Obranny sprej

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 02 kvě 2006 18:11

Souhlas s dvěma drobnými výjimkami -
a) já bych se v situaci násilníka obskakujícího babu s kudlou jistě nedostal 8), a řešit svým pohledem mozek někoho, kdo ano... nene, takhle to nefunguje.
b) Pokud má útočník něco v ruce a v krvi alkohol, opět ho nějaký nůž maximálně rozdráždí...

Na to abych tohle věděl, bych nepotřeboval vidět zdaleka tolik rvaček, co jsem viděl :cry:


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

SPRAY

Příspěvek od harpplayer » 02 kvě 2006 18:13

Já tvrdím, že nejlepší spray je alespoň .38 Special a nejlepší náplň je EFMJ. Mám vyzkoušeno, že ani nemusíš stříkat, stačí spray při počínajícím útoku včas vytáhnout na světlo boží. Tvar nenechá útočníka na pochybách, že by výstřik nemusel přežít.
Pro cesty z hospůdky, pokud máte v sobě do 3 piv, jako překladatele pouček Gutha - Jarkovského bych doporučil teleskopický obuch. Ta rána při jeho rozložení taky udělá svoje a výcvik s ním není (podle mého mínění) tak složitý jako s nožem.
Pokud má v sobě někdo víc jak 3 desítky, už mu pomoz při návratu pouze Pánbůh s celou svatou rodinou.
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 02 kvě 2006 18:18

Crazy George píše:Pánové koukám jak tu pěkně diskutujete, ale přiznejte se :!: kdo zvás na sobě někdy nechal dobrovolně vyzkoušet jakýkoliv obraný sprej za účelem poznání jeho účinků na vlastní kůži :?: Já mohu říct že ano :P Byl to KO pepřák, 50ml, asi ze 2m. Reakce byla okamžitá, ruce do vočí, naprosto nemožný otevřít oči ještě cca 10minut, kašel a rýma (aspoň mě to protáhlo :twisted: ) ale jinak fakt humus :!: Takže podle mě pro většinu žen je pepřák jasná volba. Já osobně tahám teleskop (21¨,kalenej,černej) a nůž, který ale nosím spíš jako pracovní pomůcku nebo na krájení salámu :wink: Prošlo mi rukama už hodně různých sebeobraných prostředků(spreje, nože, boxery, paralyzéry, obušky atd... :lol: ) ale ze své skušenosti se mi nejvíc osvědčila kombinace tel. obušku a pepřáku.
Hmm, já si (schválně) čuchnul nějakýho nervově paralytickýho, sice jsem se jaxi skoro pochcal (nervově paralyticky), ale dalo se to překonat, z očí a nosu mi teklo (ta kombinace ze slzákem) ale dalo se to asi 5 vteřin vydržet, pak už ne... Stejně tak slzák se dá taky chviličku snést (zažito několikrát při cvičení, a pak při různých příležitostech). Pepřák funguje hned...
Teleskop je dobrej, ale je k němu potřeba základní fyzický tréning nějakého bojového umění (min. orientace v prostoru a odhad vzdálenosti), jinak je na nic, stejně jako nůž...

Ten pepřák je fakt z hlediska rychlé použitelnosti nejlepší volba.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 02 kvě 2006 21:10

ja sem svoji pritelkyni peprak poridil a vtloukam ji do hlavinky aby pokazdy kdyz jde jakymkoliv byt jen trosku nebezpecnym mistem aby ho mela sevrenej v ruce-je docela malej takze se do dlane schova a muze byt pouzit behem zlomku sekundy..pro ni je to podle meho nazoru nejlepsi sebeobrana..lepsi nez mit v kabelce pistoli..leda ze by ji nosila proklate nizko jako spravna "cowgirl" :D
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 02 kvě 2006 21:22

Vyzkoušel jsem na sobě CS sprej. Nejdřív jsem stříkl dp prostoru chodby a pak tam vešel, takže to nebyl žádný přímý zásah. Asi 2 sekundy nic, pak jsem měl pocit, jako když mě přes ksicht někdo veme lopatou naplocho. Pravda, mám alergii, ale o tom to asi nebylo. Takže pokud by si můj imaginární protivník udržel cca ty 2 sekundy odstup, dál bych ho už neměl čím obtěžovat. Z té chodby jsem odcházel po hmatu podél stěny. A to věřím, že pepřák je účinnější. V rámci objektivity musím uznat, že jsem nebyl ani napitej, ani nas*anej.
Myslím, že nejlépe je obětovat cca 100 za to nejmenší balení, vyzkoušet to na sobě a podle toho se dál zařídit. Na druhé straně, kdyby na tom nic nebylo, tak by to asi nevyráběli, protože by to lidi přestali kupovat. Netvrdím, že mě to "položilo", ale když minimálně nic nevidím, tak se raděj neperu.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
d3agl3

Re: SPRAY

Příspěvek od d3agl3 » 02 kvě 2006 21:47

harpplayer píše:Já tvrdím, že nejlepší spray je alespoň .38 Special a nejlepší náplň je EFMJ. Mám vyzkoušeno, že ani nemusíš stříkat, stačí spray při počínajícím útoku včas vytáhnout na světlo boží. Tvar nenechá útočníka na pochybách, že by výstřik nemusel přežít.
Pro cesty z hospůdky, pokud máte v sobě do 3 piv, jako překladatele pouček Gutha - Jarkovského bych doporučil teleskopický obuch. Ta rána při jeho rozložení taky udělá svoje a výcvik s ním není (podle mého mínění) tak složitý jako s nožem.
Pokud má v sobě někdo víc jak 3 desítky, už mu pomoz při návratu pouze Pánbůh s celou svatou rodinou.
"efmj" co je to za napln kajkanske korenie__??? alebo oznacenie nosnej latky???
gunov

Příspěvek od gunov » 02 kvě 2006 22:02

obranný sprej sabre mám. Ještě jsem ho nepoužil, ale jsou to nejlepší obranné preje, jak jsem se koneckonců dočetl skoro všude´, kde se o tom mluvilo.
Zefran
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006 13:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zefran » 02 kvě 2006 23:06

Pánové, kdysi jsem byl na jedné diskotéce na toaletách a jelikož mám stydlivý měchíř, tak jsem šel do kabinky vykonat potřebu... Najednou se otevřeli dveře a borec mi stříkl sprejem přímo do obličeje jak jsem se na něho podíval.15 minut jsem měl strčenou hlavu pod kohoutkem abych mohl vubec dýchat a po tom trochu vidět.105 kg, kterých vážím, mi ani trochu nepomohlo.Nebylo to opravdu nic příjemného...Takže já říkám: sprej určitě ano.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: SPRAY

Příspěvek od harpplayer » 03 kvě 2006 07:31

"efmj" co je to za napln kajkanske korenie__??? alebo oznacenie nosnej latky???[/quote]

To je EXPANDING FULL METAL JACKET, tzn. expanzní dutina vyplněná silikonem schovaná pod celopláštěm. Takovej pepřák hajzlík hned tak nerozdejchá....
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 03 kvě 2006 09:13

Přes všechny zápory může mít pepřák jednu výhodu-s jeho pomocí se ona hypotetická blondýna může naučit ozbrojeně "myslet" a to není zanedbatelné....
Jeremias Johnson
Příspěvky: 33
Registrován: 02 bře 2006 19:37

Příspěvek od Jeremias Johnson » 03 kvě 2006 19:20

Měl jsem nedobrovolnou a nečekanou možnost vyzkoušet na sobě CS s označením TW-1000(„ vtipný kamarád“) ,dostal jsem krátkou dávku cca z 1 metru přímo do obličeje,byl to fakt hnus,pálení očí,kašlání s dávením,cítil jsem dost bolestivě přesně kudy vedou nosní dutiny,sice by mě přešli případné choutky na nějaké radovánky s případnou obětí(ženou),ale o to jsem měl větší zlost a má další reakce by byla tvrdý útok na obránce.
Bůh nechal zrodit lidi jako silné a slabé- a teprve Samuel Colt tento nedostatek opravil.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 kvě 2006 08:33

No jo, ale než by ses zmohl na účinný útok po pepřáku, tak by ta ženská už doma popíjela kafe a vyprávěla zážitky kámošce. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Jeremias Johnson
Příspěvky: 33
Registrován: 02 bře 2006 19:37

Příspěvek od Jeremias Johnson » 04 kvě 2006 10:31

Kubajzz píše:No jo, ale než by ses zmohl na účinný útok po pepřáku, tak by ta ženská už doma popíjela kafe a vyprávěla zážitky kámošce. :wink:
Asi máš pravdu :-) ,pepřák jsem jeste "nemlsal",popisoval jsem pouze svou zkušenost s CS.
Bůh nechal zrodit lidi jako silné a slabé- a teprve Samuel Colt tento nedostatek opravil.
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 04 kvě 2006 11:18

Nervově paralytický - nepleťte si dojmy s pojmy. :lol: takovej se unás volně neprodává a mám pocit že jsou s ním vybaveny pouze speciální ozbrojené složky. Navíc je určitě zakázanej 8)
V 90 jsme dělali vyhazovače "pod Stalinem" a kámoš tenkrát sehnal nervově paralytycký plyn od rusáků. Účinkuje i po zasažení pokožky na ruce a reakce je okamžitá. Použili jsme ho jen jednou. Frajer měl přes dva metry a dobře 130kg živé váhy. Posilněn byl alkoholem a nejspíš i nějakým fetem. Po skončení akce nechtěl ven a začal se tam s náma rvát. Viseli jsme něm 3, vystříkali jsme ho CSkem, ale velké obtíže mu to nedělalo... Pak mu kamarád cáknul lehce dávku "nerváku" přímo do obličeje. Frajer padnul na zem jak podťatej během vteřiny. Byl v bezvědomí. Než jsme ho vynesli ven tak se začal dusit a přestával nám dejchat. Bylo nutné volat záchranku. Později se ukázalo, že byl navíc nějakej alergik... :(

Jinak jsem si z cvičných důvodů na sobě vyzkoušel CSko i pepřák. Jednoznačně vyhrál pepřák ! CSko je proti tomu slabej čajíček (rozhodně to ale není nic příjemného).
Jo a doporučoval bych pěnovej. Ona ta pěna svádí k setření a tím se dost zesílí účinky... navic se dostane i pod brýle :twisted:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 kvě 2006 11:26

Ten nervově paralytický použili rusáci v tom divadle v Moskvě, co ho obsadili čečenci.
Jak to dopadlo víme všichni.
130 mrtvých rukojmích, z toho na následky střelby pět. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět