Pozadavek predlozit ZP v obchode

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Požadavek předložit ZP v obchodě

Příspěvek od jbiker » 04 dub 2006 17:39

Mohou v obchodě se zbraněmi žádat předložení ZP, než vytáhnou zbraň z vitríny ? Normálně s tím nemám problém, ale tuhle jsem okukoval u Brýmové jeden pěkný kousek, a když jsem zjistil, že jsem zapomněl ZP doma a vyjevil to prodavačovi, když ho po mně žádal, tak ten mě pěkně vypakoval ! Mimochodem, takový pako arogantní jsem tam za pultem ještě neviděl.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 dub 2006 17:44

Delaji to tam bezne. A popravde... ja se jim nedivim. Vite kolik tam chodi podobnych lidi? Lidi co ZP nemaji a jen okukuji a osahavaji? Musi to nejak tridit.
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 04 dub 2006 18:16

Jednou nebo dvakrát jsem tam uspěl i jen s občankou...
Zas na druhou stranu je fakt, že když zbroják ukážeš, jejich chování se změní k lepšímu až úlisnému :)
každopádně velmi ochotně mi nechali otlapkat několik zbraní na požádání, po poměrně dlouhou dobu (sobota ráno, byli jsme tam cca 2...)
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 04 dub 2006 22:52

Andy píše:Delaji to tam bezne. A popravde... ja se jim nedivim. Vite kolik tam chodi podobnych lidi? Lidi co ZP nemaji a jen okukuji a osahavaji? Musi to nejak tridit.
No, já to na jednu stranu chápu, ale na druhou stranu, trocha noblesy by neškodila. Ten samý den jsem vlezl do firemní CZUB, koupil jsem tam jen nějakou knížku za pár korun a "neprozřetelně" jsem se toho pána zeptal na jednu brokovnici, co měl za zády. Zkejsnul jsem tam nakonec půl hodiny, a přesto, že jsem ho několikrát ujistil, že koupi dlouhé neplánuji, tak mi tahal flinty z krabic " jo a tenhle špringfíld má nádherný pažbení, a koukněte ještě na tuhle ...". Takhle nějak si představuji zápal pro kšeft.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 dub 2006 08:51

Alistaire píše:...Zas na druhou stranu je fakt, že když zbroják ukážeš, jejich chování se změní k lepšímu až úlisnému... :)
Velmi trefně popsané. Mám tam úplně stejnou zkušenost.
Příště ten zbroják budu vytahovat asi hned ve dveřích. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 05 dub 2006 09:45

Tak to máte vesměs lepší zkušenosti než já. Ke mně se nikdy nikdo nikde přeochotně až úlisně nechoval, ani když jsem vytáhl ZP i s nákupním povolením. Je ovšem pravda, že ani na CZ Opletalova, ani na Brymovou si vtomto směru nemůžu stěžovat, ale že by mi někdy někde nějak šli na ruku... Spíš jsem se několikrát (v různých obchodech- u Brymové a v CZ tedy ne) setkal s tím, že se mnou jednali sice velmi slušně, ale přesto jsem "cítil", že ve skutečnosti mi svým "Bude to všechno?" sdělují "Ježíši Kriste, sbal si ten bordel z pultu, vypadni už konečně a přestaň mi kvůli nákupu za dvě stovky kazit kšefty!"
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 05 dub 2006 09:50

Je pravda, ze kdyz jsem si u Brymovy kupoval G19 i s nejakym prislusenstvim a strelivem, tak se chovali velice privetive..
Nad nakupem dvou krabek naboju uz tolik nejasaji..

Na druhou stranu neochotu kazdymu ukazovat zbrane docela chapu, chodi tam spousta lidi (z toho dost cizincu), kteri tam jdou jen zabit cas..
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 05 dub 2006 10:41

Já jim jejich neochotu ukázat zbraň někomu, kdo nemá ZP, naprosto schvaluju. Oni se totiž podle mého názoru bojí, že by se mohlo stát to, co se stalo (a ne jednou) v USA, kde do obchodu přišel člověk, chtěl si prohlédnout revolver, když mu ho dali, tak z kapsy vytáhnul náboj, už ho nestačili zastavit a tak s jedním nábojem ve válci vykradl celou prodejnu. Ne že bych si nedovedl představit, jak se totéž stane u Brymové, v BVS nebo kdekoli jinde. Takže nemůžu říct, že by to z mého pohledu byla nějaká nehorázně přehnaná opatrnost. Lidi jsou svině a je nutné s tím počítat.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 05 dub 2006 11:29

Já myslim že problém Brymový je poloha na Staromáku. Tam opravdu cestujou davy lidí a zbroják z nich má asi jenom hrstka. Takže si dovedu představit, jak sou tam z lidí který choděj jenom očumovat zpruzelý. Na druhou stranu si ale dovedu představit lidi, který ještě zbroják nemaj (třeba už maj zkoušky za sebou ale čekaj ten měsíc dva na vydání) ale dou si tam už nějakou zbraň vybrat. Ne jí koupit, ale osahat aby věděli o co žádat na povolení. A i ktěm by se měli chovat slušně. Nicméně, já mam u Brymový dvě zkušenosti (respektive sem tam nakupoval asi 4x). Sou tam dva prodavači. Jeden je maximálně ochotnej a druhej je spruzelej. Pokaždý sem tam utratil za náboje cca 2000. Naposledy sem projevil zájem o skouknutí jednoho kolimátoru a i kdyš sem dopředu říkal že ho teď určitě nekoupím, že jenom o něm uvažuju, tak mi ochotnej prodavač se slovy "vy tady utrácíte spoustu peněz, já vám ho hned vyndám ať se můžete podívat" ukázal a hned říkal klady a zápory a zmiňoval i jiný modely. Byl ochotnej se se mnou bavit o mejch problémech, i když by ho vůbec nemusely zajmat. Naopak když sem tam nakupoval předposledně, tak tam byl ten spruzelej prodavač a i když sem bral tašku nábojů za dva litry tak se tvářil ať už sem pryč....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 dub 2006 12:24

Nedávno jsem tam vyslechl geniální rozhovor.
Nějaký děda kupoval náboje, ptal se jaký je mezi nimi rozdíl a ten prodavač mu říká:
"Mnoo, ten ogivál to je klasický ogivál, klasika, a ten poloplášť má jenom půlku pláště."

Tak nevím, jestli je to směšné nebo spíš ne. :wink: :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 dub 2006 11:10

No, to záleží na tom, na co přesně se ten děda vlastně ptal. Jestli chtěl slyšet odpověď typu "Tyhle jsou laborované německým sedmiděrovým prachem a v těchto je anglický kuličkový nitroglycerinový prach", tak ho asi ta odpověď moc nepotěšila. Na druhé straně, jestli to byl sváteční střelec, co se skutečně v podstatě ptal na to, jaký je rozdíl mezi celo- a polopláštěm, no tak mu ten prodavač odpověděl docela správně (co jiného bys na takovou otázku odpověděl ty? Na blbou otázku zpravidla bývá blbá odpověď.). Ovšem i tak by se to dalo říct poněkud odborněji (například "Tyhle celopláště mají nízkou deformovatelnost, proto vytvářejí hladký průstřel bez devastace, zatímco polopláště mají vyšší deformovatelnost, takže vykazují vyšší ranivost"- je to v podstatě totéž, ale je to přesnější a zní to mnohem líp- jenomže je to na druhé straně méně pochopitelné- dovedu si představit lidi, na které by to bylo moc; možná byl dědek tak blbý, že prodavač musel mluvit tak, aby pochopilo i dítě pod deset let)...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 dub 2006 11:23

Když už jsme u toho chování prodavačů- nedávno jsem doprovázel kamaráda, co si kupoval CZ 858 Tactical. Dost mu zálželo na tom, aby měl z čeho vybrat. Nakonec jsme přišli do raději nejmenovaného obchodu, kde se už byl předtím několikrát podívat, vytáhnul nákupku a že si ho teda vezme, ať mu dají vybrat ze tří kusů, co tam standardně měli. Oni mu na to odpověděli, že je to tak deset minut, co dva kusy prodali, takže mají jen jeden. To ho samozřejmě zarazilo, tak si ho nechal vyndat, chvíli ho poněkud bezradně přendaval z ruky do ruky a nakonec povídá, že ho teda bere. A na to prodavač zareagoval z mého hlediska docela iritujícím výrokem "No to to trvalo." V tu chvíli jsem měl chuť mu něco říct, ale neudělal jsem to (a možná to byla chyba) a prostě jsme ji vzali (a můj známý byl otrávený jak kapr z Labe u Spolany ještě několik dnů, ačkoli žádné další problémy nevznikly). Faktem je, že mě ten chlap docela naštval. My jsme k němu přišli koupit něco, co jsme mohli sehnat kdekoli jinde (a možná bychom si mohli i vybrat z více kusů), a on ještě bude mít komentáře, že mu kvůli pušce za blbých šest tisíc (bez příslušenství) snad kazíme kšefty zbytečným okouněním nebo co.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 06 dub 2006 18:52

No, tak to je už fakt docela síla ... s tímhle přístupem bych mu ji asi položil na stůl a řekl sbohem .... v takovém obchodě je zbytečné se ukázat víc než jednou
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 dub 2006 07:53

Však jsme se tam taky od té doby neukázali :wink: . Ne, je fakt, že to jen tak na půl úst utrousil, možná jsme to ani neměli slyšet, řekl to prakticky do zdi napůl otočen k odchodu, ale jestli to nebylo určeno nám, tak si to tím spíš myslel (což je vlastně ještě horší). Já samozřejmě chápu, že i prodavač v obchodě se zbraněmi a střelivem může mít den blbec a tudíž mizernou náladu, ale on je placen kromě jiného i za to, že na něm v rámci profesionální etiky nebude ta mizerná nálada znát. Někde ve skladu ať si pro mě za mě třeba hází granáty, ale když vyleze před lidi, tak to musí být prostě KEEP SMILING, to se nedá nic dělat, tohle se od něj prostě očekává.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 07 dub 2006 14:49

ten samý problém jsem mněl v českém téšíně u vojáčka. ctěl jsem si prohlédnout komisní revolver a donutilimě abych se vrátil domů pro zbroják.
Odpovědět