Ma nekdo spatne zkusenosti se zbranemi Glock?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 20 kvě 2006 11:32

dan: A v tom Corradu to nemaj?


[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 20 kvě 2006 11:47

V pondělí se tam chystám.Psal jsem tam ,ale neodepsali.takže tam zavolám a uvidí se. Jinak fu. BOIS znám docela dobře. Na prodejně nemají téměř nic / krátké zbraně/ a ochota obsluhy je rovna náladě rampouchu v dobách veder. Jediné co ti doporučí je značka CZ a to ještě když donutíš obsluhu konverzovat v jiném jazyce než hmmmmmmmmm.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 kvě 2006 19:44

Zkouseni GLOCK je nasledujici:
:arrow: http://www.mpi.cz/aktuality/?clanek=15

Jinak si myslim, ze zrovna na Corradu se domluvit muzes i mimo tuto akci. Pripadne si sezen par nadsencu, kteri ti ji zapujci.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Hachlblaubachtr
Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2010 21:24

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od Hachlblaubachtr » 11 úno 2010 22:10

Zdravím,
bohužel i já patřím do skupiny uživatelů nedostižných (v uvozovkách)glocků.Vystřeleno cca 400 ran a už to jede,táhlé vydřeniny včetně bodového vydrolení materiálu v hlavni.Používané střelivo Magtech a SB měděný plášť.Reklamovat budu,na soudy nemám ale doufám že si ostatní dají pozor a zváží typ zbraně kterou si chtějí pořídit.Já už mám jasno která to nebude.Jsou to neuvěřitelné bláboly typu že to na funkci vliv nemá,ano ono to bude plivat kulky i bez drážek ale pořídil jsem si ji proto že má dlouhou záruku(myslím roky,ne ten blábol o počtu vystřelených ran).Prosím všechny pochybovače o tom že tento broblém neexistuje aby se zdržely svých výlevů protože jich se to v podstatě netýká,je to jen hloupé plácání o problémech jiných uživatelů.Poslední zprávy o tom že AČR chce objednat asi 1000 glocků pro žoldáky v Afghanistánu mě rozveselily,co myslíte kdyby se jim začli drolit vývrty,uznala by firma Glock reklamaci?co myslíte........... :lol:
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od Radgost » 12 úno 2010 06:15

Njn, cost down, tedy snižování nákladů na výrobek už asi dorazil i do firmy Glock.

EDIT: vypadla mi předložka :-)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od golfkiller » 12 úno 2010 09:17

Hachlblaubachtr: myslel jsi vojáky že :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od PB » 12 úno 2010 14:48

samozřejmě že myslel vojáky ale zřejmě jim závidí co dokázali, takové kktské poznámky mají většinou ubožáci.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od HanuIv » 12 úno 2010 15:48

Hachlblaubachtr píše:Zdravím,
bohužel i já patřím do skupiny uživatelů nedostižných (v uvozovkách)glocků.Vystřeleno cca 400 ran a už to jede,táhlé vydřeniny včetně bodového vydrolení materiálu v hlavni.Používané střelivo Magtech a SB měděný plášť.Reklamovat budu,na soudy nemám ale doufám že si ostatní dají pozor a zváží typ zbraně kterou si chtějí pořídit.
Nechci se Glocků zastávat. Nemám je rád. Ale na druhou stranu musím přiznat, že mají punc kvalitních zbraní. Jestliže hlaveň vypadá, tak, jak kolega píše, je to zralé na výměnu. Výrobní vada se stane.
Já osobně bych z toho nějaké extra závěry nedělal. Glock je stejně jako jiné zbraně, průmyslový výrobek a i u něj se může vyskytnout vada. Kdyby s podobným zjištěním přišla armáda, která koupila 1000 kusů, tak by to asi bylo jiné kafe. To by se jelo ke Gastonovi na návštěvu.
Víte, veškeré tyto výkřiky mají zásadní nedostatek, dík kterému nelze nic dělat: jednak nejsou známy podrobnosti k problematickým zbraním a navíc není znám ani jejich počet. Až někdo předloží tabulku, ve které bude stát, že máme xxx vadných kusů, a každý z nich bude ověřitelný, můžete Glockovi napsat. Jinak máte smůlu.
Mimochodem, armáda kupuje 1000 Glocků ne proto, že by byly lepší, než ČZ, ale aby měla zbraně, které jsou slučitelné s výzbrojí ostatních států v misi. Glock je v bezpečnostních silách etalon, na který jsou náhradní díly a každý s ním umí zacházet.
Glock nikdy nebyl zbraní na mířenou střelbu (už díky typu vývrtu). Je to klasická služební zbraň. Nelze od něj očekávat kdovíjak přesné soustřely.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od PB » 13 úno 2010 00:20

hezky řečeno ale s těmi soustřely s tebou nesouhlasím. s G se dá nastřílet velmi dobře a samotná zbraň je přesná jako kterákoli jiná např cz, sig, hk......je to v rukách
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od Alfonss » 13 úno 2010 08:15

mám pocit, že vojáci na misi se nebudou zabývat dokonalým leštěním vývrtu a jeho zkoumáním pod lupou, takže dokud ty zbraně budou střílet - a ony střílet budou spolehlivě a přesně - tak žádný řešení reklamací nebude třeba.
Vojáka by mělo zajímat jak dlouho ta zbraň vydrží střílet přesně a spolehlivě a těmto požadavkům s přehledem vyhoví i Glock s vypadaným vývrtem.

Slyšel jsem spoustu fňukání, že lidem vypadal vývrt, ale ještě jsem od žádného neslyšel, že by se tím zhoršila přesnost či spolehlivost...
lubo1
Příspěvky: 31
Registrován: 05 srp 2009 14:52
Bydliště: Slovakia

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od lubo1 » 13 úno 2010 08:30

Ked som pred pár rokmi nastreľoval v krytej strelnici Glock 19C, majiteľ sa prišiel sám pozrieť na to s čím robím také nástrely.Ja som bol tiež prekvapený ako to strieľa. Bol som spokojný lebo majiteľ bol švagor a ja som mu odporučil kúpu tejto pištole.Myslím, že to nikdy neoľutoval. Čo sa týka "vypadávania" vývrtu, tento problém sa periodicky opakuje roky.Jedná sa o povrchovú úpravu vnútra hlavne. Pokiaľ to majiteľovi prekáža musí strieľať dovtedy kým mu celý vývrt "nevypadá" :) Potom bude ďalej rovnako presne strieľať s vypadaným vývrtom a spokojne používať v tejto cenovej hladine bezkonkurenčnú zbraň.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od dykmore » 13 úno 2010 09:15

já myslím, že glock není etalon krásy, ale spolehlivosti. Samotnému se mi obracel kufr, když jsem ho viděl, ale od té doby, co mám g26, na něho nedám dopustit. Ale protože jsem ten "vypadaný" vývrt viděl na vlastní oči (taky jsem tvrdil, že je to špatně vyčištěné atd, ale vyčistit se mi "to" opravdu nepodařilo) musím mít 2 připomínky:

1. Vypadaný vývrt možná neovlivní přesnost ani spolehlivost, ale je hnusný. Můžeme polemizovat, jak to ovlivní životnost hlavně, ale přece se nesmíme smát těm, kterým to na jejich zbrani vadí. Já toho zas tak moc nenastřílím, ale vadilo by mi to teda sakra dost, kdyby ten vývrt byl můj případ. Jiní to třeba neřeší, ale snad nikdo nemůže popřít, že extrémní poškození vývrtu střelbou běžnými fmj střelami je normální? Mě by třeba takový drahý, spolehlivý, ale neprodejný glock nedal spát.

2. Zatím se tomu tedy budeme smát a divit se lidem, co za 16000 koupí zbraň a nelíbí se jim, jak vypadá po pár tisících. Však co, že je to, jako by se začal po pár tisících km loupat lak na novém autě v ceně půl miliónu. Prostě se jen loupe lak, proboha o co jde-jezdí to stejně, topí to stejně, žere i zatáčí taky. Já ale nesouhlasím.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od Alfonss » 13 úno 2010 09:25

Já bych to s autem nesrovnával. Původní určení Glocka je pro ozbrojené složky, tudíž v první řadě jde o funkčnost. Srovnej to třeba s oloupaným lakem na tanku...
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od predator » 13 úno 2010 15:54

Podle mě, když už jde někdo do Gloka, a překousne ten odpudivej vzhled, tak hlavním argumentem pro koupi je ta proklamovaná kvalita zbraně: materiálů, zpracování. To je hlavní prodejní artikl Gloků. Spolehlivost už je u většiny dnešních pistolí samozřejmost díky léty prověřeným konstrukcím je snadno dosažitelná.

Kdybych ale byl majitel gloka a začal se mi drolit vývrt, byl bych hodně nasranej a usiloval bych o reklamaci, jelikož ten hlavní důvod proč mít Gloka, tedy celková kvalita a životnost, by byl tímto eliminován.

Tento nedostatek, byť je to problém třeba jen jedné série z tisíce, rozhodujícím způsobem poškozuje pověst zbraní glok jakožto kvalitně vyrobených zbraní.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od HanuIv » 13 úno 2010 20:20

Hmm, na to se dá říct jen jedno: nežijeme v ideálním světě. Vy všichni si musíte uvědomit to, že zbraň se vyrábí aby střílela a aby střílela tak přesně, jak to od ní je vyžadováno a na co byla zkonstruována. To jsou měřítka, která Glock bral v úvahu, když tu zbraň navrhoval, když ji vyráběl, a když mu přijde reklamace (jestli si pamatujete historii, tak G17 vznikla jako armádní zbraň a Glock v té době vyráběl polní lopatky a dýky pro rakouskou armádu).
Zatím, co on se drží těchto velmi pragmatických měřítek (tedy že chce vyrobit funkční výrobek za normální peníz a něco vydělat) pro vojáky a policisty na úrovni jejich nástrojů dennodenní potřeby, my soukromí uživatelé jednotlivých zbraní máme na zbraň jiné požadavky, protože jsou to pro nás hračky, mazlíčkové, které leštíme a olejíčkujeme, a jednou za čas s nimi jdeme na střelnici. No a pokud si na nás Osud zasedne, jednou za život ji možná použijeme pro sebeobranu. Chápu, že když u takového mazla vypadne kousek vývrtu, majitel z toho týden nespí a naštve ho to. Ale chápu Gastona, že to neřeší.
Glock neuznává reklamace, které neohrožují funkci zbraně. Vypadávající vývrt ve stavu, ve kterém nedojde ke zvýšení rozptylu je pro něj kosmetická záležitost.
O něco dál jsou zbraně za plus-mínus dvojnásobnou cenu (tedy Sig, klony C1911, atd.), zde už i výrobce nepřipustí, aby došlo k podobným závadám, jako je vypadená šupinka z vývrtu. Tady už i výrobce přistoupil na hru nás hračičků, jednotlivců, co máme doma mazly.
Prostě, život je o kompromisu. Pokud nechcete kompromis, běžte se koupit Siga, nebo STIčko. Tam se vám něco takového nestane.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět