Nemam rad armadu

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Grinch » 13 bře 2010 22:26

Tak jsem konecne dostal odvahu docist toto vlakno cele pekne od zacatku a nestacim se divit...

Citim se popuzen, zostuzen a zarazen pristupem obou stran...

Myslim ze krapet pravdy maji strany vsechny zde pusobici i Sportovcova neutralita:)

Ted se to pokusim popsat krapet objektivne ja ze sve, mohu rici silne zainteresovane, pozice.

Koncepce nasi armady vzala za sve padem Rakousko uherska:)
Co se tyce dob za Bolsevika tak doba byla zla, Rusko velike a nedalo se prehlednout ze silne militantni vliv velmoci pumpoval do armady mrte penez. Jak se s nemi zachazelo byla vec druha...
zaklosi meli zivot tvrdsi nez pul roku stary chleba, dustojnici si zili na spici a vyuzivali veskerych vyhod, ktere jim funkce a platy poskytaly... Nicmene dnes je to nachlup stejne! az na to ze se nepumpuji obrovske castky penez ale jenom velke a ze nejsou zaklosi nicmene radovi vojaci plne zastavaji jejich funkci...

Nicmene diky profesionalizaci armady jsme si MELI pomoci k lepsimu...prdlacky, papirove se stav armady zmensil z cca 40tis voj a 7tis obcanskych zamestnancu na 27tis vojaku a 20tis obcanskych zamestnancu... aneb stari bolsevici prevlekli kabaty a sli do civilu a proc nebrat vysluhu a jeste mit zasity flek v armade? protoze se to vyplati... ale to je chyba systemu ze to takto jde... proc nemit 6 pulek zadku kancelarskych mist kdyz by tu samou funkci zastala tretina sekretarek..ano i zen v armade...

Ale rikat ze se nic nezmenilo je blbost! Bolsevik je pryc a byt sem a tam narazite na zeleneho vola, nekdy i modreho, ze nas genialni stab vypada jako kdyby z oka vypadl tomu totalitnimu,.. tak si myslim ze sme tak 1000 let napred pred opicema (amici sou jeste dal)...

Snaha dostat armadu nekam dal, udelat z nich opravdu profiky a ukazat svetu co v nas je tu je...nicmene rozpocet krapet nepredpoklada ty spravne vydaje...

Je pravdou ze nektere armadni zakazky (pandur, gripen, utocne pusky, ...) vzbuzuji u nekterych lidi usmev,...a s rukou na srdce ano, minimalne tech panduru je tak 5x vic nez kdykoli pouzijem...

ale bohuzel doba si zada takoveteo POLITICKA rozhodnuti! bohuzel...kdyby armade byla nechana volnost pohybu, mantinely kam by mohla jit sama za sebe a nebyla nucena jit v predem vymezenych kolejich...a ze se nekteri tam nahore snazi protlacit dobrou vec... ale proste je receno ne, ted potrebujeme toto...a je blbe ze neni nikomu tam z politiku, kteri nikdy do armady nedelali, vubec nemaji predstavu co vojak potrebuje, co mu staci, ze nemusi mit toto ale ze potrebuje toaletni papir aby si s nim vytrel v pousti p*del (pac kaktusem to jde blbe), radeji mu nakoupi mrte elektroniky a verte mi ze diodou se vse jen rozpatla...

v tom, je zasadni problem...problem v komunikaci a pochopeni...nema to nic delat s bolsevikem i kdyz ano da se rici ze nahore je par jedincu kteri si mastni kapsu kde mohou (viz cerne fondy atd)... ale zas ruku na srdce, kdo z vas remcalu byt ve vysoke funkci tak zmasirovany systeme, vystaven tlaku ze stejne s tim nic neudela,...kdo by nepodlehl a nerezignoval a nerekl si tak nez me zavrou at se aspon mam dobre???

Je blahovost myslet si ze jedinec neco zmuze...

Tedy k tomuto...Bolsevik je pryc a je blbost rikat ze se nic nezmenilo a ze tu stale je... bud potkate v uniforme cloveka a nebo kokota, ale to je jako v civilu... z prispevku nekterych zde na foru mam pocit ze se delina snad vsechny patologicke jevy a presto verim ze minimalne vetsina je schopna vest normalni zivot a delat svou praci dobre...

a pro vsechny plati - vojak musi reprezentovat!!! to ze clovek neco podepise znamena ze bude respektovat dana pravidla...tzn uniforma, chovani, zdraveni atd... to ze sem lempl a za totace me nejaky major zm***l za to ze sem neustrojeny s cigarem v puse neznamena, ze on je debil ale ze ja mam problem za ktery si mohu sam...

Opet pro rejpaly... na ulici vidite silne podnapilou az ozralou trojici ktera se mota a sama sebe navzajem podpira... nadrazak, vojak a zeleznicar..vsici v uniforme...co si spravny pacifisticky cesky obcan rekne...podvije se na to prase, to ta nase armada vypada takhle se ozrat!!! v tom je problem..v pristupu obcanu! i kdyz nekteri vojaci se opravdu jako prasata chovaji a je to hanba! a je jedno jakou zastavaji funkci ...

armada v teto dobe neni jen o obrane statu, to je blbost tvrdit neco takoveho!!! armada je hlavne politicka prestiz! zadny prezitek a domnenka ze nas okolni staty ochrani je blbost...kazdy s ena nas muze vy vite cO! jak tomu uz nejedinkrat bylo v minulosti!

Nase zeme je cleny EU,NATO,Shengenu...vite co vse vyplyva za POVINNOSTI clenskych zemi???

Mimo jine i udrzovat armadu na jistych standardech, plnit dana mezinarodni cviceni, uroven techniky atd atd atd...
Pro ty jantary kteri netusi co v tom vse je...diky tomu ze stat(a nejen v armadnim poli, ale i v civilnim) plni veskere tyto pozadavky, si muzete dopravat tu vasi krasnou Zelenou energiim, cerpat fondy atd atd...

tedy i ten nejzatvrzelejsi pacifista ma ted depresi z toho ze armadu potrebuje!

a konecne k penezum...
Uprimne, jsem vojak, dustojnik, to nepopiram, nikomu nezazlivam ted ten skodoliby usklebek ci polykani nadavky ci utirani plivance z monitoru...

Za svou karieru mohu s klidnym srdcem rici ze sem dluzny jen sam sobe, jediny vojak v cele rodinne historii a ani zadni mocni znami v okoli... jen kupa stesti, nahody ale i driny a mnohdy nadavani...

Predstava kazdeho ze v armade se dela prd je detinska jako ze se stane zazrak a nasi politici dostanou rozum...
Jsou funkce a funkce... to ze tu ma nekdo deprese z toho ze ten 25lety jantar co cumi jako pero z gauce ma 24tis za to ze stoji na brane je usmevne a o necem o nem svedci...
on opravdu na te brane nestoji cely mesic, kazdy vojak ma jinou funkci a jine povinnosti... tak jako kazdy ma v praci rusne dny a klidne dny.. nekdo proste natrefi na funkci kdy sedi za stolem rype se v nose a simuluje cinnost, nekdo zas ma funkci ze se cely mesic plazi v bahne...

a neni tomu tak i v civilu? tuhle sem jel autem a na semaforu vedle me zastavil typicky manager, BMW, drahe hodinky, bryle...taky se m si rikal podivej se na nej, urcite kancelarksa krysa, prd dela, sem tam neco vytuneluje, vykeca si kseft a kolik muez mit? podle auta tak 60 mesicne... a v nakupnim stredisku narazite na uklizecku, zdrchana panicka se propleta davem, snazi se byt neviditelna...kolik ta muze asi mit? 6-9max? a nadre se o tolik vic..nemyslite?

nemuzete dat na prvni pohled, navic v armade plati...nevis jak dlouho si na danem fleku...kdyz jdes nahoru, bud mily a vstricny na lidi kolem kterych jdes...az te srazi a budes padat dolu, budes je opet potkavat - a bud urychli tvuj pad a nebo te zachyti ...

a nejsou to ta sama pravidla jako v civilu?

s klidnym srdcem mohu rici ze i v civilu bych se uzivil a myslim ze za minimalne stejne penize.. vse je jen o prilezitosti a chuti neco zkusit a nekam sam sebe dostat...

a co se tyce platovych ohodnoceni v nasi armade... myslis ze kazdy ma tech 23,5tis mesicne? kolik myslis ze bere treba ridic u utvaru, kolik bere kuchar, kolik bere technik, kolik paragan???

Z me vlastni zkusenosti mohu rici, ze kdyz kolikrat reknu kolik beru ja tak lide neveri a mysli si ze si z nich delam srandu...
vetsinou je konverzace nasledujici (uvedeno pro priklad se spoluzakem se kterym sme se nevideli):
Ahoj, tebes em dlouho nevidel jak zijes jak je co delas?
Ale ted sem programator v jedny firme..cely den za pc, nekdy prace nad hlavu ale da se to snest. volna nic moc ale alespon tech 50 mesicne mam...
no pekne pekne, to se mas lip jak ja :)
A co delas ty od skoly, pamatuju zes sel tenkrat do armady...
Jo jo sel, skolu dodelal a ted litam v namesti nad oslavou 24ku...
Ty voe pilot jo? no to musis byt ve vate, tuhle rikali ze piloti chteji zvysit platy, ty voe kam az to chcete dotahnout dyt uz tak berete 160 mesicne...

v uto chvili uz se smeju protoze to je vseobecny pohled vetsiny civilniho obyvatelstva pri vysloveni zrovna teto profese! teda i jine armadni ale tady je to nejmarkantneji videt...

Zeptam se i vas:)
Kolik myslite ze bere takovy pilot bojoveho vrtulniku, popripade i mi kolegove na Mi17, L39, L410 (nepocitam Airbusaky a vubec prazskou ligu kteri se maji krapet lepe jak my... :))
Neni to 160... neni to 100, neni to ani 50 a neni to ani 40 a ano kupodivu je to tesne nad 30 (a to nepocitam ze mam nejake vzdelani, spoustu kurzu, papiry anglictiny, zahranici atd)...

kolik teda bere maly vojacek ktery nastoupil??? urcite ne tech 23,5tis mesicne... !!!

Nerikam ze mam narocnou praci, nerikam ze mam lehkou praci... nekdy je mi zamestnani konickem, nekdy je to rehola ze verim ze by nïkdo z vas nemenil... nekdy je to nadhera , nekdy vypadnu z masiny ven a sem propoceny ve vsech hadrech a pomalu nedojdu vypapirovat lety... nekdy kdyz je hnusne tak je cas na kafe,nekdy kdyz je hnusne tak je to je nuceni uceni a zase uceni na prezkouseni, predpisy a predpisy, fyzicka atd...

nekdy pracuji od 7 do 15:30 nekdy pracuji od 7 do 01 rano druheho dne... nekdy pracuji po - patek, nekdy sem v praci v kuse pomalu 3 mesice jako minule leto...

verim ze kazda funkce ma sve pro a proti, verim ze i spousta mist v dnesni armade ma spise jen pro :)

ale doopravdy byste si to chteli s nekym z nas vymenit?

Ja treba obdivuju rychliky z brnky a specky z prostejova.. nedokazal bych delat praci jako oni, valet se v bahne, mit pud sebezachovy strceny nekde v batohu a temer nikdy jej nevyndavat.. nemohl bych byt ani paragan protoze z padaku mam panickou hruzu a je to pro me vzdy jen utrpeni (radeji se utesuju tim ze vzdycky s tim o tu zem radeji nejak bouchnu nez bych skakal, navic nikdy nikdo z vrtulniku nouzove neskocil)...
a na druhou stranu verim a VIM (jak uz se povedlo) ze i toho nejzatvrzelejsiho gumaka z prostejova dokazu do 5min zeblit na dve doby, ze minimalne mesic nebude potrebovat maskovaci barvu :)))

pro vojaky tady na foru - to ze civil nema pochopeni je jasna vec, nehadejte se, ukazujete jen to, ze nejste nad veci a ze se nechate vyprovokovat. Je to blbost protoze oni nevi co to je... zas na druhou stranu mejte pro ne pochopeni - mate praci co vas bavi, oni jsou treba jen obryleni tatikove za stolem co nevytahli paty ani na airsoft a tady na GS si honi jatra tim kolik maji kveru v trezoru :)

pro ty rejpaly tady na foru - kde jste byli VY kdyz ste si mohli vybrat kam jit po skole? nadavate na kokoty v armade..nerikejte ze ani ted u vas v praci nemate kolegu ci sefa co byste ho nakopali do riti!!! Kazdy mel pravo volby a nadavat tady na to ze se vojaci maji dobre a nic nedelaji ukazuje vasi omezenost nad tim ze vy jste nemeli takovou odvahu neco s tim udelat... a pro stariky vychovane bolsevikem - proberte se nebo umrete - srovnavat tyhle dve doby naznacuje to ze vam tenkrat bylo dobre a ted ste jenom nespokojeni s dobou a mate mindraky...

Jeste jedna vec k te vete - kdyz prijde na vec kazdy stahne ocas a utece, kdo byl na misi atd...

uvedomujete si ze mise je celkem limitovana udalost? ze se stava ze se i lidi museji nechat doma bo je vse obsazene? ano, spousta lidi tam chodi z duvodu penez, proc ne...trochu si polepsit, ale i ta kancelarska krysa tam riskuje zivot a zas eproc? ano pro penize ale take pro to ze se mise musi plnit...
a k tomu ze se stahne ocas a utece s edomu za maminkou...
vite VY za jakych podminek??? Ze treba nejste pojisteni, ze rodina dostane hezke jednorazove odskodne a tim to hasne??? sel by z vas nekdo tatinek 3 deti, hypoteky na 3mil do valky ktera neni jeho? ktery z vas bolsevickych tatinku slibovalv prisaze nasazovat zivot za cizi stat???

verim ze nikdo...

na druhou stranu je to prace a jako k takove se musi k ni pristupovat... ale ne za cenu nezaopatrene rodiny!!!
Znam lidi kteri couvli (afghanistan) a take vim proc couvli... vim ze kdyby byli sami, tak by sli...

pro predstavu - ja letam za 30 procent, opakuji za 30 procent platu americkeho pilota vrtulniku, platy za mise jsou i po prepoctu zhruba opet na 30ti procentech jejich zoldu!!! a za stejnou praci mene penez§ Je to terno? Chce se vam?? jeste se vam chce tam jit?

USA plati rodine pozustaleho dozivotni rentu... u nas - 2 mil max a smitec??? kdo vi...

jeste se vam tam chce???

Pri mem letani ve Francii dosla rec i na porovnavani penez, skrty snizovani platu atd.. Frantik se jen tak podival, vyvalil oci a rekl - proc s tim neco neudelate??? Tady chtit snizit platy tak jsou tanky v Parizi!!!

armada je neco na co ma byt narod hrdy (i kdyz v nasem pripade vim ze spousta veci v ni je pro smich) a ne jen cilem posmesku lidi kteri sice jsou radi ze dostali dotace na baracek, ale vubec nevedi ze i ti militaristi jim k tomu krapet pomohli...

Tak a ted vrele do me... ocekavam utoky z obou stran :)


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Kubajzz » 13 bře 2010 22:47

Máš to moc dlouhé, to jsem ani já nedočet. A to obvykle čtu všechno.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Grinch » 13 bře 2010 22:54

psal jsem to tak aby bylo receno vse... to zes nedocetl svedci o tom ze moc nectes :) je to kratsi jak tvoje recenze v SR :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od VSCharlie » 13 bře 2010 23:07

Je to fakt dlouhé a trochu (ač se autor snažil), mi to připadá zmatené.
Rozhodně se to blbě čte.

Mě osobně je jedno, jestli někdo má, nebo nemá rád armádu.
Rozhodně armáda je už jenom stín toho co bývala tím se podle mě stala zbytečnou.
Těch pár praporů, už to nevytrhne. :?

K těm platům - Když na mě takhle na ulici někdo vyřvával, že mě platí a přitom hov..o dělám, tak jsem mu hodil desetník se slovy, že to je o hodně víc, než na mě kdy vydělal a šel jsem pryč.
Proč se rozčilovat.
Rozčilovat se, znamená ničit si nervy pro blbost druhých !

Z armády jsem po dvaceti letech služby odešel před osmi lety a jsem rád.
Protože co tam se poslední dobou dělo, bylo do nebe volající.
Při odchodu jsem byl momentálně na štábu útvaru ve funkci velitele vševojskové přípravy.
Původně jsem však výzbrojař.
Při odchodu jsem jako major po 22 letech v armádě bral čistého 13 800,-Kč tak kde jsou ty "velký prachy", to opravdu nevím.. :(
Když jsem nastoupil na první místo v civilu, tak jsem měl hne na začátku o několik tisíc víc, než v armádě a to bez stresu a za polovinu času. :wink:

P.S:
Přečetl jsem si předchozí příspěvky a už se nedívím tomu, co a proč to "Grinch" napsal.
Na "neználky" typu "kvakoš" nemá cenu reagovat.
Ani neví, co armáda byla, je, k čemu je určená a kdo ji opravdu řídí..
Jenom rejpou.
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od milius » 13 bře 2010 23:20

Ona je v tom tahle vláda a média.Vláda neumí hospodařit a pořád leze světu do zadku.Naco Gripeny a Pandury za miliardy,když se potenciál těch zbraní nikdy nevyužije?Škoda že kixly Vodochody se 159kama.Vždyť je to dobrý letadlo a navíc Český.
Nejvíc to ale kazej média,kterým běžný senzacechtivý občan věří každé slovo.Oni ti piloti s Gripenama umí lítat dobře,ale média rozpatlaj každou kapku kerosenu,která ukápne.Piloti a i pozemní vojsko mají jednoduše strach používat takto sledované prostředky.Když se potom něco nedejbože stane,tak větší škodu nadělaj média,nežli samotná nehoda.
Nikdy jsem nebyl patriot,ale vždy se snažim vidět barevně a číst mezi řádky.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Grinch » 13 bře 2010 23:29

no ono o tech 159kach se radeji nebavit:)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od milius » 13 bře 2010 23:31

Jo.Ale ty prachy co stály ty gripeny,se mohly dát do těch Vodochod.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Grinch » 13 bře 2010 23:43

No uprimne ty gripeny byly celkem vyhodny kup, resp pronajem...
a co se tyce alek tak rikam, ani penize za gripeny by to uz nezachranily :(

je to skoda protoze je krasny, to je ale bohuzel tak jediny :(
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od pem » 14 bře 2010 09:37

to Grinch - myslím si, že to co jsi zde napsal, je úplně na nic a dal sis zbytečnou práci.. Nikoho nepřesvědčíš o svém pohledu a názoru na věc. Zabedněnec zůstane zabedněncem, kecal kecalem, tupec tupcem. Valná většina těch, co tady píšou, o tom nemají ani páru (ostatně - to se týká i jiných temat).
Toto vlákno je o ničem. Nikomu nic nepřinese ani nedá, jen se zde všichni hádají.
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Childeater » 23 bře 2010 21:24

Armáda ... :-) Je to legrační. Znám pár vojáků. Dělí se zhruba na dvě sorty:

1) doufají, že pojedou na zahraniční misi (žoldáci) kvůli prachům. Tohle je skupina, která mi nevadí. Proč ne. Hoši jsou si vědomi rizik, berou za to prachy. Nevidím na tom nic nemorálního.

2) doufají, že nikdy nebude jejich služeb třeba, protože mají strachu plnou prdel, že se nedejbože budou muset jako vojáci chovat. Naprosto jim vyhovuje organizovanej život i to, že za ně do detailu přemejšlí někdo jinej. Slušný zázemí, plat, bydlení. Tihle vychcánci se mi dílem hnusí a dílem jsou mi pro legraci. Takže tak.

Všeobecně se dá říct, že voják u mě nepožívá větší úcty než požárník, umývač hajzlů nebo chirurg. Prostě povolání jako každé jiné, někdo ho dělá dobře a někdo s tím chce s co nejmenší námahou vyjebat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od edelweiss » 28 bře 2010 21:05

Su rád že už v AČR nésu, furt sa mlelo o tem jak to bude lepší a já pozoroval jak to de do kytek. No už mám klid :mrgreen: Jo a civilům sa řechtám, občas umí vypotit faine blbosti :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Nemám rád armádu

Příspěvek od Jetson » 30 bře 2010 20:58

V nadpisu je řečeno vše co cítím. Pro mne to znamenalo 2 roky života spláchnuté do hajzlu. Jediná pozitivní věc na dnešní armádě je, že už tam nikdo nemusí.
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Alexxxus » 02 dub 2010 21:20

Gripeny že byly výhodná záležitost ... Asi jako Pandury :-) předraženo o kolik ? O 175% ???
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Grinch » 02 dub 2010 22:31

alexi koukas na to jen z pohledu nezasveceneho:(
bohuzel o armade rozhoduji politici,ne velitele a mit stihaci letectvo je v teto dobe politicka nutnost (viz plneni zavazku,zelena energiim atd) a nejake letouny vybrat museli.
V pripade Gripenu, tak jejich cena zahrnovala komplet offset na celou dobu-servis zdarma,nahradni dily,technicke materialy,preskoleni pilotu a technhku... Proste vse.

Dovedes si predstavit,ze to je daleko vetsi castka jak za letouny?kdyz bysme brali F16ky tak by byly za pulku,mozna...ale urcite bysme uvalili daleko vic penez za to vsdchno kolem...

Proto byli "vyhodny"... Snad sme se pochopili ted,ok?
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemám rád armádu

Příspěvek od Alexxxus » 03 dub 2010 14:19

Nez Gripeny tak jsem měli dělat na naších Alkách vždyt na ten náš stateček bohatě stačí. Když sem vtrhnou Ivani - činani - amíci - stejně se poděláme a dáme se bez boje.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět