montaz na optiku pro vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
compman

montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od compman » 03 lis 2005 19:24

Nuže....ačkoli jsem hledal usilovně, nenašel jsem, nebo alespoň se nemůžu rozhodnout, kterou montáž na Nikko Stirling 4x32 na Hatsan mod.105 koupit..
Jelikož tam v podstatě nic moc nezavazí, měly by stačit nižší montáže, proto také nechci kupovat ty Gamofky .. (ktere jsou mimochodem snad ze slitiny hliníku...). Vypočítat, kolik místa mi tam zbývá, bych snad ještě uměl...a myslím, že 6mm nebo max. 9mm bude stačit zaručeně..případně by mělo jít hledí odmontovat..
Uvažuji o montáži, o které píše Sidewinder...vypadá dobře..za slušnou cenu...ale navíc tam možná bude problém s těmi šroubky, protože si tu optiku zřejmě budu muset montovat sám..


compman

...

Příspěvek od compman » 04 lis 2005 22:18

jo jen tak mimochodem....po vypočítání z obvodu a po odečtení mi vychází 0,67cm ... takze asi 0,6 by tam nesly :?
Návštěvník

Proč ti vadí hliník?

Příspěvek od Návštěvník » 05 lis 2005 06:27

Když ze slitiny mohou být Sigy 226, tak co ti vadí? Kdyby to byl zinek, to bych chápal nedůvěru, ale takhle?
Mám na malorážce slitinovou montáž a drží nádherně.
Mám na vojenské pušce ocelovou montáž a šrouby se při šílených vibracích, které při výstřelu vznikají a ocel je na rozdíl od hliníku vůbec netlumí, neustále povolují (kvůli Zbraním světových válek jsem šrouby nezalepil, ale udělám to, protože podhled na mířidla mám, krásný, a zákaz startu na té soutěži s namontovaným puškohledem (třeba přelepeným leukoplastí jako na jiných závodech kde se to může) u mě vedl jen k tomu, že do Branné prostě nejezdím, i když se mi tam vždycky líbilo.
compman

...

Příspěvek od compman » 13 lis 2005 14:55

Tak jinak...popravdě řečeno, nevím přesně, kde se těch 6,9,11mm měří... je to mezi spodní cástí tubusu a rybinou? Nebo jinak? Prosím vysvělete mi, jaký způsobem se to dá vypočítat...pár výpočtů jsem sice provedl, ale tím zjistím jen pár věcí...

po vypočítání obvodu tubusu a objektivu a vzájemném odečtení poloměrů...
Obrázek
jinak moje plivátko...hledí by šlo odmontovat, ale muška ne...(rybina nahoře plochá)
http://www.sotisbg.com/snimki_vazdushno ... d105_3.jpg
Mohla by stačit montáž "9mm"?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 13 lis 2005 15:44

Rozmer 6,9,11mm je "vyska zakladny oka" .. k tomu musite pripocitat vysku zakladny montaze (cca 8mm) a mate rozmer, ktery bude mezi rybinou a tubusem.
compman

...

Příspěvek od compman » 13 lis 2005 18:22

Sidewinder píše:Rozmer 6,9,11mm je "vyska zakladny oka" .. k tomu musite pripocitat vysku zakladny montaze (cca 8mm) a mate rozmer, ktery bude mezi rybinou a tubusem.
Takže jestli chápu dobře, tak 9mm bude stačit vpohodě.
Díky :wink:
kulda

Příspěvek od kulda » 30 bře 2006 16:27

Stačí montáže na vzduchovku od firmy Gamo?Nechce se mi totiž do nich tolik investovat.Chci si kupovat Nikko Stirling 6x40 tak snad by to mělo stačit ne?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 30 bře 2006 17:14

kulda píše:Stačí montáže na vzduchovku od firmy Gamo?Nechce se mi totiž do nich tolik investovat.Chci si kupovat Nikko Stirling 6x40 tak snad by to mělo stačit ne?
Zalezi co od toho chces .. jestli chces vzit pusku do ruky jednou za tyden, nabit a trefit se .. kup radeji ocelove .. cena kolem 1000,- .. jestli Ti nevadi ze pri temer kazde strelbe budes muset klikat, tedy nejdrive nastrelit, potom teprve strilet presne .. tak Gamo .. usetris cca 600,- za ktery si muzes koupit diabolky .. na nastrelovani budou potreba .. :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

puškohledy Česká zbrojovka

Příspěvek od golfkiller » 04 dub 2006 19:33

Ahoj chci si koupit na vzduchovku nějaký puškohled co říkáte na puškohledy od ČZ ? 4*20 nebo 3-7*20 ? jo a propo co znamenají ty čísla , sorry ale fakt nevim :oops:
LEON

Příspěvek od LEON » 04 dub 2006 21:15

Takze ty čísla znamenají to první cislo 4 znamená zoom zvetsení 4krat.A to druhe cislo je pumer cocky takze 20mm.Osobne si myslim ze je to dost malo, chtelo by to alespon 32mm nebo 40mm prumer cocky.Takze puskohled s oznacenim 4x32, 4x30 nebo vise zmineny NS 6x40 ten si myslim ze je optimalni na vzduchovku a je i kvalitnejsi cena kolem 1100Kc + montaz.Ten CZ 3-7x20 je tzv. variabl promene zvetseni!!! Zvetseni 3 az 7 krat
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 04 dub 2006 22:06

Jakykoli puskohled necox20 je hruza .. jsou to spise napodobeniny a na pistove vzduchovce nevydrzi. (mohou se najit vyjimky, ale kdo by je hledal)

Puskohledy Ceska Zbrojovka - to je tema samo o sobe .. vezmou ty nejobycejnejsi puskohledy Made in China, nalepi na ne sve logo a daji je na trh za cenu nekolikanasobne vyssi nez je jejich cena bez te nalepky .. jen aby rozsirili nabidku produktu.. o to vic mne udivuje, kdyz vidim spokojene zakazniky a doporucujici prodejce .. holt Ceska Zbrojovka v Ceske republice .. ven by si to nedovolili dodat..
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 04 dub 2006 22:16

díky za radu :wink:
karolko

Příspěvek od karolko » 05 dub 2006 19:53

Predvčerom som kúpil puškohľad Luger 4x20, neviem ho nejakým fundovaným spôsobom okomentovať, ale skúšal som ho na kratšiu aj väčšiu vzdialenosť(asi 40m) a som fakt spokojný. Úplne mi to na vzduchovku H 105 stačí. Aj vzhľad nadobudol nový punc, neviem si predstaviť, že by som tam mal namontovaný dajaký kolos vyššej triedy! Ich využitie vidím pri vzduchovkách len v tom prípade, keby strelec mal problémy so zrakom. Len dúfam, že aj dačo vydrží.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 dub 2006 20:02

Karolko: máš recht , objednal jsem si ten ČZ 4*20 :oops: ,a to z důvodu že mi pravděpodobně bude stačit (doufám) a když ne tak se kdykoliv může koupit jinej 8)
PS: v Povážskej Bystrici se narodil muj tatík :wink:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 dub 2006 20:51

Lugery pry vubec nejsou spatne .. veril bych ze i ten 4x20 bude fajn, ale bude to asi vyjimka potvrzujici pravidlo.. Davam mu tak pul roku, nebo nez se podivas pres vetsi .. pak se objevi tady v bazaru :)
Odpovědět