Hermex 8x57 JS

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
zepr
Příspěvky: 24
Registrován: 07 říj 2008 10:48
Bydliště: Loc: 50°41'9.837"N, 15°24'4.955"E

Hermex 8x57 JS

Příspěvek od zepr » 07 kvě 2010 08:46

Mám nového mausera 98 a začal jsem střílet tyto náboje ale mám strašně mnoho selhačů.Je to normální nebo mám smůlu na špatně uskladněné náboje.Po delaboraci se po otočení nábojnice prach ani nevysype,až po vyklepnutí a je mastný nebo vlhký, nedá se to poznat.Jaké máte zkušenosti,nebo typ na jiné levné náboje.Dík.


Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Hermex 8x57 JS

Příspěvek od Jim » 07 kvě 2010 11:10

Máš asi vlhký náboje, asi byly špatně uskladněny. Jinak stáří nábojům neuškodí, dají se bez problémů střílet i válečný, pokud byly v suchu. Levný Mausery na trhu už nejspíš nebudou. Běžná produkce SaB je kolem 20-ti za kus. Zbývá přebíjení, to vyjde kolem 8 korun. Nejlevnější střela FMJ SaB je za 4,50.
Jinak, pokud máš selhače, tak to střelivo nepoužívej, mohlo by se ti stát, že by ti střela uvízla v hlavni a dolovat ji ven by asi nebylo jednoduchý. Pokud to starý střelivo máš ve větším množství, tak by stálo za to delaborovat je, a střely, případně prach po usušení použít v přebitém střelivu. Jenže tyto starý náboje mají zápalku Berdan, takže jedině jiný nábojnice co posbíráš třeba na střelnici, nebo dostaneš od myslivců.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Hermex 8x57 JS

Příspěvek od PEPAN » 08 kvě 2010 21:37

Ta ozápalkovaná původní hilzna snad lze taky použít nebo ne?
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Hermex 8x57 JS

Příspěvek od Jim » 08 kvě 2010 23:33

Jo, to by mohl samozřejmě zkusit, protože tím nic nepokazí, když bude vlhká zápalka, tak to neodpálí. Tohle válečný střelivo, co se prodávalo kolem 7-mi korun za kus si někdo pochvaloval, ale bylo dost takovejch, co na to nadávali jako zepr. Zřejmě záleželo na uložení. Ale pokud s tím má takový trable, tak bych nedoporučoval pokračovat ve střílení.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
František Fořt
Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2010 19:40

Re: Hermex 8x57 JS

Příspěvek od František Fořt » 11 kvě 2010 20:04

Já bych věděl, kde je problém .......

Před pár lety byly tyhle Hermexy (vyrobené léta páně v Povážských strojírnách) dobré a střílely i únosně přesně. Byly to totiž armádní úloženky v dobrém stavu, asi dobře skladované. Byly pěkné, čisté. Jenže to se časem vybouchalo.

No a pak přišly na řadu tyhle hrůzy, což jsou náboje, které si zaplavaly během povodní na Moravě. Proto to naši milovaní prodejci museli nechat opískovat od bahna a bordelu a až pak nám to nabídnout......

Jakmile jsem si to poprvé koupil, měl taky x selhávek, při delaboraci u řady nábojů zjistil taky slepený prach aj., tak už jsem to nikdy nekoupil. Proč asi u původních dobrých sérií byly věčně všude vyprodané. kdežto tyhle opískované bazmeky byly k dostání celkem dlouho bez "výpadků"......
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermex 8x57 JS

Příspěvek od golfkiller » 14 kvě 2010 18:17

ten klump si nekupuj. Akorát ti to zkazí radost z té flinty a samotného střílení .
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět