Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ivo petera
Příspěvky: 11
Registrován: 03 bře 2010 13:20

Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od ivo petera » 23 srp 2010 10:21

Potřeboval bych poradit, o jakou poruchu by se mohlo jednat. Při pumpování a zvýšení protitlaku postupně nejde pumpa vytáhnout nahoru. Měl jsem ji rozdělanou -několikrát vyčištěnou a stále stejná porucha. Navíc se na leštěné pístnici během používání objevily vyžrané malé flíčky /vzdušná vlhkost ? / Na prázdno pumpa funguje ale jak se zvýší protitlak
/zásobník u Benjamína se ještě neotevřel/ dojde k jevu,jako by v pumpě byl potlak.
Napadlo mě,zda by to nemohly dělat ó-kroužky, které v určité fázy těsní a při posunutí v protisměru pustí vzduch vyfrézovanými kanálky /opotřebení-mastnota-nabobptnání ? /
Dík za odpověď či radu.


Ivoš
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od Tobbi » 24 srp 2010 06:30

Tak ji reklamuj :!: Já jsem pumpu Benjamin koupil s Marauderm a zatím si nemůžu stěžovat! Maraudera jsem vlastně ještě vůbec neplnil z láhve....
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Petrof
Příspěvky: 239
Registrován: 25 úno 2010 22:38
Bydliště: LV

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od Petrof » 24 srp 2010 16:54

Kolko krat musis napumpovat ked je zasobnik upne plny a kolko len dopumpovat ked uz pada tlak.Este som to neplnil z pumpy preto ma to len tak pre info zaujima .Ide to moc tažko??
HW100T-4,5mm,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377c,Walther 4x32 compact
Crosman 2240 pcp mod.,24" barrel,3-9x40
history:Weihrauch HW 97K
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od Tobbi » 25 srp 2010 05:48

Nevím, nepočítal jsem... Pumpa Benjamin jde lehčej než pumpa FX.
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
ivo petera
Příspěvky: 11
Registrován: 03 bře 2010 13:20

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od ivo petera » 31 srp 2010 07:50

Ahoj-tak jsem na to přišel. Byl špatný ó-kroužek na prostředním co se týče průměru nejmenším pístu. Zmátlo mě, že při prvních příznacích jsem pumpu vyčistil a chvilku ještě fungovala. Proto jsem hledal závadu spíš v průchodech vzduchu, jelikož ó-kroužek vypadal, že je v pořádku. Mít sadu náhradních ó-kroužků, asi bych to vyřešil dřív.
Co by asi pumpa potřebovala je odlučovač vzdušné vlhkosti, která při vyšším tlaku kondenzuje, a poškodila vnější pístnici vyžranými flíčky/jakoby od kapek/.Jinak si to zatím nedovedu vysvětlit. Stává se, že zkondenzovaná voda občas ukápne z plnicí hadičky, a mám strach, co to bude později dělat ve flintě.
Jestli s tím máte někdo zkušenosti, budu rád za odpověď.
Ivoš
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od ferino » 31 srp 2010 11:32

odlučovač skutočne treba... Alebo vyrobiť na nasávanie filter zo silice, čo sa dáva proti vlhkosti napr do krabíc s topánkami ;)

Inak si si istý, že si ju neposral tým rozobratím? Pokiaľ viem, nerozoberajú ich ani v servisoch, lebo ich nevedia zložiť naspäť...?
ivo petera
Příspěvky: 11
Registrován: 03 bře 2010 13:20

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od ivo petera » 31 srp 2010 15:00

Demontáž a montáž pumpy na Benjamina není tak složitá-nechce to spěchat. Při dalších montážích a demontážích při hledání závady to už bylo v pohodě a jde to poměrně rychle.
Po výměně ó-kroužku , doleštění a namazání pístnic pumpa funguje jako nová. Budu jenom muset vyřešit to vysušování nasávaného vzduchu. Jestli jste to už někdo řešil, tak napište, ať nevymýšlím vymyšlené. Dík-ahoj.
Ivoš
luft
Příspěvky: 2
Registrován: 30 zář 2010 13:00

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od luft » 15 lis 2010 13:05

Měl jsem s tou pumpou taky ty samé problémy, rozdělat a složit to není opravdu složité akorát bych se chtěl zeptat kde by šli sehnat okroužky(ten z tvrdého plastu) na ten prostření píst, místo něj tam dávám dvě těsnění, ale ty tam dlouho nevydrží, ten okroužek z plastu tam dělá vedení toho pístu a gumové těsnění to dlouho nevydrží a roztrhne se. Dík
ivo petera
Příspěvky: 11
Registrován: 03 bře 2010 13:20

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od ivo petera » 16 lis 2010 11:42

Ahoj. Doporučoval bych to zkusit objednat u prodejce, kteří prodávají Benjamíny.
Pakliže máš známého soustružníka, šlo by to udělat ze silonové tyče a zrovna několik. Další zájemci by se časem určitě našli. Dej vědět jak jsi dopadl. Ahoj .
Ivoš
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od RZ CZ » 29 pro 2011 16:53

Možná se bude někomu hodit.Jen ty míry jsou nějaké divné :D
http://rzcz.rajce.idnes.cz/nastenka/#Be ... iagram.jpg
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od Lukáš » 29 úno 2012 17:29

ivo petera píše:Potřeboval bych poradit, o jakou poruchu by se mohlo jednat. Při pumpování a zvýšení protitlaku postupně nejde pumpa vytáhnout nahoru. Měl jsem ji rozdělanou -několikrát vyčištěnou a stále stejná porucha. Navíc se na leštěné pístnici během používání objevily vyžrané malé flíčky /vzdušná vlhkost ? / Na prázdno pumpa funguje ale jak se zvýší protitlak
/zásobník u Benjamína se ještě neotevřel/ dojde k jevu,jako by v pumpě byl potlak.
Napadlo mě,zda by to nemohly dělat ó-kroužky, které v určité fázy těsní a při posunutí v protisměru pustí vzduch vyfrézovanými kanálky /opotřebení-mastnota-nabobptnání ? /
Dík za odpověď či radu.

mám s pumpou stejný problém po půlroce používání
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od RZ CZ » 29 úno 2012 22:46

To samé mi dělá co čtvrt roku pumpa na Hatsana.Rozeberu a vyměním na té nejtenčí tyčce o-kroužek viz šipka a jedu zase dál.Nevím,ale myslím si,že konstrukčně to bude stejné.
Přílohy
Benjamin.jpg
Hatsan.jpg
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od Blue_L » 01 bře 2012 07:35

FX pumpa ide o poznanie tazsie od Benjamin alebo Hatsana a ktora ma odlucovac vlhkosti?
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od Lukáš » 01 bře 2012 10:08

banjamin odlučovač nemá, a pochybuju ,že ho bude mít hatsan

když sem rozebral pumpu benjamin je tam všude voda, jak raní rosa, a to pumpuju v panelhauzu

RZ CZ: u mě to samé, o- kroužek na nejtenčí tyči totálně sežranej, právě jdu pro novej, tak napíšu jak to dopadlo. Měnil jsi i ten naříznutej-siliconovej(bílej)?
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Pumpa pro CROSMAN Benjamin

Příspěvek od RZ CZ » 01 bře 2012 10:35

Pumpa Hatsan odlučovač nemá.Jen jakýsi filtr kde je nasáván vzduch pod číslem 10.Za ty prachy 2200kč mi pumpa udělala móóc služby.Mám ji tři roky,občas vyměním o kroužky a fičím dále. :D
Odpovědět