Zkusenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
john
Příspěvky: 60
Registrován: 03 bře 2009 06:44
Bydliště: Prachatice

Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od john » 13 kvě 2010 05:46

Ahoj, chci se zeptat má někdo tady nějaké praktické zkušenosti s optikami Hawke této nové řady (různá zvětšení).

Jestli ano, tak s jakým zvětšením a jaké jsou zkušenosti.

Díky


Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od drát » 13 kvě 2010 06:29

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 391
Registrován: 22 črc 2009 22:17
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od Pavel V. » 13 kvě 2010 07:32

z tohohle videa mi ale přijde, že se mění se změnou zvětšení i velikost záměrné osnovy ... :? . nikdy jsem s takovou optikou nestřílel, takže nevím jestli je to + ?

http://www.youtube.com/user/AirgunTV#p/u/8/DBvVk8k-zWM
FX Maverick compact .22
AirMaks Katran C .22
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od kesi » 13 kvě 2010 13:54

AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od vendous » 13 kvě 2010 15:40

Pavel V. píše:z tohohle videa mi ale přijde, že se mění se změnou zvětšení i velikost záměrné osnovy ... :?
To dělá většina optik :wink:
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 391
Registrován: 22 črc 2009 22:17
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od Pavel V. » 13 kvě 2010 16:11

no nevím, jestli většina, ale nejčastěji používané optiky na větrovkách jako Falcon, Nikko, Delta případně low-endové číny ne ...
FX Maverick compact .22
AirMaks Katran C .22
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od milius » 13 kvě 2010 18:23

Falcon mění velikost osnovy.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od vendous » 13 kvě 2010 18:34

Chtěl sem napsat většina lepších optik.

Falcon ano, ale až novější kousky :wink:
A určitě bych to vyděl jako +
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od drát » 13 kvě 2010 19:09

http://old.myslivost.cz/media/clankyDet ... IDCL=14024
Záměrná osnova – rovina zobrazení
Záměrná osnova (používá se i označení záměrný kříž) slouží k zamíření kompletu zbraně a puškohledu na pozorovaný cíl. Jejich typy (osvětlené i neosvětlené verze) pro jednotlivé druhy lovu probereme v příštím díle. Nyní bych se chtěl zaměřit na jejich rozdělení z hlediska umístění záměrné osnovy v puškohledu u puškohledů s variabilním zvětšením. U puškohledů s fixním zvětšením nemá tato otázka žádný smysl.
U variabilních puškohledů může být záměrná osnova jak v 1. obrazové rovině (1) - obrazová rovina objektivu, tak i v 2. obrazové rovině (2) - obrazová rovina okuláru. Pokud stojí v první obrazové rovině, bude se vzrůstajícím zvětšením také zvětšovat, tzn. že roste se zvětšeným obrazem. Se současně zvětšující se záměrnou osnovou dochází při velkém zvětšení k zakrytí velké části cíle. Kromě toho se velmi projeví sebemenší chvění, což vyžaduje při střelbě na větší vzdálenosti použití pevné podpěry. Aby nedošlo k úplnému zakrytí cíle např. osvětleným bodem, používají výrobci záměrné kříže co nejtenčí a bod co nejmenší. Problémem je pak ovšem, že naopak při malém zvětšení je takový záměrný kříž až neviditelný (zejména při použití osvětleného bodu ve dne).
Jako alternativu nabízejí variabilní puškohledy záměrnou osnovu ve 2. obrazové rovině. Zde je zvětšen pouze obraz, ale ne záměrná osnova, tzn., že při změnách zvětšení se nemění velikost záměrné osnovy!
Toto řešení je moderní a v současné době je jednoznačným trendem (u firmy Swarovski Optik se již několik let vyrábějí pouze modely s osvětlenou záměrnou osnovou v druhé rovině zobrazení), problémem je ovšem jeho větší technologická náročnost. U puškohledů se záměrnou osnovou ve 2. obrazové rovině se projeví každá nepřesnost ve výrobě a právě zde dochází ke změně záměrné osy při změnách zvětšení. Jen u špičkových puškohledů je tato změna tak zanedbatelná, že je pro loveckou praxi nepodstatná a není vnímatelná.

2v1 http://www.zeiss.com/c1256bcf0020be5f/C ... 47005cf52b
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
john
Příspěvky: 60
Registrován: 03 bře 2009 06:44
Bydliště: Prachatice

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od john » 16 kvě 2010 07:13

Ahoj, a má tady někdo už praktické zkušenosti s touto optikou (kromě Alexxuse).Díky
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od Filip.díky » 11 čer 2010 16:19

john píše:Ahoj, chci se zeptat má někdo tady nějaké praktické zkušenosti s optikami Hawke této nové řady (různá zvětšení).

Jestli ano, tak s jakým zvětšením a jaké jsou zkušenosti.

Díky
koukal jsem na Vas prispevek.. ohledne optik hawke.. Abych to uvedl, chystam se koupit si AA asi 410 a pokukuju po vybave.. Hawke se mi libi, ale nikde o nich nic neni.. jedina recenze od alexxxuse atd.. vydal jsem se na prodejnu u nas v praze (aliance) a zacal jsem se vyptavat a koukat.. Ukazali mi dve rady Hawke sindewinder 30 6-24x56 a Hawke sindewinder 30 tactical 6.5-20x42.

Co se zpracování týče.. myslim, že je to opravdu kvalitni kousek.. čočky jsou reflexni a je plnena dusikem.. zamlžovaní atd..nehrozi. Chalpik rikal, ze ji topil pak do mrazaku a pak celej den strilel a nic! nastrel drzel.. box test take super.. a ma ji dva roky na malorazce.. strili na 50m prej s 12 mm rozptylem a pouziva jenom mensi zvetseni vejs s tim nejde..

Ted k optice, koukal jsem pres obe a musim rict, ze ta Hawke sindewinder 30 6-24x56 mela "horsi" obraz na blizko.. na dalku jsem ani nekoukal.. protoze jsem ji odlozil stranou (mela malou a tlustsi mil dot osnovu), ale ta tactical mela opravdu ostry obraz a to i do rohu, kde byly videt male castecky na krajich optiky (nic na zavadu..musel jsem se opravdu snazit abych si neceho vsiml). Sice rikam "horsi" ale na moje pomery je obraz velice cisty.. Mel jsem pred tim tasco (3-12/56 se zmeno priblizeni nepresna) a gamo (4x32 obraz krasny ale nesla vertikalne nastelit...) :D -- Celkove byl obraz, podle me, velice slusny a cisty ! kdyz jsem si hral se zvetsenim, tak s gradaci zvetseni klesala svetelnost (tabulkove je to normalni, myslim..). mimo jine i fotim.. mam canona 50D a par objektivu a je to bezny efekt, se zvetsenim se snizuje svetelnost.. Otazka je pouze jak si s tim poradi cocky jestli to nezmlecni. A z meho pohledu co se pruzracnosti tyce. Si vede dobre.. na 6.5x ma rekneme hodnoceni 10 bodu a na 20x bych ji dal 9 ci 8.5 bodu.. je to subjektivni ! vic nez mlecnost byla znat aberace, ale lehce...

Pri zmene zvetseni jsem u obou nepocitoval mlecnost jenom jsem zacal lehce az nepatrne vnimat ve vyssich zvetsenich optickou vadu-aberaci.

Ten nasvit sviti lepe u tactical, kde ma pro me take zajimavejsi osnovu (1/2 Mil Dot 20x) svitil opravdu pekne a nezaril do optiky, opravdu jen tam, kde ma..na krizi

S paralaxou slo tocit trosku ztuha.. ale myslim, ze az se nasadi kolecko vetsi, tak by se to srovnalo..

Jako priloha je k nim krabicka s molitanem.. je to obyc krabicka co koupite v Obi za par korun, ale je prakticka. To jak na Vas pusobi hlinikove krabicky.. jeslti lacine, ci ne...necham na Vas :D Dale tam je kovova slunecni clona asi dural u tactical jsou jeste eloxovane sroubovaci krytky na skla u ty 30 jsou zase takovy ty sniper odklapeci/odskakovaci krytky na cocky.. Ale k tactical se daji urcite dokoupit..

Ja jakoz to laik.. Bych byl spokojen, to ze k ni dostanu celozivotni a celosvetovou zaruku mi dava pocit jistoty..

Na konec musim rict, ze každy vnima jinak, a kdyz napisu "lehce-nepatrne " a "horsi obraz" je to subjetivni a je to opravdu na kazdem, aby se na ni do ni prijel kouknout..

Pokud buh da :D do par tydnu si ji koupim, protoze me presvedcila.. velice pekna, cisty obraz, sice malo/skoro zadne, ale presto kladne recenze.. celozivotni zaruka (nebo dokud nekrachnou..) a pak samozrejme cim vetsi "kominky" tim vic sniper.. Takze jsem presvedcenej!

Pokud ma nekdo jine zkusenosti, bude za ne zavcas rad...!! pripadne chyby mi prosim odpuste jsem dyslektik.. mam proste papiry na hlavu :D
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od Alexxxus » 11 čer 2010 18:33

JJ ta optika je fakt velmi příjemna, nová řada 6,5-20 ( popřípadě 8-25 ) kráte 42 , je téměř taktická --- není to hovado --- není těžká --- a pěkně vykresluje obraz --- škoda jen že už nestojí v Anglii 210-220 liber ale o cca 50-60 liber více a že libra je ted za hnusných 31,60 ( 11.6.2010). Sám jsem ji dal fakt pokouřit přesně jak někde v krámku - do lednice a na balkon - 3kráte za sebou a nic žádné zamlžení. Opravdu tedy bude mít odevakuovaný vzudhc a asi bude tedy opravdu naplněna jen dusíkem. Box test jsme dělal jak na verzi 6,5-20 tak na verzi 8-25 kráte a vyšel vždy naprosto precizně.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
john
Příspěvky: 60
Registrován: 03 bře 2009 06:44
Bydliště: Prachatice

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od john » 15 čer 2010 06:03

Dotaz na Alexxxuse, jaký je rozdíl mezi Sidewinder 30 Tactical 6,5-20x42 a Sidewinder 30 Tactical 8,5-25x42 ? Mají stejně jasný obraz? Vyplatí se šáhnout po tom 25x zvětšení nebo už je to na úkor něčeho. Zkratka co je lepší?

Díky
Smazaný uživatel 6696

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 15 čer 2010 19:13

Jeden z nich si chci taky koupit, tak tohle mě taky zajímá.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s optikou Hawke SideWinder 30 Tactical

Příspěvek od Alexxxus » 15 čer 2010 22:20

Obraz je téměř totožný. Ne stejný ale velmi opravdu velmi podobný. Ted doma mám jeden 8,5-25x42 zustal mne od nesolidniho zajemce a také je trošku škráblý od mé blbostu když jsem nasazoval montáž kdyby někdo měl zajem do něho kouknout není to problem.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět