Koupe predovky? ano ci ne?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Black Powder » 05 bře 2010 14:04

alebo aj tu:
http://www.strelectvi.cz/forum/perkusna ... t4786.html
Mam Sharpsku uz niekolko rokov, maximalna spokojnost, presnost, cista praca pri strielani, ziadne ladovanie, len hotovy naboj a zapalka.


Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od bufallo » 05 bře 2010 15:02

black powder:
tak sa nefuc, tak som to nemyslel... :wink:

inak k Sharpke, sice ju nemam, ale nemyslim zeby bolo strielanie
niekolkonasobne drahsie ako klasicka predovka, pri papierovych
nabojoch je to pracnejsie ich vyrobit, a pri kovovych zase drahsie
ich zadovazenie.. inak vsetko to iste ako pri klasickej predovke..
ale ohladne Sharpky by ti mohol rozpravat black powder, je to
odbornik najvyssej triedy co sa tyka Sharpiek... :!: :!: :!:
Harold
Příspěvky: 2
Registrován: 03 dub 2010 20:18

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Harold » 04 dub 2010 20:43

Zdravím pánové, uvažuji o koupi předovky, celkem se mi zamlouvá Remington 1863 Zouave od firmy ARMISPORT. Máte někdo s touto puškou, nebo značkou zkušenosti? Zajímá mě jak zpracování zbraně, tak i přesnost, spolehlivost..atd...
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od monccou » 05 dub 2010 01:19

Sharps 1863 Sporting ráže .54 jsem si nedávno pořídil a rozhodně bych neřekl, že je drahá na provoz. Náboj laborovanej "naplno" (žádná krupice) mě vyjde na 3,50-4 Kč + zápalka...to má bejt jako drahý? :lol:
Ano příprava je pracnější a jsou potřeba trošičku šikovný prsty, ale střelba je požitek...člověk s pěkně zalehne a střílí. Žádné cvičení "k zemi - vstyk", žádné špinavé ruce nebo unavené od nabíjení...zkrátka poesie :D
Zrovna tuhle sobotu mi bylo řečeno "Sharpska do každé střelecké rodiny. Kdo koupí neprohloupí!" a já souhlasím. Sharpska je opravdu nádherná zbraň a kdo jí vezme jednou do ruky je do smrti poznamenanej "sharpsko-fílií", tak jako já. :wink:
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
triska1
Příspěvky: 26
Registrován: 03 led 2010 11:51

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od triska1 » 05 dub 2010 07:55

Monccou:
A je to DP, IAB nebo ARMI sport ?

Já se po nějaké výhledově sháním, každá reference dobrá,u nás v okolí ji nikdo nemá.
Mě se momentálně nejvíc zamlouvá DP i s kufrem a kokilou od Brýmové.
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od monccou » 05 dub 2010 20:14

Je to IAB v provedení se schránkou v pažbě. Vybíral jsem si z více kusů. Zpracování není až tak skvělý, jako u Pedersoliho, ale myslím že za ty prachy dost dobrý. Abych to upřesnil zpasování železa s pažbou. Např. schránka není uplně dolícována (vystupuje příliš z pažby) a hrany na dvířkách byly ostré jak žiletka, ale to se dá velice snadno odstranit a na funkci to nemá vliv. Hlaveň má hezký čistý vývrt s hlubokými drážkami. Povrchová úprava je pěkná a dřevo pažby je o třídu výš než by člověk čekal. Jsem prozatím spokojen. Až se naučím střílet budu moct objektivně posoudit přesnot... zatím by se za mě Matthew Quigley styděl :lol:
Pokud chceš střílet s mosaznýma cartridgema je lepší Pedersoli. Pokud papíráky tak IAB, protože má pevnou komoru. ARMI Sport nevím...nemluvil jsem s nikým kdo by jí měl.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od mikiki » 05 dub 2010 21:21

I když jsem Sharpsku od I.A:B. již prodal, musím říci toto:
1) - upravil mi jí kamarád ze Slovenska pro střílení kovovkama a byla úplně bez problému viz bod.č.2
2) - některé Pedersolky (DP) trošku tzv. pálily prsty (málokdo to přizná)
3) - ta plovoucí nábojová komora u DP není právě to pravé ořechové - někdo hned nevyčistil a .... měl jí pevnou
Na jednom setkání byly DP dost v převaze, ale většinou všichni stříleli papíráky (rychlejší přebíjení) a bylo to také vzhledem k historii.
Střílení s kovovkama včetně plnění má své kouzlo - úplně jiné než s papíráky.
Když jsem sháněl nábojnice do I.A:B. byly s tím dost velké problémy, o střelách (kokile) ani nemluvím - v tomto případě je to lepší s DP.
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od monccou » 06 dub 2010 15:34

Mosazné nábojnice do IABu se dají koupit v německu, ale jsou dražší než do DP (v přepočtu o cca. 10Kč/1ks...aspoň tak to bylo v listopadu). Navíc úprava na kovovky taky něco stojí a to změnšuje či anuluje cenovej rozdíl mezi IAB a DP.
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od brezvi » 07 dub 2010 12:30

Koupě předovky? Ano či ne? Pokud nemáte potřebu ZP a chcete si rekreačně, později sportovně zastřílet tak je předovka výborná věc. Já jsem si sice nepořídil terčovou pistoli, ale Howdah .50/.50 mi už 2 měsíce přináší krásné střelecké zážitky. Jen bych chtěl vyzkoušet jakou odvede práci. Papír prostřelí bezpečně :lol: :lol: :lol: Zkoušel někdo z předovkářů dát do kleští kalenou kuličku z ložiska a zalít ji olovem? Taková průbojná střela:)
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od pavel 54 » 07 dub 2010 12:44

To snad ještě nenapadlo nikoho? Pokud se jedná jen o několik příležitostných ran, tak stačí podle mě, použít do jisté míry tvrdší olovo a vyjde to na stejno. Ale je to jenom můj názor. Zkoušel jsem to kdysi, když jsem vlastnil revolver a než jsem přišel na to, že tvrdé olovo prostřelí desku, ale ničí vývrt. Na druhé straně ? Kde je zaručena centricita střely.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od brezvi » 07 dub 2010 13:24

Ta menší ocelová koule by byla tečná k té olověné naproti nálitku. Jináč to asi nejde udělat. Nemám zatím totiž představu co Howdah dovede.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od pavel 54 » 07 dub 2010 13:42

Píšeš, všeobecně/ někdo s předovkářů/. Pokud se jedná o brokovnici- nemám zkušenosti.
Smazaný uživatel 3736

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 07 dub 2010 14:07

Myslím si, že aj obyčajné mäkké olovo dokáže prekvapiť, čo sa týka prieraznosti. A na terč + sololit mi stačí. :D
Naposledy upravil(a) Smazaný uživatel 3736 dne 18 říj 2011 19:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monccou
Příspěvky: 193
Registrován: 09 čer 2008 14:31
Bydliště: Praha

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od monccou » 07 dub 2010 15:37

Tahle hovadina napadla určitě už spoustu lidí.
1. Je to uplně k prdu. Tedy na zku*vení vývrtu to dobrý je. Přesnost absolutně žádná pokuď není jádro přesně v ose.
2. Neodporuje to poněkud znění zákona?
Pokud chceš poznat jaký mají předovky účinek stačí čistý olovo. Ložiskové tělísko vytvoří jen malou díru a to je tak vše. Olověná střela při zásahu pevného cíle využije veškerou energii a to pak lítaj "třísky"! Mě osobně baví mnohem více, když kulička .575 vyhnaná 6,5g LC otočí ocelovej gong kolem hrazdy, než kdyby ho prostřelila.
"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ!"

„Jsou dvě důležitá pravidla přestřelky: vždycky podvádět, a vždycky vyhrát.“ Clint Smith
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od brezvi » 07 dub 2010 16:24

Zákon by tím být porušen neměl. Stejně zůstanu v teoretické hladině:-)
pavel 54 píše:Píšeš, všeobecně/ někdo s předovkářů/. Pokud se jedná o brokovnici- nemám zkušenosti.
Do brokovnice jsem to fakt nechtěl nacpat:-)
Odpovědět