P226

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Rok výroby

Příspěvek od HanuIv » 01 srp 2009 19:56

Martin666 píše:Přesně tak, rail nemá. Jak se Vám podařilo tento rozsah určit, hledal jsem všude možně a nic se mi najít nepodařilo.
Mám zdroje ze sběratelské komunity v zahraničí, které sice nejsou autorizované, ale jsou docela přesné. Jinak - bohužel - ve fabrice jsou na tyto údaje strašně hákliví.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ostrostrelec » 01 srp 2009 20:41

Rok vyroby se da jednoduse urcit podle pismen u vyrobniho cisla, ale uz si nepamatuju presne, co ktere pismeno znaci za rok.
Jinak ale neni problem napsat do Saueru a zeptat se, ja to tak pred lety udelal a druhy den jsem dostal odpoved, ze moje P226 byla vyrobena 12.2.2003.
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Příspěvek od Poli » 01 srp 2009 20:55

Pokud si dobře pamatuji, tak pokud je zbraň oražená zkušebnou Ulm - dubová ratolest, rok se dá určit ze dvou písmen před značkou. A-0 B-1 C-2 D-3 E-4 F-5 G-6 H-7 I-8 K-9
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 srp 2009 07:37

ostrostrelec píše:Rok vyroby se da jednoduse urcit podle pismen u vyrobniho cisla, ale uz si nepamatuju presne, co ktere pismeno znaci za rok.
Jinak ale neni problem napsat do Saueru a zeptat se, ja to tak pred lety udelal a druhy den jsem dostal odpoved, ze moje P226 byla vyrobena 12.2.2003.
Nevím, někdy to udělají, ale většinou ne. Chce to štěstí.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 srp 2009 07:39

Poli píše:Pokud si dobře pamatuji, tak pokud je zbraň oražená zkušebnou Ulm - dubová ratolest, rok se dá určit ze dvou písmen před značkou. A-0 B-1 C-2 D-3 E-4 F-5 G-6 H-7 I-8 K-9
Ano, tento kód platí minimálně pro hlavně. Kód bývá na kamenu zamykání na straně, která je orientována do závěru (tedy ne do vyhazovacímu okénku).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: P226

Příspěvek od kayakero » 26 úno 2010 09:29

Znáte někdo puškaře, který by dělal do P226?

Zajímalo by mne, zda by se dala u něho objednat extra hlaveň na P226T (tedy prodoužená, se závitem) + nasadit do repasované P226, jež stojí polovic originálu. Nebo musím koupit funglovku P226T?

Taky zásobníky: na webu SIGa jsou k vidění i prodloužené, v ČR pokud, tak leda základní. Lze cvičit asertivitu na unavených prodavačích u zavedených prodejců - zda by extra objednali neběžný díl, ale raději bych enthusiastu, koho to samotného baví.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: P226

Příspěvek od HanuIv » 26 úno 2010 10:02

Doporučoval bych kontaktovat telefonicky (možná i mailem) firmu Banzai. Tam se dá threaded hlaveň objednat (dokonce ji mívali v ceníku). Cena je někdo kolem 3kKč.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
hajnrich
Příspěvky: 16
Registrován: 08 lis 2006 20:41

Re: P226

Příspěvek od hajnrich » 26 úno 2010 18:02

Pokud vládnete angličtinou a dostatkem volného času, zde najdete o sig sauerech (a pár dalších značkách) snad všechno: http://sigforum.com/eve/ubb.x?a=cfrm&s=674608412
redis
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2009 19:33

Re: P226

Příspěvek od redis » 26 úno 2010 18:47

Připojuji se k názoru HanuIv. Mám doma SP 2009. Špičková zbraň. Je to prostě Sig. Minimální rozdíly v rámu zbraně. SP 2022 má picantiny rail a ve většině případech na žádost Fr. policie se lakuje závěr. SP 2009 ve většině případu má aplikovaný na závěru matný fosfát. Zpracování na velmi vysoké úrovni na všech částech zbraně. Pistole je jen velmi složitý mechanismus, takže nějaký problém se vyskytuje u všech zbraní ale tuto řadu plasťáku hodnotím jako velice povedenou. Pokud máš možnost koupit tak neváhej. Rozhodně neprohloupíš a budeš maximálně spokojený.
Daster
Příspěvky: 17
Registrován: 21 črc 2006 09:23

Re: P226

Příspěvek od Daster » 22 bře 2010 08:51

Nazdar . Mám problém . Zlomil sa mi úderník v 226 . Nemám síce Sig , mám NC 226 , ale je to 100 % kópia P 226 . Neviete mi niekto poradiť , kde by som mohol zohnať úderník ? Eventuálne skúsenosť so zaslaním z USA ? Kamoš tam ide na mesiac , vedel by mi to doniesť . ďakujem za odpovede . D
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: P226

Příspěvek od HanuIv » 22 bře 2010 09:27

Zdravím Vás.

Zkušenosti se zasíláním z USA: kupuji u firmy Brownells, fungují bezproblémově, cena je dobrá, cena dopravy je taky dobrá - doporučuju objednat i další malé díly (min. pružiny a pod.). Možná by to chtělo se spojit s firmou Banzaii v Praze. Ti by mohli mít úderník na P226 skladem (ale ty vostatní věci asi ne).

Výměna úderníku je jednoduchá: vyrazíte čep (u lisovaného závěru je to takový ten čep s vnitřním pérem, zato u frézovaného závěru pro 40SW a 357Sig je čep s tisícíhranem, který se musí při každé demontáži měnit). Když budete ten čep vytahovat zatlačte si úderník mírně dovnitř. Potom opatrně vyjměte kolík, stiskněte pojistku úderníku zespod závěru (v tu chvíli úderník vyletí zadem závěru ven).

Doporučuji vyměnit pružinu pojistky i úderníku. Když vytáhnete ten kolík (tedy spíš vyrážecí trn), připravte se (duševně :lol: ) na to, že se uvolní i závěrová vložka, takže všechno vyčistěte a, nakonzervujte a pod.

Skládání: Složte pojistku úderníku a zatlačte ji dovnitř do závěru, nebo do vložky - podle toho, co máte, potom úderník s navléknutou pružinou vložte dovnitř a pusťte pojistku - tím úderník zajistíte. Vložte závěrový kontejner do závěru a zatlačte mírně čelo úderníku (zezadu - třeba prstem). Vložte větší část zajišťovacího čepu do otvoru na závěru a paličkou jej naklepněte dovnitř. Potom zajistěte vnitřním pérkem čepu. U závěru frézovaného si opatřete nový kolík a vkládejte jej nejdřív stranou s kratším dříkem (jde to pěkně blbě, budete asi potřebovat trn s krátkým dříkem).

U některých P226 jde pojistka úderníku vyjmout po vytažení závěrového kontejneru z boku. Doporučuji rozdělávat v igelitovém pytlíku, neb pružiny jsou neposedné a rády létají :D .
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Daster
Příspěvky: 17
Registrován: 21 črc 2006 09:23

Re: P226

Příspěvek od Daster » 22 bře 2010 10:51

ďakujem pekne . Dnes to nesiem k puškárovi . Som zvedavý čo na to povie .
Daster
Příspěvky: 17
Registrován: 21 črc 2006 09:23

Re: P226

Příspěvek od Daster » 22 bře 2010 11:01

http://www.brownells.com/.aspx/pid=2176 ... __TWO_TONE

Pre HANUIV - je to toto ? ak áno , ďakujem pekne . D
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: P226

Příspěvek od HanuIv » 22 bře 2010 12:14

Jo. To je vono.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Daster
Příspěvky: 17
Registrován: 21 črc 2006 09:23

Re: P226

Příspěvek od Daster » 22 bře 2010 14:22

ešte raz ďakujem . :)
Odpovědět