Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Orici » 18 úno 2010 21:52

Predesilam, ze jsem hledal tema ohledne noseni v lete a nasel jsem jen malo, proto zakladam nove tema.....chci se vyhnout samozvanym "moderatorum" fora, kteri me upozorni, ze v hledani to najdu....

Chtel jsem se zeptat lidi, kteri nosi casto, jak to resi v lete? Ja mam zbran jen par mesicu a leto jsem s ni zatim nezazil. Jsem celkem hubenej, takze mam neblahej pocit, ze moje nylonovy pouzdra Dasta 201-3 a 206-1, ktere mi v zime slouzi moc dobre a ke spokojenosti mi budou k prdu a ze v nitrni opaskovy Dasta 211-2 mi pod trickem ani mikinou skryte noseni uplne nezaridi, protoze na nekom hubenejsim se nevyhnutelne zbran vyrysuje, coz jsem zkousel se zrcadlem....navic to neni nic pohodlnyho to vnitrni opaskovy....

Kdyz jsem o tom tak premejslel, rikal jsem si, jestli teda neni pro me jedina moznost etuje mala 286-1 nebo nejaka z ledvinek, ktery mi jsou ale tezce nesympaticky.....tady ale narazim na problem, ze ta etuje je tak nejak nositelna spis jen kdyz mam tricko do kalhot a to v nasich mistnich 40stupnovych vedrech neni zrovna vyletnikuv sen.....

Ocenil bych, kdyby se ozval nekdo, kdo nekdy resil stejnej problem nebo aspon proste si pocetl, jak nosite zbran v lete vy....celkem jsem si na zbran zvyknul, nosim ji casto a v lete to chci taky tak....


lubo.k
Příspěvky: 16
Registrován: 12 lis 2007 00:03
Bydliště: Kolín CZ

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od lubo.k » 19 úno 2010 23:53

Já to nosím ve vnitřním pouzdru pod trikem. Mám G-17, ale jde to. Musíš mít však triko tmavé. Pod světlým se rýsují kontury pažby. Jenomže vnitřní pouzdro trochu tlačí. Po několika hodinách je to otrava. Někdo ti poradí na to vzít ěště košili, ale ve fakt parném látě je to nepohodlný. Etuje je ošklivá a navíc každý hned pozná co tam nosíš. Je to však alternativa. Další možnost je třeba tohle.
http://www.511tactical.cz/eshop/detail/91-push-pack/
Je to fakt dobrá taška, ale mám pocit, že bude brzy profláklá jako ledvina. Pak ěště existuje, pokud se nebojíš nakupovat v zahraničí:
http://www.israeli-forces.com/cgi-local ... ow_product

Já ke kraťasům a triku používám obyčejnou taštičku z Alpine Pro. Není tam sice pouzdro zvlášť na bouchačku, ale má vevnitř dva oddíly a pistole se tam vejde i s dokladama a zásobníkama. Vypadá civilně a nikdo nepozná co tam je. Nevím jakou zbraň nosíš, ale určitě najdeš něco co ti padne. Porozhlídni se po krámech a budeš určitě spokojenej. I když nošení zbraně každý den s pohodlím má společného málo.
Naposledy upravil(a) lubo.k dne 20 úno 2010 10:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od dykmore » 20 úno 2010 00:12

ahoj, já v létě řeším nošení full-size kvéru jednoduše, kraťasy, triko, na něj dám drobně upravené podpažní pouzdro (nepřipoutané k pásku, prostě bimbá v podpaží) a na to rozepnutou košili s krátkým rukávem. Pokud si dám majzla při předklonu, tak nikdo nic netuší a dá se to tak tahat celý den. Nosit ve vedru košili na triko jsem se naučil na vojně a je to úplná pohoda, paradoxně je mi pod tím možná míň vedro než jen v triku.
Naposledy upravil(a) dykmore dne 20 úno 2010 00:17, celkem upraveno 1 x.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Orici » 20 úno 2010 00:14

Fakt se Ti (nebo komukoliv tady) zda, ze ty etuje jsou tak proflaknuty? Mne prijde, ze to znaji jen strelci a bezny lidi vedi uplnej pendrek, co to je za tasticku.....
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od dykmore » 20 úno 2010 00:19

já když někdy vidím nějakou etuji, tak mě hnedka napadne, že je v ní pistole :lol: etuje je fajn, ale přijde mi s prominutím jako pro ženskou. Jako kabelka :wink:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Orici » 20 úno 2010 00:24

Je to takova trosku buzertasticka no :-D ale tak je jasny, ze Tebe to napadne, kdyz sam o tom neco vis :)

Ta etuje se da pouzit i jinak, je to celkem praktickej baglik na cokoliv....treba na to, kdyz zbran nenesu na tele ale jen ji prevazim treba v tasce od notebooku s tim, ze si ji "obliknu" az vecer na cestu z prace..... Zbran je v tom pekne zavrena a chranena....jinak klasicky na tele jsem tu etuji zatim nikdy nenesl. Trosku odpor k tomu mam prave kuli te zenskosti trosku :)
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od dykmore » 20 úno 2010 00:31

fór je v tom, že když chci v našem krásném městě plném různých individuí zbraň někam přenést, tak ji stejně vždy mám na těle a ne v nějakém kufru. Při představě, že mi nějakou tu kabelku někdo strhne (toho jsem byl už 2x svědkem) a začne s ní utíkat, nebo ji ještě nedejbože otevře a vytáhne ten kvér ven, se mi ježí všechny chlupy.

EDIT: nevím, co máš za zbraň, ale já mám například na glocku sponu na závěru a teprve s ní jsem pochopil, co to znamená naprosto skryté, bezstarostné a pohotové nošení zbraně...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Asot » 20 úno 2010 01:45

Z jakého důvodu nosíte po venku mezi lidmi střelnou zbraň ?? Lidé jako vy jsou potencionální riziko pro okolí.. těch průserů bylo asi málo.. to co by skončilo rozbitými nosy, končí vraždou neozbrojeného.
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od vendous » 20 úno 2010 08:34

No jestli bouchačky nenosej právě proto aby nedostali do nosu.
Tim nechci říct že by se nedokázali ubránit rukama :wink:
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od ALKAJ » 20 úno 2010 08:36

Z akého dôvodu nosíme? Do toho ťa nič nie je.
Potencionálne riziko - nedaj sa vysmiať...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
lubo.k
Příspěvky: 16
Registrován: 12 lis 2007 00:03
Bydliště: Kolín CZ

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od lubo.k » 20 úno 2010 10:55

Asot píše:Z jakého důvodu nosíte po venku mezi lidmi střelnou zbraň ?? Lidé jako vy jsou potencionální riziko pro okolí.. těch průserů bylo asi málo.. to co by skončilo rozbitými nosy, končí vraždou neozbrojeného.
Nemáš-li nic k tématu, tak se s takovýma kecama mezi nás n.s.r.
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od memphisto » 20 úno 2010 18:08

Asot píše:Z jakého důvodu nosíte po venku mezi lidmi střelnou zbraň ?? Lidé jako vy jsou potencionální riziko pro okolí.. těch průserů bylo asi málo.. to co by skončilo rozbitými nosy, končí vraždou neozbrojeného.
První si ujasni pojmy jako je vražda a sebeobrana a pak se vyjadřuj. Divil by ses, ale je tam celkem zásadní rozdíl. Ještě budeš rád, až dostaneš do rypáku a přijde ti někdo se zbraní na pomoc (třeba policista) :roll:
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od Radgost » 21 úno 2010 18:14

Kamarád tahá kvér v mírně upravené etuji na zrcadlovku. Má na ni Logo foťáku a má klid. Taky o tom zvažuju.
Pokud by o tom někdo uvažoval, je potřeba zvolit ne příliš provokativní velikost etuje a značku foťáku, protože by mohla naopak ponoukat ke krádeži. :-)
dong
Příspěvky: 60
Registrován: 24 říj 2007 20:42

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od dong » 21 úno 2010 18:46

Ja mam tohle:
http://www.actionzone.cz/actionzone/www ... php?id=684

a jsem spokojen, vsichni to povazuji za obycejne "zebradlo" a pritom se nemusi nic predelavat a upravovat :-)
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni etuje, ledvinky a letni noseni

Příspěvek od pem » 21 úno 2010 18:48

Vendous - ještě nepřestalo bavit v každém vláknu na tomto fóru reagovat na cokoliv, co se zde napíše ...???
Mám takový dojem, že Tvůj vlastní názor jsem nečetl snad nikde - jedná se jen o jakési repliky ... :oops:
Kvůli čemu to děláš - chceš snad mít co nejvíce příspěvků? Tak to se ti asi povede ... :shock: :? :!:
Myslím, že 716 příspěvků za 10 měsíců by mohlo stačit - jsi vítez.

Jen tak na okraj, ty ses někdy ubránil rukama - třeba "jen" proti dvěma? Možná asi nevíš, o čem zde píšeš ... :) :D :mrgreen:
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
Odpovědět