Laser?? !!

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vik

Laser?? !!

Příspěvek od Vik » 28 bře 2006 23:05

Co je tohle? Neni to nahodou zakazany i kdyz je to jen na vzduchovce?
Do toho revolveru je to primo vestaveny. Pak by mel byt celej na vyjimku. Nebo je nejaka uprava v zakone ktera me utekla.
Nebo je to jen jakasi nefunkcni atrapa, aby to vypadalo "tvrdacky":) Naco by tam byl ale pak na tom obrazku ten nakreslenej paprsek.

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1565

http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1566


Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 04 dub 2006 11:49

Viku Viku, jestli pak víš jak po válce trestaly udavače :twisted: :?: :lol:
Vik

Příspěvek od Vik » 04 dub 2006 17:25

To měla být výhružka?

No dobře sorry, asi sem se tady nemel ptat. Priste se pudu zeptat zeptat na náš inspektorat pro zbraně a střelivo.

Protože je to obchod tak sem předpokladal, že to ma právně ošetřený, že to může prodávat. A tak mě zajimalo jak co musi delat kupujici. U zbrane si zazadam o vyjimku, ze to chcu,treba na sportovni strelbu, ted sem videl hezky saury s vestavenym svetylkem, ale co s takovymhle flusbrokem.

Krome toho pocke az to najdou novinari. "Obchod prodava zbraně s laserem, s jakym vrazdil Kalivoda" che, to bude jeste vetsi sousto nez byla takova blbost jako hlavnovina. A myslim ze jim bude docela jedno, ze to je vzuchovka co by mela dost problemu s vrabcem. Takze je dulezite dle me, aby za tim stal nejaky zakon.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 05 dub 2006 09:29

Prosimtě nedělej že nevíš že na každý tržnici se lejzrů prodávaj hromady :lol: A řeší to něgdo ? Neřeší... Tak to taky neřeš....
Vik

Příspěvek od Vik » 05 dub 2006 10:46

No jo no jo, uz su ticho :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 dub 2006 10:59

Si všimněte, že už to z těch stránek stáhli.
Jinak jinde to běžně prodávají.

Záleží na úhlu pohledu.
Dle mého názoru se jedná o hračku vzdáleně připomínající zbraň a na hračky se zbrojní zákon nevztahuje. :wink:
Někdo jiný to ale může vidět jinak.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 05 dub 2006 12:30

Já mám laserové ukazovátko, a poměrně často je ssebou nosím (nevyndávám je z kapsy)... Taky mám laser v CD přehrávači...
Jenomže to není laserový zaměřovač pro zbraň. Jestli ta vzduchovka je kvalifikovaná jako hračka (nevím, neviděl jsem o jaký typ jde), pak by asi problém neměl být větší, než s tím ukazovátkem 8)
Vik

Příspěvek od Vik » 05 dub 2006 12:43

No jo, ale vzduchovka je hodnocena jako zbran kat D, narozdil od toho ukazovatka. Takze se na ni zbrojni zakon vztahuje. Kdyz to svoje ukazovatko upravis tak aby se dalo prichitit na zbrane, treba nejakym protikusem na rail, tak se na nej taky bude vztahovat zakon o zbranich aspon tak sem to pochopil.

Vzduchovka byla takova ta obycejna pistole na CO2, jakych tam maji radu.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 05 dub 2006 12:45

v Bratislave sa predava original laser od Walthera na P22 a vysvetlenie predajcu? "Predavame laserove ukozovatko a nemozeme za to ze ma koncovky na upnutie k zbrani" a pani este pridala :wink:
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 05 dub 2006 14:16

Mimochodem, v poslední SR si všiměte článku Střelci a opatření proti terorismu. Mimo jiné bude zřejmě v návrhu změny 119/2002 i vypuštění laserových zaměřovačů a noktovizorů ze seznamu zakázaných doplňků a přeřazení tlumičů do kategorie B.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 05 dub 2006 14:18

zaplať pánbu :roll: :wink: Gdo má furt nosit ty pitomý hluchátka... :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 dub 2006 14:52

jbiker píše:Mimochodem, v poslední SR si všiměte článku Střelci a opatření proti terorismu. Mimo jiné bude zřejmě v návrhu změny 119/2002 i vypuštění laserových zaměřovačů a noktovizorů ze seznamu zakázaných doplňků a přeřazení tlumičů do kategorie B.
Až na ty noktovizory je to poměrně rozumný návrh, ale pochybuji, že projde.
Dovedete si představit ty články o tlumičích v novinách?
Žádný politik uvažující hlavou do toho nepůjde.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 05 dub 2006 14:59

Já si myslim, že kdyby hlavou uvažoval tak to bez problémů schválí. Gengstři který maj potřebu někoho votprásknout s tlumičem stejně nechoděj na policiji se žádostí o vyjímku :lol: Buď si ten tlumič koupěj ve švajcu a nebo jim ho kdokolif se soustruhem udělá... Nicméně si nepamatuju žádnej případ kdy by se u nás s tlumičem vraždilo. Takže je to veskrze praktická pomůcka pro lidi, který chtěj střílet v uzavřený střelnici a nechtěj přijít vo uši....
Vik

Příspěvek od Vik » 05 dub 2006 16:35

Budem radi, kdyz pri te prilezitosti nezakazou jeste neco dalsiho, nez by neco povolili:)
Budme realiste, ze. Sou temata, o kterych se nikdy rozumne v politice uvazovat nebude. Treba tohle. Hmm a asi i vsechny ostatni :twisted:
masmen

Příspěvek od masmen » 05 dub 2006 22:10

kurnik - ste mě polekali - jak já mám teď vraždit potkany v noci bez laseru na vzduchovce???? ( stejně sem ještě žádnýho u babičky nepotkal) :D
Odpovědět