ZP a povoleni k noseni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od WohlmuthOta » 31 kvě 2010 14:59

A když tam tu větu nemám tak nejsem oprávněn nosit ani na střelnici, já myslel že jo, je to v právech držitele B tuším, oprávněn nosit pouze na střelnici. Nechápu teda jaky by to mělo význam u čistého B. Víceméně žádný...
§ 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo
c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.

Dle mě tu větu tam nemusím mít abych to mohl nosit na střelnici, to je nesmysl...


WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od WohlmuthOta » 31 kvě 2010 15:23

To jsem z toho blázen, tak podle tohodle bych měl dostat rozhodnutí na nošení a měl bych to mít i v ZP, co myslíte?

(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje
a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,
b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,
c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,
d) zajišťování ostrahy majetku a osob,
e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
f) ochrana života, zdraví nebo majetku.
(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
(8) Oprávnění nosit zbraň kategorie B se zaznamenává do zbrojního průkazu.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od PatrikV » 31 kvě 2010 21:42

Pokud máš ZP "E" a zdůvodníš potřebu nošení některým z těch důvodů tak to povolení dostaneš.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od WohlmuthOta » 31 kvě 2010 21:48

E nemám takže nic nezdůvodním, jen jsem do toho zamotal že nefakto nemám povolení nosit tak jestli to vlastně můžu nosit na střelnici. Takže nejspíš jo.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od kayakero » 01 čer 2010 10:52

U nás myslivci zemědělského původu: z ruiny omláceného obstarožního Wartburga nesli po ulici ke kontrole své ruiny omlácených obstarožních flint volně na řemeni přes rameno + zbylé volně v náručí: a to směrem ke služebně PČR, oddělení zbraní & střeliva. Příslušník je samozřejmě napomenul, že páchání přestupků může být důvodem k neprodloužení platnosti zbrojního průkazu (o které tam šli žádat), že když už na ty své flinty nemají polstrovaný futrál, mají je po ulici nosit aspoň v pytli na brambory, to že zákonu stačí. Víc z toho nedělal.


Ale chápu, že orgán rozhořčí, pokud mu tam někdo provokuje s prázdným zásobníkem ve zbrani nesené pod oděvem v rychlém pouzdru + třeba ještě se samostatně nesenými napáskovanými zásobníky rovněž v rychlotasitelných IPSC futrálcích (tj.: je palbyschopný do < 2sec.) - a tvrdí, že mezi paragrafy tak prokličkoval.

Asi i tohle kolo šťourání v paragrafem vyhraješ - ale pokud budeš vyvolávat zbytečné konfrontace, v příští novele zbrojného zákona zatnou tipec všem - třeba tím, že "vylučující okamžité použití" začnou definovat stejně jako odolnost trezoru: tedy časovým úsekem nezbytným pro uvedení do palbyschopnosti. A pak Tě začnou proklínat všichni, kteří dosud byli v pohodě a nosili zbraň v batohu a preciznější-přísnější formulací zákona budou nově zbytečně šikanovaní: třeba nutností sehnat si uzamykatelnou schránku a do komory zase povinně šťouchat gumový špunt (jako za bolševiků).
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od WohlmuthOta » 01 čer 2010 17:04

Je to poměrně rozumný, to co píšeš. Nemám potřebu provokovat nikoho. Každý normální člověk na sobě může nosil ledvinku. Ta ledvinka má tvar obdélníku, absolutně nevypadá jako ta střelecká, víceméně prachobyčejná ledvinka. Rozhodně nemám potřebu provokovat nadrcnutým zásobníkem vedle a tak podobně. Prostě jsem to solidně přines. Každopádně kašlu na ně, časem si koupim kufr za 85,- ale budu si jistej, že když to normálně "ponesu" v ledvince tak to je jako v batohu, de facto ještě lepší ochrana před zcizením...
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od Silencer » 01 čer 2010 21:19

:-) Oto a proč sis neudělal rovnou i Ečko? Těch 500 není zase až tak moc. Obvykle se dělá ABE, nebo alespoň BE. I na B můžeš nosit, ale jen na střelnici, nebo v místech podle zvláštního předpisu. Tím NA střelnici je patrně myšleno v místě střelnice, ne jako že jí sebou vezeš vlakem na střelnici, to by se asi těžko prokazovalo :D
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od WohlmuthOta » 01 čer 2010 21:25

Kdyby mě to stálo 2000,- tak bych si udělal E, ale jaksi nemohu, jistě si na mě pamatuješ :lol: Splňuju sotva podmínky pro B, natož A,E který je od 21. Kdybych to měl, tak to neřeším. Ještě skoro rok musím dávat ke všemu ještě X souhlasů navíc...
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od Artifex » 01 čer 2010 21:50

Ber to tak že se Ti policajt snažil jen tak preventivně zbuzerovat za to že si dovolíš mít v tomhle věku vůbec zbraň, já bych to nějak extrémně neřešil, příště když tam půjdeš tak ji prostě nes třeba v pytli přes rameno ať má radost, mysli si o něm co chceš a až budeš mít Ečko tak aspoň budeš vědět s kým jednáš, je to nemilé ale tomu člověku to prostě slušně nevysvětlíš
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od WohlmuthOta » 02 čer 2010 17:17

Jo, nemá cenu se s nima hádat. K nim to budu nosit v kufru za 85,- na pistoli u kterýho mi neřeknou ani popel a jinak v uzavřeným obalu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od Artifex » 20 srp 2010 10:50

Na našem oddělení se naopak prokázali ohledně nošení býti rozumnými, byl jsem žádat o nákupku na "pušku samonabíjecí" bez dalších specifikací (SKS Simonov už ležel zamluvený na obchodě). Samozřejmě nošení jsem neškrtl ať se budulínci vypořádají jak chtějí a do důvodů jsem napsal že to chci na "sportovní účely" a "ochranu žzm". Budulínek co to přebíral mne jen upozornil že důvod má být jen jeden tak ať si vyberu ale že to bude se vším co s tím souvisí. Tak jsem nechal "ochranu ŽZM" a s mým svolením tedy škrtnul v oranžováku sportovní. O dvě hodinky později se na rozhodnutí objevilo "... blablabla vydává povolení vlastnit, držet a NOSIT zbraň kategorie B: druh zbraně: puška samonabíjecí, ostatní neuvedeno" tedy jsem se o to nošení ani nemusel hádat.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od S474N » 30 zář 2010 16:03

Artifex: bohuzel jsem se s timto pristupem taky setkal, ze ten duvod muze byt pouze jeden - evidentne spadas do Komarova, ze? :mrgreen: V kazdem pripade jim po tom ma byt kulove, klidne si tam mas nechat napsane oba dva a trvat na tom, at se ti teda vyjadri zamitave pisemne, ze to nejde.

WohlmuthOta: co se strelnice tyce, tak tam z hlediska zakona "drzis" i kdyz fakticky "nosis". Prave proto tu vetu tam mit napsanou nemuzes/nemas.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od Joezbrna » 30 zář 2010 16:14

On existuje nějaký důvod, proč uvádět jiný důvod než ochrana žzm? :mrgreen:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od S474N » 30 zář 2010 16:17

Joezbrna: zatim ne, ale jestli se budou v dohledne dobe "orezavat" moznosti (tzv. salamova metoda). Tak je realne, ze ti muze doma zustat kver na "sberatelske ucely" a ty na "ochranu zzm" muzou skoncit klidne v trezoru PCR nebo na strelnici. :wink: Aneb nic to nestoji, tak proc si tech duvodu tam klidne nenapsat vic, ze?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZP a povolení k nošení

Příspěvek od Artifex » 30 zář 2010 16:44

S474N: Ne, kvůli stálému bydlišti z Brna dojíždím na inspektorát Ústí n. Orlicí
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět