Taxikare v Praze napadl cestujici, ridic jej postrelil

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Taxikáře v Praze napadl cestující, řidič jej postřelil

Příspěvek od Andy » 22 dub 2006 23:40

Zdroj:
http://www.novinky.cz/krimi/83488-taxik ... relil.html

Taxikář v sobotu v noci postřelil v Praze 4 pasažéra, který nechtěl zaplatit. Cestující nejdříve napadl řidiče tyčí, ten však pro výstrahu vystřelil do vzduchu. Při následné bitce vyšla z pistole taxikáře další rána, která zasáhla břicho útočníka, uvedla televizní stanice Nova.

22.4. 2006 21:24
PRAHA - Při placení se mezi muži údajně strhla hádka. "Nato zákazník napadl tyčí taxikáře a taxikář se bránil tím, že vystřelil do vzduchu," sdělila Nově pražská policejní mluvčí. Při potyčce pak vyšla další rána. Zraněný muž byl s průstřelem břicha převezen do nemocnice. Nyní je již mimo ohrožení života.

Případ vyšetřuje policie. Nevyloučila, že nakonec obviní oba muže. Strážci pořádku budou zjišťovat, zda taxikář střelil cestujícího úmyslně, nebo z nedbalosti. Rovněž proveří, zda se jednalo o nutnou obranu.


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Nutná obrana

Příspěvek od harpplayer » 23 dub 2006 10:25

Nikdo z nás u toho pravděpodobně nebyl, ale z toho, co jsem si přečetl pro mne vyplývá následující stanovisko:
Taxíkář vykonával svou profesi a ten kripl na něj místo placení šel s tyčí. Otázka je, kde ji sebral - do taxíku se běžně s tyčí nenastupuje. Zdá se, že útoku předcházela hádka, při níž oba vystoupili z vozu a ta přerostla ve rvačku. Ve rvačce se ale blbě posuzuje limit nutnosti obrany. Pokud ale ten s tyčí zaútočil nebo jen naznačil útok, pokud bych ten atak ustál, rozstřílel bych ho jako sněhuláka.
Poněkud nepříjemné pro taxíkáře je, že se trefil tak blbě, že to ten kripl dočasně přežil, protože pokud bude schopen výslechu, jistě bude tvrdit, jak ho taxíkář napadl, protože neměl na zaplacení a taxmen bude kde? Bude v řiti - obvinění z ublížení s následkem těžkýho ublížení popř.smrti (pokud ten kripl skápne), v horším případě pár let krimu, ztráta zbrojáku a zbraní, morální a psychická újma... nic příjemného.
Takže s ohledem na současně platné zákony, proč se, pánové učíme střílet? Abychom se vždycky správně trefili. Z téhož vyplývá, že je třeba si skutečně rozmyslet, jestli půjde krochna z holstru ven. Tahat ji má smysl jen jsem-li přesvědčen, že v případě krajní možnosti skutečně jsem schopen a oprávněn vystřelit. Kouli už v laufu nikdo nezastaví. Když už ale střílet, tak po mě musí zůstat už jen ťuhýk, protože ten si už u soudu pohádku o bezpříčinném útoku zbraní nevymyslí. Problém je, že člověk má na rozhodování zlomky sekund, zatímco prďolové u zelených stolů to pak rozebírají v teple kanceláří a ordinací u měsíce.
Ono kdyby se snad stalo, že by několikrát do roka někdo vzal po lebeni nějakýho poslance nebo soudce, znásilnil mu manželku nebo dceru nebo mi spůsobil jinou násilnickou "lahůdku", měli bychom tady hodně rychle zákony jaksepatří. On totiž sytý hladovému nevěří.
Tak a teď bych vám mohl vyprávět třeba tu o Červený Karkulce.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 23 dub 2006 22:16

Já myslím, že to o Červené Karkulce nebude.
V létě 1991 si vzal šéf lhoteckého gangu s dalšími třemi frajery dročku v Modřanech u dřeváku. Hochy rozvezl a nechal se vysadit na Lhotce u hospody. Dročkář si řekl o zaplacení, což se Jarouškovi nelíbilo a tak mu dal pěstí. Dročkář se nechtěl nechat odbýt, načež mu Jaroušek rozkopal dveře u Favorita a když vystoupil, zkusil kopačky i na hlavu.
Dročkář vytáhl ČZ 50 a když se mu ji Jaroušek pokusil vzít, vyšel jeden výstřel, který Jarouškovi prošel hrudníkem. Zemřel na místě v podstatě na pneumotorax. Dročkář byl osvobozen - nutná obrana.
Je třeba dodat, že Jaroušek prachy měl, protože pár dní předtím vzal nevlastního otce po hlavě trubkou a sebral mu vejplatu. Můj synek, jeho spolužák, mi říkal: "dodejchal mi v náručí". Moc se divil, když jsem mu řekl, že průstřel plic je banalita, kdyby ho nehejčkal v náručí (po výstřelu tam přiběhl) a do děr v hrudi a zádech mu vrazil prsty, neudusil by se.
A pak že ráže 7,65 mm je neškodná!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 23 dub 2006 22:31

Fantan píše:Já myslím, že to o Červené Karkulce nebude.
V létě 1991 si vzal šéf lhoteckého gangu s dalšími třemi frajery dročku v Modřanech u dřeváku. Hochy rozvezl a nechal se vysadit na Lhotce u hospody. Dročkář si řekl o zaplacení, což se Jarouškovi nelíbilo a tak mu dal pěstí. Dročkář se nechtěl nechat odbýt, načež mu Jaroušek rozkopal dveře u Favorita a když vystoupil, zkusil kopačky i na hlavu.
Dročkář vytáhl ČZ 50 a když se mu ji Jaroušek pokusil vzít, vyšel jeden výstřel, který Jarouškovi prošel hrudníkem. Zemřel na místě v podstatě na pneumotorax. Dročkář byl osvobozen - nutná obrana.
Je třeba dodat, že Jaroušek prachy měl, protože pár dní předtím vzal nevlastního otce po hlavě trubkou a sebral mu vejplatu. Můj synek, jeho spolužák, mi říkal: "dodejchal mi v náručí". Moc se divil, když jsem mu řekl, že průstřel plic je banalita, kdyby ho nehejčkal v náručí (po výstřelu tam přiběhl) a do děr v hrudi a zádech mu vrazil prsty, neudusil by se.
A pak že ráže 7,65 mm je neškodná!
Pořadek musi byt a tak je to spravne. Jenže průser je, že tomu našemu inkriminovanýmu taxíkáři se nepodařilo toho gaunera smáznout a pokud gauner bude vypovídat, tak rozhodně ne ve svůj neprospěch. Bude se na něm živit hromada advokátů, kteří se budou snažit na případu získat ostruhy a když bude gauner prachatej, může se stát, že náš milej taxmen půjde do jailhousu. Kdyby byl gauner tuhej, pro většinu právníků by byl nezajímavej. Málo platný, těžko na střelnici, o něco lehčeji na ulici - a pojistku u DASky k tomu.
mimouch

Příspěvek od mimouch » 23 dub 2006 22:35

Nikdo nevíme jak to bylo a předpokládám, že postřeleného ještě nikdo nevyslechl, takže bych taxikáře zatím nelitoval, ani neodsuzoval.

Mě se zase před časem stalo, že po cestě, která by podle ceníku stála cca 150-180Kč chtěl taxikář pětistovku. Řekl jsem mu, že mu takovou částku nezaplatím a on na mě namířil zbraň s tím, že mu mám dát 500Kč. Zasmál jsem se a s tím, že nevím, jak by vysvětloval zastřeleného zákazníka ve svém autě policii jsem vystoupil a bez placení odešel.

Nyní vidím, že jsem měl možná štěstí :shock:
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 23 dub 2006 23:11

No, to muselo být ale opravdu dříve, protože teď bez účtenky, vydané certifikovaným a zaplombovaným taxametrem (dročkář je povinen takovou vydat a kopii má v mašince) by se z jeho strany jednalo o kvalifikované vydírání (§ 235 tr.z.)
Jinak ovšem moje zkušenost praví, že na každý úřední fígl, namířený k potírání taximafie, je okamžitě nalezena protizbraň.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 dub 2006 08:44

mimouch píše: Nyní vidím, že jsem měl možná štěstí :shock:
No to si asi mel!
Odpovědět