Obranny sprej

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 04 kvě 2006 12:19

voc píše:Nervově paralytický - nepleťte si dojmy s pojmy. :lol: takovej se unás volně neprodává a mám pocit že jsou s ním vybaveny pouze speciální ozbrojené složky. Navíc je určitě zakázanej 8)
To si rozhodně nepletu (nápisy na přebalu nervově paralytická složka, G-agent, nervovo paralytičeskyj, a substance, kterou znám z vojenské katedry hovoří za vše ...), koupen byl ve volném prodeji cca v roce 93.
Pár let na to už ale v prodeji nebyl....
Samozřejmě je to podstaně slabší substance než vojensko/policejní záležitosti.

Vzhledem k tomu, že je dávno po datu spotřeby, a dnes se koupit nedá je to stejně bezpředmětné 8) . Doporučuju dobrý pepřák.


Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 04 kvě 2006 12:20

Kubajzz píše:Ten nervově paralytický použili rusáci v tom divadle v Moskvě, co ho obsadili čečenci.
Jak to dopadlo víme všichni.
130 mrtvých rukojmích, z toho na následky střelby pět. :roll:
Těch nervově paralytickejch sajrajtů je hafo :cry:
d3agl3

nervovy jed

Příspěvek od d3agl3 » 06 kvě 2006 20:31

ty vado co to tu citam. sa mi zda ze dakto je zhuleny ako lelek.
porovnavat peprak alebo slzak z nervovym plynom.....
musel by som byt pekne našlahaný aby som z nejakej trapnej krabicky vystrekol tabun ,sarin alebo ine svinstvo bez masky na xichte...
tym chcem povedat ze z praktickych dovodov sa take daco urcite nevyraba sak zbran by ohrozovala na zivote aj toho co ju ma v ruke. staci maly vetrik.
nie som odbornik na temu ale nervovy plyn ako taky myslim narusa synapticke spoje a po ochrnuti sa clovek proste zadusi ...
takze suhlasim ze nech je v tej krabicke cokolvek o nervovo paralityckom hocicom nemoze byt ani reci a ak je to na krabicke tak pre marketing bo sa to dobre predava tot fsjo....
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 06 kvě 2006 22:35

Alistaire píše:
voc píše:Nervově paralytický - nepleťte si dojmy s pojmy. :lol: takovej se unás volně neprodává a mám pocit že jsou s ním vybaveny pouze speciální ozbrojené složky. Navíc je určitě zakázanej 8)
To si rozhodně nepletu (nápisy na přebalu nervově paralytická složka, G-agent, nervovo paralytičeskyj, a substance, kterou znám z vojenské katedry hovoří za vše ...), koupen byl ve volném prodeji cca v roce 93.
Pár let na to už ale v prodeji nebyl....
Samozřejmě je to podstaně slabší substance než vojensko/policejní záležitosti.

Vzhledem k tomu, že je dávno po datu spotřeby, a dnes se koupit nedá je to stejně bezpředmětné 8) . Doporučuju dobrý pepřák.

Tak tento "něrvno-paralitičeskij" sprej se ještě dnes nechá koupit. Jen už to není pro sovětskou policii, ale pro NATO. Sprej obsahuje látku CS - Chlorbenzylidenmalonsauredinitril a je tam poznámka :přípravek používejte jen v případě nutné obrany nebo krajní nouze !!!

Snad se nechá se koupit na této adrese: http://vojenskyspecial.cz/ppframe.html

Když jsem si ho koupil asi kolem roku 1994, viděl ho u mne můj kmarád, příslušník spec. ozbrojených složek. Jak ho uviděl, hned mi ho vyrval z ruky, dal mi peníze a upozornil mě, že je to velice nebezpečná věc. No tak jsem se druhý den sebral a koupil jsem si další kousek a ten mám ještě dnes.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 07 kvě 2006 21:30

2 Fandaks
troška jsi to poplet :wink:

nikde si nekoupíš žádnej nervově paralitický sprej.....maximálně si to tam obchodník napíše aby sis ho koupil a měl lepší pocit že máš ten nejlepší ovšem v případě napadení a použití by se ti tenhle dobrý pocit rázem změnil :?

nervově paralitických a podobných svinstev je na světě vymyšleno určitě hodně, ale rozhodně je nikde jen tak nekoupíš.

ten na který jsi dal odkaz a o ktrém píšeš je jeden z méně účiných obraných sprejů a to že se dělá pro nato, no :D ....hold si výrobce vymyslel nápis nato aby to vypadalo lépe
Dále ta účiná átka je "Chlorbenzylidenmalononitrila" tobě se tam připletla nějaká písmenka navíc
Tato látka není zdaleka tak účiná jako u pepřového spreje kde je OC (cayennský pepř) u plinových nábojů pak PV technický pepř.
CS se používá také do plynových nábojů

No tu poznámku bych bral s úsměvem, normálnímů člověku to nemůže ublížit, alergikovi či někomu kdo má astma pak určítě......

Jinak abych nemluvil do větru tak stejný mám doma, schválně jsem ho vyhrabal bo jsem ho dobrých pár let neviděl a nenosím a co si pamatuju tak jsem ho už i okusil nechtěně a dost lidí co znám tím dostalo jelikož si s tím hráli na základce a už byly na to zvyklí a i když by jsi jim šplíchnul pěknou dávku do obličeje nic moc se nedělo :wink:

Každopádě tenhle nebrat!!! nenítak účiný jako pepřový :wink:
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 07 kvě 2006 23:03

Lada: No já nevím jestli máš to co já, ten můj je celý popsaný v ruštině a v němčině. Hlavní nápis: "CS-GAS 18001 super special".
Já osobně jsem ho nezkoušel, jen jsem slyšel, že ho zkoušeli na kočce(což odsuzuju) a kočka to nepřežila. Nápis "něrvno-paralitičeskij" je správně, ale chemická látka je popsána jako "chlorbenzylidenmalonsauredinitril" - super paralisant.

Nejsem odborník na tyto prostředky a tak s tebou nemohu nijak diskutovat.
d3agl3

nervovy sajrajt????

Příspěvek od d3agl3 » 08 kvě 2006 10:20

suhlas Lada ma pravdu. CS mam do plynovky ale nabite mam samozrejme kajanskym korenim t.j nonivamidom.
cs, oc nie je nijaky nervovoparaliticky sajrajt ale prachobycajny slzak.
peprak narozdiel od neho vraj pri priamom zasahu sposobuje docasnu slepotu, zvracanie az bezvedomie ale to sa mi zda prehnane trosku.
posobi ale aj na opitych a nadrogovanych.
o tej macke zasiahnutej cskom fakt pochybujem aj ked tazko povedat,
nie som magor aby som trapil nejaku cicu.....

co sa tyka ozbrojenych zloziek aj tam o nervovo paralityckych sprejoch pochybujem. ak by manik vystrekol nieco ako sarin alebo tabun bez masky na xichte tak ohrozuje sam seba na zivote. (staci maly vetrik)
Nie som odbornik ale pokial viem tieto latky narusuju synapticke spoje a clovek sa nasledkom ochromenia proste zadusi.
takze ak aj maju nejaky sprej pojde asi o nieco ine.....
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 08 kvě 2006 11:33

Kdysi jsem tyto spreje prodával. Když to proniklo do Čech, tak se začaly prodávat spreje s označením 1000. Následně pak 10 000, 100 000, 1000 000, nato, military, police a další a další označení. Nápisy jak od Horsta Fuchse - super, hyper, či něco v ruštině - uživatel je přeci rád, že si koupil stejný sprej, jaký používá specnaz : ). Dnes by se tomu nejspíš říkalo klamavá reklama. Jednalo se o náplně cs, zároveň se prodávaly i cn. CN = jen slzák (chloracetofenon či tak nějak), slabší účinnost, vyšší toxicita, CS = ortochlorben....., měl by navíc způsobovat i částečné dušení, pronikat pokožkou atd. No, nevím. Nejlepší je určitě pepřák. Pokud někdo věříte, že si v obchodě koupíte nervový sprej, je to vaše věc. Ostatním radím pepřovou pěnu.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 kvě 2006 11:46

2Fandaks no já se hlavně vyjadřoval k tomu na co jsi dal odkaz a o kterém jsi psal že je nervově paralizující bo tem mám já doma a určitě není :) je popsán německy a "super paralisant" tam má napsáno taky a působící složka je ta viz víše....ty máš asi trocha jinou či je to blbě napsáno kdo ví....
Vím prdlajs co máš přesně ty, ale zdá se mi to divné že by jsi někde takovej koupil jen tak i když kdo ví.....
No každopádně si dávej bacha aby při použití nefoukal vítr blbým směrem to bys to mohl nechtěně vyzkoušet nakolik funguje :?

No každopádně bych se taky hodně divil kdybyb speciální policejní či armádní sožky používali něco takového.....neumím si to použití totiž moc dobře představit a připadalo by mi to dosti komické kdybyb místo pistole či sapiku drželi něco takového a hlavně bez těch plynových masek by to nešlo na volném prostranství když foukne větřík špatným směrem tak by měl smůlu a v uzavřeném už tuplem a nejen on.....

a taky nejsem odborník na chemii apd.

2d3agl3
ty účinky pepřáku jsou opravdu přehnané i když na některé citlivé jedince mít tyto účinky zcela jistě může. Viděl jsem více lidí zasažených přímo do obličeje pepřákem a o bezvědomí nemůže být řeč, ale o dočasném "oslepnutí" určitě, chvilková dezorientace a pálení po obličeji atd....nezvracel nikdo ale může se stát.....Každopádně účiný je dost na to aby poskytl dostatek času napadenému zmizet a nemusel by ani zrvna moc utíkat :wink:
já tím přímo nikdy nedostal vždy jen v druhé fázi když s tím někdo vystříkl v místnosti a taky nic příjemného :? i s plynovky PV odraženě....přímou dávku do obličeje bych dostat nechtěl
Ondra

Příspěvek od Ondra » 08 kvě 2006 12:59

Ale jo,pouziti je treba na demonstracich.Videl jsem v TV zabery z nejaky demonstrace kde prvni rada tezkoodencu se stity drzeli v druhe ruce peprak a jak nekdo dosel "si kopnout"tak schytal penu do ksichtu.Asi ne moc prijemne,moc lidi to nezkouselo... :twisted:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 kvě 2006 17:27

pepřák to jo my se tu bavili o nějakém nervově paralizujícím, obyčejný perpřáky nosí normální poldi i měšťáci
noc_s_vlky

Příspěvek od noc_s_vlky » 26 čer 2007 15:08

Dobrý den,chtěl bych poradit- budu si kupovat pepřový sprej, a rozhoduji se mezi:
- Sabre red jet "tekutá střela"
- Sabre red fog "aerosol"
Podle ohlasu kamarádů je sabre red nejlepší, jen nevím, který z těchto 2 si vybrat, poraďte prosím. Děkuji
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 26 čer 2007 15:15

Som mal tekutú strelu, ale aerosol sa mi osvečil viac (a to som zopár balení pri roznášaní novín minul :wink: ) lebo nemusíš pri ňom tak precízne mieriť. A aj keď potrebuješ utiecť tak ponad plece "zadymovať" môžeš len aerosolom :roll: .

UPDATE:
Len si kúp väčšie balenie :twisted: https://store.udap.com/merchant.mvc?Scr ... ry_Code=BS
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

zkušenost

Příspěvek od andrewl » 26 čer 2007 17:58

Ahoj všichni, chtěl bych se s vámi podělit o názory i zkušenosti na pepřové spreje. V první řadě chci upozornit, že pravidelně nosím pistoli devítku a pepřová sprej považuji pouze za záložní zbraň i když někdy se může hodit víc.
U pepřáků skutečně záleží strašně na kvalitě. Nemá smysl kupovat nic jiného než kvalitní pepřové spreje, směsi jako CN nebo CS skutečně jsou jen zbytečná přítěž, začínají učinkovat až po delší době a účinek je slabý. Kvalitní pepřový sprej tedy OC, výtažek z kajenského pepeře skutečně velice dobře funguje.
Zkoušel jsem to na kamarádovi, který na tom trval, protože si ho chtěl vzít sebou na cesty. Přímý zásah do obličeje skutečně útočníka naprosto spolehlivě vyřadí. Zkoušel jsem SABRE RED což je v současné době prezentováno jako špička. Přímý zásah ho oslepil na dobré tři hodiny, vymývání v podstatě nepomáhá a účinek je okamžitý nepříjemný a dlouhodobý! Je více než jasné, že po přímém zásahu není útočník schopen ohrozit víc než slepec v nepříjemných bolestech.... ALE
ano je tu stále jedno velké ALE... z jedné nepříjemné zkušenosti vím, že zasáhnout někoho peepřákem není až taková sranda! O přímém zásahu do očí to platí dvojnásob. Totiž pepřák, kterým jenom lehce ovanete útočníka nebo to není do obličeje není skutečně útok k ničemu. Z reálného střenutí to bohužel vím!!! Je neuvěřitelný rozdíl mezi přímým zásahem do obličeje a trochu nepřesným zásahem kamkoliv, protože nabuzený opilý a odhodlaný útočník (a proti jiným se zpravdial nebráníme nebo vždy předpokládáme že je takový) na to v podstatě nezareaguje.
Možná si říkáte, ale to snad není problém někomu do očí, ale říkám vám je!! Reálné střetnutí je vždycky úplně jiné než vaše představy jak to asi bude. Ve zmatku stresu úleku apod. bude problém útočníka zasáhnout. Vše probíhá natolik rychle, že mířít pepřákem je mnohdy nemožné. Vím že si budete myslet, ale já to zvládnu, ale až se vám to stane (což vám nepřeju) jako mě dáte mi za pravdu. Výsledek střetnutí sice bylo pár zasažených, ale ne zdaleka každého kdo útočil jsem dokázal pepřákem zpacifikovat, je to skutečně o náhodě. Uhnout trochu, odvrátit obličej apodoně jsou u útočníka instinktivní reakce a bohužel přímému zásahu zpravidla zabrání.
Z toho vyvozuji jednu zásadní věc. NIKDY bych si nekoupil jiný pepřák než AEROSOL. Podle mě to sktuečně je jediná možná varianta. Pište si, že je jen málo útoků kde budete umět mířit tak, abyste někoho zasáhli tím ubohým čůrkem vody nebo pěny. Pravda že existuje reálná možnost sebezasažení, ale s tou počítejte vždy!!! Minimálně ruce v kterejch sprej dříte dostanou zabrat!! V tomto je střelná zbraň lepší, dá se lépe uchopit a zamířit na útočníka než malá plechovčička kterou držíte takovým podivnym způsobem, že ani nevíte kam tryska míří a ještě zpravidla v noci. Skutečně to hraje naprosto zásandí roli. Já pepřák občas také nosím ale počítám s ním jenom jako se zbraní, která se použije jen ve specifických případech, kdy mám dost času na rozmyšlenou a útočník není zdaleka tak nebezpečný, aby ospravedlnil obranu palnou zbraní. Pokud, ale dojde k nenadálému rychlému a nečekenému útoku vytahuji okamžite pistoli a nic neřeším. Pepřákem to skutečně vyřešíte dost těžko... Toť muj názor založený na zkušenosti. Přeji vám abyste si to co říkám nemuseli ověřit...
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 26 čer 2007 23:00

2noc_s_vlky

jednoznačně aerosol, tekutou střelou se jen težko trefíš tam kam máš, ve strachu stresu, když na tebe někdo běží atd.....
Odpovědět