Obrana strelnou zbrani a pravni problematika

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 04 úno 2008 19:36

Tak když už jme u té NO, prohlídněte si tohle videjko, a přemýšlejte, jak by ste se bránily vy....zejména si všimněte toho týpka co má krochnu v podpažáku, a ani ji nestihne použít-doufám že odkaz bude fungovat
http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=11046


"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 18 úno 2008 19:12

Sakra, neuvědomil sem si, že pro shlédnutí toho odkazu musíte bejt zaregistrovaný...to neva, zaregistrujte se, je to zadarmo. Ta stránka vás bude bavit, je na ní spousta zajímavejch věcí...Já vím, OT.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Art » 09 úno 2010 11:21

je smutné ,že když tě někdo napadne a dá ti na ulici pěstí a pak bude odcházet tak se nemůžeš bránit ,protože ho vlastně napadneš .
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od andrewl » 11 úno 2010 12:10

A proč je to smutné? To přeci není nutná obrana ale pomsta... zas není možné, aby jsi si vyřizoval účty sám. I když samozřejmě soudy pracují špatně atd.. to chápu.. ale právní stát je právní stát a to, že soudy pracují špatně není argument pro braní práva do svých rukou.. útok skončil, obrana už to být nemůže, pak je to věcí orgánů činných v trestním řízení, aby ho stíhali za to, že ti dal pěstí, ale sám ho trestat nemůžeš.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Art » 12 úno 2010 08:14

smutné je to proto ,že když dostaneš pěstí většinou se vždy na krátkou dobu octneš na podlaze a když vztaneš už nemůžeš nic dělat
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od andrewl » 12 úno 2010 10:34

a co by jsi chtěl dělat? Vrátit mu to? To není obrana, obrana by byla dát mu pěstí dřív než dá pěstí tobě, aby jsi zabránil tomu, že ti dá pěstí v případě, že rána pěstí přímo hrozila.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od PatrikV » 12 úno 2010 11:25

To bude útok, musíš počkat až zaútočí a udeří jako první. :(
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od andrewl » 12 úno 2010 12:27

Nikoliv! Obrana je v zákoně jasně definována jako "čin jinak trestný, kterým se odvrací PŘÍMO HROZÍCÍ nebo trvající útok na zájem...." Napřažená ruka nebo agresivní gesta jsou jasným přímo hrozícím útokem...
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Horan » 12 úno 2010 13:03

chlapi,
jedna vec je, co je napsane v zakone, druha vec, jak se k tomu postavi system...
Podivejte se jak dopadl taxikar v Olomouci (nevim co vic by melo byt uznano jako NO) nebo jak se tahne pridad obrany v krusnych horach...Takze utect pokud to jde, pokud jste nuceni se branit, tak utect i po ucine obrane...
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od vendous » 12 úno 2010 13:53

Jo asi tak nějak se to snažím praktikovat, veškerým problémům se snažím vyhnout.
Náš systém je na prd, dneska tě kde kdo zažaluje i za facku.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od PatrikV » 12 úno 2010 14:10

andrewl píše: Napřažená ruka nebo agresivní gesta jsou jasným přímo hrozícím útokem...
Každý den mně míjí tolik agresivních gest, že kdybych měl každého střílet tak mi brzo dojdou náboje. Vždyť i policajt ti řekne - dokud ti dotyčný nic neudělá tak s tím nemůžou nic dělat.
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od andrewl » 12 úno 2010 14:31

Samozřejmě že je nejlepší se konfliktu vyhnout, ale trvám na tom co říkám. Samozřejmě, že soudy mnohdy rozhodují pochybně, ale nerozhodují v tom smyslu, že by neuznali jako obranu něco co bylo použito proti přímo hrozícímu útoku s tím, že obránce měl čekat. Argumenty jsou jiné - nepřiměřenost, útok byl vyprovokován atd atd... ale nevšiml jsem si, že by byl nějaký rozsudek typu "obránce měl počkat až ho jednou udeří tyčí a pak se teprve bránit", to opravdu ne...
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od PatrikV » 13 úno 2010 02:04

andrewl píše:ale nevšiml jsem si, že by byl nějaký rozsudek typu "obránce měl počkat až ho jednou udeří tyčí a pak se teprve bránit", to opravdu ne...
V tom případě počkám až mně po mém náznaku agrese obránce udeří aj. pak všechno nechám a podám na obránce tresní oznámení za napadení a vychutnám si ho.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od Art » 19 úno 2010 10:56

nevím jestli se to tu někde řešilo ,ale četl jsem na netu jak někdo ubodal nožem ochranku v supermarketu ,útok byl bezdůvodný . Když budu u toho a budu mít střelnou zbraň můžu zasáhnout a útočníka zastřelit ,nebo je lepší dělat to co ostatní , otočit se zády a dál nakupovat ?
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana střelnou zbraní a právní problematika

Příspěvek od vendous » 19 úno 2010 13:42

No já bych to nedělal, nakonec by zavřeli tebe protože si nebyl v ohrožení.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Odpovědět