Vysokotlaky kompresor

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pzkudk
Příspěvky: 23
Registrován: 04 srp 2010 00:47

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od pzkudk » 04 srp 2010 01:06

Pěkný kompresorek, to bych nevěřil že je možné s takovýmhle vybavením vůbec postavit :-) Můžu se zeptat jak jsou tam udělané zpětné ventily?


Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od David Jurič » 04 srp 2010 15:04

To samopumpovacie zariadenie nedalo by sa to vyriešiť dvoma pumpami na oboch stranách ktoré by sa striedali, a pumpy obaliť do válcov (novodur 100mm trubky) a vháňať do obalu chladiacu vodu?? Je to celkom nezrozumiteľné už pracujem na nákrese (a kto by chcel môžem aj 3D model :) )
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Altaros » 04 srp 2010 15:43

Ventily jsem tam udělal z obyčejného okroužku a pružinky.
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od David Jurič » 04 srp 2010 20:22

Mám hotový statický 3D model "kompresoru" len neviem nahodiť do 3D hadice tak som nechal vstup a výstup studenej vody modré koncovky, na teplú vodu červené koncovky, a na vzduch zelené z väčším priemerom. Po prehliadnutí nákresu to bude myslím každému jasné. :) je to vo všetkých formátoch do akých mi to povolilo exportovať

(použitý program Google sketch-up pro. Je to na projekciu budov a interiéru ale čo už. Zo solid edge neviem pracovať) http://leteckaposta.cz/294035942

Ten chladič kvapaliny je len tak nakreslený, nieje to reálny návrh. Reálne by som to videl skôr na natočené do špirály medené trubky v novodurovej 100mm trubke (alebo niečo ešte jednoduchšie)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
dansuperman
Příspěvky: 7
Registrován: 16 lis 2009 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od dansuperman » 05 srp 2010 07:34

Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od regis24 » 05 srp 2010 08:28

4 David Jurič:
Pekny model, diky za nej. Ja teda pokud bych to opravdu delal doma, tak jako chladic pouziju neco levneho, snadno dostupneho a funkcniho (svitek medene trubky moc nechladi...). Ja bych vzal chladic ze skodovky - je jich dost,mas u toho ventilator a vykonove to je naprosto dostacujici.
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od David Jurič » 05 srp 2010 14:15

2regis: v čom si to otvoril?? ja som to robil v sketch-up a v mierke 100x zväčšenej, takže model mal okolo 150m.

Chladič v škodovke pojme taký objem kvapaliny (tuším niečo cez liter) že by výmena kvapaliny cez obal valca nestíhala, a ja som myslel ten zvitok ako špirálu natočenú na jadre z priemerom 60mm a v novodur trubke 100mm cez ktorú fúka vzduch od ventilátora. A válce a piesty asi nie celkom tie pumpy ale nejaké vysokotlakové valce, a ešte pred vstup do fľaše by trebalo filter a zachytávač vlhkosti prípadne chladič stlačeného vzduchu aby tlak po naplnení na 300 a vychladnutí nebol 240 :)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od regis24 » 05 srp 2010 15:13

Otevrel jsem si to v Autocadu, soubor .dwg.
Vymena kapaliny - spis bych to nazyval prutokem neni dana objemem chladice,ale cerpadlem. A jelikoz ten chladic staci na uchlazeni motoru ktery ma tusim kolem 40kW (nevim presne,120ku uz nemam par let...) tak na tohle by urcite taky stacil.
Nez delat chladic vzduchu, tak je jednodussi chladit plnenou lahev - proste ponorit do vody. Dehydrator a odlucovac by to chtelo, myslim ze uz tu o tom byl i nejaky link.
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od David Jurič » 05 srp 2010 16:38

Takže ja dnes pošmejdím po webe, a pohľadám tie filtre, odlučovače a nahodím tam chladič z Š120. A potom sem nahodím 3D model prípadne aj foto výrobku, na pôjde mám cca 120m jäklu a válce niekde doma nájdem (možno mám aj na vzduch keď nie tak to risknem s hydraulikou) motor nebude problém, čerpadlo z ostrekovača LADA 2101 a ventilátor tak isto LADA 2101. Len náhonové kolesá asi budú trocha problém budem musieť improvizovať (remenica vodnej pumpy lada, a to horné s veľkým priemerom niekde zoženiem)

A až budem mať kompresor tak už len kúpiť PCP pušku :) (alebo ho prípadnému záujemcovi predám)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
pzkudk
Příspěvky: 23
Registrován: 04 srp 2010 00:47

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od pzkudk » 05 srp 2010 17:54

U vysokotlakého kompresoru by měly být hlavně mezistupňové chladiče, ale i u většího stroje s motorem 5 kW stačí pár závitů trubky ofukované pořádným větrákem. Vidět je to třeba tady: http://www.bauer-kompressoren.de/pdf/pr ... e-mate.pdf
Uživatelský avatar
regis24
Příspěvky: 710
Registrován: 19 lis 2008 17:37
Bydliště: Holetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od regis24 » 11 srp 2010 22:09

Nejak me ta vlastni vyroba kompresoru zacala zajimat, nicmene nejak nevim z ceho udelat valce. Zbytek bych asi uz nejak v hlave mel,tohle ne.
4 David Jurič:
S tou vyrobou to beres vazne?
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Altaros » 11 srp 2010 23:33

Vem tlakovou trubku a máš válec.
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od David Jurič » 12 srp 2010 18:52

4 Regis 24: ASi áno len ešte som nepozbieral odvahu, materiálu mám akurát na jeden kompresor, a nerád by som niečo pokazil. A okrem toho naša elektrina v dome stojí za h***o takže musím to pozvárať u kamaráta v autoservise (ja ak zapnem zváračku tak začne blikať televízor a ak náhodou prilepí tak ističe sa na 99% vypnú) Ale určite sa niečo pokúsim spáchať ale neviem kedy, a okrem toho nemám valce ani na vzduch a na hydrauliku sa mi ich nechce prerábať (treba tam 2x otvor vstup+výstup a do nich spätné ventily)

Ak by ste niekto mali nápad z čoho budú valce najvhodnejšie budem rád. Nemám doma sústruh takže vyrábať ich nebudem, všetko pôjde na zakázku ku sústružníkovi ,teda viacmenej on ma nechá v dielni, a ja si zo svojho materiálu vytočím čo chcem za fľašu rumu :D, akurát mám obmedzený čas takže hlavy válcov vyrábať nebudem (asi by som to ani nezvládol vzhľadom na moje skúsenosti zo sústruhom, ktoré sú asi 5x som to videl a asi 2x skúšal :D)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od Altaros » 12 srp 2010 19:37

No doporučuji počítat s nečekanýma komplikacema, které na 90% nastanou a mít tedy možnost k tomu soustruhu přístup častěji.
Válce bych tolik neřešil jako spíš písty, to je zásadnější.
Uživatelský avatar
FRANCOTIRADOR
Příspěvky: 71
Registrován: 15 pro 2008 10:31
Bydliště: Plzeň

Re: Vysokotlaký kompresor

Příspěvek od FRANCOTIRADOR » 12 srp 2010 21:04

dansuperman píše:http://www.airxeffort.com/
Akorát ta cena :twisted:
Komplet (s pumpou, bez filtru a hadice) vyjde na 16 886,-Kč (včetně DPH) + nějaký drobný za DHL (je to divný ale zásilka odeslaná z Mexica do ČR je skoro desetkrát levnější než z ČR do Mexica)
Standardně prodává jen "kolovrátek", pumpu fy Hill (nikdy jsem o takový značce neslyšel) dává jako příslušenství za 4 529,-Kč.
Navíc se u nás musí vyměnit motor - originál je na 120V 60Hz. S klíči na šrouby a náhradními šrouby jako takovými bude taky problém - vsadím se že je všechno po vzoru Gringos v palcovejch mírách a závity whitvorty (i přesto že maj nějakejch deset let používat jednotky SI a metrický součástky).

Z jejich webu toho moc vykoukat nejde :( ale to je tam normální i u prestižních firem a překupníků. Manuál má 4,8 MB a jev něm, řekněme si popravdě hovno.

Záruka je 1 rok, ale na opravu chtějí 30 dní :!: to je docela dost

Z týhle garážovky bych si to nekoupil.
Slavia 631 LUX ČSSR cal. 4,5 mm
Norconia QB 78 DeLuxe cal. 4,5 mm + NikkoStirling 6x40 AO
Umarex-Hammerli 850 AirMagnum cal. 5,5mm
Odpovědět