Levna, primerene kompaktni a spolehliva pistole 9mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 02 úno 2010 22:33

Dobrý den přeji,

chtěl bych požádat o pomoc při výběru své první pistole. Chci ji na občasné nošení, na střílení na střelnici. Počítám, že koupím nějakou použitou kolem 5k +- autobus. Ideálně v ráži 9mm Luger kvůli přiměřenému výkonu a ceně nábojů. Mohli byste mě nějakou doporučit ?
Díky


Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Childeater » 02 úno 2010 22:54

Walther P1

- mimořádná spolehlivost, neslyšel jsem s továrním střelivem o zádržce, lehká kvůli hliněnýmu rámu, SA/DA, odpovídá ceně

- negativa jsou pro Tebe nepodstatný (prasklý rámy po nastřílení wagonu střeliva), malá kapacita zásobníku

máš děsně nízko limit
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Bluesman » 02 úno 2010 23:35

Měl jsem A75 v ráži 45 ACP a nebylo to špatný.Astru v 9 Luger (myslím,že se tomu modelu říkalo Fox,nebo tak nějak)jsem taky zkusil.Těžko nalézt nějaká jednoznačná hodnocení-jistě se najdou i mouchy,ale na compact byla ta moje opravdu skvěle přesná,s bezva spouští a bez záseků.Veškeré díly stále k sehnání (většinou v BVS Praha)Navíc je i moc hezká.Tyhle Astry asi vycházejí liniemi ze Smith & Wesson pistolí,řekl bych.
Tady jeden kus k mání:
http://www.kentaurzbrane.cz/zbrane-na-z ... 9-mm-luger
Přílohy
Astra Spain mod.100.jpg
Astra Spain mod.100.jpg (6.3 KiB) Zobrazeno 13412 x
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 03 úno 2010 00:05

pokud by za to ta pistole stála tak můžu jít třeba na dvojnásobek s těma penězma není zas až takovej problém, ale říkal jsem si že na začátek nemá cenu kupovat dražší pistoli
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Bluesman » 03 úno 2010 01:16

:?: Teď už Ti tak úplně nerozumím :?: Takže možná takhle: kup si použitý (,,neotahatelný") Glock (snad model 19)-dej za ni tedy onen dvojnásobek,pokud to není takovej problém,jak píšeš,..a ta pistole bude dobrá-cituji Tě- na začátek,a dle mého i ,,na potom".
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 03 úno 2010 10:28

na Glocka jsem se díval, ale zjistil jsem že nepříliš ojetou G 19 za těch 10 neseženu, jde mě o to, že byť mě zbraně fascinují od malička tak nevím jestli budu mít čas se na tu střelnici dostat častěji než jednou za půl roku, proto se mě nechce dávat 10 za pistoli kterou vatáhnu dvakrát do roka. Když by se samozřejmě nic u čeho není jistota, že mě to nevybouchne v ruce za 5 sehnat nedalo tak přitlačím, ale ...
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Chotis » 03 úno 2010 10:53

No pokud tě zbraně fascinují odmalička a moc často střílet nebudeš, tak na nošení bych se radši vykašlal... A v tom případě budeš spíš sběratel :) , takže si vyber především něco, co se ti opravdu líbí. Pokud bys byl na klasiky jako já, tak klidně třeba tu navrhovanou P1, nebo i jinýho walthera, klidně PP/PPK, Makarova... Při malym počtu vystřílenejch nábojů bych neřešil ani ráži. Z modernějších třeba Alfa Defender? U těch všech se do desítky vejdeš naprosto s klidem.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Art » 03 úno 2010 11:08

tak to bych si nekupoval žádnou a jednou za půl roku ,bych si na střelnici něco půjčil
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 03 úno 2010 11:28

když to by mě nehrřál ten pocit že zbraň vlastním a nemohl bych si ji sebou občas vzít. Běžně se sice nevyskytuju na místech kde bych ji mohl potřebovat, ale občas bych si ji sebou vzal. Jinak na Alfa Proje Defender sem se díval a přijde mě to jako sympatická hračka :-) Jen jsem ji nikde neviděl prodávat jetou.

Jinak já nevím jestli to stihnu se na tu střelnici dostat častějí, ale třeba mě to učaruje a budu tam každý týden a proto bych chtěl nějaký rozumný kompromis. Včera jsem o tom Waltheru něco četl a vypadá to celkem sympaticky, nicméně jsem se taky dočetl o tom praskajícím rámu a vzhledem k tomu, že to co se mě dostane do ruky bude opoužívaná zbraň vyřazená z výzbroje BW tak nebudu vědět kolik má nastříleno, mimochodem taky jsem se dočetl, že jsou tu P1 s nějakým kolíkem který tam dali kvůli tomu praskání akorát jsem z těch článků a diskuzí co jsem četl nepochopil zda je problém narazit na P1 s kolíkem a nebo bez něj.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od josse » 03 úno 2010 14:08

FIRECRACKER píše: Jinak na Alfa Proje Defender sem se díval a přijde mě to jako sympatická hračka :-) Jen jsem ji nikde neviděl prodávat jetou.
.
http://forum.gunshop.cz/prodam-alfa-defender-t9204.html
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 03 úno 2010 14:16

Díky za odkaz, ale myslí, že prodejce přestřelil. Nová stojí 11300 to si radši litr připlatím a budou mít novou se zárukou. Jinak ještě k tomu Waltherovi P1 ukazoval jsem ho přítelkyni a ta se do něj zamilovala, a dokonce přemýšlí že by si udělala zbroják a chodila s ním na střelnici, jak to s tím praskáním rámu? Je to pro střelce nebezpečné ?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Alfonss » 03 úno 2010 14:26

NO doporučil bych si z P1 vystřelit. Dle mě je to otřesnej krumpl, prostě stará armádní zbraň, komfort střelby nula, o té spolehlivosti bych s kolegou Childeaterem také trochu polemizoval.

Mě osobně se z toho nestřílelo vůbec hezky, špatně se to drží, spoušť hnus, konstrukčně dosti zastaralá pistole...

Na leštění a mazlení pro sběratele....ano
Na střílení ....ne
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2010 16:26

No, já si z P1 vystřelil dostkrát. Mám jednu doma. Fakt je, že je to zbraň, která má trochu silnější zpětný ráz, než dnešní moderna. Taky proto, že nemá tak výrazný klopící moment, jako zbraně se snižovanou hlavní, které dneska hrají prim. Na druhou stranu, bude-li mít tazatel štěstí a koupí-li zbraň, která byla vyrobena až v 80tých letech, bude míření mít blízko dnešním zvyklostem. Na zpětný ráz si jde zvyknout.

K praskání těla (rám má revolver :oops: ): po přechodu od P38 k P1 došlo k změně materiálu, ze kterého je tělo vyrobené (P1 se začala vyrábět v roce 1957, podle některých zdrojů 1958). Přibližně po deseti letech se přišlo na to, že tělo praská v přední části (po cca 10 000 výstřelech, někdy i méně). Důvodem byla hlavně únava materiálů (tedy hliníku oproti oceli). Po zjištění problému bylo přijato řešení ve formě ocelového čepu, který je umístěn na pistolích vyrobených od roku 1969 v přední části těla za demontážní páčkou. Od té doby se praskliny objevují jen sporadicky hlavně, pokud se fixační čep uvolní. Od počátku osmdesátých let se pistole dodává s moerními mířidly s hlubokým zářezem hledí a s hranatou muškou. Mířidla jsou v této variantě označena bodem a čárkou bílé barvy (jako má Sig).

Mě osobně na P1 vadí způsob vyjímání zásobníku (západka na patě ručky) jeho nízká kapacita (což pro sebeobranu nemá vliv), a přítomnost pojistky (která je navíc kombinována s vypouštěním kohoutu, takže zbraň nejde zajistit s nataženým kohoutem). Jinak bych proti této zbrani nic neměl. Co se týče spoušti: můj exemplář má spoušť bezvadnou. Proti Glockovské plasťárně skoro bez chyb :lol: .
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Art » 03 úno 2010 16:37

myslíš ,že ten pocit stačí ? Se zbraní musíš umět zacházet . Chceš jí na obranu ,nebo jen proto ,že budeš borec ,kterej má zbraň
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 03 úno 2010 16:53

TO: Art, o hřejivém pocitu vlastnictví jsem se zmiňoval kvůli příspěvku jež mě doporučoval si ji jednou za půl roku půjčit. To že se se zbraní musí umět zacházet je jasná věc. Chci ji na obranu a na střílení na střelnici. Někdo s přítelkyní zajede na piknik někdo na střelnici :-) Pistoli chci mít protože ji chtěl mit od malička, libí se mě fascinuje mě, mám motorku, japonskou katanu a taky mě těší, že je mám, tu katanu nějak zvlášť nepoužívám prostě mě těší že je mám, nepřipadám si kvůli tomu víc a nebo míň jako borec, těšímě samotné vlastnictví oné věci, asi jako sběratele těší že má známky a nebo sbírku plechovek.
Naposledy upravil(a) FIRECRACKER dne 03 úno 2010 17:04, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět