Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od harpplayer » 01 bře 2010 21:16

Slukař píše:Pem: Nosit zbraň na obranu podle mě hovadina není. Koneckonců i samo slovo zbraň je v češtině odvozené od bránit. Osobně ji nosím právě pro ty případy, kdyby na mě někdo vytáhnul nůž a žádal o peněženku, nebo mě obklopila parta zoufalců toužící po rvačce. A vůbec si nemyslím, že bych nutně musel střílet. V odstrašující účinek cz 75 fulsize věřím natolik, že ji nosím nenabitou. Proti někomu, kdo by se mě rozhodnul zákeřně zabít by mi stejně nepomohla.
Pánové, nenechte se mýlit pocitem, že s pistolí se ubráníte lépe proti noži. Tuto sobotu jsme hráli s kapelou na srazu vrhačů nožů a tomahavků. V rámci večera byla uspořádána show, kdy pistolník měl zbraň v holstru a "proti" němu stál vrhač nožů. Celá záležitost byla řešena tak, že vrhač měl nůž v ruce a měl za úkol trefit nafouknutý balonek dřív, než pistolník stačí tasit a vystřelit (slepý náboj - nepočítalo se s mířením). Startovalo se na motiv harmoniky z Tenkrát na Západě, kdy harmonikář zahraje ten známý falešný tón. 3x se to opakovalo, pokaždý jsem to zahrál v jiným časovým intervalu a pokaždý byl ten "kudličkář" rychlejší. Balónek prdnul přesvědčivě vždycky cca o půl vteřiny dřív, než padnul výstřel. Sorry za OT.
Jinak zbraň na obranu taky nosím bez ohledu na to, co si o tom myslí Asot. Jen si nemyslím, že jsem nezranitelnej, Takže nosím naládováno. Když už by krochna musela ven, musí být připravena střílet. Kdo nosí nenaládováno, je potenciálním dárcem zbraně právě té zmíněné partě zoufalců. Nosím v opaskovém pouzdru (KM Saddlery) krytém rozepnutou vestou (western style). Do 25°C to jde, v létě je to horší.
Naposledy upravil(a) harpplayer dne 01 bře 2010 21:25, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od PEPAN » 01 bře 2010 21:25

Nevim nevim kolik pobudů zvládne házet nožem a s jakou úspěšností, nejspíš by ses mu pak vysmál že zahodil zbraň :lol:
Nejde!Prostě NNe
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od harpplayer » 01 bře 2010 21:31

Aby ses nedivil. Těch vrhačů byl plnej sál a ani před jednoho bych se nepostavil. Vrchol byl, když dokázal s přehledem na 8 m zasáhnout 15 cm kroužek přibroušenou kuchyňskou sběračkou nebo zahradnickejma nůžkama. 10 nabroušenejch krováků do terče zahučelo během 20 s. Mohu říct, že něco takovýho jsem viděl poprvé v životě. Tohle byli sportovci. Věřím ale, že mezi hajzlíkama, který nemakaj a celej den nemaj co na práci, se takovýhle exoti najdou taky. Konkrétně některý vysloužilí váleční veteráni s ruským přízvukem to ani nemusej trénovat....
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od dykmore » 01 bře 2010 21:51

Asot píše:Jste magoři...
Asóót: LEHNI!!
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od PatrikV » 01 bře 2010 22:26

pem píše:Jen tak na okraj, ty ses někdy ubránil rukama - třeba "jen" proti dvěma? Možná asi nevíš, o čem zde píšeš ... :) :D :mrgreen:
Neměl jsem tu čest si to zkusit, a ani to nechci zkoušet. Jsem slušný člověk a pokud má někdo pocit, že by mi (nebo mým blízkým) jen tak bezdůvodně mohl ubližovat, tak si představ, že neznám žádný důvod proč chodit 3 × týdně do posilovny nebo na trénink karate. Byla to jejich volba, a doufám, že se grázlové jednou naučí, že můžou skončit na marách. Způsob obrany je na mně a zákon mi to umožňuje a účinná obrana musí být výrazně účinnější než je proti mně veden útok, jak konstatoval soudce v případě "Taxikáře"

Omlouvám se za OT.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od kayakero » 02 bře 2010 12:05

-> harpplayer, PEPAN: kde všude má kudla navrch nad palnou se tu už řešilo: http://forum.gunshop.cz/musi-byt-na-nuz ... 86-15.html, http://forum.gunshop.cz/obrana-proti-nozum-t1004.html. Nožoví sportovci + umělci dosáhli technické superiority díky morálce disciplinovanosti, jež z nich neudělá útočníka, ale naopak ochránce. Hrozbou s noži jsou ale narušení psychopati-posttraumatici (část homelessů, násilných delikventů, přivandrovalců), kteří si sofistikovaná zvěrstva s noži fantazijně přehrávají÷nacvičují + touží použít kde tak lze bez rizik. Ale vykládat ovcím, kdy je vlci sežerou je proti evoluci, takže do diskuze s Asotem se zapojovat nebudu :wink: .


S letním nošením mají kudly společného leda:
- že za veder v plavkách ukryju leda NAA .22 (za cenu zneuctění se), ale bojovou kudlu fpohodě i beze ztráty důstojnosti: http://www.zbranebrymova.com/foto/4147.jpg
- že válečnické one-handy (chycené sponou k šortkám) neodkládají za veder ani romantičtí pubescenti, natož násilníci
- spousta romantiků a deviantů nosí kudly v propiskách, špercích, sponách, ... - a s vedry je taky neodkládají
takže kdo už palnou nosí, tak ať i v létě.


Já osobně Makarov ve vnitřní opaskové DASTA - vzadu na řemenu (klidně šortek) vedle mobilu + futrálu na doklady (které odvádí pozornost), přes to volně letní košile (s delším cípem) a lidé mi obvykle ani nevěří, že zbraň mám. V autě netlačí, i v davu neviditelná.

U ženské se budu snažit, (až i tuhle dotlačím ke zbrojáku), aby v létě nosila na vnitřní staně stehna - jelikož tak lze leda s minisukní, kterou jinak moc nevyhledává. Fullsize tam asi neukryje; taky ozbrojená asi přestane s tangy či chozením naostro, ale na instruktáž při nácviku tasení z těch míst se fakt těším. :wink: :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Artifex » 02 bře 2010 15:26

No, u žen je nošení všeobecně problém. Drahá má zbroják a pistoli sice teprve půlrok takže skyté nošení zatím nějak neřešila ale v současnosi k riflím nosí orig.pouzdro na vz.82 a není problém se skytým nošením:
Obrázek když jdu někam nalehko já tak si ho také vezmu protože z Dasty to nepěkně kouká. Výhoda je že ani policajtovi když jsem včera šel registrovat jiný kousek nepřišlo divné že to mám za pasem, pozná to asi jen pár vojáků a pár policajtů co by v tom mohlo být protože jinak to vypadá jako větší kožená brašna na cokoli (protože to nemá primární tvar pistole). Kdysi jsem potkal revizora který v tom po vybrakování vnitřních přepážek nosil povinné doklady takže je to v podstatě něco jako ledvinka. Jinak když mám sako nosím podpažák, když mám svetr tak dastu...
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Alfonss » 02 bře 2010 16:43

Spousta lidí, co nosí jsou opravdu magoři. Ne proto, že nosí zbraň, ale proto, že s tou zbraní pořádně neumí ani zacházet. Když na fórech čtu ty hádky ohledně nošení a tlučení se do prsou každého "nositele", že on svou zbraň bezpečně zvládá a dokázal by se s ní bránit......a pak se podívám na video z LOSu a vidím dotyčné....nevím zda se mám smát nebo brečet, ale k smíchu to moc není. Nechápu jak může jedinec zvládnout krizovou situaci, když není schopen psychicky ustát pípnutí timeru.
Spousta lidí by si měla vzít fixku a začmrkat si ve zbrojáku onu formulaci "Oprávněn nosit zbraň kategorie B"


Lidem, kterých se toto netýká se omlouvám.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od kayakero » 02 bře 2010 18:31

-> Xerxes Artifex: slavné levopravé na vz.82 by krom laiků lidi poznat měli; pravda je, že nikoho neuráží. Jestě lepší mimikry mají pouzdra vydávající se za běžnou rozšířenou kapsu na doklady: http://www.kozene-vyrobky.cz/product/67-20-pouzdro- Ale jsou jen na malé glocky, rami, kevina. Pouzdro atraktivní, pistole pro mne odpudivé. Zkoušel jsem z výrobce vyrazit mailem rozměry - zda bych některé z jejich pouzder zvládnul vyvložkovat na některou ze svých pistolí, ale nechali mne bez odezvy. Asi budu muset oprášit + doplnit sedlářské nádobíčko + zásoby kůže + marnit čas vlastní produkcí.


-> Alfonss: Třeba zrovna já nosím pistoli jen když musím + nedoufám bleskově bravůrně tasenou pistolí + rychlopalbou dle IPSC odvrátit skupinu, která zvládne takticky bezchybné koordinované razantní přepadení. IMHO cvičení rychlých reflexů + bravůrně nadrilovaná motorika mně osobně nic nepřinese - leda riziko, že až složím útočníka, co po mně bleskově zpoza rohu vystartoval, vyklube se z něho student-premiant + jediný rómský atlet místního oddílu ochotný dřít na kondici joggingem. S rychlostí palby opatrně. Víc věřím na čtení situací - a jelikož nejsme ve válečné zóně, můžu se pohybovat jen oblastmi, kdy je na rozhodnutí + tasení vždy aspoň pár sekund.
Přílohy
holster na Glocka.jpg
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Alfonss » 02 bře 2010 19:30

Já bych do toho IPSC vůbec nemontoval, protože to je úplně jiná písnička. Nejde o rychlost střelby či tasení, ale o celkovou manipulaci. Vždyť někteří lidé po pípnutí timeru občas zapomínají, kde se vypouští zásobník !!! Proboha a tihle lidé nosí!!!... když nezvládnou koordinovat svoje pohyby a myšlení relativně v klidu, kdy jim nejde o kejhák....
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od PEPAN » 02 bře 2010 20:39

navíc když nosíš pistoli, můžeš se těšit že tě vobejda trefí do ksichtu nabroušenou naběračkou
Naposledy upravil(a) PEPAN dne 05 bře 2010 23:29, celkem upraveno 1 x.
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od kayakero » 03 bře 2010 09:43

->PEPAN: nabroušený naběračky lidi po ulicích moc nenosej, ani v létě. Ani zahradní nůžky rozebiratelný na 2 vrhací poloviny jako Šógunova ochranka. Ani bandalíry s pásem vrhacích kudel jako ve filmu Desperado či Černý korzár. Maximálně homeless-psychopat tak 5 odpadkových kudel po těle: za pasem, v rukávu, za krkem, na holeni, v náprsní kapse. Kudlu vrhne rád, ale leda jako krysárničku-přepad nebo aby tím strašil. Opravdoví kompetentní vrhači se vyskytnou jen vzácně: http://zpravy.idnes.cz/policie-obvinila ... 5_krimi_js; http://forum.gunshop.cz/vrhani-nozem-t1 ... ní%20nožem; o úspěšném odvrácení útoku vrháním nožů jsem ještě neslyšel, vždy jen strašení nebo (situační) přepady



->Alfonss: to jsme se shodli už zde: http://forum.gunshop.cz/jen-ci-tak-kecame-t8995.html že to se často děje i ambiciózním agentům FBI, co mají nadrilováno nejvíce ze všech a na jednání v hrůze o život se co nejrealističtěji zodpovědně připravují dlouhá léta, pokud se jim scénář jen trochu uhne od nacvičovaného (a to ani nemusí být zranění; pokud jo, je to všechno ještě horší) - viz. Detroitský masakr a podobné průsery, vyprávění cizineckého legionáře majora Otto Wagnera jak voják v zákopech cpal do zbraně zásobník obráceně a nechtěl s tím přestat, nebo realisticky nafilmovaná agentka Starlingová, co bubínkem cvakala kolem dokola když už dávno neměla čím.


to jsou body pro revolvery na sebeobranu pro zmatlíky (já si proto koupil Granda :wink: ): když nevystřelí, můžu leda znova zmáčknout - a nezabloudím v tom jako v kombinacích možností: přemáčknul jsem pojistku? / tímhle směrem je u téhle pistole odjištění nebo vypuštění? / neselhal mi náboj? / je vůbec v komoře?/ nevzal jsem si dnes SA pistoli? / nenatahuju kohout DAO? / nenechal jsem tam ráno ve spěchu a rutinním jednání prázdný zásobník? / nebo dokonce zásobník s cvičnými náboji. S nošením zbraně za veder to má společnýho leda to, že v krátkých rukávech a nohavicích se člověk za stresu cítí více zranitelný, tedy snáze vykolejitelný k pomatenému jednání (když čelí hrůze)
plavec11
Příspěvky: 3
Registrován: 05 bře 2010 18:11
Bydliště: Filipov u Rumburka-ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od plavec11 » 05 bře 2010 18:30

Chci odpovědět na první původní dotaz tohoto vlákna.Já nosím zbraň již druhým rokem.Mám revolver Taurus 627 v ráži 357 magnum se 6.palcovou hlavní bez kompenzátoru a nosím v podpažním pouzdře od dasty a furt naládováno.V létě nosím podpažní pouzdro s tímto revolverem na holém těle a přez pouzdro mám tričko,nějaké obrysy neřeším,hlavně že je revolver nošen skrytě.Nemám trezor a tak zbraň nosím:ráno vstanu,vyndám revolver s podpažním pouzdrem a obléknu,sundavám až když jdu spát.Nosím asi tak 17 hodin deně.Hmotnost revolveru je přijatelná a už ho ani necítím.
Ještě uvedu že je to moje první zbraň se kterou jsem spokojen a ani za nic bych jí neměnil. plavec11
cortes

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od cortes » 09 bře 2010 12:44

Nenosím nijak často kvér mezi lidi..Když už tak taštičku (Walther P1).Nebo 6,35 v kapse,ale tu jsem dal včera do frcu.
Z 90% nosím zbraň jen do přírody,do lesa.V origo opaskovém,,pod maskáčem.
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od pem » 09 bře 2010 20:11

plavec 11 - já nosím pod tričkem na zádech mezi lopatkami tohle:
http://pempem.rajce.idnes.cz/Savle/#savle_15.jpg

Taky to není pod tričkem vidět. Jakmile ráno vstanu, seberu kindžál (dlouhý asi 60 cm) ležící pod mým polštářem, hodím jej na záda, jdu do sprchy, (ani nevím, že jej na zádech mám), kindžál se hezky leskne po každodenní mýdlové sprše, a pak hurá do ulic. Tak jsem si na něj zvykl, že ani nevím, že ho nosím. Jsem spokojen a za nic bych neměnil. Samozřejmě naládovat se nedá, jako ten tvůj Taurus, ale občas se s ním na chodníku pohraju, zasviští doleva - doprava - ach, ta úleva. Nabyl jsem opět sebevědomí ...
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
Odpovědět