilo.Tam u nich to sběratelé věděli,ale u nás ne a hodně našich se napálilo.Šlo to k soudu,museli vracet peníze a dostali podmínku.
Prostě jsou určité meze,za které kopie nesmí jít,jinak je to falzum.A to jsou,mimo jiné,tyhle puncy.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od derringer » 30 srp 2010 08:55

stejně to je jenom expanz a nikdo to nic víc nebude

já když kupuju takhle drahou věc, tak si prvně o tom něco zjistím
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od JirkaS » 30 srp 2010 08:58

maldigola: v omyl tě neuvedl Novohradský, ale ten kdo ti tu zbraň z druhé ruky prodával, když ti zatajil že se jedná o repliku včetně značení. Reklamovat to musíš u prodejce, ne u výrobce.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od maldigola » 30 srp 2010 09:25

No to jistě budu,ale to nic nemění na skutečnosti,že Novohradský používá značení o kterém dobře ví,že na něj nemá právo a uvedl mne tím v omyl .
Obecně je třeba této jeho drzé praktice zabránit,protože jeho falza tu budou i v době,kdy jeho webové stránky dávno zmizí.
....
a stejně tomu nemůžu uvěřit,ta zbraň je příliš věrná,ale nemám s čím porovnat.Nejvíc mě mate ta zavařená hlaveň.Až seženu foťák,dám sem fotky a můžeme to probrat.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od derringer » 30 srp 2010 09:58

hlaveň musí být udělaná tak, aby nešla odvrtat, proto tam je asi zavařen nějaký tvrdokov

střílel jsem jeden den z originálu a z tohohle expanzu, podobné si to je velmi,jenom kdyby měl někdo originál ve stavu, v jakém jsou expanzy od Novohradského, tak si za něj řekne tak 70000
stejně tak ostatní expanzy jsou nově dělané

nějak pořád nechápu, v čem tě uvedl v omyl - koupil sis expanzní volně prodejnou pěknou flintu a čekal jsi, že to bude zmrzačený originál? v čem se snížila hodnota té zbraně?

jestli ji máš z druhé ruky, tak ti lhal prodejce, jestli ti ji prodával jako originál echt německej samopal a sám to koupil jako nově udělanou repliku, tak bych chtěl slevu po něm
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od maldigola » 30 srp 2010 10:05

i zmrzačený originál má svou sběratelskou hodnotu,je nebo jednou bude to starožitnost prodejná v aukcích,zatímco novoděl takovou kulturně-historickou hodnotu nemá a N. ve mně falešnými punci vyvolal dojem,jakoby takovou hodnotu měl.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od derringer » 30 srp 2010 10:21

tak to nevím co ti poradit...
kdybys to koupil přímo od výrobce, měl bys jistotu, jestli ti prodejce(soukromá osoba) něco nakukal a tys tomu uvěřil, tak se těžko hádat, protože výrobce to prodává jako novou zbraň s dobovým značením......

co třeba takový "chudáci", kteří koupili raritní P.38 se zkrácenou hlavní a tělem, s vyrytými dubovými ratolestmi, která byla zaručeně vyrobena pro vysoké funkcionáře SS - kdo je tady na vině - puškař,u kterýho si někdo objednal úpravu obyčejné P.38 na raritu a který tuhle úpravu za nějaké peníze udělal, nebo objednatel a prodejce, který zbraň vydával ze něco co není???
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od maldigola » 30 srp 2010 10:59

Každý tvůrce by se měl umět pod své dílo podepsat.Malíři to dělají štětcem,zbrojíři puncem a pan Novohradský to dělá puncem někoho jiného.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od JirkaS » 30 srp 2010 11:06

maldigola: můžeš mi vysvětlit, co mají společného přejímací značky Waffenamtu s výrobcem? A pokud vím, tak jméno Novohradského na té flintě najdeš taky.
panther10
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2010 15:20

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od panther10 » 30 srp 2010 12:30

To maldigola: Jedná se o nově vyrobenou repliku zbraně MP 38 s vyraženými čísly odpovídající dobovému značení.Zbraň je expanzní. - Tolik co se o té zbrani píše takže když si kupujete nějaké zboží tak jistě si řádně přečtete co je to zač. O používání cizího puncu - moc bych se hádal jestli si na tenhle punc dělá nškdo právo že se smí používat jen na jeho výrobcích protože tohle by už asi trocha zavánělo podporou nacizmu. Ale jinak? Tím že to vyrazil na tu zbraň aby ji dodal autentičnost podporuje nacismus? :lol: Nebuďte směšný, podpora nacizmu je něco úplně jiného tak ji pls nehledejte tam kde není. Reenactor který ji vlastní jistě autenticitu podpoří a něco o nacismu ho ani nenapdne.......A jinak Novohradský prý bude dělat expanzní K98 prý asi 20 ks a snad by měli být ještě letos. (nevím tedy kdo si ji bude kupovat když origo nebo i novovýroba je všude dostupná)
Odpovědět