Lov lukem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dusab

Příspěvek od dusab » 10 kvě 2006 12:44

Dotaz trosku od veci: Vam idu tie videa na ktore su tu odkazy? Lebo mne stale vyhodi WinMediaPlayer ze "soubor nelze prehrat".....neviete preco??
Dik


Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 10 kvě 2006 12:46

Andy píše:Enfielde... me nevadi ze mas jiny nazor. I Kubajzz a jini ho maji. Ale urazet se nenecham.

Cili cekam tvou omluvu.
Nejsem zvedavy na tve hypotezy o tom, zda me muj "otec moc byl" (tvou znalost ceskeho jazyka komentovat nebudu).

Muj nazor na lov lukem je zrejmy. Neni vycteny z knih. To, ze pro tebe a dalsi lidi je humani pouze lov modernimy zbranemi je tvoje a jejich vec.

Ja tvrdim, ze humanni je jakekoliv rychle usmrceni.

Tyrani je jakakoliv aktivita, ktere se deje opakovane a o kterem zvire vi.

Ja netvrdim, ze kulovnice nedokaze zabit rychleji nez sip. Dobry zasah spravnou strelou zcela jiste.

O TIGu a TUGu take vim svoje. Lovil jsem s tim.

Cili nevim co jsi mi chtel krom urazek sdelit.

Zkus to timto zpusobem jeste jednou... a zamavej tady na pozdrav
Svůj názor si měj, spoustu lidí dobře ví jak to je a ti co nikdy nelovili jim to je asi jedno, kromě ochránců zvířat, které bych někdy taky psolal někam.

To jestli jsem se spletl v pravopise se stane každému a jestli se tě dotklo, že si myslím že tě bili tak promiň, ale zamysli si se nad tím co ti připadá normální.

Kdysi mi farář řekl: "nečiň druhým to co by se tobě samému nelíbilo"

Určitě by se ti taky moc nezamlouvalo, kdyby tě někdo střelil lukem, to je vše možná jsem to přes tím řekl trochu nevhodně a omlouvám se.
d3agl3

Příspěvek od d3agl3 » 10 kvě 2006 12:47

No tak andy pohoda klidek tabacek.... :wink:
Ked to tu na fore tak citam, je vidiet ze su tu miestom aj dobre gumy, a zo spoločností zbraní sú proste deformované povahy >>>>to len tak poznamka všeobecne....
Zabíjať zo zviera lukom je podľa mňa sadizmus.
(okrem dovodu ziskavannia potravy, ale nežijeme v pralese že jo.....)
Zviera nie je teč a treba ho správne ZASIAHNUŤ.
Suhlasím s kubajzzom a myslim ze sa nik nebude hadat ked poviem
ze "hrmiaca palica" je trosku vhodnešia na rychle usmrtenie ako Luk.....
Tento moj názor môźe tazko nieco zmenit.....

Hu ja som tiez obranca prirody....Nikam ma neposielaj pls :lol:
Tukan

Příspěvek od Tukan » 10 kvě 2006 13:03

V krajní nouzi když pujde o život, je mi uplně jednou jak zvíře zabiju a jestli bude trpět. Protože ale dneska se neloví pro to, abych získal potravu na přežití, ale pro ten nádherný zážitek jakým lov (nebo rybolov to je jedno) může být, připadá mi krajně nevhodné používat luk. Ty videa co jsem viděl mi to jenom potvrdily. Proč nesmyslně prodlužovat trápení zvířete?
Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 10 kvě 2006 13:06

d3agl3 píše:No tak andy pohoda klidek tabacek.... :wink:
Ked to tu na fore tak citam, je vidiet ze su tu miestom aj dobre gumy, a zo spoločností zbraní sú proste deformované povahy >>>>to len tak poznamka všeobecne....
Zabíjať zo zviera lukom je podľa mňa sadizmus.
(okrem dovodu ziskavannia potravy, ale nežijeme v pralese že jo.....)
Zviera nie je teč a treba ho správne ZASIAHNUŤ.
Suhlasím s kubajzzom a myslim ze sa nik nebude hadat ked poviem
ze "hrmiaca palica" je trosku vhodnešia na rychle usmrtenie ako Luk.....
Tento moj názor môźe tazko nieco zmenit.....

Hu ja som tiez obranca prirody....Nikam ma neposielaj pls :lol:
Uklidńuješ ho a přitom on tu zastává teorie o ideálním lovu lukem. Sám patří mezi lovce se zbraňí takže jsme potom gumy oba viď :shock: :lol: :wink: :shock: :lol: :wink:
Marek

Příspěvek od Marek » 10 kvě 2006 13:14

dusab píše:Dotaz trosku od veci: Vam idu tie videa na ktore su tu odkazy? Lebo mne stale vyhodi WinMediaPlayer ze "soubor nelze prehrat".....neviete preco??
Dik
Skus kliknut na to video pravym a zvolit "ulozit ciel ako", niekam si to daj na disk a potom by to malo ist otvorit. Mne to tak ide.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 kvě 2006 13:20

Enfield píše: ale zamysli si se nad tím co ti připadá normální.
Jsem stale zamyslen.
Az bude normalni fetovat... jako ze uz skoro je... ja normalni zcela jiste nebudu. Cili slovo normalni mi nic nerika.
Enfield píše: Kdysi mi farář řekl: "nečiň druhým to co by se tobě samému nelíbilo"
Lov lukem je mozna pro stredoevropana (krom Francie) amoralni a kacirske... ale podivej se na ostatni svet. Amerika (vetsina statu), Kanada, Afrika ... tam vsude je to normalni.

Krom toho jsem ateista.

Enfield píše: Určitě by se ti taky moc nezamlouvalo, kdyby tě někdo střelil lukem, to je vše možná jsem to přes tím řekl trochu nevhodně a omlouvám se.

Myslim, ze by mi bylo jedno, kdyby me nekdo strelil lukem s loveckym hrotem, nebo kulovnici s loveckou strelou. Zemrel bych realitivne rychle tak jako tak.



Ty sam preci vis jako lovec, ze neni rana jako rana. Ze jednou ti zver zustane v ohni... jindy se stejnou strelou odbehne 40m daleko. Cili nikde neni napsano, ze po rane lukem zvire trpi a pri strele z pusky nikoliv.

Zadne vedecke pojednani o vnimani zvere po zasahu strelou jsem necetl. Dost mozna ani takova studie neexistuje. Diskutuji se jen patologicke zmeny v organismu. O tom jsem samozrejme cetl.

Mimochodem toho tveho jelena bys lukem na 50m strilet ani nemohl. To je jako kdybys chtel s tim svym springfieldem strilet na 400m. Jde to, ale vysledek neni zarucen.

Vsadim se s tebou, ze po rane na komoru poradnym hrotem na 20m by jelen daleko neodesel. Tak 30m. To same cerna. A to je jak znamo opravdu vitalni zver.

Skoda, ze to v CR NENI legalni. Klidne bych se s tebou vsadil o co bys chtel.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 kvě 2006 14:30

2Andy:
Z toho jak o tom tady mluvíš, bych řek, že už jsi to zkusil. :roll:
Že ty už jsi tou tvojí kuší něco upytlačil? :evil:

http://www.huntingfootage.com/data/507/ ... k_0002.wmv
http://www.huntingfootage.com/data/507/ ... ntkill.WMV
Podle mě je to to samé jako ubodání nožem. Bodnutí do srdce znamená poměrně rychlý konec. Bodnutí kamkoliv jinde znamená dlouhé umírání v lepším případě na ztrátu krve nebo v horším případě ještě delší umírání na sněť.

Ještě by mě zajímalo jak bys řešil dostřelení třeba raněné srnky? To bys ji jako ustřílel šípama? :shock:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
dusab

Příspěvek od dusab » 10 kvě 2006 14:38

No pozrel som si tie vide tuto na nete. Poviem vam ze som polovnik (aj ked nie dlho), ale toto je podla mna hnus. Zverejnovat na internete taketo videa....k tomu nemam slov. Iba chory clovek si moze nieco take natocit a este k tomu to dat na net....
To rozhodne neprispeje zlepseniu vztahov medzi nepolovnickou a polovnickou verejnostou. Nepoviem....odfotit sa pri trofeji....to sa este da. Ale toto nakrucat....to je podla mna chore....
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 kvě 2006 14:54

Kubajzz píše:2Andy:
Z toho jak o tom tady mluvíš, bych řek, že už jsi to zkusil. :roll:
Že ty už jsi tou tvojí kuší něco upytlačil? :evil:
Ne, ale mam zname co lovili v africe.

Nejsem pytlak ale myslivec. Sice je mezi tim tenky led... zejmena pro nektere, ale rozdil v tom je.

Pytlak lovi BEZ povoleni, myslivec S.

Pro ochrance zvirat je to vsak prast jako uhod.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 kvě 2006 15:02

Kubajzz píše:Ještě by mě zajímalo jak bys řešil dostřelení třeba raněné srnky? To bys ji jako ustřílel šípama? :shock:
Na dostrelnou je dle meho idealni kratka. Toho casu v CR take zakazana.

Kulovnice je na dostrel prilis devastujici.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 kvě 2006 16:33

Jo tady je videt ta Enfieldova "kaverna" :-) jak to zvire hned zhasne ze?

Tahle rana puskou... je to same jako prustrel sipem... zvire ceka... az se vybarvi!

Pochopte, ze zvire se muze zachovat ruzne. Zavisi to na spouste okolnosti.

Pokud tohle nepovazujete za humanni zabiti... tak nema smysl debatovat.
Co Enfielde?

Jo a diky Kubajzi. ;-)
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 10 kvě 2006 18:00

Andy: Domníváš se že přesnost zásahu řekněme na 50m je totožná lukem a kulovnicí? Já si myslím že rozhodně ne (puška je na tom líp) a už jen toto je závažný důvod proč lukem nelovit. To znamená že zvíře vystavuješ vyšší možnosti se déle trápit a o to snad žádnému rozumnému lovci nejde. Pokud už lovím tak takovým způsobem aby se zvěř trápila co nejméně a co nejkratší dobu. Nemluvě o tom že pokud se zvíře před smrtí déle trápí vylučuje spoustu hormonů, které negativně ovlivňují kvalitu masa.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 kvě 2006 19:52

Willy píše:Andy: Domníváš se že přesnost zásahu řekněme na 50m je totožná lukem a kulovnicí?
Ukaz mi kde jsem to rekl?

Naopak jsem se vyjadril ze lovit na 50m z luku (bez laseru) je asi jako lovit s puskou na 400m.

Z luku tak na 20m je ideal.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 kvě 2006 20:29

Keď zviera zabiješ, tak ho zabiješ a je bezpredmetné ako.
Keď ho poraníš a neumrie robíš to pre radosť, hlúposť či neschopnosť,
tak je to týranie. Keď je to lov a zabiješ, neni o čom ...

Minimálne 3000 rokov sa loví lukom a tu sme :roll:
Odpovědět