pistole vs. revolver

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pistole nebo revolver?

Pistole
90
62%
Revolver
50
34%
Zadnou zbran...
5
3%
 
Celkem hlasů: 145
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od vendous » 16 bře 2010 12:50

Řekl bych že je to dost o člověku jestli pistol nebo revolver. No a nejjednodušší je si zajít párkrát na střelnici a ty zbraně si vyzkoušet. Jednou zkus revolver, podruhé zas pistol. Párkrát to zopakuj a sám se rozhodni jakou se ti lépe střílí.
A klidně si to zkus rovnou z devítkou :wink:


Venca a Zuzka (Zuzule :D )
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od 4mike » 18 bře 2010 09:52

cvicubis píše:......... Nejlepší by podle mě byla zbraň na principu revolveru, která by ovšem měla nábojovou kapacitu pistole. Ale s něčím takovým zatím nikdo nepřišel.
a co osmiranej revolver ?
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od selag » 18 bře 2010 10:03

a co šířka válce a tedy komfort nošení?
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od 4mike » 18 bře 2010 10:23

v podstatě jsi si odpověděl sám
revolver je sice širší ale jen přes válec, což může být klidně nad úrovní opasku
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od selag » 18 bře 2010 10:34

Ano, ale tu "bouli" dělá nejširší místo.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od cvicubis » 18 bře 2010 11:07

Jasný no, věděl jsem že někdo namítne že jsou revolvery 8 - 9 ranný. Ale myslel jsem nějaké silnější ráže než .22 nebo flobert :) . Tak od .38 vejš :D. Jinak máte recht, válec je nejširší místo, ten dělá tu nepohodlnou "bouli".
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od selag » 18 bře 2010 11:17

Tak zase 7 ran v .357 mag. není zas taková rarita :-)
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od Sidewinder » 18 bře 2010 13:14

:lol: Delate jako kdyby se clovek bezne dostaval do prestrelky jako v americkym filmu, kde by ani 30-ran zasobnik nestacil.

Pokud jde o kratkou zbran obecne .. je idealni mit jednu jak na strileni na strelnici, tak na obranu. Aby ji clovek skvele ovladal .. proto bych rekl, ze si vetsina porizuje pistole, jelikoz s ni muzou strilet i ruzne zavody a v pripade potreby ji nosit.

Pokud jde ale HLAVNE o tu sebeobranu .. tak je podle meho nazoru idealni maly revolver. Nabity vydrzi naveky a nic se na nem neunavuje .. ve stresu clovek nemusi nic resit, natahovat atd, proste jen zmackne .. kdyz nahodou rana nevyjde, tak proste jen zmackne znovu .. do valce di lze nakombinovat nejaky vlastni "koktejl", tedy treba prvni naboj brokovy a az druhy FMJ, nebo prvni plynovy .. a to nejdulezitejsi .. kdyz vytahnete revolver, treba i maly dvoupalec, tak i cigan vi presne co to je a co to umi .. pohled do plneho laufu s plnym valcem podle meho nazoru musi vyresit vetsinu situaci. Proto nepovazuji za vhodne porizovat miniaturni pistolky typu Kevin, nebo KelTec .. to vzbuzuje dojem spise zapalovace nebo jine atrapy, nikoli zbrane ..

A pokud jde o komfort noseni .. muj petiranovy 2" SW se nosi krasne .. pres valec je sice o fous sirsi nez pistole, ale v ostatnich castech je uzky a celkova vaha je znatelne nizsi nez u pistole.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od harpplayer » 18 bře 2010 14:24

Nosím Taurus 85 UL a téměř ve všech argumentech musím dát zapravdu Sidewinderovi. Jen jednu věc nedoporučuji - to s tím plynovým nábojem. Jednak se tím člověk připraví (mém případě) o pětinu okamžité palebné síly a jednak se může stát to, co mně: Taky jsem ládoval první plynovou, až jsem si řekl, že to na střelnici vyzkouším, abych se v případné akci nedostal do problému. Ještě, že mě to napadlo. Po výstřelu plynového náboje se "vyfoukla" zápalka dozadu a zablokovala mi válec, kterým tím pádem nešlo otočit a revolver byl pro danou akci k nepotřebě. Od té doby šlo lidumilství stranou a dávám všechno ostré a od značkových výrobců. Raději dám za náboj dvacku a víc, když vím, že mi na jeho spolehlivé funkci muže zaviset můj kejhák.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od PaF » 18 bře 2010 15:05

Tak, tak. Vystridal jsem asi 30 ruznych kratkych. Mel jsem na noseni i takovou lahudku jako byl Kahr PM9. Jenze se to muselo cas od casu vybit, aby neodesly pruziny.

Ted vedou revolvery nad pistolemi 5:2 a uz to tak nejak zustane.Pro pistoli mluvi jen vysoka kapacita, coz pro sebeobranu neni priorita. Jeste mi chybi kratky revolver ve .44, abych mohl prohlasit za prebytecnou pistoli v .45. 6:1 nebo mozna 5:1 pak bude akorat :lol:

Ale je fakt, ze mam "revolverovou ruku" a to kazdy nema. Kazdopadne pistole znamena vic starosti.

2harpplayer -broky a sifon jsou na pendrek. Jen naserou a zvysi agresivitu utocnika. Kdyz uz strilet, tak vyradit. Jinak radsi kecat, kecat, kecat... a kdo muze, utikat.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od mot » 18 bře 2010 17:42

S tou revolverovou rukou to není výmysl ale dost podstatná věc. Ne každý umí revolver držet. Já jsem skoro celý střelecký život střílel pistoli ale revolver mi nikdy nešel. I když se mi moc líbí,nějak ho neumím držet. Zdaleka to není jen můj případ. Chci tím říct,že když se někdo rozhoduje jestli pistoli nebo revolver,měl by kromě estetiky ,kapacity atd. si hlavně vyzkoušet,jestli mu vyhovuje do ruky.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od admix » 19 bře 2010 00:18

Hlavne stridat ve valci ruzny naboje primo zavani tim, ze rovnou pro jistotu vystrelim, pac "tam mam plynovej" a proberu se az s prijezdem havranu :) Ja nosim SA/DA pistoli s nabojem v komore a za revolver menit nebudu - jednat se mi nelibi, jednak na ne prave "nemam ruku". V dnesni dobe povazuju revolvery a pistole za stejne spolehlive/presne/whatever, takze je to spis o tom, co komu sedne.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od dykmore » 19 bře 2010 01:12

pistole mě fascinujou tím, že fungují :D takový j.m.browning, to byl opravdu génius. Na druhou stranu uznávám, že kdybych si poctivě popřemýšlel, co opravdu bych byl schopen v krizové situaci nejlíp obsloužit, tak by to asi vyhrál dvoupalcový colt detective special za pasem... celou dobu ujíždím na pistolích, a najednou se mi revolvery začaly moc líbit :roll:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od josse » 19 bře 2010 22:22

mot píše:S tou revolverovou rukou to není výmysl ale dost podstatná věc. Ne každý umí revolver držet. Já jsem skoro celý střelecký život střílel pistoli ale revolver mi nikdy nešel. I když se mi moc líbí,nějak ho neumím držet. Zdaleka to není jen můj případ. Chci tím říct,že když se někdo rozhoduje jestli pistoli nebo revolver,měl by kromě estetiky ,kapacity atd. si hlavně vyzkoušet,jestli mu vyhovuje do ruky.

:lol: souhlasim ... akorat že ja to mam přesně naopak nejlepši sestřel jsem udělal cz97 ale se zbytkem se taktak trefim na 15 metru do černeho (tak 2/3) a na 25 je kropenary cely terč (a to jsou některe i u panaboha v oknech ...) s revolverem (arminius 3" 38) po odstřileni jedne a pul krabice mam na 15m sestřel cca 5cm a ma 25 se držim v černem a ani se nesnažim :lol: :lol:
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od PaF » 14 kvě 2010 22:31

Jeste jedno hledisko pro volbu.
Nechte si nekym nabit do valce revolveru a zasobniku pistole mezi prvnich 5 naboju 1 susilku misto ostreho (selhac muze nastat vzdycky). Reste 1. terc na 2m vpredu, 2. na 4m sikmo vlevo a 3. na 5m sikmo vpravo. Zbran obsluhujte jen slabou rukou, 1. utocnik vam silnou zlomil basebolovou palkou. Schvalne, cim to zvladnete lip :?: A resit presnost strelby na 25m u obranne zbrane je zbytecnost. To vyse popsane je realite bezne sebeobranne situace mnohem bliz. Kdo chce byt jeste bliz, nechte se tou basebolkou fakt klepnout, predstavivosti to pomuze, ikdyz se ruka nezlomi :lol:
Odpovědět