.357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od qwer » 14 bře 2010 15:17

Už jsem toho viděl dost, ale "vaklat" olověnou střelu v 357Mag. ještě tedy ne. :)


rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od rmp » 14 bře 2010 15:26

No popořádku. Jasně, že kvedlající střelu lze zaškrtit. Jenže já v této debatě stále zůstávám u původního požadavku na TOVÁRNÍ náboje, tj. nepředpokládám úpravy, vyžadující lis (to je PaFovi vcelku na nic).
O řízené deformaci lze diskutovat věčně - ale šlo tu o náboje na nošení, což je diskutabilní ohledně zákona (ale záleží zde na vkusu každého soudruha, že:o)
Ten .500sw je imposantní, ale přece jen je to ohledně nositelnosti trochu extrém, nevím, nevím, jak by to spolupracovalo s 3" revolverem v ruce běžného člověka (a nakolik tomu 3" stačí, oproti obvyklým loveckým 9" a více revolverům). A taky pozor, já nedoporučuji ogivální FMJ, ale SP s tupým nosem, takže shoda s tím, co je řečeno ve videu: "Docela mě udivilo, že dutá lovecká střela neudělá takovou paseku, jako klasická střela s ploškou". Fakt si nejsem jist, nakolik ty střely s řízenou deformací u obvyklejších ráží (.45, 9 Luger nebo .357) budou efektivní zrovna na toho divočáka, jak už jsem řekl, je to něco jiného, než bandita (nebo než prase domácí bez zabahněné srsti).
Nejsem lovec, ale na vitálnější zvěř bych nevsadil na "rozkvétající" střely, ale na průměr střely a tupý nos (totéž, co se osvědčilo v "afrických rážích"). Ostatně na to vsázím i v krátké zbrani na nošení. Je to spolehlivé, je to vyzkoušené a je to zákonné.
Neříkám, že řízená defomace nemá své uplatnění, ale viděl bych to třeba na jeleny a tak, a do pušky.
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od rmp » 14 bře 2010 15:30

gwer: tak to jsem toho viděl víc, než ty. Mám to vyzkoušeno. Nemluvím o vaklu +/-mm, ale o tom, že po pár týdnech nošení ve zbrani šlo střelou v nábojnici otočit. Pak už jsem tomu náboji raději nevěřil ohledně těsnosti proti zvlhnutí (hlavně v zimě, kdy chodíš ze zimy do tepla a sráži se vlhkost). Stalo se mi to u poteflonovaných olověných Fiocchi .357m., .38spec., a 7,65Br. (u těch to bylo nejhorší, skutečně pak docházelo k selhačům).
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od rmp » 14 bře 2010 15:52

Ačkoli uznávám, že se možná pletu, nejsem si teď jist, zda Fiocchi dělá celoolova o do .357, nebo jen do .38 (což je teoreticky stejná střela, ale v jiné rychlosti, takže možná pro .357 nepoužitelná).


A dělá, kurňa, dělá! http://www.supra.cz/zbrane/naboje/revolverove.html (jsou to ty terčové LSWC). Fakt už jsem senilní... (je to tak 4 roky nazpět, tak mi zkušenosti s .38 a .357 trochu splynuly, sorry. Střídal jsem tehdy obě.)
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od reaktor » 14 bře 2010 16:05

JJ, tohle nemá řešení. Viz vlákno "jak se ubránit medvědovy". Tam taky sto lidí sto názorů a sto hádek :D . Každopádně když neřízenou deformaci, tak plochý nos na střele. To je asi věc kterou to prase v lese nenechá na pochybách že máš větší páráky jak on :lol: .
No a 500 sw ve 3 palcích v rukách běžného občana se chová třeba tak
http://www.youtube.com/user/reaktor1300 ... XtG4ZPYkXU
Je tam sice napsáno 4", ale 3" je hlaveň a zbytek je kompík, takže vlastně 3".
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od qwer » 14 bře 2010 16:10

RMP: Pokud Ti šlo se střelou otáčet, tak je to jistě vada. Zvláště pak když se jedná o střelivo, které se nosí na obranu. 357 přebíjím, beru to tak, že po zalisování nelze se střelou pootočit ani náhodou. Tady se ale bavíte o továrních, to jsem jaksi přehlédl, tak jsem trochu vedle. Jinak to vaklání je dosti běžné u 22LR nižší cenové kategorie. Předpokládal bych jej u některých pistolových nábojů, kde je poměrně lehká střela usazena mělce v nábojnici např. 9mmBr. Téměř ve všem souhlas.
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od rmp » 14 bře 2010 16:36

No právě, problém je nošení. Jako fungl nové náboje a přinést na střelnici - OK, nehneš s tím, a na terčovku je to skvělé. Jenže když to po 14 dnech vyklopíš z válce a pootočí se 2 ze 7, a po měsíci všechny, pak na to spoléhej... Ono se to nezdá, ale ta střela je dost těžká na to, aby při obyčejné každodení chůzi její setrvačnost stačila na uvolnění.
A ty olověné 7,65střely jsou sice o dost lehčí, ale zase tam asi hrál roli menší obvod nebo co, no ale když pak z 50 kusů vystřelí nových 50, a z 50 cca měsíc nošených 2-3 selžou, tak je to ještě větší průser.
Když olovo na nošení, tak jen jako vykukující z polopláště, spoji olovo-nábojnice už osobně nevěřím (možná by to ještě fungovalo s tvrdším olovem a bez toho teflonu, ale to už jsem dlouhodobě nezkoušel).
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od dykmore » 14 bře 2010 18:57

RMP: to vaklání střely se týká i pistolových nábojů? To mě docela zajímá... Všimnul jsem si kdysi, že mezi 3 týdny nošenými Aresy 9mmLUG měly 3 z deseti kusů uvolněnou střelu, ale nenapadlo mě, že to může být nošením - a navíc pár uvolněných bylo už přímo v balení.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od rmp » 14 bře 2010 22:09

No jo, je to tak. Netroufám si tvrdit to pro pistolové náboje obecně, ale zaregistroval jsem to u těch 7,65Br. Fiocchi, tedy jen u toho celoolova v teflonu. Nosil jsem to tehdy v PPK. Je fakt, že to se mnou nachodilo a naběhalo tak 7km denně pěšky, což je asi větší zátěž, než třeba jen jezdit v autě. A co je důležité - nebyl to náboje vybité přetažením vyhazováním okénkem (ty by na uvolnění střely snad mohly mít jistý nárok), ale opravdu vyndané ze zásobníku (trpěly tím totiž i ty, které se do zbraně nikdy nedostaly, neboť byly v záložním zásobníku).
Chce to náboje pečlivě kontrolovat před napáskováním a po pár týdnech, pak je patrné, které jsou na to náchylné.

Ale nechci přehnaně strašit, to Fiocchi olovo je opravdu hodně měkké, a možná v tom ještě podstatnější roli sehrál ten teflon.
tprcek
Příspěvky: 5
Registrován: 02 úno 2010 17:46

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od tprcek » 15 bře 2010 07:20

Já se taky přidám. Nosím .45, používal jsem od fiocchi olovo potažené teflonem, protože co jsem zkoušel do mokrého papíru, tak v něm se nejvíc deformovalo.
Po třech měsících se mi střely v nábojich uvolnili tak, že jdou vytáhnout rukou. Vystřílím je a na obranu už nikdy více.
Uživatelský avatar
Tomáš Musil
Příspěvky: 43
Registrován: 10 čer 2005 22:09
Bydliště: "v dobrým okresu"

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od Tomáš Musil » 15 bře 2010 12:45

rmp píše:No jo, je to tak. Netroufám si tvrdit to pro pistolové náboje obecně, ale zaregistroval jsem to u těch 7,65Br. Fiocchi, tedy jen u toho celoolova v teflonu. Nosil jsem to tehdy v PPK. Je fakt, že to se mnou nachodilo a naběhalo tak 7km denně pěšky, což je asi větší zátěž, než třeba jen jezdit v autě. A co je důležité - nebyl to náboje vybité přetažením vyhazováním okénkem (ty by na uvolnění střely snad mohly mít jistý nárok), ale opravdu vyndané ze zásobníku (trpěly tím totiž i ty, které se do zbraně nikdy nedostaly, neboť byly v záložním zásobníku).
Chce to náboje pečlivě kontrolovat před napáskováním a po pár týdnech, pak je patrné, které jsou na to náchylné.

Ale nechci přehnaně strašit, to Fiocchi olovo je opravdu hodně měkké, a možná v tom ještě podstatnější roli sehrál ten teflon.
Mám absolutně stejnou zkošenost s 7,65 v KelTecu P32-ze šešti nábojů v zásobníku nošeném cca 2 měsíce všech šest "vystřelilo" tak,že bylo vidět jak kule letí a padla tak 4m přede mě na zem!Na nošení již nikdy. :(
Mám rád zbraně,což se o některých lidech říct nedá!
taxi
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2009 05:19
Bydliště: Praha

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od taxi » 30 bře 2010 11:18

PaF píše:Diky za rady. Atomovku ani necekam, ale nechci do sebe nechat stouchat prasetem jako ta zenska ze zprav dnes na Nove :lol:
Az sezenu 3" v .44, nebudu uz strelivo moc resit. Ale nechce se mi davat moc velky ranec, tak zatim bude slouzit Ruger Police-six v .357 Mag.
44 to se nosi na ledni medvedy.Na prase musi .357 stacit.Kup si v masne praseci hlavu a strel do ni,uvidis jak se rozlitne.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od PaF » 30 bře 2010 12:45

No az budou prodavat hlavu z divocaka, tak si ji koupim :lol:
Ono orech papirak taky rozmacknes v dlani bez zjevneho usili a ty plane kamenaky, co mam na zahrade, tlucu kladivem a jedna rana casto nestaci. Obavam se, ze neni prase jako prase.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od reaktor » 30 bře 2010 19:25

Ta .357 by asi fakt stačila, ale našláplá, někde kolem 1000 J z 3" revolveru ti urazí ruky u samé pr.... :lol:
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: .357 Mag s max. energii v 3" hlavni revolveru

Příspěvek od PaF » 30 bře 2010 20:11

Ty je sezen a ja je budu strilet :lol: Toho, co pises, bych se nebal. Kdyz jde strilet z 3" plnotuk .454 cassul, tak .357 Mag. nebude drama. Ruger je pomerne masivni, takze O.K.
Ale sezente nekdo dnes .357 v 1000 J. Nejlip poloplast!
Odpovědět