Koupe noze "sekyrky"

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bushman
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2009 22:38
Bydliště: Slavkov

Koupě nože "sekyrky"

Příspěvek od bushman » 12 led 2010 23:08

Uvažuju nad koupí menšího odolného nože na camping s co nejergonomičtějším úchopem (prostě nic hranatého, nepotřebuju ruku plnou puchýřu po chvíli řezání), zatím je můj favorit

http://www.noze-nuz.com/ka-bar/BKR2.php

Nemá to být mazel do vitríny, ale nůž, co dostane docela zabrat.

Prosím o zkušenosti s výše uvedeným, případně jiné návrhy (cenová relace je cca jako ten BKR2).

Děkuju


Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Koupě nože "sekyrky"

Příspěvek od ALKAJ » 13 led 2010 19:24

Naživo som videl jeho dlhšiu verziu BKR9 a je to dosť masívny nôž. Pred tým to vyrábala firma Camillus. O BK7 najdeš niečo TU.
Naposledy upravil(a) ALKAJ dne 28 led 2010 17:05, celkem upraveno 1 x.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
bushman
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2009 22:38
Bydliště: Slavkov

Re: Koupě nože "sekyrky"

Příspěvek od bushman » 28 led 2010 16:33

Tak už je doma, koupeno ze stránek viz výše, dodání bezproblémové do cca 14 dní, tak jak mi bylo sděleno při objednání.

Je to opravdu docela slušný kus oceli (čepel má sílu 6mm :)), zpracování je solidní, střenky celkem příjemně padnou do mojí, ne příliš velké ruky. Zatím jsem s ním nic moc nezkoušel (kromě obligátního oholení předloktí :)), až bude víc času, tak ho vezmu na procházku do lesa.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Koupě nože "sekyrky"

Příspěvek od ALKAJ » 28 led 2010 17:04

Aj ja som sa konečne rozhýbal a objednal som si ho v sobotu :) spolu s KERSHAW JUNKYARD DOG II (keď musíš tak musíš :wink: ).
Keď som porovnával TTD BK9(Camillus) a BKR9(Ka-Bar) tak na BK9 bola použitá oceľ 0170-6C a na BKR9 1095CroVan. Aký je medzi týmito materiálmi rozdiel neviem.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
bushman
Příspěvky: 12
Registrován: 28 úno 2009 22:38
Bydliště: Slavkov

Re: Koupě nože "sekyrky"

Příspěvek od bushman » 28 led 2010 20:39

Ten Kershaw je pěkný 8) , já si budu muset dát s nákupy trochu pohov.

Akorát si na tu BK2 budu muset vyrobit kožené pouzdro, páč ten plastový tchajwanský bazmek mi příjde zbytečně velký, nekomfortní a nepohodlný.
Odpovědět